Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 14:58   #1
Supruga mi je rekla da me ne voli

Nakon 12 godina veze, od toga 7 godina braka i 22 god poznanstva, nakon meni beznačajne svađe, supruga se pretvorila u santu leda. Rekla je i da me ne volio i da ne može zamislit da ju više dotaknem. Očajan sam i neznam što učinit.
Oboje idemo svatko kod svog psihologa/psihijatra, ali bojim se da neće biti pomoći u smislu očuvanja braka, jer mi neda ni milimetar prostora da joj se približim.
Neznam što činiti i dali je uopće moguće da se stvari srede. Ima li itko sličnih iskustv. Ja inasumnjam da ona ima neki vid graničnog poremečaja ličnosti.
Odrasla je u hladnoj i konfliktnoj obitelji te je u adolescenskoj dobi obolila od bulimije.
Što da radim?
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:01   #2
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Nakon 12 godina veze, od toga 7 godina braka i 22 god poznanstva, nakon meni beznačajne svađe, supruga se pretvorila u santu leda. Rekla je i da me ne volio i da ne može zamislit da ju više dotaknem. Očajan sam i neznam što učinit.
Oboje idemo svatko kod svog psihologa/psihijatra, ali bojim se da neće biti pomoći u smislu očuvanja braka, jer mi neda ni milimetar prostora da joj se približim.
Neznam što činiti i dali je uopće moguće da se stvari srede. Ima li itko sličnih iskustv. Ja inasumnjam da ona ima neki vid graničnog poremečaja ličnosti.
Odrasla je u hladnoj i konfliktnoj obitelji te je u adolescenskoj dobi obolila od bulimije.
Što da radim?
Imamo i dvije prekrasne curice koje obasipamo ljubavlju, posebno ja i imam osječaj da čemo ih uništiti u koliko ne sačuvamo brak, a sama pomisao na to me ubija.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:13   #3
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Imamo i dvije prekrasne curice koje obasipamo ljubavlju, posebno ja i imam osječaj da čemo ih uništiti u koliko ne sačuvamo brak, a sama pomisao na to me ubija.
Jebiga, ponekad je za djecu zdravije da se starci razvedu.
A oko cega ste se klali i koliko dugo vec traje netrepeljivost?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:17   #4
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Imamo i dvije prekrasne curice koje obasipamo ljubavlju, posebno ja i imam osječaj da čemo ih uništiti u koliko ne sačuvamo brak, a sama pomisao na to me ubija.
najgori argument mi je "sačuvati brak zbog djece"
kao dijete rastavljenih roditelja, žalim što se nisu rastali dok sam bila manja.
ovako sam godinama slušala ( slušam i dan danas) uvrede i bacanje krivnje na mene što su ostali u lošem braku zbog djece.

djeca će lakše podnjet ako su roditelji rastavljeni i bez svađe nego da gledaju svaki dan kako se koljete ko psi.

kaj se tiče žene, nije ona poludila zbog kakti male, nebitne svađe. to je očito nešto što se skuplja duže vrijeme.
roadie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:20   #5
U tih par dana koliko si na forumu do danas si se bavio samo sobom, a danas najednom ova drama. Samo ne znam kud ste prije stigli svak svojem psihijatru zbog drame iz ove teme.

Tako da, ako trolaš, to radiš loše
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:21   #6
tak je pocela moja rastava.
isto je pocelo radi beznacajne sitnice i doslovno mi je isto rekla da me ne voli.

na kraju je ispalo da ima drugog.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:37   #7
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Jebiga, ponekad je za djecu zdravije da se starci razvedu.
A oko cega ste se klali i koliko dugo vec traje netrepeljivost?
Pa prije godinu dana sam ja osjetio promjene ponašanja kod nje, počela se okretati više sebi. Međutim kad bih ju pitao dali postoji kakav problem, rekla bi da je sve ok, samo da treba više prostora za sebe, pošto su djeca malo porasla.
Usput mi je svako toliko nabijala na nos, da joj više nisam potreban ( ne direktno, nego svojim postupcima).
Počela se više vremena družit sa prijateljicama koje su ili neudane ili u nesretnim brakovima.
Počela je izlazit sa tim istim curama malo češče. Ja sam po ljeti radio cijele dane i smetalo mi je to. Prigovorio sam joj nekoliko puta, i ona je rekla da u koliko mi to smeta da neče više.
Međutim nije si mogla pomoći pa je ponovno izlazila na što sam joj ponovno prigovorio. Tad je zahladila odnos i neda mi više prići.
Rekla je da uz mene nemože biti svoja.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:39   #8
Quote:
roadie kaže: Pogledaj post
najgori argument mi je "sačuvati brak zbog djece"
kao dijete rastavljenih roditelja, žalim što se nisu rastali dok sam bila manja.
ovako sam godinama slušala ( slušam i dan danas) uvrede i bacanje krivnje na mene što su ostali u lošem braku zbog djece.

djeca će lakše podnjet ako su roditelji rastavljeni i bez svađe nego da gledaju svaki dan kako se koljete ko psi.

kaj se tiče žene, nije ona poludila zbog kakti male, nebitne svađe. to je očito nešto što se skuplja duže vrijeme.
Ja ne smatram da zbog djece trebamo ostati skupa, ali bi si zbog djece mogli dati šansu. Mi se inače ne svađamo, ne vičemo jedan na drugog ni sad, a pogotovo ne pred djecom.
I ona je na žalost odrasla u braku gdje je htjela da se roditelji rastave zbog učestalih svađa, ali ponavljam kod nas nije tako ekstreman slučaj.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:59   #9
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Nakon 12 godina veze, od toga 7 godina braka i 22 god poznanstva, nakon meni beznačajne svađe, supruga se pretvorila u santu leda. Rekla je i da me ne volio i da ne može zamislit da ju više dotaknem. Očajan sam i neznam što učinit.
Oboje idemo svatko kod svog psihologa/psihijatra, ali bojim se da neće biti pomoći u smislu očuvanja braka, jer mi neda ni milimetar prostora da joj se približim.
Neznam što činiti i dali je uopće moguće da se stvari srede. Ima li itko sličnih iskustv. Ja inasumnjam da ona ima neki vid graničnog poremečaja ličnosti.
Odrasla je u hladnoj i konfliktnoj obitelji te je u adolescenskoj dobi obolila od bulimije.
Što da radim?
A da prestaneš biti fokusiran na to što bi ona trebala napraviti za vaš brak i počneš razmišljati što si ti napravio da je do ovoga došlo.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:06   #10
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
A da prestaneš biti fokusiran na to što bi ona trebala napraviti za vaš brak i počneš razmišljati što si ti napravio da je do ovoga došlo.
Ja sam svjestan svoje krivice, i smatram da sam sposoban ispraviti svoje ponašanje. Prema svojem viđenju situacije, smatram da moji postupci nisu bili tako dramatični da bi doveli do rastave. Problem je što mi ne želi dati drugu šans.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:18   #11
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Ja sam svjestan svoje krivice, i smatram da sam sposoban ispraviti svoje ponašanje. Prema svojem viđenju situacije, smatram da moji postupci nisu bili tako dramatični da bi doveli do rastave. Problem je što mi ne želi dati drugu šans.
pa kako da ti da drugu šansu kada tvoji postupci tebi nisu bog zna kako dramatični, a njoj su toliki da je spremna napustiti brak. Bagateliziraš jer u stvari smatraš da ona pretjeruje.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:24   #12
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
pa kako da ti da drugu šansu kada tvoji postupci tebi nisu bog zna kako dramatični, a njoj su toliki da je spremna napustiti brak. Bagateliziraš jer u stvari smatraš da ona pretjeruje.


Točno u sridu

Sta mozes učiniti? Umjesto da analiziraš nju, poradi na sebi
Postani joj ugodnije društvo pa neće bježati od tebe

Evo malo i yogijske pomoći ( pomaže ) https://yoga108.rs/story/cetvrta-carka-i-bolesti-i-deo
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:27   #13
Nemojte covjeka tjerati da se osjeca krivim jer on mozda i nije kriv.

Mene je moja bivsa uvjerila u moju krivicu pa sam skoro zavrsio pod gredom na tavanu jer sam bio uvjeren da sam ja za sve kriv.

Mozda i je kriv, ali nek ne preuzima olakp krivicu na sebe.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:36   #14
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nemojte covjeka tjerati da se osjeca krivim jer on mozda i nije kriv.

Mene je moja bivsa uvjerila u moju krivicu pa sam skoro zavrsio pod gredom na tavanu jer sam bio uvjeren da sam ja za sve kriv.

Mozda i je kriv, ali nek ne preuzima olakp krivicu na sebe.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Štima, ali on želi šansu. Ne vidim kako bi među njima stvari trebale profunkcionirati kada ispod teksta isijava želja da stvari ostanu kakve jesu. Jer je očigledno njemu u braku bilo dobro. Njoj nije. Kako ćeš promijeniti stvari, ako sve radiš na stari način?


Ja ne vidim što je on učinio da promijeni ono što je nju smetal? Što je nju smetalo? Znaš što čitam.

Ona je iznenada... santa leda... poremećaj ličnosti....iz konfliktne obitelji

Bez brige, on je još u fazi da nije ni začeprkao po sebi
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:47   #15
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nemojte covjeka tjerati da se osjeca krivim jer on mozda i nije kriv.



Mozda i je kriv, ali nek ne preuzima olakp krivicu na sebe.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Ne treba preuzeti krivicu vec odgovornost
Ako mu je zaista stalo da obitelj profunkcionira ( tako piše ...a zapravo..? prebacuje lipticu na suprugu) tako ne bude ništa od tog braka.

.....
Vidim po sebi..stalno trebam ulagati u sebe, u kvalitetu
Prošla su vremena(ako su i postojala) : takav sam-kakav sam, oš neš..( vrijedi za oba spola)
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:51   #16
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Pa prije godinu dana sam ja osjetio promjene ponašanja kod nje, počela se okretati više sebi. Međutim kad bih ju pitao dali postoji kakav problem, rekla bi da je sve ok, samo da treba više prostora za sebe, pošto su djeca malo porasla.
Usput mi je svako toliko nabijala na nos, da joj više nisam potreban ( ne direktno, nego svojim postupcima).
Počela se više vremena družit sa prijateljicama koje su ili neudane ili u nesretnim brakovima.
Počela je izlazit sa tim istim curama malo češče. Ja sam po ljeti radio cijele dane i smetalo mi je to. Prigovorio sam joj nekoliko puta, i ona je rekla da u koliko mi to smeta da neče više.
Međutim nije si mogla pomoći pa je ponovno izlazila na što sam joj ponovno prigovorio. Tad je zahladila odnos i neda mi više prići.
Rekla je da uz mene nemože biti svoja.
Druženje sa neudanim prijateljicama i onima koje su u nesretnom braku, znači da ona želi promjenu ili si je već našla nekog drugog ili se sprema na to.
Za svaki tvoj krivi pokret će te optužiti da si ti razlog toga.
Ne ispituj ju ništa jer ti neće reći. Ne kukaj, ne moli, samo promatraj i vidjet ćeš kako će sve ispasti. Ako je ona našla nekoga, ti tu ne možeš ništa.
Možeš se samo rastati, vratiti joj istom mjerom ili šutiti i trpiti. Izaberi.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:59   #17
[QUOTEajo je zaista još voliš, možda pronađeš inspiraciju u ovoj priči http://www.n-um.com/nosit-cu-te-u-na...-ne-rastavi-2/

Jesi li, zaista, voljan potruditi se za ono što kažeš da želiš? Ali zaista?
I znaš li da ideš u gotovo nemoguću misiju?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 17:06   #18
Znaci, druzenje sa raspustenicama i onima sto sigurno nesto nije u redu s njima pa su neuparene je kao negativna konotacija i vodi u propast, nemoralne provode i kurvaluk?
Zena je fino rekla da su sad djeca odrasla i zeli se napokon malo sebi posvetit, dotjerat i druzit, izaci van. Ocigledno je ubila kuca, odgoj djece i pasivni muz, trenirka, kuhinja i ribanje kupatila rascupane kose, pa odlucila to promijenit.

Autor rece da se poznaju 22 godine, to mi zvoni na one ubracene parove sto se znaju od djetinjstva, pa krenu u vezu od srednje i skupa kroz zivot, ima ih koji ostanu sretno zauvijek ali vecina ih se zasiti i dosade jedno drugom, nista drugo nisu iskusili i dodje do zahladjenja. Mozda je i njegova zena sad kad se izvukla iz kuce i trenirki i izasla medju svijet da uziva, zahladila s autorom bas zbog toga.
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 17:17   #19
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Druženje sa neudanim prijateljicama i onima koje su u nesretnom braku, znači da ona želi promjenu ili si je već našla nekog drugog ili se sprema na to.
Za svaki tvoj krivi pokret će te optužiti da si ti razlog toga.
Ne ispituj ju ništa jer ti neće reći. Ne kukaj, ne moli, samo promatraj i vidjet ćeš kako će sve ispasti. Ako je ona našla nekoga, ti tu ne možeš ništa.
Možeš se samo rastati, vratiti joj istom mjerom ili šutiti i trpiti. Izaberi.
Da bi čovjek riječ reko..
BTW Gazzascoin tebi je tvoja bar u lice rekla ono što misli-"Da te ne voli"..
ludvet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 17:40   #20
Ili ima drugoga ili ce ga uskoro povuc sa skladista u promet, u svakom slucaju ti si potrosna roba, i sto prije to shvatis bolje za tebe. Rekla ti je da te ne voli, nemas se sta misliti.

Nezgodna je situacija u svemu da je bol vjerojatno neizbjezna, dakle zub mora van bez anestezije i pain killera, jer ih nema.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.