Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 19:42   #1
Lude boje kose

Dragi svi,
zanima me da li ste probale/i mozda neke lude boje poput Manic Panic ili novi Loreal colorista? Mene supilo da se pofarbam u pastelno ljubicasto/rozu.

Upravo sam i otkrila da si cure boje kosu i tako sto drze Daddy o iz Lusha sat vremena na kosi i ispadne precool, njezna rozasta!

Imate li iskustva?
DonkyCurl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 12:07   #2
Ako imaš mogućnost, kupi si Special Effects boje. Ja samih naručivala sa haircrazy. Daleko su bolje, trajnije od manic panic.

Atomic Pink (to nije ono što ti tražiš, ali usporedbe radi) mi se NIKAD nije isprala, doslovno je konstantno bila roza i na kraju sam se pofarbala u smeđe jer mi je išla na živce.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 21:06   #3
svojevsno sam expert za crazy colors ... probala sam sve moguće unicorn/mermaid/galaxy do svih pastel goth

za početak moraš znati ako želiš pastelnu kosu to ti sa ničim ne ide bez ekstremno svijetle podloge - dakle ili prirodno svijetlo plava ili blajh, niti Manic Panic niti Adore niti Directions ti se ne primaju na tamnije

sa druge strane ako te nije strah biti malo "kričava" uvijek možeš pofarbat kosu tamnije/intenzivnije i onda čekati par pranja dok ti dođe do svijetle/pastelne

za prvu ruku ti preporučam da baciš oko na Schwarzkopf live kaj su u dm-u oko 39kn, sa njima možeš birat intenzitet po volji i zbilja su povoljne i trajne, puno bolje nego Loreal Colorista (koji također testira na životinjama pa ono kako kome na dušu )

ako trebaš koji info više slobodno se javi na pp, rado ti odgovorim na sve



vrh kose je Tirkizna, ostatak kose je Hot pink i obje se isperu na divne pastelne

Zadnje uređivanje maslelu : 27.07.2017. at 21:23.
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 18:10   #4


kako do ovakve boje? nesto pastelno i ruzicasto a da nije drecavo?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 10:16   #5
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post


kako do ovakve boje? nesto pastelno i ruzicasto a da nije drecavo?
Ovdje sam napisala sto sam i kako koristila - i dobila sma upravo boju kose kao na slici https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=153
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 16:10   #6
bas ti hvala, mozda probam s tim
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 23:04   #7
Znam da je farfetched ali ima li neka koja se prima na tamnu kosu s crvenkastim pigmentom ...

Jednostavno ne želim blajhati kosu, a htjela bih nekad malo kolora ..
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 21:34   #8
jel ima itko da je radio nesta slicno ovome? i gdje?



imam trenunto dugu crnu i htjela bi ovo dolje posvijetlilit da slici na ovu crno srebrnu...
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2018., 12:56   #9
Quote:
Gaissa kaže: Pogledaj post
jel ima itko da je radio nesta slicno ovome? i gdje?



imam trenunto dugu crnu i htjela bi ovo dolje posvijetlilit da slici na ovu crno srebrnu...
Uff ovaj način tražim već duže vrijeme, izgleda predivno. Također imam poprilično tamnu smeđu/crnu kosu i voljela bih je posvijetliti na sivo.
Serpentes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2018., 22:04   #10
Quote:
Serpentes kaže: Pogledaj post
Uff ovaj način tražim već duže vrijeme, izgleda predivno. Također imam poprilično tamnu smeđu/crnu kosu i voljela bih je posvijetliti na sivo.

sive/srebrne ne idu bez blajha, također to je jedna od najtežih za održavanje, silver pigment jako lako pobjegne iz silvera u granny gray... pripremi se na blajhanje ako zbilja želiš... plus curka sa fotke inače ima cijelu sivu kosu, ovo je Guy Tang sa tehnikom smokey ombre tak da je više naglasak da joj je obojao gornji dio kose, ostatak je više nijansiran
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 10:43   #11
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
sive/srebrne ne idu bez blajha, također to je jedna od najtežih za održavanje, silver pigment jako lako pobjegne iz silvera u granny gray... pripremi se na blajhanje ako zbilja želiš... plus curka sa fotke inače ima cijelu sivu kosu, ovo je Guy Tang sa tehnikom smokey ombre tak da je više naglasak da joj je obojao gornji dio kose, ostatak je više nijansiran

Dodala bih jos da je ovakva boja kao na slici postojna tj. tako izgleda jos samo 1-2 pranja.
Pratim Ellu i ona je jako puno pisala o srebrnoj boji kose i jedna je od rijetkih koja je priznala pravu istinu tj. da ode na farbanje prije nekog eventa i vec nakon prvog pranja se gubi dobar dio tog srerniog efektaa.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 10:52   #12
nista od navedenog nije istina,imam donji dio sivi,i jedino ga moram svaka dva mjeseca pobljahat i stavit preljev, a ako se pere sa samponima koji su kao tinta srebrn ostaje srebrna...
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 13:34   #13
Quote:
Gaissa kaže: Pogledaj post
nista od navedenog nije istina,imam donji dio sivi,i jedino ga moram svaka dva mjeseca pobljahat i stavit preljev, a ako se pere sa samponima koji su kao tinta srebrn ostaje srebrna...
Sto nije istina????

Da se srebrni efekt kao na slici ne moze postici bez blajha ili moze?
Da je srebrna boja kao na slici postojana i identicna ma koliko god proslo pranja ako se samo odrzava nekim silver samponom?



BTW: kakvi su to kao tinta srebrni samponi? Ima silver sampona koji su ustvari ljubicasti i ubijaju zutilo i kao sto je rekla i maslelu - taj silver sampon dobiven bojom nakon nekoliko pranja silvr samponom postaje vise granny gray tj. sijedo siva
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 16:31   #14
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Sto nije istina????

Da se srebrni efekt kao na slici ne moze postici bez blajha ili moze?
Da je srebrna boja kao na slici postojana i identicna ma koliko god proslo pranja ako se samo odrzava nekim silver samponom?



BTW: kakvi su to kao tinta srebrni samponi? Ima silver sampona koji su ustvari ljubicasti i ubijaju zutilo i kao sto je rekla i maslelu - taj silver sampon dobiven bojom nakon nekoliko pranja silvr samponom postaje vise granny gray tj. sijedo siva
ja imam neakav tamno plavi sampon kao tinta za 80kn i tov+cno mi kosa posivi od njega,jer plava boja neutralizira zutu...o tome pricam da...e kad bi imala para da si sve ofarbam u sivo...ili bar gorji sloj crni a ispod esketnizje,moram to nauiciti dtavljati
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 16:35   #15
Quote:
Gaissa kaže: Pogledaj post
ja imam neakav tamno plavi sampon kao tinta za 80kn i tov+cno mi kosa posivi od njega,jer plava boja neutralizira zutu...o tome pricam da...e kad bi imala para da si sve ofarbam u sivo...ili bar gorji sloj crni a ispod esketnizje,moram to nauiciti dtavljati
da kosa posivi, ali ne posrebreni, i nikada taj efekt nije kao na slici tj. kao odmah nakon farbanja

I ja stavljam siler sampon od Fanole koje je top na trzistu ali to ipak nije to ...kada se obojam onda je taj srebrni efekt mnogo izrazeniji tj. bas je srebrni a ne kao nakon sampona granny gray.... jedini preparat koji mi daje srebrnu boju je pigment i njega nda koristim cesce jer ne steti kosi, ali ga je tlaka nanostiti svako drugo pranje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 16:41   #16
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
da kosa posivi, ali ne posrebreni, i nikada taj efekt nije kao na slici tj. kao odmah nakon farbanja

I ja stavljam siler sampon od Fanole koje je top na trzistu ali to ipak nije to ...kada se obojam onda je taj srebrni efekt mnogo izrazeniji tj. bas je srebrni a ne kao nakon sampona granny gray.... jedini preparat koji mi daje srebrnu boju je pigment i njega nda koristim cesce jer ne steti kosi, ali ga je tlaka nanostiti svako drugo pranje
kad smo kod toga usput,to blsjhano mi je pozutilo,koju bi farbu jaku mogla uzeti sivu da to opet osvjezi? idem za koji sat u trgovinu ?

annyer? nez,samo nemojte keune to mi je preskupo
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 21:45   #17
Quote:
Gaissa kaže: Pogledaj post
nista od navedenog nije istina,imam donji dio sivi,i jedino ga moram svaka dva mjeseca pobljahat i stavit preljev, a ako se pere sa samponima koji su kao tinta srebrn ostaje srebrna...
ne kužim koji dio nije istina?

ako imaš sivu kosu pod 1. svaka 2 mjeseca se moraš blajhat i pod 2. moraš stavljat preljeve da bi održavala

ne kužim koji dio mog posta nije istina ako sam rekla da 1. razlika je između sive i srebrne, 2. moraš se blajhat, 3. silver pigment se mora održavati bojom + tonerom + šamponom upravo ono što si i sama napisala da moraš radit


Quote:
Gaissa kaže: Pogledaj post
kad smo kod toga usput,to blsjhano mi je pozutilo,koju bi farbu jaku mogla uzeti sivu da to opet osvjezi? idem za koji sat u trgovinu ?

annyer? nez,samo nemojte keune to mi je preskupo
Annyer B98 + silver šampon/toner koji si već spomenula da koristiš
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 00:24   #18
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
ne kužim koji dio nije istina?

ako imaš sivu kosu pod 1. svaka 2 mjeseca se moraš blajhat i pod 2. moraš stavljat preljeve da bi održavala

ne kužim koji dio mog posta nije istina ako sam rekla da 1. razlika je između sive i srebrne, 2. moraš se blajhat, 3. silver pigment se mora održavati bojom + tonerom + šamponom upravo ono što si i sama napisala da moraš radit


ja sam mislila da oces reci da se obavezno mora svaki mjesec iznova cijeli proces blajhanja i stajaznam a ne mora,kosa malo pozuti i to se prefarba sa sivom i samponom,to smo se slozile



Annyer B98 + silver šampon/toner koji si već spomenula da koristiš




ta dva koristim...al mi glupo kad samo donji dio imam bjalhan..moram skupit za veliku vecinu blajhanja
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 17:30   #19
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
Annyer B98 + silver šampon/toner koji si već spomenula da koristiš

isla u dva NTLA i nijedan nema bas tu,a neki dan je bilo,sad moram decka zajebavat da okolo trazi... uf kad ja nest trebam...
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 19:07   #20
Quote:
Gaissa kaže: Pogledaj post

isla u dva NTLA i nijedan nema bas tu,a neki dan je bilo,sad moram decka zajebavat da okolo trazi... uf kad ja nest trebam...

muller i nama drže annyer
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.