Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2009., 09:35   #1
Sony vs Pioneer

Pozdrav svima. Odlučio sam koju konfiguraciju zvučnog sustava za auto ću uzeti. Autoradio će biti LG LAC7900RN s prednjim USB priključkom i bluetoothom. Razlog za odabir ovog radija je to što je povoljan (cijena 916,46 kn u Atelu), lijepog je dizajna, ima kao što sam već naveo prednji USB priključak i bluetooth, a pošto nemam novaca za neki skuplji radio ovaj će biti sasvim solidan za moje potrebe. Odlučio sam uzeti trosistemske zvučnike (iza kod police 10 cm i naprijed u vrata 17 cm). Jedina nedoumica mi je ostala da li da uzmem kombinaciju Pioneer TS-G1003i (265,00 kn u Ronis) trosistemski 10 cm, RMS 25W i maksimalna snaga 130W i TS-G1703i (325,00 kn u Ronis) 17 cm, RMS 35W i maksimalna snaga 180W ili kombinacija Sony XS-F1036SE (239,00 kn u Svijet medija) trosistemski 10 cm, RMS 30W i maksimalna snaga 140W i Sony XS-F1736SE (289,00 kn u Svijet medija) trosistemski 17 cm, RMS 40W i maksimalna snaga 200W.

Kombinacija Sony je nešto jača i malo jeftinija od kombinacije Pioneer, ali mene zanima koja je kombinacija kvalitetnija i koja daje bolji zvučni efekt u automobilu.

NAPOMENA: neću kupovati auto pojačalo nego će ovi zvučnici biti spojeni samo na auto radio. Auto nije moj nego od roditelja pa nemam dopuštenje da izrežem policu i stavim 6x9 elipse u nju.

Zadnje uređivanje Sokolski : 26.11.2009. at 09:42.
Sokolski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 15:26   #2
Ajmo tuneri, gdje ste? Čekam odgovor, a do sada je već dobra većina vas došla doma s posla.
Sokolski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 21:42   #3
Quote:
Sokolski kaže: Pogledaj post
Ajmo tuneri, gdje ste? Čekam odgovor, a do sada je već dobra većina vas došla doma s posla.
Nešto jača snaga kod Sony zvučnika je izražena u watima koji ti sami po sebi ništa ne znače. Ukratko, za glasnoću kou može proizvesti zvučnik je bitna osjetljivost zvučnika koja je izražena u db. Ako je vrijednost 87 db, znači da će zvučnik proizvesti glasnoću od 87 db ako mu se pošalje signal snage 1w. Sve to mjereno na 1 metar udaljenosti od zvučnika. Ako se tom zvučniku da snage 2w proizvest će glasnoću od 90 db. 4w=93 db ; 8w 96 db itd. To je onako ugrubo i neću te zamarati da postoji i druga metoda mjerenja.
Informativno, prag boli za ljudsko uho je buka od 120db ako se ne varam.
Obzirom da si rekao da ti je za radio bitan dizajn i cijena, a nećeš koristiti pojačalo i spojit ćeš ga na akumulator vulgaris, ja bih na tvom mjestu odabrao zvučnik s većom osjetljivošću. Razlog leži u prvom dijelu mog odgovora.
Pozdrav
ivica 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 17:22   #4
Thumbs up

Nisam znao da se gleda na osjetljivost u decibelima. Po tome Pioneerovi zvučnici koje sam naveo će za sada biti moj izbor.
Sokolski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.