Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2016., 13:27   #701
Ukoliko je tako, slazem se da je to propust djelatnika.
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 15:03   #702
Spominjete moratorij pa me podsjetilo nešto...

Konkretno mene zanima postoji li moratorij za rodilje, tj. u nekom periodu nakon poroda postoji li mogućnost zamrzavanja kredita? Ako postoji nešto slično, plaća li se išta u tom periodu ili je doslovno sve zamrznuto?
matkomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 15:07   #703
Vjerovatno ima.
Nije zamrznut, plaća se naknada koja ne ide u ništa ( ni u glavnicu ni u kamate).
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 21:17   #704
Moratorij u Erste uopce ne postoji, pocek moze maks na 12 mj. Odnosno do kraja porodiljnog, glavnica stoji, mjesecno se placa kamata 3%.
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 15:40   #705
Pitanje: Želim prijeći iz Zabe u Erste banku, no guši me ogroman minus od 15000 kuna. E sad mogu li ja otvoriti novi tekući prebaciti primanja i lijepo otplaćivati minus u Zabi ili da dignem novi kredit na Erste pa odmah po zatvaram Zaba tekući?
Koja mi je opcija najbolja? U Zabi imam lepezu i samo mjesečno im ostavljam 60 kn za vođenje računa. Molim pomoć, hvala
prija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 09:52   #706
Quote:
prija11 kaže: Pogledaj post
Pitanje: Želim prijeći iz Zabe u Erste banku, no guši me ogroman minus od 15000 kuna. E sad mogu li ja otvoriti novi tekući prebaciti primanja i lijepo otplaćivati minus u Zabi ili da dignem novi kredit na Erste pa odmah po zatvaram Zaba tekući?
Koja mi je opcija najbolja? U Zabi imam lepezu i samo mjesečno im ostavljam 60 kn za vođenje računa. Molim pomoć, hvala
I mene zanima takva opcija. S tim da još imam i dva kredita u Zabi. Da li će mi zbog toga "nabiti neke penale", ima li netko iskustva?
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 08:20   #707
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
I mene zanima takva opcija. S tim da još imam i dva kredita u Zabi. Da li će mi zbog toga "nabiti neke penale", ima li netko iskustva?
Prouči ugovore o kreditima, unutra ti piše jesu li vezani za status klijenta.
Ako jesu, banka može povećati kamatu i naplatiti naknadu ili razliku u naknadi za klijente i neklijente

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 11:58   #708
Mene zanima znaci imam "obicnu" erste maestro debitnu karticu,pa me zanima jel se moze s njom kupovati na rate u trgovinama koje pise da primaju erste maestro 2-6 ili 2-12 rata?
ramos_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 12:33   #709
Sam si dajes odgovor na pitanje....Aj procitas sta pitas...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 12:40   #710
Jel treba uzet onu opciju maestro plus ili moze i bez tog,to sam mislio
ramos_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 12:41   #711
Ne treba...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 12:14   #712
Quote:
ramos_4 kaže: Pogledaj post
Jel treba uzet onu opciju maestro plus ili moze i bez tog,to sam mislio
Da, moraš imati odobren limit za kupovinu na rate.
__________________
Just because you are breathing doesn't mean you're alive...
Sunnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 18:41   #713
Da li itko ima iskustva sa prepaid karticom iz Erste banke?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 12:22   #714
Kad se već piše o erste maestro kupovini na rate, mene zanima da li je ta kupovina uvijek bez naknada i kamata?

Konkretno zanima me Elipso na čijoj stranici piše da pri kupnji na rate maestro karticom, nema kamata za sve banke osim za Erste, gdje ne piše ništa. LINK
Naravno pitao sam u Elipsu, na kasi pojma nemaju, kažu da to nije do njih nego do banke.

Da li je tko kupovao sa Erste Maestrom na rate u Elipsu i kolika mu je bila kamata i naknada?
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 21:21   #715
Ljudi, ja imam ozbiljnih problema sa onim ekranićem na njihovoj display kartici. Meni se gore pojavila nekakva fleka koja se s vremenom počela širiti i sada više ništa ne mogu pročitati, daklem, kartica mi je neupotrebljiva...

Jedino što mogu jeste da odem u poslovnicu i žalim se (kartica je čuvana, nikad savijana i sl.) ali poznavajući njih (i njihove masne naknade) bojim se da bi mi novu karticu fino naplatili... Je li itko mijenjao tu karticu, pa da mi kaže koliko to košta?
Zaynee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 21:54   #716
To ti trebaju zamijenit o svom trošku. Bilo je problema sa tim karticama kad su ih tek pustili u opticaj. Meni su prvi put zamijenili bez problema, a drugi put su mi dali mtoken.
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 22:18   #717
Quote:
axal kaže: Pogledaj post
To ti trebaju zamijenit o svom trošku. Bilo je problema sa tim karticama kad su ih tek pustili u opticaj. Meni su prvi put zamijenili bez problema, a drugi put su mi dali mtoken.
Imam tu karticu već par godina... Ovo s flekom počelo se dešavat tek u zadnjih godinu dana, možda malo više... Ali nikako nisam zadovoljna sa tom karticom jer je bila šugava od starta - pogotovo male brojke koje su se teško stiskale i nisu dobro reagirale...

Imam i ja aktiviran mtoken koji mi je u načelu okej iako mi nije jasno kako da ga premjestim ako bih npr. kupila novi telefon... Ona stara TAN tablica bila je 100 puta bolja od svega ovoga.

Niš, zamijeniću to prvom prilikom.
Zaynee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 08:05   #718
Ako minjas telefon trebaš u banku po nove kodove, a app skineš s trgovine
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:51   #719
Quote:
bela87 kaže: Pogledaj post
Moratorij u Erste uopce ne postoji, pocek moze maks na 12 mj. Odnosno do kraja porodiljnog, glavnica stoji, mjesecno se placa kamata 3%.

Da, samo što Erste taj poček od 12 mjeseci što ti odobre za porodiljni poslije gledaju kao da nisi plaćao kredit 12 mjeseci!
Ja sam kod njih već 10god valjda i 2014 uzmem poček od 12 mjeseci,plaćam kamatu uredno,nakon 12 mjeseci kredit se uredno nastavi otplaćivati preko plaće,ja jučer odem u poslovnicu da mi odobre neki minus po tekućem,nemam ništa i ona meni kaže ne može,oni poček vode kao da ne plaćaš kredit,tako da oprez budućim ženama,ako ne želite biti naredne 3god na crnoj listi banke,ne tražite poček!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 19:34   #720
Koristi li tko Erste Wallet i mora li se po to ići u banku da ti aktiviraju (piše da je sama usluga besplatna) ili su log-in podatci nešto od onoga što sam već dobio sa mBanking uslugom?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.