Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2021., 08:08   #1
Lightbulb Transsaturni & rasprava o njihovim arhetipovima

A sta sam ja sanjala...

Helikoptersku nesrecu, i to je bilo bas realisticno. Oluja, crni oblaci, baca ga vjetar iznad ogromnih valova, a ja visim i drzim se za njega. A bila je tu i Oprah nekako u prici.

Helikopter je bas blizanacko vozilo.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 09:05   #2
Mislim da je helikopter vodenjačka igračka
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 09:22   #3
Mali, brz, ne stoji dugo na jednom mjestu, fleksibilan, leti zrakom...


A ne znam ni zasto je avion Uran.
Kao moderni izum? Pa sve je nekad bilo moderni izum.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 09:42   #4
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Mali, brz, ne stoji dugo na jednom mjestu, fleksibilan, leti zrakom...


A ne znam ni zasto je avion Uran.
Kao moderni izum? Pa sve je nekad bilo moderni izum.
Ravnam se po znaku urana
Usmjerenost prema nebu, to su strijela kao antena, krug, a zajedno tvore slovo H po početnom slovu otkrivača planete Uran. (zaboravila sam kak se zvao.)
Helikopter je usmjeren prema gore , ima elisu (antena) i kreće se zrakom
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 09:53   #5
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Ravnam se po znaku urana
Usmjerenost prema nebu, to su strijela kao antena, krug, a zajedno tvore slovo H po početnom slovu otkrivača planete Uran. (zaboravila sam kak se zvao.)
Helikopter je usmjeren prema gore , ima elisu (antena) i kreće se zrakom
Može biti slovo ž u čirilici Ж
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 10:01   #6
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Može biti slovo ž u čirilici Ж
ne može,na tvom simbolu nedostaje krug dolje,nemaš strujnog kruga ,slovo ž je krnji simbol
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 10:49   #7
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
A ne znam ni zasto je avion Uran.
Kao moderni izum? Pa sve je nekad bilo moderni izum.
Odgovor na ovo pitanje traži razmijevanje principa Urana.

Uran ilustrira procese u kojima je normalni slijed događaja prekinut ljudskim postupcima i idejama koje su motivirane vizijom i shvaćanjem "viših principa". Uranska energija povećava mentalnu osjetljivost, omogućujući čovjeku uvide izvan njegova vremena i prostora (čitaj primanje znanja iz arhetipskog svijeta ideja).

Za ilustraciju...stvari do kojih ljudi dolaze kada slijede Saturna tj. ako su za rješavanje problema koristili Saturnska sredstva, to znači da je njihov svemir gledan kroz Saturnovsku dosljednost i ranije iskustvo logičkog načina razmišljanja. No tada ni rješenje neće napustiti područje Saturna. Dok, stvari do kojih dolazimo kada slijedimo Urana su stvari do kojih dolazimo vizijom - do kojih dolazimo samo ako smo "otvorena uma". Uran predstavlja ona netaknuta "briljantna" stanja uma, koja mogu konceptualizirati ideje prije nego što se materijaliziraju u fizički oblik. Čovjek je stajao na Zemlji i "zamislio" da može biti ptica, to je onaj vizionarski um koji ga je natjerao da napravi avion.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 11:57   #8
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Odgovor na ovo pitanje traži razmijevanje principa Urana.

Uran ilustrira procese u kojima je normalni slijed događaja prekinut ljudskim postupcima i idejama koje su motivirane vizijom i shvaćanjem "viših principa". Uranska energija povećava mentalnu osjetljivost, omogućujući čovjeku uvide izvan njegova vremena i prostora (čitaj primanje znanja iz arhetipskog svijeta ideja).

Za ilustraciju...stvari do kojih ljudi dolaze kada slijede Saturna tj. ako su za rješavanje problema koristili Saturnska sredstva, to znači da je njihov svemir gledan kroz Saturnovsku dosljednost i ranije iskustvo logičkog načina razmišljanja. No tada ni rješenje neće napustiti područje Saturna. Dok, stvari do kojih dolazimo kada slijedimo Urana su stvari do kojih dolazimo vizijom - do kojih dolazimo samo ako smo "otvorena uma". Uran predstavlja ona netaknuta "briljantna" stanja uma, koja mogu konceptualizirati ideje prije nego što se materijaliziraju u fizički oblik. Čovjek je stajao na Zemlji i "zamislio" da može biti ptica, to je onaj vizionarski um koji ga je natjerao da napravi avion.
Ta se logika onda mora primijeniti i na podmornicu.
Zasto bi covjek-ptica bio vise vizionarska ideja od covjeka-ribe.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 12:37   #9
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ta se logika onda mora primijeniti i na podmornicu.
Zasto bi covjek-ptica bio vise vizionarska ideja od covjeka-ribe.
Da, svi transsaturni djeluju u području "višeg uma", uloga vanjskih planeta je ubrzati našu evoluciju.

Kako veli jedna astrologinja: Ukratko, ovi nas planeti ne ostavljaju na miru dok nisu napravili značajne i trajne promjene u našem mentalnom temelju, emocionalnom sastavu i duhovnoj paradigmi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 12:59   #10
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
ne može,na tvom simbolu nedostaje krug dolje,nemaš strujnog kruga ,slovo ž je krnji simbol
Ma to je bio asocijativno orijentiran komentar.

Postoje dvije opcije simbola Urana:

https://www.whats-your-sign.com/wp-c...ng:webp/ngcb18

Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 13:10   #11
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Ma to je bio asocijativno orijentiran komentar.

Postoje dvije opcije simbola Urana:


da,postoje dvije vrste. ne kužim šta hoćeš time reći .ima li kakvo dublje značenje
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 13:50   #12
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
da,postoje dvije vrste. ne kužim šta hoćeš time reći .ima li kakvo dublje značenje
Prva opcija je kombinacija Sunca i Marsa
Druga opcija :
glyph of Uranus includes an inverted Venus
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 14:07   #13
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Prva opcija je kombinacija Sunca i Marsa
Druga opcija :
glyph of Uranus includes an inverted Venus
ma okej,ja sam svojim riječima opisala simbol urana koji se odnosi na konkretno helikopter. to je svima jasno.

ovo tvoje je općenito dopuna opisa simbola Urana i isto je jasno
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 15:48   #14
Ima i ono objašnjenje da simbol Urana sadrži slovo H prema tipu koji ga je otkrio.

U svom najčešće pisanom obliku znak Urana zapravo je križ (simbol zemlje) kojem su sa strane dodane dvije okomite crte. Pa se najčešće opisuje kao simbol "inicijacije" jer su s obje strane kandidata u drevnim inicijacijama uvijek stajala dva "pokrovitelja" na velikom transcendentnom događaju - preobraženja. Odnosno, ključna riječ Urana je transcendencija - napraviti korak dalje, prekoračiti izvan mjesta na kojem se nalazimo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 15:57   #15
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, svi transsaturni djeluju u području "višeg uma", uloga vanjskih planeta je ubrzati našu evoluciju.

Kako veli jedna astrologinja: Ukratko, ovi nas planeti ne ostavljaju na miru dok nisu napravili značajne i trajne promjene u našem mentalnom temelju, emocionalnom sastavu i duhovnoj paradigmi.
Pa i dalje nije jasno koja je razlika između uma koji bi stvorio helikopter ili uma koji bi stvorio podmornicu.

I za jedno i za drugo potrebna je na početku ideja, mašta, a na kraju je dobiven konkretan, svrsishodan proizvod što je u simbolici Saturna. Oba su stvorena istom logikom - Saturnovom tehničkom logikom.


Uopće mi nije jasno zašto se za ideje, maštu upotrebljava pojam "viši um" kad je vrlo malo ideja i mašte iskoristivo u bilo kom smislu, pa bi se za jednog ovakvog

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
... Čovjek je stajao na Zemlji i "zamislio" da može biti ptica, to je onaj vizionarski um koji ga je natjerao da napravi avion.
prije reklo da je malouman, a ne da je to neki "viši um".
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 16:11   #16
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Pa i dalje nije jasno koja je razlika između uma koji bi stvorio helikopter ili uma koji bi stvorio podmornicu.
Uran djeluje kroz mentalno tijelo, dok Neptun djeluje kroz emocionalno tijelo. Neće Neptunovac sjesti za stol i raditi podmornicu, njega zanimaju duhovne dubine.
Quote:
I za jedno i za drugo potrebna je na početku ideja, mašta, a na kraju je dobiven konkretan, svrsishodan proizvod što je u simbolici Saturna. Oba su stvorena istom logikom - Saturnovom tehničkom logikom.
Potrebna je vizija i to je domena transsaturna. Bez vizije i onog unutrašnjeg vizionarskog poriva ne bi bilo aviona. To je zato jer su izumljenost i poticaj za eksperimentiranjem rezultat otvorenog uma, uma koji nema granica ili ograničenja. Uran izvlači koncepte iz "univerzalnog uma" prije nego što ti koncepti postanu podložni ograničenjima fizičke stvarnosti.

Ja zbog toga recimo vjerujem da sve što ljudski um ima u sebi (može "zamisliti") može biti materijalizirano.
Quote:
Uopće mi nije jasno zašto se za ideje, maštu upotrebljava pojam "viši um" kad je vrlo malo ideja i mašte iskoristivo u bilo kom smislu, pa bi se za jednog ovakvog

prije reklo da je malouman, a ne da je to neki "viši um".
Pa i jesu mu "mali umovi", "niži umovi" tako i govorili. Kada je takav Uranovac imao viziju o tome da čovjek leti i onda se zatvorio u sobi kako bi ižinjao sebi krila i sve potrebno, pa se hrabro bacio s stijene u pokušaju leta...ziher su mu susjedi govorili da je lud.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 16:35   #17
Sve prepreke (Saturn) u nama izazivaju emocije i prisiljavaju nas da nadjemo rjesenje.

Ako netko ima emocije prema necemu nepostojecem ili rjesava nepostojece probleme, nije bas sav svoj.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 16:39   #18
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Sve prepreke (Saturn) u nama izazivaju emocije i prisiljavaju nas da nadjemo rjesenje.

Ako netko ima emocije prema necemu nepostojecem ili rjesava nepostojece probleme, nije bas sav svoj.
Nisam sigurna da razumijem što hoćeš ovime reći.

Kakvi nepostojeći problemi? Što su emocije prema nepostojećem?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 16:49   #19
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da razumijem što hoćeš ovime reći.

Kakvi nepostojeći problemi? Što su emocije prema nepostojećem?
Hocu reci da ljudi rjesavaju konkretne probleme (ne izmisljaju ih) i time probijaju granice.

Ljudi zele olaksati sebi posao i trude se pronaci rjesenje.

Ne kuzim kakve veze podmornica ima s emocijama, pa je za to Neptun? Isto kao da avion ne izaziva emocije, pa nije Neptun.

I jos ne znam, ko se to bacao u stijene pa izumio avion.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 16:58   #20
Zanimljivo je to s podmornicom
podmorju i svim stvarima koje su ispod površine vladar je Neptun. No meni podmornica ima u sebi nešto marsovsko, to je ratni stroj recimo. Može biti i nuklearna. S druge strane, podmornica me podsjeća na ajkulu. Okej, morski pas. Opet je tu Mars. Neka druga razina Marsa, više mi vuče na Pluton.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.