Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 09:49   #141
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
Znam. A uzmi u obzir i to da je sve vise i vise djece u visim razredima osnovne i srednje skole koja nisu savladala tečno citanje. Zašto? Zato sto su u nižim razredima srezali satnicu slogovnog citanja. Prije su postojale tzv. slogovnice, ali to se ukinulo i sad ima puno djece koja ne znaju citati. A kako će ista nauciti, ako nije savladao citanje? To je "reforma" skolstva na hrvatski nacin.
Ma, znam. Mnogi ne znaju dobro ni čitati, ni pisati, a bogme niti računati. O najjednostavnijoj gramatici i osnovnoj matematici da ne govorim. Nakon završene osnovne škole, a neki niti nakon srednje još uvijek ne znaju pisati velika i mala slova, č, ć, ije, je... najosnovniju gramatiku. Program matematike su za osnovne škole skresali, pa kad dođu u srednju te silne rupe koje su nastale moraju nekako nadoknaditi, ali to ne ide bez predznanja kojeg nema. itd. itd..
I onda još kad imamo nastavnike koji moraju voditi administraciju i biti stručnjaci za defektologiju... jasno je da ni ishodi ni rezultati takvog školovanja ne mogu biti bolji.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:24   #142
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Znaš li ti koliko bih ja izbacio nebitne papirologije iz svoje firme?
Znaš li ti da sam morao, iako ne vršim djelatnost u uredu već isključivo na terenu, sam sebi, kao vlasnik kuće vlasniku firme, iznajmiti poslovni prostor i platiti porez na najam?
Znaš li da sam se na ugovoru morao potpisati na obje strane?
Znaš li da sa sobom moram svikud nositi štambilj iako su ga ukinuli?
Znaš li da u svom domu, zbog iznajmljenog prostora svojoj firmi (a radi se o 2 m2 hodnika) moram imati natpis "WC" i "Pazi stepenice"?

.
Žao mi je. Koja je minimalna cijena po kojoj mozes sam svojoj firmi iznajmiti prostor?
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 07:12   #143
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
Žao mi je. Koja je minimalna cijena po kojoj mozes sam svojoj firmi iznajmiti prostor?
Da.
Apsurdi Rvacke zbiljosti.

Ne znam kolika je minimalna (zakonska), meni su na poreznoj "savjetovali" da najam ne bi smio biti manji od 2000 kn godišnje.
Prve godine nisam imao ptkud platiti najam, pa sam si morao platiti i zatezne kamate.
Naravno, porez na najam sam morao platiti.

Nije ni čudo da imamo toliko državnih službenika.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:42   #144
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da.
Apsurdi Rvacke zbiljosti.

Ne znam kolika je minimalna (zakonska), meni su na poreznoj "savjetovali" da najam ne bi smio biti manji od 2000 kn godišnje.
Prve godine nisam imao ptkud platiti najam, pa sam si morao platiti i zatezne kamate.
Naravno, porez na najam sam morao platiti.

Nije ni čudo da imamo toliko državnih službenika.
Uzas, ne znam sto bih rekla. Naprosto se mora netko iz struke ubaciti u ministarstvo i jednostavno oslobadjati ljude od papirologije.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 07:36   #145
Na žalost, to nije moguće.
Netko iz uže struke (učitelj, poduzetnik, znanstvenik, nebitno) ako i dođe na nekakvu vlast nije u mogućnosti ništa mijenjati jer ga sa svih strana opstruiraju.
U dubokom je interesu da sve ostane kako je uz svakodnevno uvođenje novih propia koji dodatno komliciraju stvari) samo zato da bi opravdali svoje postojanje i "posao" koji rade.
Pa vidiš koliko je nakaradna država u kojoj živimo kad odlukom veterinarske inspekcije azil u Čakovcu do lipnja mora izbetonirati SVA dvorišta u kojima se psi nalaze inače mora zatvoriti vrata.
Azil u Čakovcu, koji je daleko najkvalitetniji azil u zemlji.
Na rješenje inspekcije NEMA žalbe.

To je samo jedan primjer, a ima takvih bezbroj.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 09:00   #146
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Na žalost, to nije moguće.
Netko iz uže struke (učitelj, poduzetnik, znanstvenik, nebitno) ako i dođe na nekakvu vlast nije u mogućnosti ništa mijenjati jer ga sa svih strana opstruiraju.
U dubokom je interesu da sve ostane kako je uz svakodnevno uvođenje novih propia koji dodatno komliciraju stvari) samo zato da bi opravdali svoje postojanje i "posao" koji rade.
Pa vidiš koliko je nakaradna država u kojoj živimo kad odlukom veterinarske inspekcije azil u Čakovcu do lipnja mora izbetonirati SVA dvorišta u kojima se psi nalaze inače mora zatvoriti vrata.
Azil u Čakovcu, koji je daleko najkvalitetniji azil u zemlji.
Na rješenje inspekcije NEMA žalbe.

To je samo jedan primjer, a ima takvih bezbroj.
kad krene toplinski val sljedeće godine, a psi na betonu??? Zašto, pobogu? Treba otići odavde da ne ostane niti pas. Eto.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 06:42   #147
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
kad krene toplinski val sljedeće godine, a psi na betonu??? Zašto, pobogu? Treba otići odavde da ne ostane niti pas. Eto.

Nije samo to.
MOraju i sve drvene kućice (a prekrasne su, oslikane rukama, najčešće djece koja dolaze volontirati) zamijeniti kućicama od materijala koji psi neće moći izgristi. Kao drvo.
Ne znam da li si bila tamo, ali azil izgjeda prekrasno. Prepun cvijeća, sa ulicama kao mali grad, sve napravljeno s prepuno ljubavi.

I sad bi se to odlukom nesposobnog uhljeba trebalo izbetonizirati (ili zatvoriti!!!) samo zato jer se navedeni strogo drži nekih propisa koje je donio neki drugi nesposobni uhljeb.

Evo kamo dovodi loši sustav obrazovanja (da se i teme dotaknemo) u kombinaciji s beskorisnom, besmislenom i samoživom birokracijom.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:06   #148
A psi, daske, beton, uhljeb s ministricom imaju veze - kakve?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 15:55   #149
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nije samo to.
MOraju i sve drvene kućice (a prekrasne su, oslikane rukama, najčešće djece koja dolaze volontirati) zamijeniti kućicama od materijala koji psi neće moći izgristi. Kao drvo.
Ne znam da li si bila tamo, ali azil izgjeda prekrasno. Prepun cvijeća, sa ulicama kao mali grad, sve napravljeno s prepuno ljubavi.

I sad bi se to odlukom nesposobnog uhljeba trebalo izbetonizirati (ili zatvoriti!!!) samo zato jer se navedeni strogo drži nekih propisa koje je donio neki drugi nesposobni uhljeb.

Evo kamo dovodi loši sustav obrazovanja (da se i teme dotaknemo) u kombinaciji s beskorisnom, besmislenom i samoživom birokracijom.
To je nekakav lokalni propis? Vidim da nema ništa slično u Zagrebu.
http://prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=2635
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 15:57   #150
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A psi, daske, beton, uhljeb s ministricom imaju veze - kakve?
Zapravo je u razgovoru lako temu proširiti pa tići offtopic, možda bi se ovaj razgovor mogao prebaciti pod neku temu koja govori o nepotrebnoj birokraciji.
Uopće ne kužim - od kud dolaze oni koji takve stvari smišljaju? Kakav je to mentalni sklop? Ima toliko stvari koje bi trebalo unaprijediti i onda likovi samo smišljaju novu papirologiju.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:11   #151
dočepala se mjesta ministrice političkom korupcijom i ucjenom:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...he/997697.aspx
milko84 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.10.2017., 21:20   #152
A kakav ti je to link i kakve veze ima s temom? Vapiš za kartonom, ha?
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:41   #153
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
dočepala se mjesta ministrice političkom korupcijom i ucjenom:
Je, fakat.

Ne samo da se nikad prije nije bavila ničim što je makar blizu obrazovanju i/ili znanosti, nego bi bez ministarske funkcije bila gola, bosa i kruha gladna.

Jesi li jednako ustrajno pizdio onda kada je ministar postao načelnik općine s 3284 stanovnika, ili u nekom sličnom slučaju?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:15   #154
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
dočepala se mjesta ministrice političkom korupcijom i ucjenom:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...he/997697.aspx
Di je ovdje i 1% veze sa temom i nekim "ucjenama i korupcijom" ?
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:32   #155
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
To je nekakav lokalni propis? Vidim da nema ništa slično u Zagrebu.
http://prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=2635
Nije nikakav lokalni propis
To je sumanost veterinarske inspekcije koja je po tom pitanju potpuno zakazala.
godinama.
točnije desetljećima.

I idu zajebavat one koji rade i one koji su OK, dok na pritužbe građana, volontera i udruga na odobrena skloništa koja su baš bila fuj nikada nisu reagirali

Godinama su bile pritužbe na belomanastirski šinteraj zbog nebrige i zlostavljanja životinja u nazovi skloništu - odobrenom od ministarstva - i nikada nisu našli nikakvu zamjerku dok jedna od volonterki je, krišom, naravno snimila situaciju u skloništu i popodne to stavila na FB. Drugo jutro je inspekcija iz zagreba došla tamo i konačno su napravili reda

Čakovački azil je - volonterski. I osječke Pobjede su - volonterski. Itd, itd
ostalo su bivši šinteraji kaj su se prekvalificirali - naravno privatni. Ikoji ne rade po zakonu. Ali njih ne diraju.
karlovačka inspektorica je kao problem vidjela samo da treba ofarbati sklonište a to što psi nisu razdvojeni i što mužjak i ženka rade već što rade , njoj iza leđa - sve snimala televizija joj je sasvim OK. Pored svih napuštenih njoj nije problem što će se okotiti još neželjenih štenaca..

A ovaj inspektor iz Čakovca - taj se nemre uputi u romsko naselje recimo gdje je 1000 pasa. Nečipiranih neciepljenih neprijavljenih i slično-

I ako ovi ne izbetoniraju dvorišta što je inspektor zamislio - kamo će sa jedno 300 pasa? Gdje će ih preseliti?
Tim više što je konačno novim zakonom zabranjeno ubijanje paasa nakon 60 dana u skloništu
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:37   #156
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Nije nikakav lokalni propis
To je sumanost veterinarske inspekcije koja je po tom pitanju potpuno zakazala.
godinama.
točnije desetljećima.
Žalite se Tolušiću, pišite mu, nađite način da dođete do njega, jer za nehumanije uvjete držanja životinja nisam čula. Možda u nekoj državi s drugačijom klimom možeš držati zivotinju na betonu, u Hrvatskoj kad krene toplinski val i vrućina počne ubijati odozgo i iz betona, može samo - krepat, ne znam što bih drugo rekla. Ispekla sam si tabane ovo ljeto kad sam probala bosa hodat po asfaltu.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 06:40   #157
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
To je nekakav lokalni propis? Vidim da nema ništa slično u Zagrebu.
http://prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=2635
Ne bih rekao da je lokalni.
Piše u rješenju veterinarske inspekcije RH.

@Lord: do tog razgovora krenulo je nakon diskusije o nepotrebnom administriranju u školama.

Quote:
ela kaže: Pogledaj post
Žalite se Tolušiću, pišite mu, nađite način da dođete do njega, jer za nehumanije uvjete držanja životinja nisam čula. Možda u nekoj državi s drugačijom klimom možeš držati zivotinju na betonu, u Hrvatskoj kad krene toplinski val i vrućina počne ubijati odozgo i iz betona, može samo - krepat, ne znam što bih drugo rekla. Ispekla sam si tabane ovo ljeto kad sam probala bosa hodat po asfaltu.

Na rješenje inspektora nema pravo žalbe.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:26   #158
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...ma/998163.aspx

Quote:
Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak jutros je oštro reagirala na vijest da su čelni ljudi Hrvatskih studija predstavnicima studenata zabranili obraćanje brucošima.
Uskoro će nam trebat odobrenje za govor, pretpostavljam da će se otvorit i Ured za odobrenje javnog govora s jedno 50tak namještenika
__________________
Mislim, dakle pišem
odakusa is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:52   #159
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
dočepala se mjesta ministrice političkom korupcijom i ucjenom:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...he/997697.aspx
Iskreno, ovaj sajt ima više veze s tom temom.

https://solarsystem.nasa.gov/planets/neptune
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:21   #160
https://m.youtube.com/watch?v=jt7K47FSiyQ
Ovako uce mali Finci na svakom satu. Kretanje je sastavni dio svakog sata I shake lekcije svih predmeta. Nadam se da ce tvorci naseg kurikuluma uzeti u obzir djecju potrebu za kretanjem.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.