Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2007., 23:35   #81
Ja jedem sve, a mali nikad nije imal grčeve
Dobro, grah ni inače ne volim, pa ga ne jedem, ali sve ostalo da
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:38   #82
Ja jedem sve osim mlijeka, ali ništa u velikim količinama ko prije, jer me ipak malo frka da će mu nešto naškoditi. Luk i češnjak u kuhanju koristim, ali puno štedljivije nego prije.
Ali ni dan danas nakon četiri i pol mjeseca dojenja nije mi jasno kak da skužim što mu ne odgovara
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:54   #83
Quote:
babe2 kaže: Pogledaj post
Ali ni dan danas nakon četiri i pol mjeseca dojenja nije mi jasno kak da skužim što mu ne odgovara
Onda mu niš ne smeta , jer da mu smeta skužila bi.
Ili bi imao probavne smetnje ili bi se osuo.
Supr za vas
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:16   #84
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
Onda mu niš ne smeta , jer da mu smeta skužila bi.
Ili bi imao probavne smetnje ili bi se osuo.
Supr za vas
Nekad mi se čini da bez veze plače, pa se pitam je li krivo nešto što sam pojela... Osip nije imao, ponekad pojačano prducka, a stvar je u tome što ne znam koliko prduckanja je normalno, a koliko je puno. Malo kompliciram, ali eto
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:11   #85
Ja sam pazila na prehranu dok je B imao grceve i naravno nije pomoglo, sad jedem sve i nema nikakvih problema (B ima 4.5 mjeseca)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 03:15   #86
Dvoje djece nikad nisam nis pazila,nikakvih grceva,nikakvih problema jedino sam pazila na grah,odnosno nisam ga jela jer bi onda pojacano prdile i mucile se. Nije da bas volim grah pre vise onak i ovak. I sve to samo prvih par mjeseci dok su fakat mali ali to tak brzo prodje.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:51   #87
ljeti jela lubenicu, paradajz i zelenu salatu svaki dan. bez iznimke. kolike nije imao. grah još nisam jela al sam se maminih sarmica napapala ovih dana. do sad mu nije ništa smetalo.
alkohol i pivo ne pijem. fali mi čašica vina ponekad uz finu hranu. al zato popijem bezalkoholno pivo kad me uhvati želja
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 06:05   #88
Ja sam nastavila jesti sve sto sam jela u trudnoci i mali mi nije imao grceve uopce. 9 mjeseci je jeo sve sto sam i ja jela pa zasto sad mjenjati ishranu kad je vec navikao. Mi odrasli cemo imati grceve ako godinama npr jedemo blagu hranu i odjednom predemo na papreno. Druga stvar sto sam ja napravila je cim sam dosla kuci iz bolnice, treci dan nakon poroda, pocela sam mu davati nas bebe caj zasladen s malo meda (u americi je strogo zabranjeno davati bebama med i kravlje mljeko u prvoj godini zivota). Naravno caj nije zamjena za vodu ali pomogne kod mokrenja, grceva, stolice i smiruje djecu jer ima maka (mada mog malog nije bas smirio, budio se tocno svaka 2 sata prvih mjesec dana al je zato kakao kao grlica ).
USAnaCT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:13   #89
Što se ne smije kad se doji...?

Već znamo šta ne smijemo kad smo trudne papati ili raditi... i sad mene zanima šta se ne smije kad se doji... Zbog bebinih grčića i ostalog...

Ja znam da se ne smije čokolada jer bebica dobije zatvor... i čula sam da se ne smije salata začinjavat s octom... Pa bi bilo lijepo kad bi netko tko zna više o tome to i napisao...

Unaprijed hvala... (...ajme šta sam ljubazna... )
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:16   #90
e to ti je super tema!
ja se sjećam jednog tashinog posta da bebama smeta neko vrijeme ak mama jede zelenu salatu. onda šogorica je alergičnana jagode i mali joj se osuo na to kad je pojela čokoladu sa punjenjem od jagoda (i to tipa kockicu- dvije). i navodno se ne smije jesti ništa što inače beba ne jede od tih alergena prvu godinu. ali za to zadnje nisam sigurna pa nek me nitko ne razapne, molim!
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:17   #91
Jesti mandarine - onda su problemi s vjetrovima (ili guliti kožicu) - to mi je kuma rekla da je skužila kod sva tri sina.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:20   #92
Meni su curke rekle nek obavezno sa sobom u rodilište uzmem Domaćicu kekse i mlijeko... jer si poslije poroda gladan ko vuk... E sad po Domaćici ima čokolade... A kakav je stav za mlijeko? Ja ga osobno ni ne volim... ali čokoladno može proći ali onda i ono otpada... Samo voda onda...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:22   #93
A joj

Uzmi petit beuerre (ili kako se već piše) i sojino - neko - ima s okusima svačega - jagode, čokolade....
Ma mislim da malo čokoladnog mlijeka neće utjecati kao da si pojela 2 reda čokolade. Bar po mojoj nekoj logici...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:25   #94
Po mogucnosti ne jesti vani..
Mali od frebdice se sav osuo od sarme(mislim) iz jednog restorana... Pitanje je sto stavljaju u klopu..

Od ovih ostalih stvari neznam nis.. Osim da nesmije hrana biti prezacinjena, ljuta, slana,...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:29   #95
Mene su učili da izbjegavam agrume, zbog grčeva, naravno.Ali samo prvih mjesec dana. Kako sam uglavnom slušala te savjete, nisam stigla primjetiti smetaju li zaista ili ne.
Preporučila bih lešo.
Svakako mamama koje imaju osjetljiviju probavu preporučila bih da izbjegavaju banane, jer sam od njih dobila goleme hemeroide, ma šta sad bake o tome mislile...
__________________
tko spava, nije budan

Zadnje uređivanje flekica35 : 21.11.2007. at 16:32.
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:46   #96
Znam da se ne smije jesti zelena salata, grah...
ali mandarine, čokolada... pa imajte milosti, kaj ću jesti?
Ma, mogu vam reć već sad da ću koji put malo čoksice pojest pa bum vidjela.. inače ne bu dobro...
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:46   #97
Super tema šefice.
Moj sin je imao strašne grčeve pa sam ja izbacivala sve i svašta iz ishrane dok jednom nisam tri dana živjela samo na vodi-i opet je imao grčeve
Mislim da nema pravila,jednostavno prati svoje dijete i svoje tjelo i tako će biti najbolje
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:48   #98
Quote:
Lelija kaže: Pogledaj post
Znam da se ne smije jesti zelena salata, grah...
ali mandarine, čokolada... pa imajte milosti, kaj ću jesti?
Ma, mogu vam reć već sad da ću koji put malo čoksice pojest pa bum vidjela.. inače ne bu dobro...
Jabuke, kruh (ali samo integralni), tu i tamo čaj - ali pazi koji i vodu

Moja mama se uvijek smijala zelenom paradoksu: ona pojede blitvu - ja popijem bijelo mlijeko - i pokakam se zeleno
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:59   #99
...moja prijateljica kaze kad pije kavu, bebica povraca...ali je onda pila kafe latte i bilo je ok
Markova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 16:15   #100
ma cure, jedite sve.
vasa beba ce kroz vas osjetiti nove okuse.

niceg previse i ne puno zacina. ono sto vam pase nece ni bebi smetat.

moja dokica mi je rekla nek ne jedem konzervirano, juhe iz vrecice ili hranu niskih prehrambenih vrijednosti...

tog sam se i drzala...mala nije imala grceve i evo nas vec ce 5 mj dojenja....

a tamanila lubenicu, mahune itd )
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.