Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2012., 19:20   #101
Bol u stopalima

Znam da samo stopalo nije tema ovog posta, ali nisam znao gdje bi drugdje pisao. Več tri mjeseca osjećam bol u lijevom tabanu. Ispočetka je to bila slaba bol, više kao iritacija. Onda se postupno počela pojačavati. Mislio sam da je to zbog nošenja japanki kroz cijelo ljeto, ali sad već dva mjeseca ne nosim japanke (ni po kući) a bol i dalje postaje sve jača. Čak mi se povremeno zna javiti i u desnom stopalu. Već dva tjedna idem na masažu (koja je izrazito bolna), ali nema nekog većeg napredka. Znate li nešto što pomaže kod bola u stopalima, kad već toliko hvaljena "profesionalna" masaža stopala ne pomaže?
crazy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:49   #102
Bolovi u stopalima

već par mjeseci osjećam jaku bol na lijevom tabanu. Inače imam problema sa stopalima (slaba cirkulacija i grčevi). Ispočetka sam mislio ono, preforsirao sam neki mišić, proći će. Ali sad je bol postala sve češća i jača. Redovito idem na masažu stopala (koja zna biti jako bolna), ali ne djeluje baš nešto. Ima li tko kakve ideje, kako bi bol u stopalima mogla proć? Ispočetka sam mislio da je to od cjelodnevnog nošenja japanki, ali sad kako je zahladilo, već dva mjeseca ne nosim japanke, a stopalo me i dalje boli. Ima li tko kakav prijedlog? Jedino čega sam se ja mogao sjetiti je masaža u salonu, na koju idem već neko vrijeme, ali ne djeluje. Samo te trenutno opusti.
crazy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 17:43   #103
Quote:
Čekić16 kaže: Pogledaj post
Naime, moj otac ima 52 godine i osjeća čudnu bol u lijevoj nozi. Bol je nekad u kuku, pa se premjesti u koljeno, pa boli natkoljenica, a potkoljenica mu je većinom utrnuta. Zanima me da li je to samo reumatska bol (cijeli život je teško radio i živio u teškim životnim uvjetima) ili bi u pitanju mogla biti i neka teža bolest. U potkoljenici mu je utrnuta kost, kada je dira, osjećaj je slab, a mišić uopće nije utrnut. Molim vas, odgovorite, važno mi je!!
to bi moglo biti i od donjeg dijela kralježnice. je li bio na pregledu?
jopuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 17:22   #104
Lijep pozdrav!
Već malo više od tjedan dana osjećam bol u lijevom kuku i ponekad kad hodam kao da mi ta lijeva noga utrne...
Po noći kad spavam na toj lijevoj nozi, počne me užasno boljeti list, ili recimo ako sjedim na toj nozi ili ako prekrižim noge dok sjedim, opet boli..
Sad sam već lagano luda i ne znam šta bi to moglo biti
Secret J is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 21:46   #105
moj dečko već duže vrijeme ima problema s bolovima u nogama ili rukama. bol nikad nije toliko jaka da bi morao popiti tabletu, a i dešavala se možda jednom u par mjeseci. u zadnje vrijeme je to postalo sve češće i češće, tako da me sad već polagano brine. kaže da ponekad ima osjećaj da ga bole kosti i nikako si ne može "naći mjesta" tj ugodnu pozu u kojoj bi držao nogu (ruka ga je bolila možda dva puta do sada, ali bol opisuje na isti način).

sportom se ne bavi, ima 21 godinu. kaže da njegova mama ima iste probleme i da njoj pomaže magnezij (šumeće tablete jednom dnevno), pa me zanima dali bi to moglo biti od nedostatka magnezija ili da tvrdoglavog magarca ipak nekako natjeram doktoru?

hvala unaprijed
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 00:03   #106
Quote:
Secret J kaže: Pogledaj post
Po noći kad spavam na toj lijevoj nozi, počne me užasno boljeti list, ili recimo ako sjedim na toj nozi ili ako prekrižim noge dok sjedim, opet boli..
Nisam stručnjak, ali po mom mišljenju, ovo s trnjenjem noge, moglo bi biti zbog problema s cirkulacijom. A opet, ne znam zašto bi imala bolove u kuku zbog toga

Svakako odi k liječniku
crazy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 00:06   #107
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
moj dečko već duže vrijeme ima problema s bolovima u nogama ili rukama. bol nikad nije toliko jaka da bi morao popiti tabletu, a i dešavala se možda jednom u par mjeseci. u zadnje vrijeme je to postalo sve češće i češće, tako da me sad već polagano brine. kaže da ponekad ima osjećaj da ga bole kosti i nikako si ne može "naći mjesta" tj ugodnu pozu u kojoj bi držao nogu (ruka ga je bolila možda dva puta do sada, ali bol opisuje na isti način).

sportom se ne bavi, ima 21 godinu. kaže da njegova mama ima iste probleme i da njoj pomaže magnezij (šumeće tablete jednom dnevno), pa me zanima dali bi to moglo biti od nedostatka magnezija ili da tvrdoglavog magarca ipak nekako natjeram doktoru?

hvala unaprijed
Natjeraj ga doktoru
crazy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 01:35   #108
Quote:
crazy69 kaže: Pogledaj post
Natjeraj ga doktoru
iskreno, pokušavala sam već par puta, ali kad ga boli onda kaže 'budem, budem, naravno', a kad prođe i ja spomenem da bi mogao otići onda priča 'ma šta ti je, pa nije to ništa'. ti muški. valjda nebi išao ni da mu noga otpadne

ništa, pilit ću ga i pilit dok ne popusti i ode. za mir u kući
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 00:57   #109
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
iskreno, pokušavala sam već par puta, ali kad ga boli onda kaže 'budem, budem, naravno', a kad prođe i ja spomenem da bi mogao otići onda priča 'ma šta ti je, pa nije to ništa'. ti muški. valjda nebi išao ni da mu noga otpadne

ništa, pilit ću ga i pilit dok ne popusti i ode. za mir u kući

A kakve bolove točno ima? I u kojem dijelu noge? Je l trnu, jesu grčevi, ili je možda od previše hodanja?

Nek proba s tabletama, ili toplim oblozima. Ni masaža ne bi škodila (ja sam uvijek bio zagovornik masaže, osobito bi ga ti mogla masirati, iako sam ja morao proći svađe i mirenja sa svojom curom da mi počne noge masirati)

Ali svakako treba otići liječniku. Ako su bolovi u nogama (ili bilo kojem dijelu tijela), konstantni, to se mora provjeriti.
crazy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 01:33   #110
bolovi su kao nakon dužeg hodanja osobe bez kondicije, ali kod njega se javljaju nevezano uz aktivnosti. nekad nakon hodanja, nekad nakon sjedenja, nekad odmah kad se ujutro produbi - teško je naći neki uzorak u tome svemu.

ja sam imala problema s nogama nakon pješačenja (dok sam se bavila time ) i znam da su mi pomagali toplo/hladni tuševi. stanem se u kadu i 30 sec topla voda, 30 hladna i tak par puta - čim to napravim prođe.
jednom je i on to napravio, ali mu je "hladna voda bila prehladna"
masirat se neda.

budem ga potjerala doktoru sad kad dođe za rokove odmah, pa makar na prevaru (ko da malo dijete imam doma )
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 01:56   #111
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
bolovi su kao nakon dužeg hodanja osobe bez kondicije, ali kod njega se javljaju nevezano uz aktivnosti. nekad nakon hodanja, nekad nakon sjedenja, nekad odmah kad se ujutro produbi - teško je naći neki uzorak u tome svemu.

ja sam imala problema s nogama nakon pješačenja (dok sam se bavila time ) i znam da su mi pomagali toplo/hladni tuševi. stanem se u kadu i 30 sec topla voda, 30 hladna i tak par puta - čim to napravim prođe.
jednom je i on to napravio, ali mu je "hladna voda bila prehladna"
masirat se neda.

budem ga potjerala doktoru sad kad dođe za rokove odmah, pa makar na prevaru (ko da malo dijete imam doma )

Da, toplo-hladni tuševi stvarno pomažu, ali ako mu smeta...

Onda ti stvarno ne preostaje ništa drugo nego otići k doktoru.
Ali neka ode, možda pomogne. Vjerojatno će dobiti uputnicu za ortopeda, a onda neke uloške. To ti baš i ne pomaže, ali svakako je dobro otić. Jedino što sam ja postigao kod ortopeda bilo je to da sam po hitnom postupku, u roku od par dana dobio uloške, i zabranio mi je nositi japanke po ljeti, jer nisu zdrave za stopala, noge, leđa, kralježnicu itd. Ali bolje i to, nego da ga stalno bole noge.

A što se tiče masaže, to on samo misli da ne voli. Ja bi dušu dao da mi cura oće svaki dan, prije spavanja noge masirat! Probaj ti njega masirat bez da on pristane, za dva dana će te preklinjat da ga masiraš.
crazy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 02:04   #112
ma nije da mu smeta smeta, već je njemu to blesavo i hladno ovo ono. nije ni dopustio da to napravim par puta (promjenim vodu) pa da se postigne neki efekt ustvari
velim, malo dijete.

mislim da on nema spuštena stopala, a ulošci bi trebali biti za to
a japanke nikad ni ne nosi (možda neke obične natikače, al najviše je u tenisicama).

ma sad da ne odemo u off previše, budem ja njega potjerala doktoru pa ćemo viditi
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 03:41   #113
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
ma nije da mu smeta smeta, već je njemu to blesavo i hladno ovo ono. nije ni dopustio da to napravim par puta (promjenim vodu) pa da se postigne neki efekt ustvari
velim, malo dijete.

mislim da on nema spuštena stopala, a ulošci bi trebali biti za to
a japanke nikad ni ne nosi (možda neke obične natikače, al najviše je u tenisicama).

ma sad da ne odemo u off previše, budem ja njega potjerala doktoru pa ćemo viditi
Imaš pravo! Treba otić doktoru i vidit. Al samo da mi je znat kako ćeš ga dobiti na to da ode doktoru...

I da, ulošci jesu za ravna stopala, ali ni meni nije bilo ni na kraj pameti da imam ravna stopala, dok nisam otišao kod ortopeda, tako da nisam mogao vjerovati kad sam stao na onaj papir, a otisak je bio skoro skroz pun. Nimalo izobličen, kako bi trebao. Tako da pretpostavljam da to ne možeš znati, dok ne provjeriš.

Ali kao što si rekla, da ne odemo u off previše... Ja sam ti rekao svoje mišljenje. Jer ja stvarno nemam ideje od čega bi to moglo bit, ako nije od gore navedenog?

Samo ti to prepusti doktoru da to rješava, a za to vrijeme ti odi na kavu.
crazy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 14:37   #114
Dany888, Vaš post premješten je na temu Gležanj / skočni zglob (kliknuti na link).
jeroen, Vaš post premješten je na temu Bolovi u koljenu.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 17:06   #115
Evo da probam ovdje, jer ne znam hoće li mi na pdf Rekreacija itko znati pomoći.

Dakle zadnjih 2 tjedna radim svakodnevno intenzivni kardio trening (Insanity program vježbanja) i jako sam zadovoljan napretkom, ali imam jedan problem.
A to su bolovi u donjem, unutarnjem dijelu potkoljenice, obje noge. Kao na kraju mišića lista... Nije upala, boli samo dok vježbam; kad se ohladim, prestaje. Ispočetka je bila lagana bol, ali u zadnjih par dana postaje već neugodna. Program je takav da strašno puno rade noge tak da nemam mogućnost nastaviti s treninzima i odmarati te mišiće. Ima li netko slično iskustvo ili zna o čemu se radi?
Ne bi htio prekinuti s treninzima, još uvijek ne boli toliko da ne mogu odradit trening, ali me strah da se ozbiljnije ne ozlijedim...
Postoji li mogućnost da je uzrok ozljede vježbanje na betonskoj podlozi prekrivenoj tepihom? Za neke vježbe koristim spužvastu podlogu. I da, vježbam bosonog, ako je relevantno...

I da, istežem se i prije i poslije treninga. Čisto napominjem jer sam na dosta mjesta pročitao da se samo treba istezati kod bolova ove vrste...
dr frik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 21:07   #116
Quote:
dr frik kaže: Pogledaj post
Evo da probam ovdje, jer ne znam hoće li mi na pdf Rekreacija itko znati pomoći.

Dakle zadnjih 2 tjedna radim svakodnevno intenzivni kardio trening (Insanity program vježbanja) i jako sam zadovoljan napretkom, ali imam jedan problem.
A to su bolovi u donjem, unutarnjem dijelu potkoljenice, obje noge. Kao na kraju mišića lista... Nije upala, boli samo dok vježbam; kad se ohladim, prestaje. Ispočetka je bila lagana bol, ali u zadnjih par dana postaje već neugodna. Program je takav da strašno puno rade noge tak da nemam mogućnost nastaviti s treninzima i odmarati te mišiće. Ima li netko slično iskustvo ili zna o čemu se radi?
Ne bi htio prekinuti s treninzima, još uvijek ne boli toliko da ne mogu odradit trening, ali me strah da se ozbiljnije ne ozlijedim...
Postoji li mogućnost da je uzrok ozljede vježbanje na betonskoj podlozi prekrivenoj tepihom? Za neke vježbe koristim spužvastu podlogu. I da, vježbam bosonog, ako je relevantno...

I da, istežem se i prije i poslije treninga. Čisto napominjem jer sam na dosta mjesta pročitao da se samo treba istezati kod bolova ove vrste...
Čudi me što te ne boli i stopalo
S obzirom kako nemam uvid u kliničku sliku, niti imam relevantnih podatako o tebi, mogu samo nagađati
Sam si dao vrlo vjerojatno dobar odgovor- vježbaš bosonog. Odnedavno. A, sad pokušaj izračunati koliko si vremena u svom životu proveo u tenisicama,cipelama... Pogledaj kako je tenisica oblikovana, iznutra, izvana-popipaj. Imaš uporišta za medijalni/unutarnji dio svoda stopala. I "amortizaciju" za cijelo stopalo.
Ovo sad što radiš je iznimno gadan stres za tvoja "nenaviknuta"&nepripremljena stopala/noge/kukove/kralježnicu...
Skupina tzv.evolucijskih ortopeda/antropologa tenisice&općenito većinu obuće smatraju jednim od najvećih uzroka raznih bolesti&bolnih sindroma lokomotornog sustava. A ni betonska podloga nije nevinašce. Ljudska je vrsta par sto tisuća godina hodala bosa. Tenisice su relativno nov izum i naša su se stopala/noge grubo&površno rečeno "ulijenile".
Probaj postupnije uvoditi "bosonogi" trening, bol neka bude znak za STOP.
Ili se vrati tenisicama...
Ponavljam, sve ovo je samo pretpostavka, svakako ima smisla konzultirati liječnika i/ili kineziologa koji je upućen u problematiku.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 23:50   #117
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Čudi me što te ne boli i stopalo
S obzirom kako nemam uvid u kliničku sliku, niti imam relevantnih podatako o tebi, mogu samo nagađati
Sam si dao vrlo vjerojatno dobar odgovor- vježbaš bosonog. Odnedavno. A, sad pokušaj izračunati koliko si vremena u svom životu proveo u tenisicama,cipelama... Pogledaj kako je tenisica oblikovana, iznutra, izvana-popipaj. Imaš uporišta za medijalni/unutarnji dio svoda stopala. I "amortizaciju" za cijelo stopalo.
Ovo sad što radiš je iznimno gadan stres za tvoja "nenaviknuta"&nepripremljena stopala/noge/kukove/kralježnicu...
Skupina tzv.evolucijskih ortopeda/antropologa tenisice&općenito većinu obuće smatraju jednim od najvećih uzroka raznih bolesti&bolnih sindroma lokomotornog sustava. A ni betonska podloga nije nevinašce. Ljudska je vrsta par sto tisuća godina hodala bosa. Tenisice su relativno nov izum i naša su se stopala/noge grubo&površno rečeno "ulijenile".
Probaj postupnije uvoditi "bosonogi" trening, bol neka bude znak za STOP.
Ili se vrati tenisicama...
Ponavljam, sve ovo je samo pretpostavka, svakako ima smisla konzultirati liječnika i/ili kineziologa koji je upućen u problematiku.
Hvala na brzom odgovoru. Od sutra natrag u tenisice pa ću probati tu i tamo opet bos... Ne volim vježbati u tenisicama, a pošto trenutno vježbam doma pokušao sam bosonog. Kratkim pretraživanjem interneta našao sam dosta članaka koji podržavaju vježbanje bez obuće, ali ja sam vjerojatno pretjerao Ako se bol nastavi, jurim doktoru
dr frik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 23:55   #118
DoktoreFriče , tvoja je ideja generalno dobra,dapače!
No, zbog opisanih (mogućih) razloga u smislu "ulijenjenosti" stopala/nogu, sa ovakovim načinom tjelovježbe treba pristupiti POSTUPNO. I po mogućnosti na nekakvoj mekšoj podlozi
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 14:16   #119
Lightbulb Tračanje-bol iznad gležnja

Prije 9 mjeseci sam unaprijedio tehniku trčanja, sad udaram od tlo prednjom trećinom stopala a potom tlo blago dotaknem ostatkom stopala.

I sve je bilo ok dok se prije dva mjeseca nije počela javljati bol sa unutarnje strane lijeve noge, 8-10 cm iznad gležnja. Bol se osjeća baš negdje na mjestu gdje mišić dotiče kost, po sredini te unutarnje strane noge.

Bol nakon 3 km gotovo nestane ali kad se mišići ohlade opet se blago osjeća pri hodanju a jače ako se odapirem na prste, npr. kad se penjem stepenicama.

Ako apstiniram od trčanja 10 dana, bol nestane.

Trčim 2-3 puta tjedno, po 10ak km.

Što mislite gdje je problem?
albatros111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 16:08   #120
Quote:
albatros111 kaže: Pogledaj post
Prije 9 mjeseci sam unaprijedio tehniku trčanja, sad udaram od tlo prednjom trećinom stopala a potom tlo blago dotaknem ostatkom stopala.

I sve je bilo ok dok se prije dva mjeseca nije počela javljati bol sa unutarnje strane lijeve noge, 8-10 cm iznad gležnja. Bol se osjeća baš negdje na mjestu gdje mišić dotiče kost, po sredini te unutarnje strane noge.

Bol nakon 3 km gotovo nestane ali kad se mišići ohlade opet se blago osjeća pri hodanju a jače ako se odapirem na prste, npr. kad se penjem stepenicama.

Ako apstiniram od trčanja 10 dana, bol nestane.

Trčim 2-3 puta tjedno, po 10ak km.

Što mislite gdje je problem?
Tehniku trčanja ipak nisi dovoljno unaprijedio,a da bi bila primjerena naporima kojima se izlažeš.


Preopterećuješ upravo onaj dio noge koji te boli- bol ti je sada saveznik, upozorava te na grešku "u sustavu" koju trebaš otkloniti.
+
Neadekvatno zagrijavanje?
Prenagli pristup tjelovježbi-preagresivan intenzitet?
Neadekvatne tenisice?
Loša podloga?
Neadekvatno rastezanje, tj. "hlađenje" nakon tjelovježbe?
Inicijalno anatomski disbalans?
Kombinacija?

Sve ovo je tek puko nagađanje
Konzultiraj adekvatno educiranu osobu (liječnik, prof.tjelesne i zdravstvene kulture, fizioterapeut...) koji će uvidom u tvoju tehniku trčanja, obuću, podlogu etc. moći preporučiti kako razriješiti problem.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.