Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 16:23   #21
Zapravo čak ne piše da ona plaća sve, već samo da veći dio plati ona i zato zvoca... Al budući da je više nema vjerojatno je troll pa...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:26   #22
Jebeš brak u kojem su odvojeni novci i gdje se gleda koji partner više zarađuje.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:32   #23
Meni je legitimno osjećat frustraciju zbog toga što ti je partner zadovoljan aranžmanom u kojem zarađuje dovoljno za svoje ovisnosti i ponekad hranu, a ostalo plaćaš ti. Znam da su muškarci ovdje mahom ogorčeni jadnici koji "želim da on plaća svoj dio životnih troškova" tumače kao "želim da mi kupuje gomile stvari", i da su utjerali strah u kosti ovdašnjih ženicama koje se boje reći da im je to jadno, ali jadno je biti jadnik koji radi za alkohol i cigarete i ne traži bolje.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.06.2017., 16:47   #24
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni je legitimno osjećat frustraciju zbog toga što ti je partner zadovoljan aranžmanom u kojem zarađuje dovoljno za svoje ovisnosti i ponekad hranu, a ostalo plaćaš ti. Znam da su muškarci ovdje mahom ogorčeni jadnici koji "želim da on plaća svoj dio životnih troškova" tumače kao "želim da mi kupuje gomile stvari", i da su utjerali strah u kosti ovdašnjih ženicama koje se boje reći da im je to jadno, ali jadno je biti jadnik koji radi za alkohol i cigarete i ne traži bolje.
Pa kaj onda radi u braku sa njim? Kaj je prije braka pokazival naznake da bu bil uspješan i poduzetan muškarac? Nekako sumnjam.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:49   #25
Da mi je znati koji je kuki onda drzi sa njime ukoliko nije zadovoljna. Samo kuka kako se on nece promjeniti i tako ce cjelu vjecnost.
Nemaju djecu da bi razvod tako tesko pao. Odrasli su ljudi i to se zacas rjesi i onda ona nadje svog princa i svi sretni.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:09   #26
Zasto bi bilo ok da ona trosi veci dio svoje place na njihove troskove zivljenja, a on sve ili vecinu spizdi na svoje poroke? Dajte molim vas..

Autorice, sjedni s njim i reci mu da ti je to opterecenje i stvara ti nezadovoljstvo takva situacija, i dogovorite se kao odrasli ljudi, sto i jeste valjda, kako bolje rasporediti placanje troskova da bude ok i tebi i njemu. Valjda se mozete dogovoriti normalno ako zivite skupa.
coconut addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:26   #27
Quote:
osjecajna kaže: Pogledaj post
....

Taj covjek za kojeg on radi je postigao jos vise kako je dobio njega kao radnika (a ima jos jednog inace). A otkako moj muz radi kod njega on uspije da ide i sa zenom i sa djecom svake godine dole, dok prije je mogao ici sam (a zena i djeca su isli svakih 4-5 godina).

...

Ljudi su ga savjetovali takodjer i govorili su mu da moze bolje, ali on nista Ja sam umorna od placanja racuna, nista nismo postigli vise od toga da placamo samo stan, racune i poreze. ....
što i koliko si planirala postići u pet godina braka?
ostavljaš dojam materijalistički nastrojene osobe; ne samo po opisu vaše, moje-tvoje, situacije nego i procjenom tuđih života/financijskih prilika
i ako je sve lijepo i krasno, kako kažeš, kako to da u početku niste napravili dogovor o podmirivanju troškova domaćinstva?

sam naslov teme je neumjesan i degradira ga kao muža (i to samo na temelju financija) pa uz tako malo poštovanja prema njemu, ne vjerujem da ćete potrajati još dugo

Zadnje uređivanje baja : 18.06.2017. at 17:42.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:43   #28
Radi on jako puno, i vremenski i kolicinski. Jednom je se desilo da je gazda za neku gresku koju je napravio krivio mog muza i on je reko njemu da ide kuci i moj muz zagalamio i kaze OTICI CU, ALI ME VISE NIKADA NECES VIDJETI. I onda je se taj njegov sef usutio.Ipak na kraju krajeva ne zeli da ga izgubi.

Ja bih bila sretnija da se on pokupio i otisao. Vec su mu nudili par boljih mjesta, ali tko zna sto se on bojao rizikovati. Nisam okorjeli materijalista, ali posle zavrsetka skole sam smatrala da zasluzujem neke normalne promjene sto se tice tih stvari. Nego ja se plasim neceg goreg. Imala sam oca koji je se kockao (pokoj mu dusi).I moj muz je nekad se kockao, ali sada kaze da je zadovoljan s onim sto se igra na internetu.Kao te igrice su dovoljne da on ne mora ici kockati se.Ali mene je ipak poceo hvatati strah jer kad sam postavila ovu temu slucajno sam naisla ovdje na temu o kockarima i sledila sam se. Samo se nadam da nije to.
__________________
IZGUBLJENO JE SAMO ONO CEGA SMO SE ODREKLI
osjecajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:56   #29
Pa već ti rekoh, sjedi s mužem i osvjesti mu koliki su vaši troškovi stvarno crno na bijelo. Muškarci su često tudumi po pitanju režija i kućnih financija i nemaju pojma koliko košta rata struje, ili koliko košta mlijeko i kruh za jedan mjesec ili se šokiraju i afanaju kad nalete slučajno na limun i cijenu od 30kn/kg isl. Iz vrlo jednostavnog razloga što nikad nisu morali i tome voditi računa jer je s mame i bake prešlo na ženu. Ne radi od muhe slona i odi pričat s mužem, a nemoj nagađati. Nije svaki muškarac koji uplati loto i baci na online poker okorjeli kockar.
Bojao se "rizikovati" da se idući šef ne povuče podvijena repa nego ga pošalje u 3PM s radnom knjižicom bio on kriv ili ne. Malo je takvih šefova kakvog on ima, a tako je vjerojatno jer ti je muž inače ok radnik i radi nešto za što se moraš satrat nać potplaćenu radnu snagu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:57   #30
Quote:
osjecajna kaže: Pogledaj post
Radi on jako puno, i vremenski i kolicinski. Jednom je se desilo da je gazda za neku gresku koju je napravio krivio mog muza i on je reko njemu da ide kuci i moj muz zagalamio i kaze OTICI CU, ALI ME VISE NIKADA NECES VIDJETI. I onda je se taj njegov sef usutio.Ipak na kraju krajeva ne zeli da ga izgubi.

Ja bih bila sretnija da se on pokupio i otisao. Vec su mu nudili par boljih mjesta, ali tko zna sto se on bojao rizikovati. Nisam okorjeli materijalista, ali posle zavrsetka skole sam smatrala da zasluzujem neke normalne promjene sto se tice tih stvari. Nego ja se plasim neceg goreg. Imala sam oca koji je se kockao (pokoj mu dusi).I moj muz je nekad se kockao, ali sada kaze da je zadovoljan s onim sto se igra na internetu.Kao te igrice su dovoljne da on ne mora ici kockati se.Ali mene je ipak poceo hvatati strah jer kad sam postavila ovu temu slucajno sam naisla ovdje na temu o kockarima i sledila sam se. Samo se nadam da nije to.
Koliko kužim vi radite negdje vani, kolika je ta njegova plaća i gdje se potroši, negdje mora biti trag novca , ako kocka to je već druga priča.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:58   #31
Quote:
osjecajna kaže: Pogledaj post
.....
Ja bih bila sretnija da se on pokupio i otisao. Vec su mu nudili par boljih mjesta, ali tko zna sto se on bojao rizikovati. ...
kako ti ne znaš? zar ne razgovarate tako da pojasni svoju odluku?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:43   #32
Quote:
osjecajna kaže: Pogledaj post
Radi on jako puno, i vremenski i kolicinski.
Jednako bi doprinosio kućnom budžetu da da otkaz i uzgaja paradajze i cvijeće u tegli na prozoru.


Ruku na srce, ti zvučiš kao da patiš što vam ne ide baš keeping up with the Joneses i što se ne možeš sa susjedama i frendicama natjecati čiji muz vozi bolji auto, ali čovjek zbilja ne mora biti statusno opterećen materijalist da bi mu smetao muž luzerčina koji rinta da bi financirao svoje poroke, a partner nek vuče sam.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:57   #33
Da živi s cimerima onda bi pokrivao svoj dio troškova i najvejrojatnije u svakom pogledu bio fer, ali ženi može biti na grbači, i neka njoj ne smeta to jer, jebi ga, sve je njihovo, koji k...?
Osjećajna, ne vrijedi ti ovdje tražiti savjet. Već si ispala okorjela materijalistica a ne žena koja želi život u kojem oboje razmišljate u istom smjeru, da i on pokrije svoj dio troškova umjesto da troši na cugu, cigarete i povremenu kocku, da pokaže minimum želje za boljim jer je sposoban za to. Jebeš cvijeće. Jednostavno moraš pričati s njim bez optuživanja, reci ono što bi ti htjela, kako se osjećaš, koja su tvoja očekivanja. On bi trebao jednako tako i onda ćete vidjeti na čemu ste.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:59   #34
najbolje se bogato udati :alanford: pogotovo ako si materijalistički nastrojen.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 19:04   #35
bolje zivjeti sto godina kao milijunas, nego sedam dana u bijedi!
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 19:05   #36
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
bolje zivjeti sto godina kao milijunas, nego sedam dana u bijedi!
nema dvojbe.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 19:44   #37
Pa dobro, kaj si se udala za njega, a sad bi ga mijenjala, kakvi novci, šta si nisi našla bogatog i uspješnog, ako ga želiš, a ne ovoga, koji ti se ne sviđa i kvocaš mu po cijele dane. Siromak, namjesto da bi lijepo živjeli a ti nisi sretna.
Pust čovjeka na miru, ma tko će te slušati non-stop, trubiš, trubiš ma daaaa
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 19:51   #38
Quote:
osjecajna kaže: Pogledaj post
Radi on jako puno, i vremenski i kolicinski. Jednom je se desilo da je gazda za neku gresku koju je napravio krivio mog muza i on je reko njemu da ide kuci i moj muz zagalamio i kaze OTICI CU, ALI ME VISE NIKADA NECES VIDJETI. I onda je se taj njegov sef usutio.Ipak na kraju krajeva ne zeli da ga izgubi.

Ja bih bila sretnija da se on pokupio i otisao. Vec su mu nudili par boljih mjesta, ali tko zna sto se on bojao rizikovati. Nisam okorjeli materijalista, ali posle zavrsetka skole sam smatrala da zasluzujem neke normalne promjene sto se tice tih stvari. Nego ja se plasim neceg goreg. Imala sam oca koji je se kockao (pokoj mu dusi).I moj muz je nekad se kockao, ali sada kaze da je zadovoljan s onim sto se igra na internetu.Kao te igrice su dovoljne da on ne mora ici kockati se.Ali mene je ipak poceo hvatati strah jer kad sam postavila ovu temu slucajno sam naisla ovdje na temu o kockarima i sledila sam se. Samo se nadam da nije to.
Eee, to je onda druga priča, ti nešto palamudiš i ne veliš kaj se bojiš i dobiješ, kaj dobiješ. Ak se čovjek kocka, a ja mislim, da je to ovisnost od koje se teško izliječiti moraš se okrenuti kakvom specijalistu ili udrugi koja se time bavi, oni imaju iskustva, i znaju dati dobar savjet
Sorry onda
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:00   #39
Zašto je to druga priča? Po čemu se razlikuje spičkavanje skoro cijele plaće na alkohol i cigarete od spičkavanja skoro cijele plaće na alkohol, cigarete i kocku?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:59   #40
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zašto je to druga priča? Po čemu se razlikuje spičkavanje skoro cijele plaće na alkohol i cigarete od spičkavanja skoro cijele plaće na alkohol, cigarete i kocku?
Ma to ti je otprilike kao kad muz placa vecinu troskova a gospodja trosi na cipele, krpice i ostale kurce. samo ona onda nije neuspjesna vec drzi do sebe.

Uostalom... moze tip dat otkaz i biti domacica pa nju traziti za cigarete. Cisto da se zena pojede od jada pred familijom i frendicama.

~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.