Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2013., 14:18   #641
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
ne mogu uopće upaliti ovu novu karticu, a imam je svega 2 mjeseca
jel netko imao isto takav problem?
Nazovi njihov besplatni telefon 0800 7890 te prijavi problem.

Ja sam imao problem da mi je prilikom aktiviranja na displeju bila prikazana poruka ERR F6. Prijavio sam kvar i u roku cca. 10-12 dana dobio novu karticu besplatno.

Ne daj da ti naplate.
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 19:13   #642
Promjena prebivalista (privremeni boravak u inozmenstvu) i kredit u banci

Imam pitanje. Trenutno se nalazim u inozmestvu zbog studija i posla. Kada sam odlazila iz HR obavijestila sam banku, uostalom mogu i vidjeti da nemam redovna primanja na racun, medjutim nisam napravila odjavu prebivalista. Sada naravno to moram kao i svi regulirati zbog novog zakona. U slucaju da ne mogu napraviti privremenu odjavu (zato sto se u inozemstvu nalazim privremeno i nisam se trajno iselila) i da moram napraviti trajnu odjavu prebivalista zanima me kako to utjece na moj kredit kod hrvatske banke. Da li kao ne rezident mogu imati kredit i pod kojim uvjetima uzimajuci u obzir cinjenicu da sam krediti digla prije 7 godina, uredno ga placam iako vec dvije godine ne radim u Hr.

Da li netko ima slicna iskustva?

Hvala
ivy's is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 16:11   #643
Radim vani, nikad nisam prijavio promjenu prebivalista, uredno otplacujem kredit i nitko nista ne pita!
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 21:58   #644
treba mi brzo informacija kako netko može uplatiti drugoj osobi novce na kunski štedni račun u erste banci? dakle treba se izvršiti uplata na erste štedni kunski račun
Tempo-iT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 09:18   #645
Treba ti vjerojatno broj računa i novci
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 22:04   #646
Pozdrav društvo planiram otvoriti devizni račun pošto idem na brod radit jeli mi pametno otvoriti u erste banci?
daddyboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 22:19   #647
Zasto ne bi bilo pametno, sto te konkretno zanima?
U Erste dobijes Visu electron i mjesecno ti skidaju 5kn ako ima prometa.
I racun je multivalutni izaberes jednu valutu za primarnu i drugu sekundarnu.
Kao i u svakoj banci nista posebno.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 22:28   #648
Zanima me racun internet i mobilno bankarstvo posto cu bit duze na brodu pa da mogu kontrolirat jel mi sjela placa itd,jel mogu sa tom placom kupovat npr na ebayu?
daddyboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 22:53   #649
Da mozes.Ja koristim Visu electron deviznog racuna za paypal.
Internet bankarstvo oni imaju token ugradjen u karticu tekuceg racuna, a mozes ga dobiti i posebno ako nemas tekuci kod njih.
Mobilno bankarstvo isto imaju, pogledaj cjenik naknada na njihovoj stranici sve ti tamo pise.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 22:57   #650
Znaci preporucas mi da kod njih otvorim devizni racun i sve ostalo?
daddyboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 00:48   #651
Pa cuj vidi kako tebi odgovara ja sam vise manje zadovoljan, jedino su dosta digli naknade u zadnje vrijeme ali i poboljsali uslugu.
Do sada sam bio u Raiffeisen i njihove bankomat kartice se doslovno raspadaju nakon par mjeseci, ona plastika se skroz odvoji od kartice, a natpisi izbrisu pa na kraju ostane zarobljena u bankomatu uzas, zato sam i otisao od njih.

Imas i PBZ ili HPB pa vidi kod njih sta se nudi. Imas i ZABU ali oni naplacuju naknadu na tekucem i kad nemas prometa.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 15:20   #652
jel itko ima iskustava u kupovini stanova od erste nekretnina ali da uzima kredit od neke druge banke? Ja sam naisla na izgleda neki ogroman problem tu pa me zanima dal ima jos ljudi kao ja i kako su taj problem presli....
ivancica_001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:55   #653
Pozdrav svima. Jučer dobio od Erste banke: odobren kredit od 35000kn. Čuo puno o tome, čitao puno. Dakle daju mi 35000kn, 60 mjeseci otplate, EKS 9,49%, odjednom ja njima vraćam 43.694,54 kune. Uzmem ja lijepo kalkulator u ruke, izračunim si kako uz tu kamatnu stopu mjesečno plaćam cca 638 kuna, dakle u 5 godina ja njima ustvari vraćam cca 38280 kuna, a ne gore navedeni iznos. Zanima me, zašto bi im morao još 5000 kuna platit i odakle? Ima li tko kakvu informaciju, iskustvo? Jer kolko ja vidim, ovo je čista krađa za brzoplete i nepismene ljude, oni 5000 kuna doslovce ukradu.
normalus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 20:24   #654
Vjerovatno u taj EKS nisu uracunali naknadu za obradu kredita.
To bude obicno oko 1-1.5% od iznosa kredita.
Ti mozes traziti otplatnu listu akd ti prave ponudu sa svim specificiranim troskovima prije nego bilo sto potpisujes.

U svakom slucaju to je totalno nepovoljna kamata, imas sto puta bolju i to fiksnu akcijsku u KBZ.
Svaki kredit sa EKS vecim od 8.5% je nepovoljan ako mene pitas.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 21:17   #655
@normalus
Nešto si pogriješio u izračunu. Rata za vraćanje 35000kn u 5 godina uz KS 9,49% je negdje oko 730kn - nikako 638kn.
Probaj staviti iznose u neki od kalkulatora na netu - imaju ih sve banke.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 21:39   #656
@the.elles.d
Našao sam erste kalkulator i isto tako mi je izračunata kamata od cca 730kn, zatim sam otišao u internetski kalkulator i tamo izračunao kolko iznosi 9.49% i od 35000kn i od 7000kn i od osnovne otplatne cifre od 583kn. Od svih tih cifri ja banci definitivno i čisto matematički vraćam cca 3330kn, nikako cca 8000kn. Dakle 5000kn oni legalno ukradu. Hvala lijepa na ponudi, još uvijek ću rado sve preko dinersa plaćat malo po malo bez i 1 postotka kamate, nisam lud banci bez ikakvog razloga poklonit 5000kn.
normalus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 21:52   #657
Sad je jasno. EKS 9,49% je godišnja kamata, ne ukupna kamata na iznos kredita. Ona se malo drugačije računa od 35000*0,0946.
Ako ste sigurni da može jeftinije, zašto ne
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 23:08   #658
U tom slučaju ako se godišnja kamata drukčije računa onda je stvar u besramnom laganju i legalnom kriminalu. Na dokumentu uredno piše kako je EKS 9.49%. Seljačkom matematikom to je onda 7000*0,0949. Ako ta računica nije točna onda se je na dokumentu koji banka potpisuje trebalo napisat kako je EKS 25%, onda bi već računica ukupnog iznosa koji oni traže da im se vrati bila ispravna. Ispričavam se na ogorčenosti, nije da mi kredit hitno treba, bilo bi lijepo riješit se nekih sitnica i oročit određeni iznos, no princip besramnog laganja i krađe banaka mi je otvorio oči i shvatio sam zašto su ljudi ogorčeni bankama, u potpunosti opravdano.
normalus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 08:58   #659
Nije besramno laganje. Kamatna stopa se jedino i smije iskazati u godišnjem postotku.
Besramno nešto drugo apsolutno je
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 12:16   #660
Normalus, da li primaš plaću preko erste banke?
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.