Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 12:34   #61
Ei!
Ja sam bila u Oslo prije godinu dana,provela tako 5 dana.Bilo mi je cool.
Nemogu ti na zalost biti pri pomoci sta se zivota tice al eto samo a se javim.
__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:38   #62
Quote:
Peregrina kaže: Pogledaj post
Ei!
Ja sam bila u Oslo prije godinu dana,provela tako 5 dana.Bilo mi je cool.
Nemogu ti na zalost biti pri pomoci sta se zivota tice al eto samo a se javim.
ma ok svaki komentar mi je drag, meni je isto tu sad super i zakon mi je sve, al volim uvijek cuti iskustva drugih, ipak sad tu zivim, pa da se bolje snadjem.
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:45   #63
Kako su te prihvatili Norvežani?
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:51   #64
pa sto ja znam, svi su super dragi,
ja sebi nikako ne licim na jednog od njih , al svi misle da sam od tu
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:59   #65
E to je stvarno dobro, baš fino. Inače nemam baš visoko mišljenje o komunikativnosti Skandinavaca.
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 13:20   #66
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
E to je stvarno dobro, baš fino. Inače nemam baš visoko mišljenje o komunikativnosti Skandinavaca.
e pa da, o i sam kazu, pa mi nije jasno, ja se samo zamislim kako bi bi bilo da sam u nas stranac, joj joj
a prije sam zivio u italiji, pa sto ja znam, valjda vec imam malo iskustva, pa eto, al ode mi je sigurno draze nego u italiji
iako mi fali italy
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 14:27   #67
kak ti je to draže u N neg u ITA? Nemoguće

A evo ti jedan skandinavski vic: Kak prepoznaš Danca i Finca dok se rukuju. Pa fino: Danac gleda u cipele Fincu dok Finac gleda sebi u cipele. lol
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 14:30   #68
ha ha

pa neznam kako mi je draze, mozda zato sta je sve modernije i ima miljun vise stvari, sad sam mlad pa mi je to napeto, no posli tko zna
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:19   #69
evo: uživaj život dok si mlad !
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:20   #70
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
E to je stvarno dobro, baš fino. Inače nemam baš visoko mišljenje o komunikativnosti Skandinavaca.
Ovo je jedan opceprihvaceni vrlo pogresni stav. Ja ih uopce nisam dozivjela kao nekomunikativne, dapace, ali za razliku od Talijana nece ti u prvih 10 minuta poznanstva ispricati svoj, susjedin i zivot trenutno zanimljivog politicara.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:28   #71
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Ovo je jedan opceprihvaceni vrlo pogresni stav. Ja ih uopce nisam dozivjela kao nekomunikativne, dapace, ali za razliku od Talijana nece ti u prvih 10 minuta poznanstva ispricati svoj, susjedin i zivot trenutno zanimljivog politicara.
eto tu je njegdje istina, al meni su ljudi tu drag, svi plavi i lijepi, bas mi je fino
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:28   #72
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
evo: uživaj život dok si mlad !
da da
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:37   #73
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Ovo je jedan opceprihvaceni vrlo pogresni stav. Ja ih uopce nisam dozivjela kao nekomunikativne, dapace, ali za razliku od Talijana nece ti u prvih 10 minuta poznanstva ispricati svoj, susjedin i zivot trenutno zanimljivog politicara.
Pa ne radi se o toem da li je to općeprihvaćeni stav. Radi se o mom dojmu. Ja u isto vrijeme mislim da su Engelzi vrlo srdačni i zabavni, oprečno općem stavu.
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 16:25   #74
znanac mi seli za Oslo... dobio dobar posao i dobru placu.. on je u teh. vodama

ajmo "norvezani" kakvi su porezi i kvaliteta zivota... i cijene stanova... posla ima kao u prici koliko vidim i cujem

fala
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 11:07   #75
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
znanac mi seli za Oslo... dobio dobar posao i dobru placu.. on je u teh. vodama

ajmo "norvezani" kakvi su porezi i kvaliteta zivota... i cijene stanova... posla ima kao u prici koliko vidim i cujem

fala
pa neznam puno, al cini mi se sve skupo
za sobu se placa do oko 4000 NOK sto je isto u kunama, ja placam manje jer sam kao u nekom domu, no cijene su tu.
kvaliteta zivota je jednaka onom koliko imas novaca, eto.
porezi nemam pojma, al znam da mi dosta skinu sa stipendije, al sto je tu je.
ako imas jos pitanja slobodno pitaj. iako ja nemam puno odgovora.
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 00:42   #76
ma stanovanje je skupo osim ako si student..ali zato su i place dobre.. minimalna satnica sto placaju je 106 kn.. i sve se izrazava u bruto iznosima..
sto se tice poreza on je kao visok ali placas samo porez.. nema prireza i sl. pizdarija kao kod nas pa mislim da ti to na kraju dode skoro na isto..
i takoder dobijas olaksice na porez ako nekoga uzdrzavas ili IMAS KREDIT!!! sto je super..

ono sto mi je grozno su njihovi doktori ovdje . mislim da nasi puno vise rade..
norvezani su poprilicno lezerni, nema zurbe i panike.. u ordinaciji je 2 ljudi -ceka na red i imaju 2 sata do zatvaranja ->i oni su puni i salju te na jeb.. hitnu bez ikakvog premisljanja.. onda hitna iam isto nekisvoj glupi raspored. prime te ak si fakat u ono groznom stanju.. ako imas tem. 39 onda te ostave vani da cekas do pol 9 kada se hitna otvara... za popizdit .. ne zelis bit bolestan ..
jjon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 08:01   #77
ajmo decki pitanja... zadnji put sam bio u No pred 6 god a ni tada nisam puno znao... ovako porez je 37% ako si slobodan strijelac a opada ako si ozenjen i ako imas djece... Oslo je poznat kao skup grad a sto je recimo sa Bergebom ili Trondheimom ... koliko tamo kosta jedan stan... znam decka koji radi vec godinama u norveskoj i kaze mi da situacija nije nikad bila slicna... tj u ovom trenutku trebaju dosta radnika a naravno ne mogu da vrbuju iz norveskih redova...
znam da Norvezani idu u Svedsku kupovati hranu i alkohol a cuo sam da je u Svedskoj to skupo kao dragi kamen... dakle decki de nabacite malo cijene nekih osnovnih artikala..
fala
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:04   #78
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
ajmo decki pitanja... zadnji put sam bio u No pred 6 god a ni tada nisam puno znao... ovako porez je 37% ako si slobodan strijelac a opada ako si ozenjen i ako imas djece... Oslo je poznat kao skup grad a sto je recimo sa Bergebom ili Trondheimom ... koliko tamo kosta jedan stan... znam decka koji radi vec godinama u norveskoj i kaze mi da situacija nije nikad bila slicna... tj u ovom trenutku trebaju dosta radnika a naravno ne mogu da vrbuju iz norveskih redova...
znam da Norvezani idu u Svedsku kupovati hranu i alkohol a cuo sam da je u Svedskoj to skupo kao dragi kamen... dakle decki de nabacite malo cijene nekih osnovnih artikala..
fala
kava obična crna u kaficu 20 nok, piva vani 63, ab kultura 1 L 23 kn, margarin mislim da je 200 g = 17 kn ali imas raznih i skupljih i jeftinijih, jedna litra jogura voćnog 25 kn, pola kile zamrznutog povrća oko 13 kn, pola kile ribe zamrznute oko 55 kn.. kruh oko 20 kn... sto te jos zanima.. ali imas i pive u ducanu za 11kn i to tuborg.. cijena stana hmm.. u centru bergena znam osobu koja je platila 1m2= 6000€ pa si ti misli.. ali to njega ne bedira.. voznja u jednom smjeru busom 23 kn ...
eto.. jos nest?
pperic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 17:39   #79
Price examples: Kroner:
Bread 5 – 20
Jam 15-20
Milk, one litre 10
Juice, one litre 5 – 15
Apples pr kilo 25
Eggs (6) 15
Pizza (frosen) 20 – 40
Beer 33 cl. (hansa) 15
Ham (100g) 20
Cheese (1kg) 70
Dinner at the cafeteria 40 - 50
Student busscard (1month) 400
Buss fair 23
Cinema 65 – 90
pperic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:05   #80
pperic: car si nema price

Nego to pivo... jel iste jacine ili je ono malo jace od vode? Cini mi se da imaju razlicite %. Ja sam pivo "vani" u NO placao oko 8€ a pizzu u Oslu oko 13€. Mlijeko je skupo ali sireva ima razlicitih vrsta pa pretpostavljam da je ova cijena za prosjecan. Ja se cesto hranim vani tako da mi se cini da bih tu nadrljao. Nego hvala na info.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.