Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Foto natječaji

Pogledaj rezultate ankete: Tko ima najbolju fotku?
Fender girl 0 0%
hrovje 0 0%
deya100 3 13.04%
ljudva 5 21.74%
IGoR_2803 1 4.35%
gargamišamel 2 8.70%
C71 1 4.35%
crótach 3 13.04%
Niss 5 21.74%
KrešimirŠbk 0 0%
Tempion 3 13.04%
Mellors 0 0%
pobosutljanin 0 0%
Glasovatelji: 23. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 21:39   #21
Glas Ljudvi. Kad pogledam fotku - to mi je to Ima još dobrih (KrešimirŠbk, Niss), ali ova mi je baš fina, tople boje, ovo sunce na stijenama, patkice, dovoljno neba, ne previše, refleksija na vodi - jako lijepo.


Quote:
hrovje kaže: Pogledaj post
Slobodno prokomentirate moju sliku
U desnom kutu smeta ovaj, pretpostavljam, dio krova?, to si trebao izrezati van. Na lijevoj strani ovaj dio terase ne služi ničemu i nekako se ne uklapa u pojam "pejzažne" fotografije. Da je na fotki samo vinograd s brdima u daljini, bila bi puno bolja.
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 22:15   #22
je, baš je teško bilo odabrati. na kraju sam se povela za tim koja fotka me najviše mami da tamo provedem neko vrijeme.
na fotki od niss kao da je vrijeme stalo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 08:57   #23
Feder girl - klifovi Mohera, jelda? kul mi je kaj je prikazano nevrijeme, čovjek bi očekival neku idiličnu pejzažnu fotku, a kad ono nije loše, al nije ni za prvo mjesto.

hrovje - a ne znam.. netko je već skomentiral sve..

deya - lijepo mjesto, al malo mi smeta čovječuljak u kadru i to kaj je malo bezličan fotka, tu bi možda malo više kontrasta popravilo stvar

Igor_2803 - nije mi baš kadar sjel.. a i puno je tudizanja šedousa i svjetline općenito kaj se vidi na Ivanščici pa čudno izgleda

gargamišamel - daj stavljaj veće fotke ubuduće slaba je vidljivost na ovoj.. doslovno

C71 - 800px je maksimalna rezolucija za fotku na forumu, dajte se držite toga aaa! fotka sama po sebi mi nije niš posebno, ko da je okinuta usput, s nogu..

crotach - zanimljiva ideja i definitivno nekaj drukčije, al opet me baš i nije oborilo, preslabo se tu vidi pejzaž.

Niss - tebi ide i moj glas.. super prikaz minimalizma, usamljenosti crkvice u divljini. boje su kul, sve je kul. na prvu sam pomislil da bi možad bolje pasal 16:9 format tu, al nebo je predobro da bi ga se cropalo.

KrešimirŠBK - neloše, al malo me smetaju ove grančice u kadru

Tempion - drugo mjesto. fascinantan pejzaž, fini oblaci na nebu.. al mi je cijela fotka nekak prežućkasta.

Mellors - korektna fotka, al nije mi konkurirala za top3.

pobosutljanin - e sad se više ne sjećam 100% kak je izgledala, al bila je u redu.. možda malo prenarančasto sunce.
__________________
arsene dediću, gaće unerediću... od sreće
ljudva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 09:55   #24
Quote:
ljudva kaže: Pogledaj post
gargamišamel - daj stavljaj veće fotke ubuduće slaba je vidljivost na ovoj.. doslovno
to je zbog atmosfere (meteorološke, ne u smislu raspoloženja).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:33   #25
Nešt me ovaj photobucket zaje.... Obrisao mi posljednje tri fotke iz nekog meni nepoznatog razloga.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:34   #26
Quote:
ljudva kaže: Pogledaj post

Tempion - drugo mjesto. fascinantan pejzaž, fini oblaci na nebu.. al mi je cijela fotka nekak prežućkasta.
Hvala ti na komentaru, a za ovo prežuto sam već čula. Hm. Mislim da imam problem s monitorom, jer je kod mene skroz ok. Da si samo ti to spomenuo, rekla bi da je možda subjektivan doživljaj, ali već mi je troje ljudi reklo da su mi generalno fotke prežute
Moram investirati u bolji monitor definitivno
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:46   #27
tempion, ako ti išta znači, kod mene ok izgleda. očito i ja moram uložiti u novi monitor.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:09   #28
Fender girl - malo su isprane boje i kadar je ni vrit ni mimo. Ja bi cijeli kadar pomaknuo za četvrtinu udesno da se vidi kak pjena nestaje
hrovje - puno bolja od prošlih slika i terasa mi uopće ne smeta. Dapače, daje dubinu i bez
nje bi meni slika bila dosadnija, jedino bi ovaj lijevi crveni krov izrezao jer je fakat suvišan.
deya - ok je slika, ali ova trava je malo prezelena
ljudva, C71, Krešimir - nije loše ali plošne i obične, kod C71 su i boje isprane
Igor - meni je kadar ok, ali malo previše obrade
gargamišamel -odlične boje, za mene na 2. mjestu mada bi mogla bit malo veća
crotach - slažem se s ljudvom
Niss . meni najbolja, dobri i kadar i boje
Tempion - lijepo, mada kadar nije baš nešto originalan
Mellors is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:18   #29
mellors, hvala. lijepo za čuti jer se ne smatram niti amaterom pošto nikada nisam proučavala ikakvu teoriju kaj se tiče fotografije i fotića niti išta prtljam po tome. sve je onak, sirovo (ne znam kak bih se drugačije izrazila ).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 00:02   #30
Molim. Nekad je dovoljno biti na pravom mjestu u pravo vrijeme pa da slika ispadne dobra i bez prtljanja. Preporučam u svakom slučaju da proučiš teoriju, nije to ni tolko komplicirano. Možda te sad privuče kad vidiš kolko je nekad lako napravit dobru sliku.
Mellors is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 01:25   #31
a moj glas crótach-u jer sam sit klasičnih fotografija i ideja. zbog toga ni sam više ne fotkam. ima tu lijepih prizora, ali apsolutno ništa što bi neku fotku učinilo drugačijom od bezbroj sličnih, niti na jednoj od ostalih ne vidim autorski pečat (jedono se još hrovje razlikuje s panoramom, ali ja sam to prošao kroz godinu dana projekta 52, pa mi ni to više nije zanimljivo).
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 07:52   #32
Hvala ljudi na komentarima
Moj glas ide Tempionu iako sam se dvoumila i između Crótach i Krešimira, ali onda sam skužila da se najviše vračam baš Tempionovoj, pa mi je to prevagnilo
__________________
.....
Niss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:29   #33
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
a moj glas crótach-u jer sam sit klasičnih fotografija i ideja. zbog toga ni sam više ne fotkam. ima tu lijepih prizora, ali apsolutno ništa što bi neku fotku učinilo drugačijom od bezbroj sličnih, niti na jednoj od ostalih ne vidim autorski pečat (jedono se još hrovje razlikuje s panoramom, ali ja sam to prošao kroz godinu dana projekta 52, pa mi ni to više nije zanimljivo).
Jbt koji si ti veliki fotograf kad nas tako s visoka možeš sve popljuvati...

Baš radi ovakvih jadnih komentara sve manje ljudi sudjeluje. Ovo nije nit konstruktivno nit ičemu služi, osim da ljude demotiviraš. Jadno.
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:30   #34
Quote:
Niss kaže: Pogledaj post
Hvala ljudi na komentarima
Moj glas ide Tempionu iako sam se dvoumila i između Crótach i Krešimira, ali onda sam skužila da se najviše vračam baš Tempionovoj, pa mi je to prevagnilo
Hvala Niss
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:57   #35
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
a moj glas crótach-u jer sam sit klasičnih fotografija i ideja. zbog toga ni sam više ne fotkam. ima tu lijepih prizora, ali apsolutno ništa što bi neku fotku učinilo drugačijom od bezbroj sličnih, niti na jednoj od ostalih ne vidim autorski pečat (jedono se još hrovje razlikuje s panoramom, ali ja sam to prošao kroz godinu dana projekta 52, pa mi ni to više nije zanimljivo).
U potpunosti razumijem i zasićenost i prezasićenost određenim stilom, motivima i prizorima, ali ovakav stav je baš demotivirajuć i meh
Ja sam eto prošao to, pa ste sad svi vi skupa bezlična masa bez ideja i stila
Bezveze
Meni se Crótachova fotografija sviđa, ali ruku na srce ima ih ko pljeve sa staklenom kuglom, kao i što ima ko pljeve pejzažnih fotografija, svih motiva
I što ćemo sad? Svi fotoaparate na klin
__________________
.....
Niss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:20   #36
Quote:
Niss kaže: Pogledaj post
U potpunosti razumijem i zasićenost i prezasićenost određenim stilom, motivima i prizorima, ali ovakav stav je baš demotivirajuć i meh
Ja sam eto prošao to, pa ste sad svi vi skupa bezlična masa bez ideja i stila
Bezveze
Meni se Crótachova fotografija sviđa, ali ruku na srce ima ih ko pljeve sa staklenom kuglom, kao i što ima ko pljeve pejzažnih fotografija, svih motiva
I što ćemo sad? Svi fotoaparate na klin
:filozofski mode on:
Ima fotografija svih motiva, fotkanih na sve moguce nacine, i mozda jesmo zasiceni, ali meni je svejedno zanimljivo vidjeti kako netko dozivljava, u ovom slucaju, pejzaze. Bilo da fotka ispadne skolski, ista kao stotine drugih, ili malo pomaknuta tako da iznenadi kadrom, to mi je kao da sam na tren pogledala kroz tude oci.

Isto tako mi se cini da vecina fotografa, pa i onih vrhunskih, svjetski poznatih vecinu vremena radi neke, vec videne, i uobicajene fotke, ali im se povremeno desi neka s bas wow! efektom. I onda kad se poklope talent za fotografiju i dovoljno samokontrole da se pokazuju samo najbolje fotke, onda dobijemo galeriju koja ostavlja bez daha.

Mislim da nitko ne bi trebao biti obeshrabren stavljati ovdje, ili bilo gdje drugdje svoje fotke, pogotovo ako tek pocinje s fotkanjem. Kritika, pohvala ili sam izostanak reakcije na fotografiju je dobar pokazatelj u kome smjeru krenuti. Naravno, kao u svemu u zivotu i kritike i pohvale treba uzeti sa zrnom soli.:filozofski mode off:

Dosta nas je stasalo ovdje na forumu, i zanimljivo je pratiti razvoj od pocetnika, pa do nekog tko je prezasicen svime, kao na primjer, dile.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:26   #37
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Jbt koji si ti veliki fotograf kad nas tako s visoka možeš sve popljuvati...

Baš radi ovakvih jadnih komentara sve manje ljudi sudjeluje. Ovo nije nit konstruktivno nit ičemu služi, osim da ljude demotiviraš. Jadno.
žao mi je ako tako zvuči, ali mi nikako nije namjera bila popljuvati bilo koga. rekao sam da ima lijepih prizora (i fotki), ali generalno očekujem nešto više na fotografiji od samog prizora koji je sam po sebi lijep. polazim prvo od sebe, kad ne uspijevam postići da mi fotka bude nešto više od eventualno dobre razglednice, zato sam daleko od velikog fotografa. zato nema puno velikih fotografa, ali ako se želiš stvarno baviti fotografijom moraš ciljati prema tome. pa, ako smijem, savjetujem svima da naprave korak kojim će fotografija iskočiti iz prosjeka. meni je tvoja fotka sama po sebi lijepa, ali bi mi bila bolja da je maksimalno iskorištena monumentalnost koju lokalitet nudi, da razrogačim oči kad pogledam. eto, nije mi namjera popljuvati, nego potaknuti, ako mogu, ali sve u svemu samo najiskrenije kažem u najboljoj namjeri što osjećam.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:34   #38
Quote:
Niss kaže: Pogledaj post
U potpunosti razumijem i zasićenost i prezasićenost određenim stilom, motivima i prizorima, ali ovakav stav je baš demotivirajuć i meh
Ja sam eto prošao to, pa ste sad svi vi skupa bezlična masa bez ideja i stila
Bezveze
Meni se Crótachova fotografija sviđa, ali ruku na srce ima ih ko pljeve sa staklenom kuglom, kao i što ima ko pljeve pejzažnih fotografija, svih motiva
I što ćemo sad? Svi fotoaparate na klin
pa daj, reci što msiliš o fotografijama na natječaju, iskreno. može li se bolje ili je dovoljno dobro. treba li i kako motivirati ljude da budu bolji.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:53   #39
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
pa daj, reci što msiliš o fotografijama na natječaju, iskreno. može li se bolje ili je dovoljno dobro. treba li i kako motivirati ljude da budu bolji.
Malo te ne kuzim sada.

Mislis da netko namjerno radi i stavlja ovdje losije fotke nego moze i zna, pa mu treba nasa motivacije da bude bolji?

Svakome je, valjda, namjera da bude bolji, da napreduje. Ali cak i ako nije, nema mi nista pogresno da stavlja fotke sa kojim je zadovoljan na natjecaje, iz gusta. Nije pogresno ni da netko fotka iz gusta, klasicne kadrove i motive, jer mu se bas takvi svidaju, i nikad ne proba napraviti neku, novu nikad videnu fotku.

Svi smo se ovdje ulijenili sa davanjem komentara na fotke, mozda pomalo i jer se kritike tesko prihvacaju, ali konstruktivna kritika je zbilja sredstvo koje moze puno pomoci u napredku, no nema mi nista konstruktivno u stavu da natjecaj ne valja jer su na njemu klasicne fotografije, klasicnog fotografskog motiva u klasicnoj izvedbi.

Nije da su na prijasnjim natjecajima, i pri tome mislim i na vise godina unazad, uvijek bile vrhunske i inovativne fotke.

Nemoj misliti da te djelomicno ne razumijem, jer i ja sto vise vremena prolazi teze nalazim fotke koje me odusevljavaju, i sve me teze moje fotke zadovoljavaju.

Za razliku od prve godine fotkanja kad su mi iz aparata izlazila sama remek djela.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:18   #40
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
pa daj, reci što msiliš o fotografijama na natječaju, iskreno. može li se bolje ili je dovoljno dobro. treba li i kako motivirati ljude da budu bolji.
Ima ljudi koji vole i klasične motive razglednica i vjerujem da svi ovdje postave fotografiju za koju misle da je najbolja u trenutku u kojem je postavljaju za zadanu temu
A ako se meni osobno nešto ne sviđa ili sam ja prezasićena određenim nečim ne znači i da je to nešto generalno loše.
Ukazati na pogrešan kut, ekspoziciju, balans, svjetlo, DOF, kritiku iz koje se da nešto naučiti i popraviti,a stavom ovo je meni dosadno djeluje mi stvarno demotivirajuće i omalovažavajuće i za one koje sudjeluju ili misle sudjelovati


A uvijek se može bolje, u svemu
__________________
.....
Niss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.