Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2006., 15:30   #41
Quote:
magic blue kaže:
pa kaj nije taj caj prethodno posladen, pa se od njega debljas ko prasac?
Ne bih znala, meni čak fali cukra
inače je vrlo lagan i pitak

i nadodala bih se na Doru da ''ne izmišljam'' kad velim da mlijeko ''krene'', ja zbilja po tom čaju dobijem jaki let down, a moj A. voli kad su mu pune sisice, pa pijem neposredno prije dojenja.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 02:52   #42
Quote:
prometej kaže:
Grčevi ne dolaze zbog "hrane koja se ne smije jesti za vrijeme dojenje". Ili točnije, još uvijek se ne zna točno što je razlog grčevima novorođenčeta...
tocno, ne zna se uzrok grcevima, dakle, ako ti se dijete vec muci s tim (a muci se ) onda ces ipak potrpiti malo i suzdrzati se od hrane koja bi mogla biti uzrok grceva.

ne dobiju ih sva djeca, niti sva djeca na hranu ne reagiraju isto, bas kao ni odrasli
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 10:35   #43
Quote:
bibobu kaže:



.....

Alergija na narancu moze izazvati grceve, povracanje.., ali samo crvenilo nije alergija, vec nadrazaj izazvan kiseloscu urina.
Nijedna alergija se ne ispoljava ko crvenilo guzice.

Nemozemo svako nepodnosenje neke hrane nazvati alergijom na istu.
eto sad svaki dok drugacije, a i ja kad razmislim stvarno nemogu reci da je bila alergicna na narancu i jagode, jer bi onda rekla da je bila alergicna i na milijun drugih stvari. Sta je sa djecom koja pate od crvene guzice bez obzira na ono sta jedu. Bili to nazvala osjetljivoscu ili alergijom?
Malo proguglaj ima svacega na netu, ovo za ostale alergene takoder stoji
Gle, googlala sam ja i vise nego sto treba

Mozda sam se malo nespretno izrazila, ali ja ne tvrdim da je tvoja mala imala alergiju na narance i jagode, nego je reakcija bila crvena rit - sto je u svakom slucaju manje zlo koje brzo prodje.
Ono sto sam htjela naglasiti je da opasnost od nabrojanih alergena nije u tome sto oni zakiseljuju mlijeko - to moze uzrokovati odbijanje klope ili crvenu rit - ali prava opasnost je u tome da ne izazovu alergijsku reakciju (koja moze biti blagi neurodermitis do gorih stvari koje ovdje necu ni spominjati). Imunoloski sustav beba je nerazvijen - to je i jedan od razloga, uz nerazvijenost probavnog sustava - zasto se neka hrana u prehranu beba uvodi kasnije. Drugim rjecima - neces bebi od mjesec dana dat da pije sok od narance.

Mnoge tvari prelaze u majcino miljeko i zato se neke tvari za koje se zna da su alergeni ne preporuca jesti za vrijeme dojenja.
Ja samo iznosim svoja saznanja, a na svakoj majci je da sama odluci sto ce i kako raditi.........
I ako sam i samo jednoj mami pomogla, smatram da sam napravila dobar posao
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 12:54   #44
Ti si napisala ovo

Quote:
Rosa kaže:
Agrumi se ne preporučuju zato što su JAKI ALERGENI koji prelaze i u majčino mlijeko, a ne zbog zakiseljavanje istog.
Ja sam ti napisala (na kraju texta) da ovo za alergene stoji, ali ovo
Quote:
..ne zbog zakiseljavanja istog.
to ti ne stoji.

Onda
Quote:
Grčevi se javljaju zbog nezrelosti probavnog sustava..
Grcevi se javljaju i kao alergija na narance.

Koliko si pomogla kome neznam

neda mi se prepravljati qvotanje, nadam se da je razumljivo



moze ovako? it iz aj, p.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 18:16   #45
Da se ne prepucavamo dalje......

Jel' se mi slazemo da se za vrijeme dojenja ne preporucuje jesti:
- agrume
- jagode
- kikiriki
- rakove i skoljke
- mahunarke
- ostale namirnice koje napuhavaju
- jako kisele namirnice
- jake zacine
- velike kolicine kave (i drugih pica koja sadrze kofein)
- velike kolicine alkohola (tu ne bi ubrojila jednu malu pivicu jer nekim mamama od toga nadodje mlijeko k'o ludo)

Dodaj kaj sam zaboravila ............
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 18:35   #46
Quote:
Rosa kaže:
Da se ne prepucavamo dalje......

Jel' se mi slazemo da se za vrijeme dojenja ne preporucuje jesti:
- agrume
- jagode
- kikiriki
- rakove i skoljke
- mahunarke
- ostale namirnice koje napuhavaju
- jako kisele namirnice
- jake zacine
- velike kolicine kave (i drugih pica koja sadrze kofein)
- velike kolicine alkohola (tu ne bi ubrojila jednu malu pivicu jer nekim mamama od toga nadodje mlijeko k'o ludo)

Dodaj kaj sam zaboravila ............

smijes sve jesti...ako ti je dijete alergicno na nesto, onda se preporucuje ne jesti: agrumi, jaki zacini itd. da ne nabrajam. no...da li ima znanstvene podloge? kada svi tak' sve super znaju, procitali su masu studija o tome, neka mi onda netko objasni fiziologiju "ulaska" primjerice mahunarki u majcino mlijeko. bas me zanima, stela bih nesto novoga nauciti.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 18:56   #47
Quote:
FFE kaže:
..... . no...da li ima znanstvene podloge?
Za alergije da.

Quote:
kada svi tak' sve super znaju, procitali su masu studija o tome, neka mi onda netko objasni fiziologiju "ulaska" primjerice mahunarki u majcino mlijeko. bas me zanima, stela bih nesto novoga nauciti.
To nisam proučavala, a ne da mi se sad kopat po knjigama, al' koliko se sjećam ima veze s napuhavanjem.

I nisam napisala da se ne smije nego da se ne preporučuje.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 19:02   #48
Ma dajte curke...joj joj pa nečemo o bapskim vračkama sada...evo vam neki linkovi korisni koji baš o tome govore MITOVI I ISTINE O DOJENJU I ŠTO BI TREBALE JESTI...i slične gluparije kao da dojilje trebaju piti mlijeko da bi proizvodile mlijeko...uf ubila bih se se od ovakvih navoda... laktoza čak nije ni preporučiva da se konzumira za vrijeme dojenja...ma da skratim...evo linkova
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2131
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=115&Show=558
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 19:05   #49
Činjenica: Zdrava prehrana voćem, povrćem, žitaricama i bjelančevinama ono je što mami treba da bi se ispravno hranila i stvarala mlijeko. Kalcij se može dobiti iz niza nemliječnih proizvoda kao što su tamnozeleno povrće, žitarice i ribe s puno kostiju

Jeste li čuli za savjet da prestanete konzumirati mlijeko i mliječne proizvode ako vam dijete ima grčeve ili ekcem? Naime, bjelančevine iz kravljeg mlijeka su teško probavljive malim trbuščićima, a uz to i jedan od najčešćih alergena.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 20:48   #50
Quote:
Rosa kaže:
Da se ne prepucavamo dalje......

Jel' se mi slazemo da se za vrijeme dojenja ne preporucuje jesti:
- agrume
- jagode
- kikiriki
- rakove i skoljke
- mahunarke
- ostale namirnice koje napuhavaju
- jako kisele namirnice
- jake zacine
- velike kolicine kave (i drugih pica koja sadrze kofein)
- velike kolicine alkohola (tu ne bi ubrojila jednu malu pivicu jer nekim mamama od toga nadodje mlijeko k'o ludo)

Dodaj kaj sam zaboravila ............


Putnice hvala za kvotanje..
Rosa, ma slazemo se mi ..
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 20:50   #51
Quote:
Rosa kaže:
(tu ne bi ubrojila jednu malu pivicu jer nekim mamama od toga nadodje mlijeko k'o ludo)
a jel bitno kaj je zuja, karlovcak, stela, pan...
ma zajebajem vas, jel vidim da se tu bez veze dizu tenzije. pa svaka bude jela ko i do sad, ak skuzi da bebacu ne pase, ne bu jela i fajn
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 07:51   #52
Quote:
magic blue kaže:
a jel bitno kaj je zuja, karlovcak, stela, pan...
ma zajebajem vas, jel vidim da se tu bez veze dizu tenzije. pa svaka bude jela ko i do sad, ak skuzi da bebacu ne pase, ne bu jela i fajn
A ne bu. Ne bum sigurno jela mandarinke i naranče i ispijala čajeke s limunom, obžderavala se kiselim feferončićima ili krastavčićima i tonama fest kisele salate, a ne smijem vidim ni kikiriki.

Hebeš pivo, ne pijem alkohol
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 07:52   #53
Quote:
Paw kaže:
i nadodala bih se na Doru da ''ne izmišljam'' kad velim da mlijeko ''krene'', ja zbilja po tom čaju dobijem jaki let down, a moj A. voli kad su mu pune sisice, pa pijem neposredno prije dojenja.
Bume isprobali, Hipp veliš? Koliko dnevno? I koliko prije dojenja?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:55   #54
Quote:
Dora K kaže:
Bume isprobali, Hipp veliš? Koliko dnevno? I koliko prije dojenja?
3x dnevno po 2dcl (tako piše na ambalaži i toga se držim).
Pijem neposredno prije i za vrijeme dojenja, uglavnom si podjelim na jutro, podne i večer. Između pijem taj čaj s biljem o kojem sam pisala ''Ciciban'' od Podravke, umjereno ga zasladim tj. na litru vode stavim 4 žličice (srednje) šečera.
Kada smo tek počeli s dojenjem pila sam oko litru čaja od kamilice dnevno, sada sam to izbacila, tek tu i tamo popijem, kada mali ima ''skok u razvoju'' pa je nemiran i stalno na sisi.

Inače, baš ti piše ''Hipp čaj za dojilje'', svugdje ga imaš za kupiti, a najjeftiniji je u Plodinama.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:00   #55
Btw. jeste probale svoje mlijeko?
ja sam svoje tek jučer jer je moj muž stalno govorio da sucks
i baš je fino... ono ko' mlijeko samo malčice slatkasto, u biti baš je fino i nije čudo da je ovo moje ''malo mliko'' stalno instalirano na sisi
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:00   #56
Quote:
Dora K kaže:
mandarinke
čajeke
feferončićima
krastavčićima
i otišli neuroni od Dore daleko daleko iza sedam gora......
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:18   #57
Quote:
Tija kaže:
i otišli neuroni od Dore daleko daleko iza sedam gora......
Što's čudiš? Odavno su zbrisali, falilo im kisika valjda, ionako mi je sva cirkulacija koncentrirana u području ove nogometne lopte koju teglim već mjesecima :gladitrbuhibedastoseceri:. Ja se još samo na hranu mogu koncentrirat, od svih ostalih tema mi se prispava
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:19   #58
Quote:
Paw kaže:
3x dnevno po 2dcl (tako piše na ambalaži i toga se držim).
Pijem neposredno prije i za vrijeme dojenja, uglavnom si podjelim na jutro, podne i večer. Između pijem taj čaj s biljem o kojem sam pisala ''Ciciban'' od Podravke, umjereno ga zasladim tj. na litru vode stavim 4 žličice (srednje) šečera.
Kada smo tek počeli s dojenjem pila sam oko litru čaja od kamilice dnevno, sada sam to izbacila, tek tu i tamo popijem, kada mali ima ''skok u razvoju'' pa je nemiran i stalno na sisi.

Inače, baš ti piše ''Hipp čaj za dojilje'', svugdje ga imaš za kupiti, a najjeftiniji je u Plodinama.
E nisam u HR. Hipp ima za kupit, ali za "Ciciban" ću morat nać dostojnu zamijenu
Fala!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:21   #59
Quote:
Paw kaže:
Btw. jeste probale svoje mlijeko?
ja sam svoje tek jučer jer je moj muž stalno govorio da sucks
i baš je fino... ono ko' mlijeko samo malčice slatkasto, u biti baš je fino i nije čudo da je ovo moje ''malo mliko'' stalno instalirano na sisi
Jesam, čim je stiglo. Slatkasto. Ak se mene pita, ništ' posebno, ali ja ionako nisam neka obožavateljica mlijeka
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 12:44   #60
Quote:
Paw kaže:
Btw. jeste probale svoje mlijeko?
ja sam svoje tek jučer jer je moj muž stalno govorio da sucks
i baš je fino... ono ko' mlijeko samo malčice slatkasto, u biti baš je fino i nije čudo da je ovo moje ''malo mliko'' stalno instalirano na sisi

Ja sam ga uvijek pila, a i ostali u kuci

Ozbiljno, ja sam se dosta izdajala, pa pravila zalihe smrzavanjem, pa se vuklo po frizideru. Nisam nista htjela bacati, pa sam pila. Kad bi bilo u frizideru onda bi popila nakon 24 sata, a stavila svjeze.., u dubokom sam otprilike svakih tjedan-dva pravila smjenu. Onda bi fino popila da se nebaci. Znao je piti i muzic, a ponekad bi dobila i pasica.
Uvjek je smekalo fino, a najvise mi se svidalo ka bi se dobro najela pudinga od vanilije, e onda bi bilo stvarno finoooo
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.