Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2016., 12:52   #4141
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Stavio sam link na što je princ Harry napravio, uniforma sa kukastim križem. Jos jednom ti pretjeruješ, kakav fašizam u HR, svagdje ima budala i u HR i u VB. Tu se nitko ne bi ni obazirao da vidi nacrtani kukasti križ na zid, mislili bi to je neki idiot. Također, ako netko pjeva fašističke pjesme itd., to se ignorira, i nikakova galama ako toga, jer su to budale. Mene smeta što se u HR iz toga pravi velika stvar, napuhava, a to su gluposti, kakva fašistizacija?
to je iznenada postao golem problem otkad je novi ministar prestao financirati razne parapolitičke ngo udruge koje su podržavale bivšu vlast. članovi komisije koji su dodijeljivali novce za 'neovisne' medije su pisali i radili u tim istim medijima?! hodajući sukobi interesa i korupcije.

gong je 2014 je doslovno ušao u koaliciju s josipovićem?! kako bi mu pomogao na presjedničkim izbiorima.
ngo, koji je navodno nadstranački, nevladin, objektivan?! pametnome dosta.


eno ih sad sastaju se sa stranim ambasadorima, pišu denuncijatorska pisma, hrpetina francuskih intelektualaca pokrenula peticiju protiv hasanbegovića a njegove knjige nisu ni prevedene na francuski. užas kakvu su destrukciju u stanju napraviti kad se dirnu njihovi materijalni interesi
milko84 is offline  
Old 31.05.2016., 13:15   #4142
A u kojem to svemiru je eventualno nezaposljavanje Hrvata u Velikoj Britaniji bitna tema da bi se o tome bilo gdje pisalo?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 31.05.2016., 13:21   #4143
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kako misliš "elita"?
Pa cijela elita je gotovo isključivo protiv izlaska, SAD lobira protiv izaska, skoro svi mediji su protiv izlaska, sve jače stranke osim UKIP-a su protiv.
Da je po elitama, referendum se ne bi ni održao.
Sam si sebi dao odgovor. Iskreno, ne znam ni ja zašto je došlo do refrerenduma ali ima nekoliko mogućih razloga kao što je zadovoljenje naroda, prijetnja ostalim članicama EU - zato je Britanija izborila bolji položaj unutar EU. Kad mediji narodu peru mozak, još uvijek su u većini oni koji im vjeruju.
__________________
ave, ave sveti Krševane
Krševan is offline  
Old 31.05.2016., 13:23   #4144
NEŠTO više od tri tjedna uoči povijesnog referenduma, potpora ostanku Velike Britanije u Europskoj uniji iznosi 51 posto, pet posto više od potpore Brexitu, izlasku zemlje iz 28-člane unije, navodi se u ispitivanju koje je provela agencija ORB, objavio je Daily Telegraph.

Prednost pristaša ostanka zemlje u Uniji znatno je smanjena u posljednjih sedam dana budući da je u istraživanju objavljenom prošli tjedan ta prednost iznosila čak trinaest postotnih poena, podsjetio je londonski list.

Analitičar Lynton Crosby, član tima premijera Davida Camerona, napisao je za list da je jačanju potpore odlasku iz EU-a pridonijela snažna kampanja fokusirana na probleme migracija u proteklih sedam dana. "Pojačani fokus na nedostatak kontrole useljavanja" pomogao je u jačanju potpore za 'odlazak', rekao je Crosby.

Prošli tjedan je službeno objavljeno da je 2015. u Veliku Britaniju ušlo 333 tisuće migranata, što je druga najveća brojka od 1975. otkad se vodi službena statistika. Od tog se broja 184 tisuće odnosi na migraciju iz drugih zemalja Europske unije, bloka koji se temelji na načelu slobodnog kretanja ljudi i roba.

Referendum o budućnosti Velike Britanije u Europskoj uniji održat će se 23. lipnja.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 31.05.2016., 13:24   #4145
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali meni je doista smiješno da nitko u Hrvatskoj nije postavio ovo pitanje.

Gotovo da i ne postoji članak o Brexitu na hrvatskom a kamoli da se uopće postavlja pitanje posljedice za Hrvatsku, pogtovo za kretanje radnika u UK.

Kako nitko ne postavlja to pitanje? JA ga postavljam.
ericsson is offline  
Old 31.05.2016., 13:48   #4146
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Rama, ne bi predugo o fasizmu itd, da ne dosadjujemo ljudima.
Imas pravo, na temi o UK to nije relevantno.

Quote:
Mislim da u HR nema nikakove opasnosti od fasizma.
Siguran sam da ima, ali o tome mozemo na topicu o RH. Mene je samo zanimala neka gruba usporedba, ali vjerujem da je ipak dosta razlicito. Kolika je razina shovinizma u UK? Znam da toga ima mnogo na nogometnim stadionima, ali s obzirom na to da je VB bila kolonijalna velesila i da su vladali citavim svijetom, rekao bih da su nacelno puno otvoreniji prema drugim kulturama nego recimo Austrija u kojoj ja zivim. No procesi su svejedno slicni: globalizacija, padaju granice, dolaze Poljaci, prije je vec bilo Indijaca i Pakistanaca, sad se jos spominju i izbjeglice... koliko su Britanci spremni nosit se sa danasnjom realnoscu globalizacije a koliko se jos hrane prosloscu i nostalgijom? Odnosno koliku za svoje probleme prebacuju na strance?

Quote:
Hasanbegovica optuzuju sto je davno nosio HOS kapu, a tvrdi se da je to ustaska. To rade ljudi, koji zele tenzije u HR, a sto nije dobro, jer gospodarska situacija je izuzetno losa, a sad umjesto da se sve posveti rjesavanju krize, stvarauju se tenzije, podjeljenost zbog tako zvanog fasizma.
Podjeljenost je dublja od samog fasizma, isto kao i u Austriji. Od nacionalnog pomirenja kakvog je zagovarao Tudjman mi nismo imali nista, necemo niti imati. Predsjednica samo pogorsava situaciju a narod je prilicno posvadjan i nabrijan na manjine. Kako je kod vas? Srednji, educirani sloj, jel se ideoloske razlike manifestiraju i u svakodnevnom zivotu? Meni su Britanci ostali u sjecanju kao vrlo open-minded mentalni sklop, koji se ne da zavarat etiketama.
rama6 is offline  
Old 31.05.2016., 14:13   #4147
Pretpostavljam da ce tijesno proci opcija za ostanak, kao sto je tijesno prosla i opcija za ostanak Skotske unutar UK-a.
John_Wayne is offline  
Old 31.05.2016., 14:17   #4148
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
A u kojem to svemiru je eventualno nezaposljavanje Hrvata u Velikoj Britaniji bitna tema da bi se o tome bilo gdje pisalo?
Govorim o našim medijima i političarima, kod nas je to itekako bitna tema. Naravno da njihovima je nebitna.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 31.05.2016., 14:21   #4149
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Govorim o našim medijima i političarima, kod nas je to itekako bitna tema
Kak je bitna tema ako nitko o tome ne pise?
Koga briga hoce li Hrvati moci raditi u UK osim one koji tamo zele ici raditi?
Ne razumijem tezu po kojoj je Brexit bitan za Hrvate u bilo kojem pogledu...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 31.05.2016., 14:36   #4150
brojači glasova imaju strah.
zato se šalju upute o ispunjavanju papiriča.
da ne bi bilo...

Quote:
"When i first saw these instructions I was disgusted... The Electoral Commission should never have allowed this to be sent."
http://www.zerohedge.com/news/2016-0...l-ballot-fraud

sublimalne poruke? ma kakvi...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 31.05.2016., 14:52   #4151
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Koga briga hoce li Hrvati moci raditi u UK osim one koji tamo zele ici raditi?
Takvih ima puno više nego što ti misliš.
ericsson is offline  
Old 31.05.2016., 14:55   #4152
Ako UK izade, raspad EU je prakticki siguran.

Nakon UK, kao izgledni kandidati za izlazak, bi bili Italija i Grcka.
Poljska bi isto bila pod upitnikom.

Sve u svemu, smatram da bi to bio pocetak kraja EU.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Old 31.05.2016., 14:58   #4153
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Takvih ima puno više nego što ti misliš.
A ti znas koliko ih ima?
A za nas je jako bitno da oni mogu nesmetano raditi u UK?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 31.05.2016., 15:15   #4154
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
A ti znas koliko ih ima?
A za nas je jako bitno da oni mogu nesmetano raditi u UK?
Znam da sada ima jako puno Hrvata u Irskoj (gdje se također govori engleski).

To priznaje čak i službena politika.

Da, to je bitno i onima koji žele otići, kao i onima koji žele ostati. Ili misliš da se odlazak, recimo, 100 000 ljudi u UK ne bi osjetio u RH?
ericsson is offline  
Old 31.05.2016., 15:32   #4155
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
A ti znas koliko ih ima?
A za nas je jako bitno da oni mogu nesmetano raditi u UK?
Zašto onda više ljudi ide u Irsku nego neke bogatije EU zemlje tipa Švedska? Zašto nema Hrvata sezonaca u Francuskoj?
Mladi Hrvat zna engleski, poneki znaju njemački i nešto u Istri talijanski, to je maltene sve
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 31.05.2016., 16:16   #4156
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Dada, to su dvije odvojene teme.

Ne znam koliko si cesto u Hrvatskoj i ne znam koliko uopce pratis zbivanja u istoj, ali cinjenica jeste ta da je u Hrvatskoj ogroman broj ljudi....
da, ali ovo je tema o Ujedinjenom Kraljevstvu i podforum EU. ne zanima nas to ovdje...bas nimalo. (pogotovo kada generaliziranje ili 'left propaganda/cenzura', uzme maha, sto se ovima desava po temama mozda).

ajmo ovdje barem pisati normalno i bez toga, huh, sto mislis?


.

Zadnje uređivanje Grazia : 31.05.2016. at 16:32.
Grazia is offline  
Old 31.05.2016., 16:25   #4157
UK bi svakako mogla biti popularnije od Irske. Čak i sami Irci najčešće idu u Englesku.
Zek0slav is offline  
Old 31.05.2016., 16:27   #4158
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
ovo je tema o Ujedinjnom Kraljevstvu i podforum EU. ne zanima nas to...ama bas nimalo.
Mislim da si htio Dadi odgovorit a ne meni, on je naceo temu o tome kako se o Hrvatskoj stvara negativna slika.

Quote:
Vidiš sada i BBC, što god mi mislim, ipak se polako stvara negativni imiđ o Hrvatskoj.
No slazem se da bi se trebali suzdrazt od Hrvatske na ovom topicu. Iako je u nekim situacijama to tesko razgraniciti. Ako vas dvojica govorite o iskrivljenom image-u Hrvatske u UK, nije bas promaseno raspravljati o tome jel taj image iskrivljen ili nije. Ali te teme obicno eskaliraju i odu u offtopic.
rama6 is offline  
Old 31.05.2016., 16:28   #4159
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Imas pravo, na temi o UK to nije relevantno.
Siguran sam da ima, ali o tome mozemo na topicu o RH. Mene je samo zanimala neka gruba usporedba, ali vjerujem da je ipak dosta razlicito. Kolika je razina shovinizma u UK? Znam da toga ima mnogo na nogometnim stadionima, ali s obzirom na to da je VB bila kolonijalna velesila i da su vladali citavim svijetom, rekao bih da su nacelno puno otvoreniji prema drugim kulturama nego recimo Austrija u kojoj ja zivim. No procesi su svejedno slicni: globalizacija, padaju granice, dolaze Poljaci, prije je vec bilo Indijaca i Pakistanaca, sad se jos spominju i izbjeglice... koliko su Britanci spremni nosit se sa danasnjom realnoscu globalizacije a koliko se jos hrane prosloscu i nostalgijom? Odnosno koliku za svoje probleme prebacuju na strance?
Ja najvjerovatnije nisam najbolja osoba da na to odgovorim, živim već pedeset godina u Londonu, i kako znaš, ovdje živi više stranaca ili stranog porijekla, nego Britanaca. Britanci, koje ja poznajem, nekako se pomirili da su manjina u Londonu. Pa čak i glasali za novog gradonačelnika Londona, čiji su roditelji imigranti iz Pakistana. Uglavnom dok nekog pitaš, skoro svi ti kažu, da im je previše stranaca, ali tu se ništa ne može učiniti. A gdje se god okreneš svagdje stranci, doktori, u CITY-ju, javni prijevoz itd. A da njih nema, London bi kolapsirao.

Nisam nikog čuo da žale za prošlošću, jer bilo je puno toga, što nije baš da budu ponosni.

Ali ovdje sigurno ima manje šovinizma, nego u Hrvatskoj.
Blues Dada is offline  
Old 31.05.2016., 16:38   #4160
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Mislim da si htio Dadi odgovorit a ne meni, on je naceo temu o tome kako se o Hrvatskoj stvara negativna slika.
on je stavio link o clanku u britanskim novinama, ne hrvatskim. i o tome se nakratko pisalo...


.

Zadnje uređivanje Grazia : 31.05.2016. at 17:27.
Grazia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.