Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2015., 15:37   #1
Grad bi mi naplatio...

Kao prvo zelim se ispricati ako termini koje koristim ne budu u potpunosti tocni,ali mislim da cete shvatiti u cemu je problem.

http://i61.tinypic.com/s59q9z.jpg

Na slici vidite parcelu koju su vlasnici otplacivali do prije 6-7 mj i sad je otplacena i imaju brisovno ocitovanje na kojem lijepo pise da je sve placeno,da grad vise ne polaze nikakva prava i da je jedini vlasnik od tog i tog datuma xy.
Vlasnik je prije nekih 4 mj otisao u zemljisne knjige ili katastar ili gdje vec da upisu da je on vlasnik,a tamo su ga poslali kod procelnice u grad po neki papir. I tu je zapelo jer ova nesto dugovlaci...i za sada u sustavu i dalje pise da je vlasnik grad.

Ovo na slici narancastom bojom oznaceno je poslovni prostor (kafic) koji ja uzimam u najam,a crveno je terasa koja mu pripada.

I tu nastaje problem: grad zahtjeva da ja placam tu terasu iako nije vise njihova. Da li to oni smiju? Zar taj dokument (brisovno ocitovanje) ,koji je potpisan od strane gradonacelnika i ima pecat grada i ovjeren je i ima onu spagicu i sve...Pa zar taj dokument nista ne znaci??

Ja se jos jednom ispricavam ako je mozda nejasno,ali mislim da ste shvatili. Ako treba jos neki podatak slobodno pitajte,pa cu se ja raspitati kod vlasnika i javiti.

Unaprijed hvala!
Mago de Umago is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 06:23   #2
jasno i glasno treba provesti postupak uknjižbe u katastru jer je za sada vidljivo da je vlasnik grad moraš se obratiti geodetskoj kući
sorry
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.