Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 19:33   #1
Zašto Irska? Zašto ne Njemačka, Engleska, Španjolska...?

Kad god čujem nešto o iseljavanju Hrvata, bilo u medijima ili neku anegdotu o nekom poznaniku poznanika uvijek se spominje Irska. Zašto ljudi uvijek idu u Irsku? Zašto ne neka druga EU zemlja?
Kwe is offline  
Old 18.02.2017., 21:27   #2
Zato sto misle da znaju engleski pa ce se lako snaci.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 18.02.2017., 21:44   #3
Zbog love.
ninđa0201 is offline  
Old 18.02.2017., 22:13   #4
Zato što, unatoč odrastanju na "mi hermana, yo soy tu madre" sapunjarama, i dalje više ljudi zna ili barem natuca engleski nego španjolski, a u Irskoj se, za razliku od UK, raditi može bez radne dozvole. Stvarno nisi mogao do tog zaključka samostalno?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 19.02.2017., 07:51   #5
Quote:
Kwe kaže: Pogledaj post
Zašto ljudi uvijek idu u Irsku? Zašto ne neka druga EU zemlja?
Nije bas tako, ima puno nasih koji idu za Njemacku, to je vec tradicionalna destinacija za emigrranje.
Osim toga, jako malo nas ima srece za nade posao u npr. Svedskoj na kojemu je engleski dostatan.
Ja si kontam da idem u Irsku upravo zbog jezika-njemacki govorim ali ne tako dobro kao engleski i time imam vece sanse dobiti posao u Irskoj.

Jos jedan razlog- radne dozvole;trebaju nam jos za GB,NL,CH,AT i jos par nezanimljivih drzavica.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
...i dalje više ljudi zna ili barem natuca engleski nego španjolski
I koliko sam ja skontao, ljudi bjeze iz spanjolske pravac sjever jer nema bas puno posla.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.