Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2014., 22:03   #61
Quote:
POSLOPRIMAC kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, zna li netko od čega se sastoji GLAVNI PROJEKT koji se izrađuje za potrebe završavanja LEGALIZIRANE nezavršene stambene zgrade cca 450m2? Imam filing da me projektant želi opaliti do novčaniku... Projektant kaže da treba napraviti projekt arhitekture, vodovoda i kanalizacije, energije i topline, izjavu o statici, projekte instalacija...

Legalizirao sam zgradu kao nezavršenu (beton-cigla), iskeširao lovu za projekte što je trebalo za legalizaciju: geodetski, snimka, izjava i ne mogu vjerovati da sada treba raditi cijeli glavni projekt???

Stoga vas molim ako netko zna, što treba imati Glavni projekt za završavanje zgrade??
sve te

projekt struje - tražiti će ti HEP
projekt Vodov. i kanal - tražiti će Vodovod
toplina - svi moraju imati energetski certifikat koji se izdaje na temelju tog projekta
-plinske instalacije - uvjet za priključenje
+ ateste
jer ti ide Uporabna dozvola i tehnički pregled
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 15:17   #62
Jel zna netko dal se šta promijenilo na području grada Zagreba vezano na zabranu gradnje izvan izgrađenog područja naselja ukoliko nije donesen DPU?
Emmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 13:00   #63
Elaborat alternativnih sustava opskrbe energijom kao sastavni dio glavnog projekta

nema nitko da ga to zanima?
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 17:27   #64
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Elaborat alternativnih sustava opskrbe energijom kao sastavni dio glavnog projekta

nema nitko da ga to zanima?

zna li itko kako taj elaborat uopce izlgeda?
tina899 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 20:24   #65
Pozdrav, nisam znala gdje pitati pa cu probati ovdje. Imam zemljište (oranica). Susjed pored ima također poljoprivredno zemljište na kojem je izgradio kucicu i navodno je dobio građevnu dozvolu.

S obzirom da bih i ja u dogledno vrijeme htjela istu stvar zanima me gdje mogu pogledati je li on zaista dobio dozvolu za gradnju tj. prenamjenu zemljišta te da li je slucajno došlo do nekih promjena?

hvala
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 23:08   #66
Prostorni plan - granica građevinskih područja - ako je žuto može se dobiti dozvola.
A da li ima dozvolu ili ne, to bi ti trebala znati, jer u postupku se pozivaju susjedi da se izjasne. Osim ako nije više od 10 susjednih parcela, tad ide javni poziv, koji najčešće nitko ne vidi.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 00:19   #67
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Prostorni plan - granica građevinskih područja - ako je žuto može se dobiti dozvola.
A da li ima dozvolu ili ne, to bi ti trebala znati, jer u postupku se pozivaju susjedi da se izjasne. Osim ako nije više od 10 susjednih parcela, tad ide javni poziv, koji najčešće nitko ne vidi.
naci, trebam skocit do katastra/gruntovnice? mislila sam da se mozda negdje online moze vidjeti.

ja nisam dobila nikakav poziv. nema vise od 10 parcela pa pretpostavljam da onda ipak nije dobio dozvolu kao sto kaze vec je ocito to napravio na crno.. ali svakako cu otici provjeriti jer je i meni bitno da li bih mogla dobiti dozvolu
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 11:14   #68
Za prostorni plan ne u katastar, već potraži na web stranici svog grada/općine, ili preko informacijskog sustava prostornog uređenja (googlaj). Trebala bi znati broj svoje čestice i katastarsku općinu. Ako ništa ne uspije, ostaje lokalni upravni odjel za graditeljstvo za pitati.
Moguće je legalizirao, tada te nitko ne zove direktno, već stave poziv na oglasnu ploču, a to gotovo nitko ne prati.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 12:31   #69
pronasla sam prostorni plan na internetu, locirala na karti cesticu ali sve je ocrtano zelenom bojom
posto se u internet izdanju ne snalazim izgleda da cu morati posjecivati sve zivo da vidim o cemu je rijec
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 17:59   #70
Zeleno - ovako na prvu loptu ništa od gradnje, zeleno bi bila neka vrsta šume ili miješane šumske i poljoprivredne površine (kako se zove ta karta u kojoj si vidjela zeleno).
Treba ti karta Namjena prostora/površina, mjerila 1:25.000 i karta građevinskog područja (tvoga) naselja mjerila 1:5.000 (GGP), kako bi bila sigurna što se tiče mogućnosti gradnje.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 17:30   #71
Gradnja nadstrešnice.

Pozdrav.
Ishodili smo građevinsku dozvolu za gradnju drvene nadstrešnice nad terasom, cca 37 kvadrata.
Ono sto me zanima je koja je procedura kod izvođenja radova, naime, nadstrešnicu bi otac radio sam.
Dakle, nikakav nama izvođač ne treba, ali nas zanima kako to ide s službene, pravne strane gledano?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 17:29   #72
??

Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Elaborat alternativnih sustava opskrbe energijom kao sastavni dio glavnog projekta

nema nitko da ga to zanima?
dižem temu,
ima netko kakvog iskustva s ovim? tko to radi, cijena?
__________________
I bought a dog once, named him 'stay'.
Come here, stay. He's insane now.
giggi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 15:56   #73
Elaborat alternativnih sustava opskrbe energijom

Pozdrav svima,
ja sam jedan od izgubljenih ali siguran sam da nisam jedini (vidim da nisam)... Pomoć molim!!!
Elaborat alternativnih sustava opskrbe energijom, dali itko zna što je to i ko to radi i kako mogu doći do toga?
Podnio sam zahtjev za dogradnju etaže od cca 50m2 i skup sve papire nekako i mislim kako je sve gotovo i kako je to to i onda me službenik urbanizma ubije sa ovim nekim elaboratom Odem kod svog arhitekta i kažem mu, a on odgovori: aha, počeli su, aj javi mi kad nađeš netkoga ko to radi
OkacNO1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.