Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2005., 12:50   #41
Quote:
chrissy kaže:
Pa nek se plaća, pobogu, ko da budeš ti iz svog džepa platila đizs...
mislim da njima smeta jer moraju ispisivati uputnice, a sto vise uputnica i recepata ispisu, to im je manja godisnja nagrada na kraju godine.. u interesu im je da naisu sto manje toga... zamislite kada bi tako svakom tko dodje uz papa test ispisivali upunice za razne briseve!, mislim ja sam protiv toga da na nama skrtare i protiv sam tih doktorskih nagradjivanja .... sve mi se to gadi... zar to nije apsurdno?

bas me zanima sto bi moja gin rekla kada bi trazila te briseve!
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 12:56   #42
Quote:
Tigrica kaže:
mislim da njima smeta jer moraju ispisivati uputnice, a sto vise uputnica i recepata ispisu, to im je manja godisnja nagrada na kraju godine.. u interesu im je da naisu sto manje toga...
mojoj poznanici koja je nosila visoko rizicnu trudnocu i morala ju je pratiti u petrovoj (ali nije bilo potrebe za stalnom hospitalizacijom), ginekologinja iz primarne zastite otvoreno je zamjerala sto joj "trazi toliko uputnica". zena je morala ici na metabolicke pretrage kod subspecijaliste svaka dva tjedna, i ovoj kozi je to smetalo, iako je znala da mora ispisati uputnice, i naravno uredno ih ispisivala uz grintanje. poznanica se svaki put valjda trebala pravdati sto se uopce usudila ostati trudna, a ima kronicnu bolest?!

dugorocno gledano, temeljita preventiva kosta manje. ali problem je sto nemamo love za priustiti si takav nacin planiranja.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 13:08   #43
Quote:
violent_femmes9 kaže:
dugorocno gledano, temeljita preventiva kosta manje. ali problem je sto nemamo love za priustiti si takav nacin planiranja.

e upravo je to odgovor na pitanje zasto nam ne daju uputnice za briseve na vrijeme, nego kad je kasno!!
njima se to jednostavno ne isplati.
manje uputnica za nas, vise love u njihovom djepu... tuzno i ruzno...
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 15:35   #44
Quote:
Tigrica kaže:
mislim da njima smeta jer moraju ispisivati uputnice, a sto vise uputnica i recepata ispisu, to im je manja godisnja nagrada na kraju godine.. u interesu im je da naisu sto manje toga... zamislite kada bi tako svakom tko dodje uz papa test ispisivali upunice za razne briseve!, mislim ja sam protiv toga da na nama skrtare i protiv sam tih doktorskih nagradjivanja .... sve mi se to gadi... zar to nije apsurdno?

bas me zanima sto bi moja gin rekla kada bi trazila te briseve!
To mi je stvarno apsurdno, po tome je neko bolji doktor ako napiše manje recepata i uputnica... to bi značilo da ljudi nisu bolesni pa im doktori ni ne trebaju!
Ne velim ja da baš svakog trebaju slati na sve moguće briseve, al ako netko to traži, valjda ima opravdan razlog, nije ni da se meni hoda na razne briseve i vađenje krvi svako malo...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 23:17   #45
Prije dvije godine kad sam počela raditi na bebi išla sam privatnom ginekologu koji je opetovano ponavljao da nema potrebe raditi briseve. Na kraju sam se fino pozdravila s njim i otišla "socijalnom". Naravno, svaki od osam briseva koje sam od tada do danas u ovom dvogodišnjem razdoblju napravila je bio pozitivan na neku bakteriju i hrpe i hrpe antibiotika ih još nisu uspjele iskorijeniti. Ne radi se o nekim strašnim bakterijama enteroccocus, streptoccocus i posljednja klebsiella, ali svejedno...one postoje - jednu "ubijem" druga se pojavi i stalno tako u krug.
Sa mojim "socijalnim" ginićima - s prvim u domu zdravlja i s drugim u bolnici imam super iskustvo i zaista se izuzetno trude oko mene, evo prije dva tjedna sam se vratila sa laparaskopske operacije kojom je moj bolnički doc htio provjeriti stanje reproduktivnih organa, obzirom da ne uspijevam zatrudnit iako je sve ok sa partnerom i sa mnom. Moj je zaključak da se ipak ne radi o stanju u zdravstvenom sustavu nego o stanju svijesti i razmišljanju pojedine osobe (liječnika).
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 07:31   #46
djiiiizzz
prvo...budesh li tako detaljno planirala nikad nechesh zatrudnit jer chesh uvik neshto nach....
planovi ne pale s djecom......
ja nisam ishla ni na kakav pregled i trudnocha je bila ok ...dijete se rodilo ok i sve u redu...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 09:19   #47
Quote:
Nerea kaže:
djiiiizzz
prvo...budesh li tako detaljno planirala nikad nechesh zatrudnit jer chesh uvik neshto nach....
planovi ne pale s djecom......
ja nisam ishla ni na kakav pregled i trudnocha je bila ok ...dijete se rodilo ok i sve u redu...
ovaj post nije bas inteligentno napisan.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 10:01   #48
ja ju uopce nisam planirala niti imala nikakve namjere zatrudnit,ali hebiga u 13 godina desilo se i to jednom, trudnoca je bila dost problematicna i iskreno bolje da ides na sve provjere ako ju planiras nego da se kljukas antibioticima u trudnoci ili dozivis sok gubitka djeteta radi nekakve bakterije
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 10:49   #49
Quote:
violent_femmes9 kaže:
ovaj post nije bas inteligentno napisan.
Koji ti dio nije jasan?
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 10:51   #50
Quote:
Nerea kaže:
Koji ti dio nije jasan?
Sve mi je jasno. Nije problem u nejasnoći.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 10:54   #51
Quote:
violent_femmes9 kaže:
Sve mi je jasno. Nije problem u nejasnoći.
dobro onda shto je glupo?
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 10:58   #52
Quote:
Nerea kaže:
dobro onda shto je glupo?
Glupa je tvrdnja po kojoj neplanirana trudnoca nepripremljene zene ima vece sanse za uspjeh od planirane, kod zene koja je prethodno obavila sve potrebne pretrage i izlijecila i iskljucila stanja koja su eventualni izazivaci spontanog pobacaja.

Lijepo je sto si ti bila potpuno zdrava i rodila bez problema, ali nisu sve zene potpuno zdrave. Kad nisi potpuno zdrav, ides doktoru da ti on pomogne da smanjis rizike za svoje zdravlje, i zdravlje svoje bebe.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 11:24   #53
ja smatram da ako neshto trazish da chesh uvijek neshto nachi....ili imash upalu, ili pokvaren zub, ili si anemichan...
spolne bolesti su neshto drugo, al to valjda znash da imash
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 11:29   #54
Quote:
Nerea kaže:
ja smatram da ako neshto trazish da chesh uvijek neshto nachi....ili imash upalu, ili pokvaren zub, ili si anemichan...
spolne bolesti su neshto drugo, al to valjda znash da imash
smatram i ja ponekad da je zemlja ravna ploca.

ovaj topic govori o sljedecem: kako se moze dogoditi da imas bakteriju prenesenu spolnim putem, BEZ IKAKVIH SIMPTOMA, koja ti moze izazvati spontani pobacaj.

postoji jos niz stanja, poremecaja i bolesti koji mogu izazvati probleme u trudnoci. bolje je uci u trudnocu potpuno zdrav, dakle izlijeciti prethodno prisutne bolesti, nego uci u trudnocu bolesna.

ovo ko alan ford: da bi stigao prvi, obavezno moras pobijediti.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 11:34   #55
a ja ponekad smatram da doktor zna shto radi pa napravim preglede koje mi on kaze....
a ne koje mi prijateljice savjetuju....
ili je i to ravna ploca?
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 11:35   #56
Quote:
Nerea kaže:
ja smatram da ako neshto trazish da chesh uvijek neshto nachi....ili imash upalu, ili pokvaren zub, ili si anemichan...
spolne bolesti su neshto drugo, al to valjda znash da imash
ne, ne znas, mozda ti bas sada vuces neku, u biti to ne moraju biti spolne bolesti, dakle preneseno iskljucivo spolnim putem!, postoji i niz drugih nacina na koje mozes zaraditi neku bakteriju, virus ili gljivice..............i neke ni ne mozes godinama znati da imas, jer nema simptoma.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 11:37   #57
Quote:
Nerea kaže:
a ja ponekad smatram da doktor zna shto radi pa napravim preglede koje mi on kaze....
a ne koje mi prijateljice savjetuju....
ili je i to ravna ploca?
a ja smatram da doktor zna shto radi pa i ja napravim preglede koje mi on kaze, a isto tako smatram da doktor puno toga ne napravi i propusti, a trebao bi, samo da bi zdravstvo ustedilo i njega nagradilo!
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 11:39   #58
Quote:
Nerea kaže:
spolne bolesti su neshto drugo, al to valjda znash da imash

proshla su vremena tripera i sifilisa.

danashnje spolne bolesti imash, nosish i rade sranja po organima bez ikakvih simptoma.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 11:39   #59
Quote:
Nerea kaže:
a ja ponekad smatram da doktor zna shto radi pa napravim preglede koje mi on kaze....
a ne koje mi prijateljice savjetuju....
ili je i to ravna ploca?
znaci, ipak si se posavjetovala sa svojim lijecnikom prije nego sto si zatrudnila?

neki doktori savjetuju (inace prilicno skupe ) bakterioloske testove prije trudnoce i kad nema simptoma, neki ne.

s obzirom da ureaplazma, mikoplazma i klamidija mogu biti uzrocnici spontanog, bolje je napraviti test.

o tome je ovaj topic.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 11:44   #60
Quote:
Tigrica kaže:
a ja smatram da doktor zna shto radi pa i ja napravim preglede koje mi on kaze, a isto tako smatram da doktor puno toga ne napravi i propusti, a trebao bi, samo da bi zdravstvo ustedilo i njega nagradilo!
ja idem kod privatnika....na meni moze samo zaradit....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.