Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2015., 16:21   #1
Županijski sud-žalba

Odvjetnik je pišuči žalbu Županijskom sudu propustio navesti dvije pravomočne odluke istog suda koje su usko vezane za predmet i odluku Državne geodetske uprave , a sve u našu korist.Te navedene presude dokazuju neutemeljenost presude Opčinskog suda. Žalba nam je od strane odvjetnika prekasno dostavljena i jako loše napisana. Prošli su rokovi i predmet je prije nekoliko dana zaprimljen na Županijskom sudu. Molim da mi odgovorite ako postoji bilo koji način da ja kao stranka reagiram,jer se radi o predmetu male vrijednosti i neče biti moguća revizija,a bojim se da bi riješenje Županijskog suda moglo biti zbog tog propusta donešeno u korist protustranke.Postoji li ikakav izvanredni pravni lijek kako bi višem sudu dostavili dokaze koje je odvjetnik propustio navesti, a koji su bitni za donošenje pravedne odluke suda?

Hitno mi je to saznanje---Hvala
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 21:32   #2
Quote:
dharma108 kaže: Pogledaj post
Odvjetnik je pišuči žalbu Županijskom sudu propustio navesti dvije pravomočne odluke istog suda koje su usko vezane za predmet i odluku Državne geodetske uprave , a sve u našu korist.Te navedene presude dokazuju neutemeljenost presude Opčinskog suda. Žalba nam je od strane odvjetnika prekasno dostavljena i jako loše napisana. Prošli su rokovi i predmet je prije nekoliko dana zaprimljen na Županijskom sudu. Molim da mi odgovorite ako postoji bilo koji način da ja kao stranka reagiram,jer se radi o predmetu male vrijednosti i neče biti moguća revizija,a bojim se da bi riješenje Županijskog suda moglo biti zbog tog propusta donešeno u korist protustranke.Postoji li ikakav izvanredni pravni lijek kako bi višem sudu dostavili dokaze koje je odvjetnik propustio navesti, a koji su bitni za donošenje pravedne odluke suda?

Hitno mi je to saznanje---Hvala
to da je ''loše napisana'' ste sami zaključili ili vas je uputio neki nižerangirani službenik suda ili kakvog drugog tijela u RH? ne branim apriori odvjetnike ali danas su svi radi količine informacija koji su im dostupni toliko pametni i sposobni , samo čekam da se ljudi počnu sami operirati jer im je doktor baš loše izrezao slijepo crijevo pa će oni sad samodjelovati.

inače RH sustav se ne zasniva na presedanima, dakle, da je uz ŽALBU priložio STO odluka koje idu vama u korist, ne bi imalo koristi. eventualno u reviziji.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 23:32   #3
budući da je žalba pravovremeno napisana (pitam se da li je pravovremeno urudžbirana? ) zašto ne bi bilo moguće dopuniti podnesak, prema zakonu o općem upravnom postupku to je moguće, probaj
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.