Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2009., 20:59   #721
Kaj buš u Istanbulu čovječe, Amsterdam rula...
Boreia Proasteia is offline  
Old 05.12.2009., 22:51   #722
@Boreia Proasteia

pa kad ti tope nečeš ić nigdje!!!
naravno da bi opet u A-dam....
Spellman is offline  
Old 15.12.2009., 04:40   #723
Quote:
irena irenčica kaže: Pogledaj post
li ako je netko putovao vlakom nek se javi!!!!!!!!!!11
pročitaj nekoliko stranica ranije moj opis vlaka, mislim da ti nitko neće napisati kao što sam ja već opisala i napisala... daj si malo truda i nađi moj ogromni post
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Old 15.12.2009., 04:43   #724
Quote:
marta19 kaže: Pogledaj post
bok ljudi! pogledala sam sve žive forume o vlaku zagreb-istanbul-zagreb i sve su to neki stari postovi, uopče nema niš novog. na stranicama hž za međunarodni promet je katastrofa, a stvarno mi je hitno! pa bi vas zamolila da mi se javi netko tko je putovao nedavno da mi to malo bolje objasni. avionske karte su mi sad užasno skupe jer je božićno vrijeme, a ja bi baš bila tamo od 26.12-10.1. možda sam se malo kasno sjetila, ali please help!!
moj post je od ove godine!!!!!!! i ništa se nije već godinama mijenjalo
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Old 15.12.2009., 04:48   #725
Quote:
Boreia Proasteia kaže: Pogledaj post
Kaj buš u Istanbulu čovječe, Amsterdam rula...
Bila i u Istanbulu i u Amsterdamu....čovječe, gdje si ti gledao?????...Amsterdam nije ni do nožnog prsta Istanbulu, jedino ako ti nije prioritet provesti noći sa lakim ženama i biti naduvan svaki tren...
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Old 15.12.2009., 04:49   #726
Selim se u Istanbul za cca mjesec dana!!!!!! Ne zezam, za stvarno odoh dolje. Odlične ponude za posao, dobra klima, zabava vrhunska, čak me niti ne smeta druga vjeroispovjed, do sada nikad nisam imala problema. Jedva čekam!!!!!!
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Old 15.12.2009., 10:39   #727
jao Lady Svaka čast!!!!
Ajde javljaj nam se please.....pa kad opet dođem idemo na kofi :P

A što češ raditi?jezik?? Mislim da bi mi najteže bilo naučiti turski,inaće nisam tip za jezike,jedva sam engleski progovorila
sretno
bucek is offline  
Old 15.12.2009., 18:56   #728
Quote:
Lady_Q kaže: Pogledaj post
Selim se u Istanbul za cca mjesec dana!!!!!! Ne zezam, za stvarno odoh dolje. Odlične ponude za posao, dobra klima, zabava vrhunska, čak me niti ne smeta druga vjeroispovjed, do sada nikad nisam imala problema. Jedva čekam!!!!!!
wow..na koliko dugo ides tamo zivjeti?
(to pitanje bi vec spadalo pod dijasporu, al nek bude tu)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 15.12.2009., 19:15   #729
Evo vratio sam se prije par dana iz Istanbula,bio 7 dana, pa da i ja napišem neke svoje dojmove.
grad je ludilo, došli smo Turkischom iz Zagreba, odsjeli na Taksimu u Intercontinentalu.. pogled iz kavane na vrhu hotela na grad je ludilo...

malo niže od Taksima prema gradu je ulica Istikal Cadassi (ili tako nekako) kao pješačka zona, sa masu restorana, kafića, dućana, nočnih klubova, ...uglavnom sve je puno ljudi i živo cijeli dan i noć...
obišli smo Aju Sofiju (ulaz 20 TL), staru palaču iliti Topkapi (ulaz 20 TL), plavu đamiju (besplatan ulaz), novu palaču Dolombache (ulaz 20 TL), bili na vožnju brodom po Bosporu do onog drugog mosta (10 TL), Arheološki muzej (10 TL), Muzej moderne umjestnosti (7 TL), Yerebatan cisterna (ulaz 10 TL), Galata toranj (ulaz 10 TL)....i još masu drugih stvari...bili u novim djelovima grada, otišli do shoping centara Canyon...normalno bili smo i Velikom bazaru tj.Kapali carsi...nekoliko puta

uglavnom grad je fantastičan, ljudi su jako kulturni, pristojni,...bilo je nekih iznimaka, ali to ima svugdje u svijetu...svakako ću se vratiti opet, ali drugi puta u proljeće ili ljeto...
File is offline  
Old 15.12.2009., 23:46   #730
bucek i nasmijanonebo:

daleko sam ja od dijaspore...ja samo volim lunjat po svijetu, ali...u Istanbul idem zbog doista svega po malo: sporta, nastavka školovanja, ljubavi....

koliko ću ostat ovisi o sportu i poslu najviše, a jezik: jezik nije teško za naučit, onog trena kad ga se navikneš slušat, imamo oko 8000 zajedničkih riječi, čak niti čitanje nije bitno drugačije (osim nekoliko slova iznimke)... engleski je još uvijek zakon, čak i u Turskoj

javljajte se kad dolazite, i idemo na pravu turkish coffee
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Old 16.12.2009., 12:43   #731
suoer, uzivaj onda u istanbulu !
nadam se da cu doci u istanbul kad tad..i uklopit cu se vrlo lako jer i ja ne pijem kavu nego caj kao i Turci
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 16.12.2009., 14:39   #732
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Evo vratio sam se prije par dana iz Istanbula,bio 7 dana, pa da i ja napišem neke svoje dojmove.
grad je ludilo, došli smo Turkischom iz Zagreba, odsjeli na Taksimu u Intercontinentalu.. pogled iz kavane na vrhu hotela na grad je ludilo...

malo niže od Taksima prema gradu je ulica Istikal Cadassi (ili tako nekako) kao pješačka zona, sa masu restorana, kafića, dućana, nočnih klubova, ...uglavnom sve je puno ljudi i živo cijeli dan i noć...
obišli smo Aju Sofiju (ulaz 20 TL), staru palaču iliti Topkapi (ulaz 20 TL), plavu đamiju (besplatan ulaz), novu palaču Dolombache (ulaz 20 TL), bili na vožnju brodom po Bosporu do onog drugog mosta (10 TL), Arheološki muzej (10 TL), Muzej moderne umjestnosti (7 TL), Yerebatan cisterna (ulaz 10 TL), Galata toranj (ulaz 10 TL)....i još masu drugih stvari...bili u novim djelovima grada, otišli do shoping centara Canyon...normalno bili smo i Velikom bazaru tj.Kapali carsi...nekoliko puta

uglavnom grad je fantastičan, ljudi su jako kulturni, pristojni,...bilo je nekih iznimaka, ali to ima svugdje u svijetu...svakako ću se vratiti opet, ali drugi puta u proljeće ili ljeto...
Kako se kreću cijene po restoranima i kafićima? Koliko bi love trebalo biti dovoljno za 4 dana? Ja idem za Novu tamo.
__________________
When the going gets tough, the tough get going!
Prufrock is offline  
Old 16.12.2009., 18:01   #733
Koliko bi ti love bilo potrebno za 4 dana,zaista neznam što da ti kažem...sve ovisi šta se ima na umu tamo raditi i kakvi su vam planovi dole...

Mi nismo previše gledali na cijene, ali nisam ima dojam da je doli nešto jeftino....tako npr.kavu smo plaćali od najmanje 4 TL pa do 8 TL (ovisi gdje), kolač je bio 7 do 10 TL, doner-kebab 3 do 5 TL, a jeli smo i u onim njihovim samoposlužnim kao restoranima-menzama, koje su svugdje, gdje je jedno jelo oko 8-9 TL pa naprijed...piva po kafićima je bila 7-10 TL...onaj žeton za prijevoz je 1,5 TL....
File is offline  
Old 16.12.2009., 19:57   #734
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Koliko bi ti love bilo potrebno za 4 dana,zaista neznam što da ti kažem...sve ovisi šta se ima na umu tamo raditi i kakvi su vam planovi dole...

Mi nismo previše gledali na cijene, ali nisam ima dojam da je doli nešto jeftino....tako npr.kavu smo plaćali od najmanje 4 TL pa do 8 TL (ovisi gdje), kolač je bio 7 do 10 TL, doner-kebab 3 do 5 TL, a jeli smo i u onim njihovim samoposlužnim kao restoranima-menzama, koje su svugdje, gdje je jedno jelo oko 8-9 TL pa naprijed...piva po kafićima je bila 7-10 TL...onaj žeton za prijevoz je 1,5 TL....
Hvala, zaista si mi pomogao sad ću ja nešto izračunati
__________________
When the going gets tough, the tough get going!
Prufrock is offline  
Old 17.12.2009., 02:12   #735
Quote:
Prufrock kaže: Pogledaj post
Hvala, zaista si mi pomogao sad ću ja nešto izračunati
ako ides preko agencije, onda ces vjerojatno imati i dorucak, a u onom mom hotelu (cetvrt laleli) je bio super dorucak.. tako da sumnjam da ces ogladniti prije popodneva, a toga tamo stvarno ima sto za vidjeti, tako da neces imati ni puno vremena.. jos ides za novu godinu --> sve krcato turistima, to ces imati jos manje vremena za sjesti u restorane ili menze kao sto kaze file, bit ce ti dovoljno par kebaba, lahmacuna, bureka putem na ulici, ili slatkarije na egipatskom bazaru... dakle kakvi restorani i kafici..., koji su osim toga i relativno skupi, a kava se tamo skoro uopce i ne pije...
Thresholder is offline  
Old 18.12.2009., 05:05   #736
Quote:
Thresholder kaže: Pogledaj post
ako ides preko agencije, onda ces vjerojatno imati i dorucak, a u onom mom hotelu (cetvrt laleli) je bio super dorucak.. tako da sumnjam da ces ogladniti prije popodneva, a toga tamo stvarno ima sto za vidjeti, tako da neces imati ni puno vremena.. jos ides za novu godinu --> sve krcato turistima, to ces imati jos manje vremena za sjesti u restorane ili menze kao sto kaze file, bit ce ti dovoljno par kebaba, lahmacuna, bureka putem na ulici, ili slatkarije na egipatskom bazaru... dakle kakvi restorani i kafici..., koji su osim toga i relativno skupi, a kava se tamo skoro uopce i ne pije...
slažem se...računaj kako ti treba od 2-5€ po obroku, doista zavisi gdje jedeš, ako si zadovoljna npr. s ribom u sendviču pored Grand bazara platit ćeš ju 2 € i dobro se najest (odlična je), ili kebab po sličnoj cijeni. Ako se furaš na turista i dolaziš u prve restorane na koje naiđeš, onda ćeš i platit. Ali dobro ćeš se provest. Obavezno posjeti Podvodnu palaču koja je u blizini Aje Sofije. Taj dio oko Aje Sofije je najzanimljiviji, ako se nema puno vremena, tamo ima najviše poznatijih spomenika.

(usput...još uvijek uživam u Hrvatskoj, ali pijem turski čaj koji sam donjela posljednji put, malo je jači (oni ga piju u tradicionalnim malim čašicama cca 1 dcl) i trenutno patim od trbuha (tein), jer ja sam ga jučer popila više od litre, ali šta da radim, kad mu je tako dobar okus. Tako da vas još i u Hr mogu počastit turskim čajem.)
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Old 18.12.2009., 10:59   #737
Quote:
Lady_Q kaže: Pogledaj post
Bila i u Istanbulu i u Amsterdamu....čovječe, gdje si ti gledao?????...Amsterdam nije ni do nožnog prsta Istanbulu, jedino ako ti nije prioritet provesti noći sa lakim ženama i biti naduvan svaki tren...

Gledao sam sve, ali i doživio dobar dio...mentalitet možda prije svega...pa onda bircevi, pubovi, noćni klubovi, famozni coffee shopovi, vrhunski gradski prijevoz, možda i taj red light, ljudi, turisti...toga svega u Zagrebu nema, osim mentaliteta usranoga...a u Istanbulu nisam bio, jbg Atena je najjužnija točka koja me privlači za sada, pa mi je onda možda ona i prioritet ispred Istanbula...

Ali, bumo vidli, kad odem u Istanbul jednoga dana onda nabacim i ja dojmove i usporedbe...

Treba vidjet svijeta jer to ljude mijenja...trebalo bi možda Hrvatima usaditi to u mozak i svakog poslat negdje pa se možda onda i promijeni nešto u skoroj budučnosti...
Boreia Proasteia is offline  
Old 18.12.2009., 12:56   #738
pozdrav svima i zahvala na prekorisnim informacijama i savjetima! napokon sam dočekala da i ja vidim Istanbul svojim očima... bit ćemo doduše samo 5 dana, ali i to je nešto za početak, hehehe... već vidim da će mi ovo biti najsretniji rođendan javim svježe info i dojmove čim se vratim!
BBBetty Boop is offline  
Old 18.12.2009., 15:39   #739
Mislim da cu u Sijecnju u Istanbul na tjedan dana pa ako imate kakvu preporuku za neki restoran i nocni klub za izlazak, gdje znate da je dobro iz iskustva. Znam da grad ima 10 mil. st. i da ima sigurno puno mjesta
I naravno, da birate smjestaj, Sultanahmet ili Taksim? Ili mozda nesto trece?
travelaround is offline  
Old 20.12.2009., 03:40   #740
Quote:
Boreia Proasteia kaže: Pogledaj post
Gledao sam sve, ali i doživio dobar dio...mentalitet možda prije svega...pa onda bircevi, pubovi, noćni klubovi, famozni coffee shopovi, vrhunski gradski prijevoz, možda i taj red light, ljudi, turisti...toga svega u Zagrebu nema, osim mentaliteta usranoga...a u Istanbulu nisam bio, jbg Atena je najjužnija točka koja me privlači za sada, pa mi je onda možda ona i prioritet ispred Istanbula...

Ali, bumo vidli, kad odem u Istanbul jednoga dana onda nabacim i ja dojmove i usporedbe...

Treba vidjet svijeta jer to ljude mijenja...trebalo bi možda Hrvatima usaditi to u mozak i svakog poslat negdje pa se možda onda i promijeni nešto u skoroj budučnosti...
Bila sam i u Amsterdamu, Ateni i Istanbulu. Definitivno se slažem s tobom kako nama još puno toga - turističkog nedostaje. Svaki od navdenih gradova je drugačiji, a opet tako zabavan. Amsterdam - dozvoljeno što drugdje nije, drugačija arhitektura, klima... Atena- povijest, pa opet luda zabava sa razbijenim tanjurima i hektolitrima dobrog vina...Istanbul- spoj istoka i zapada, novog i starog, luda zabava i dobar shoping...
Zbilja ti predlažem, s obzirom, kako ne znam tvoj stil putovanja i želje, da razmisliš spojiti Atenu i Istanbul u jedno putovanje, samo su na sat vremena avionom, a oboje vrijedi vidjet.
Što se tiče predrasuda, npr. prenjetih iz priča njemačkig gastrabajtera, ugodno sam se iznenadila vidjeviš kulturu i gostoljubivost Turaka. Definitivno tvrdim, nikada nigdje u svijetu me nitko nije ugostio i odnosio se prema meni kao Turci u Turskoj, a bila sam i u privatnom i u vrlo službenom - poslovnom posjetu. Daleko bolje nego u Nizozemskoj. čak niti razliku u vjeri nisam osjetila, odnosno, nitko me nije malteretirao, jer sam katolkinja.

Quote:
travelaround kaže: Pogledaj post
Mislim da cu u Sijecnju u Istanbul na tjedan dana pa ako imate kakvu preporuku za neki restoran i nocni klub za izlazak, gdje znate da je dobro iz iskustva. Znam da grad ima 10 mil. st. i da ima sigurno puno mjesta
I naravno, da birate smjestaj, Sultanahmet ili Taksim? Ili mozda nesto trece?
Preporuka za noćni klub:Al Jamal, Babilon, Feshane.
Posjeti Aquarium, jer je najveći na svijetu i možeš ronit s morskim psima i svim morskim bićima.
Obavezno posjetit MINIATURK park, sve velik i značajne spomenike ćeš vidjet u malom.

Istanbul je 2010. izabran za Europski glavni grad kulture, tako da 2010. će biti mnoštvo vrhunskih zbivanja, samo provjerite na internetu.

Grad ima oko 18 mil. stanovnika, a ne 10. Četiri Hrvatske!!!!! I gospodarstvo 12 europskih zemalja zajedno.

Ok, sad sam zaslužila titulu počasnog konzula R Turske u R Hrvatskoj.
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.