Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 04:45   #2441
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
"Allah je vjernike milošcu Svojom obasuo kad im je jednog
izmedu njih kao poslanika poslao, da im rijeci Njegove kazuje, da ih ocisti
i da ih Knjizi i mudrosti nauci, jer su prije bili u ocitoj zabludi."
(Ali
Imran-164)
Samo jednoga??
Nije li 144000 ili 124000 ???
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 05:02   #2442
Quote:
13-i kaže: Pogledaj post
Samo jednoga??
Nije li 144000 ili 124000 ???
"A pouku samo razumom obdareni primaju"(Er-Rad 19-21)

Nemoj se naprezat dzaba, dovoljno ti je za pocetak da izgovoris sehadet i da naucis klanjat .
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 05:12   #2443
MASALLAH ,haman i 13-i poranio na sehur.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 05:24   #2444
Quote:
nepodnosljiva kaže: Pogledaj post
Kako tko smo, zar ne bi trebali upucivati na pravi put

Nisi bas od neke pomoci trenutno ako mislis da bi trebala smatrati da su oni u pravu u tom sto cine. Onda se odmah ljepo mogu i udati za jednog od njih, sta fali i oni su u pravu
I reče Poslanik s.a.v.s.:"Poslan sam, da lijepu narav...usavršim...'Subhanallah',lijepo...pa još savršeno!"

Istina je nekad,tako jednostavna...eto nije teško...

Zadnje uređivanje Tica : 02.09.2010. at 05:31.
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 07:22   #2445
Quote:
I&S kaže: Pogledaj post
Selam, zanima me ako neko zna kako bi mogla doci do knjige od dr. Ali Blucin,o njegovu prelasku na islam. Bio je to ruski ruski svestenik, objavio je par knjiga a ni do jedne ne mogu. Inace, tu gdje zivimo, nema gotovo nikakve islamske literature, pa ako neko zna moze li se naruciti negdje. Ali njemacki ili engleski.
Ako misliš na ovog svećenika, (tj. ovog),
mislim da ništa nije kod nas prevedeno. Prije ćeš to nać tamo na zapadu nego kod nas.
Naši šibicari od hodža nisu zainteresirani da objavljuju djela ovakvih velikana. selam
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 07:25   #2446
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Tko li je moderator ovdje, izgleda da su se lagano stvari promjenile...
Jel čitate vi ljudi uvodni post?
Tu se postavljaju blic (brza) pitanja na koje se dobiva isti takav odgovor, ne iskaljivanje svojih pubertetskih hireva na tastaturi.
I ja ih pitam čitaju li uvodni post.. ali nema mnogo uspeha.
Većina nas a uopće nije niti pročitala niti shvaća važnost ove teme.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 08:50   #2447
2:87
Mi smo Mojsiju Knjigu dali i poslije Njega smo jednog za drugim Poslanike slali, a Isusu, sinu Marijinu, očigledne dokaze dali i Gabrijelom Ga pomogli. I kad god vam je koji Poslanik donio ono što nije godilo dušama vašim, vi ste se oholili, pa ste jedne u laž utjerali, a druge ubili.

Tko su ti Poslanici poslije Mojsija?

3: 7.
On tebi objavljuje Knjigu, u njoj su ajeti jasni, oni su glavnina Knjige, a drugi su manje jasni. Oni cija su srca pokvarena- željni smutnje i svog tumačenja- slijede one što su manje jasni. A tumačenje njihovo zna samo Allah. Oni koji su dobro u nauku upućeni govore: "Mi vjerujemo u njih, sve je od Gospodara našega!"- A samo razumom obdareni shvaćaju.

Zašto nam Bog šalje manje jasne ajete? Da li će ih protumačiti Novi Poslanik?


Sura 36:30 O kako su ljudi jadni! Nijedan Poslanik im nije došao a da mu se nisu narugali.

Sura 40:5 ... Svaki narod nastojao je da se domogne svoga Poslanika i trudio se da neistinom uguši istinu, pa sam ga Ja kažnjavao,-a kakva je bila kazna Moja!

Da li Allah ako želi, danas kada smo tako razjedinjeni, može objaviti Novog Poslanika?
Sojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 09:24   #2448
Quote:
Sojo kaže: Pogledaj post
2:87
Mi smo Mojsiju Knjigu dali i poslije Njega smo jednog za drugim Poslanike slali, a Isusu, sinu Marijinu, očigledne dokaze dali i Gabrijelom Ga pomogli. I kad god vam je koji Poslanik donio ono što nije godilo dušama vašim, vi ste se oholili, pa ste jedne u laž utjerali, a druge ubili.

Tko su ti Poslanici poslije Mojsija?

3: 7.
On tebi objavljuje Knjigu, u njoj su ajeti jasni, oni su glavnina Knjige, a drugi su manje jasni. Oni cija su srca pokvarena- željni smutnje i svog tumačenja- slijede one što su manje jasni. A tumačenje njihovo zna samo Allah. Oni koji su dobro u nauku upućeni govore: "Mi vjerujemo u njih, sve je od Gospodara našega!"- A samo razumom obdareni shvaćaju.

Zašto nam Bog šalje manje jasne ajete? Da li će ih protumačiti Novi Poslanik?


Sura 36:30 O kako su ljudi jadni! Nijedan Poslanik im nije došao a da mu se nisu narugali.

Sura 40:5 ... Svaki narod nastojao je da se domogne svoga Poslanika i trudio se da neistinom uguši istinu, pa sam ga Ja kažnjavao,-a kakva je bila kazna Moja!

Da li Allah ako želi, danas kada smo tako razjedinjeni, može objaviti Novog Poslanika?

Ma kakvog novog, otkud sad to, pa valjda je receno da je do Sudnjeg dana Kuran posljednja objava. I da poslje Muhameda poslanici vise nece dolaziti
nepodnosljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 10:26   #2449
Što je Sudnji dan?
I Isus je govorio o Sudnjem danu. Možda Sudnji dan ima drugo ili druga objašnjenja. Možda Sudnji dan može biti Dan kada Novi Poslanik otkrije Svoju objavu. Isus je spomenuo dvije žene koje će žeti u polju. Jedna će prihvatiti, a druga ostaviti. Možda je jedan Sudnji dan bio kada se Muhamed a.s. pojavio s Novom Objavom ili Noa.

Koji citati u Kuranu govore da poslije Muhameda a.s. neće biti Novih Proroka.
Govori se da je on Posljednji Prorok i to je točno sve dok se ne pojavi drugi koji će tada biti posljednji.

U engleskim verzijama Kurana umjesto Posljednji prevađa se Pečat Proroka. Možda s Muhamed a.s. završava vrijeme Proroštva i dolazi vrijeme Ispunjenja, ono što je Isus nazivao Kraljevstvom Božjim na Zemlji.

Bilo je puno Proroka prije Muhameda a.s. Po čemu suditi da ih poslije Njega više neće biti. Bog nam je obećao da će nam u svakom dobu dati vodstvo.
Naše je da prepoznamo Proroka za naše vrijeme. Duga na nebo bi nas na to trebala podsjećati.
Sojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 10:35   #2450
Quote:
Sojo kaže: Pogledaj post
2:87
Mi smo Mojsiju Knjigu dali i poslije Njega smo jednog za drugim Poslanike slali, a Isusu, sinu Marijinu, očigledne dokaze dali i Gabrijelom Ga pomogli. I kad god vam je koji Poslanik donio ono što nije godilo dušama vašim, vi ste se oholili, pa ste jedne u laž utjerali, a druge ubili.

Tko su ti Poslanici poslije Mojsija?

3: 7.
On tebi objavljuje Knjigu, u njoj su ajeti jasni, oni su glavnina Knjige, a drugi su manje jasni. Oni cija su srca pokvarena- željni smutnje i svog tumačenja- slijede one što su manje jasni. A tumačenje njihovo zna samo Allah. Oni koji su dobro u nauku upućeni govore: "Mi vjerujemo u njih, sve je od Gospodara našega!"- A samo razumom obdareni shvaćaju.

Zašto nam Bog šalje manje jasne ajete? Da li će ih protumačiti Novi Poslanik?


Sura 36:30 O kako su ljudi jadni! Nijedan Poslanik im nije došao a da mu se nisu narugali.

Sura 40:5 ... Svaki narod nastojao je da se domogne svoga Poslanika i trudio se da neistinom uguši istinu, pa sam ga Ja kažnjavao,-a kakva je bila kazna Moja!

Da li Allah ako želi, danas kada smo tako razjedinjeni, može objaviti Novog Poslanika?
Poslanici poslije Musa a.s.(Mojsija) su Isa a.s i Muhamed a.s. od tebi poznatijih poslanika , a bili su jos Ilijas a.s i Junus a.s.
I nece ih protumaciti novi poslanik zato sto poslije Muhameda a.s. nema vise poslanika , ni objava .Naravno pred sudnji dan ce se pojaviti Isa a.s.
Nego drzi se ti ajeta jasnih i nemoj se puno optercavat ovim manje jasnim ajetima , isto kao sto sam savjetovao ovog sa nickom 13-i.
I nemoj nam molim te tih Bahai fazona , pusti kraju....ha ja .

Zadnje uređivanje Sabur : 02.09.2010. at 11:39.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 11:23   #2451
"Mi smo Mojsiju Knjigu dali i poslije Njega smo jednog za drugim Poslanike slali"

Tako govori Muhamed a.s. u Kuranu. Iz toga iščitavavam da je prije Muhameda a.s. i Kurana bilo više od jednog Poslanika.

U kojim djelovima Kurana piše da poslije Muhameda a.s. više neće biti drugih Proroka?

Da li to piše u jasnim ili manje jasnim ajetima?

Što su to Bahai fazoni?
Sojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:06   #2452
Quote:
nepodnosljiva kaže: Pogledaj post
Kako nista, imas duhovno zadovoljstvo, utociste bez obzira na okolnosti i prilike, nadu bez obzira na realnos i jos puno toga. Uglavno sve su to ljepe stvari
Mislio sam s strane konkretnosti.
Niti poznaš kako univerzum funkcionira a ni čovjek jer su to povezane stvari ako ne pokušaš da shvatiš poredke kako u mikro tako i u makro univerzumu.
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 18:03   #2453
Quote:
13-i kaže: Pogledaj post
Mislio sam s strane konkretnosti.
Niti poznaš kako univerzum funkcionira a ni čovjek jer su to povezane stvari ako ne pokušaš da shvatiš poredke kako u mikro tako i u makro univerzumu.

A znas li ti kako univerzum funkcionise?

Hmm u Kuranu je opisano kako mnogo stvari funkcionise, svemir, pa sve do razvoja covjeka u maternici. I te stvari su i naucno dokazene, neke od njih tek u skorije vrijeme.
Nego da te ne zamaram, to tebe ocito ni ne zanima
nepodnosljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 18:07   #2454
Quote:
nepodnosljiva kaže: Pogledaj post
A znas li ti kako univerzum funkcionise?

Hmm u Kuranu je opisano kako mnogo stvari funkcionise, svemir, pa sve do razvoja covjeka u maternici. I te stvari su i naucno dokazene, neke od njih tek u skorije vrijeme.
Nego da te ne zamaram, to tebe ocito ni ne zanima
Pa jednim djelom da ,no još imam za proučavati jako puno.
Obimno je to gradivo.

A u Kuranu nema detalja čitao sam Kuran..
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 20:23   #2455
U uvodnom postu top teme islam (i ostala dva uvodna topika) stoji slijedece:


Quote:
Na ovoj temi odgovarat će se na pitanja o ISLAMU.
Odgovori će biti Hanefijske pravne škole.Odgovori neke druge škole moraju biti naglašeni.
Svi su muslimani pozvani da odgovaraju kako bi se stekla što šira slika o našem dini Islamu.
- dakle SVI muslimani su pozvani na odgovaranje na toj temi - neka uz svoj odgovor napisu da nisu hanafijskog tumacenja, vec tog i tog ili nekog svojeg.
Ukoliko ne napisu koju skolu/stav tumacenja daju, smatrati cemo to povredom pravila i brisati takve postove.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 12:40   #2456
Može odgovor bilo koje islamske škole?

Muslimani se moraju klanjati u smjeru Meke.
Evo, otkriveno je već preko tisuću nesolarnih sustava s planetima. Samo je pitanje vremena kada će se naći živi planeti slični Zemlji.

U kom smjeru se moraju klanjati event. izvanzemaljske civilizacije?
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:31   #2457
Kur'an je objava ljudima na zemlji. Ako postoji jos neka civilizacija na nekoj drugoj planeti njima je vjerovatno data uputa gdje se trebaju okretati.
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:36   #2458
To je isto kao i pitanje, ako bi musliman sletio na mjesec u kojem smjeru se treba okrenuti ako imamo u vidu da se muslimani trebaju okretati prema Kibli u Mekki.

Allah dž. š. kaže: "Reci, Allahu pripadaju i istok i zapad!", tj. Njemu pripada sve,
"pa, kud god se okrenete, tamo je Allahovo lice." (2:115)

Isto tako covjek se moze naci recimo u pustinji i nije u stanju procijeniti u kojem smjeru je kibla. U tom slucaju dozvoljeno mu se okrenuti u smjeru koji on izabere po svojoj volji.
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 19:30   #2459
Znam da se vjerovanje u Boga kod muslimana i kršćana razlikuje. Ali ima i nešto u čemu smo puno sličniji - vjerovanje u Sotonu. Bez zafrkancije sad, što Vi vjerujete u Islamu o dotičnome.
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 00:34   #2460
U islamu se umjesto rijeci Sotona koristi termin Iblis, al to je to

Evo kako nam Kur an govori o Iblisu, i njegovoj pobuni protiv stvoritelja:

"Mi smo stvorili Adema od ilovače, od blata ustajalog,
a još prije smo stvorili džine od vatre užarene.
I kad Gospodar tvoj reče melekima: "Ja ću stvoriti čovjeka od ilovače, od blata ustajalog,
i kad mu dam lik i u nj udahnem dušu, vi mu se poklonite!”
svi meleki su se, zajedno poklonili,
osim Iblisa; o­n se nije htio s njima pokloniti.
"O Iblise," - reče O­n - "zašto se ti ne htjede pokloniti?"
"Nije moje" - reče - "da se poklonim čovjeku koga si stvorio od ilovače, od blata ustajalog."
"Onda izlazi iz Dženeta"- reče o­n - "nek si proklet
i neka se prokletstvo zadrži na tebi do Dana sudnjeg!"
"Gospodaru moj," - reče o­n - "daj mi vremena do dana kada će o­ni biti oživljeni!"
"Daje ti se rok" - reče o­n -
"do Dana već određenog."
"Gospodaru moj," - reče - "zato što si me u zabludu doveo, ja ću njima

na Zemlji poroke lijepim predstaviti i potrudiću se da ih sve zavedem,

osim među njima Tvojih robova iskrenih."
"Ove ću se istine Ja držati" - reče O­n:
"Ti nećeš imati nikakve vlasti nad robovima Mojim, osim nad o­nima koji te budu slijedili, od o­nih zalutalih."
Za sve njih mjesto sastanka Džehenem će biti,
o­n će sedam kapija imati i kroz svaku će određen broj njih proći"


Znaci Sotona je bio po nekim predajama dzin, po nekim anđeo, ali nije bitno to bitno je da je on odbio da se pokori Gospodaru, i obecao da ce zavoditi ljude do sudnjeg dana, osim one koji su iskreni u robovanju Gospodaru,
Tarik_f is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.