Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2009., 22:41   #1
Kuwait- ovjera diplome i otisci prstiju

Bok svima,

Prihvatio sam konacno ponudu za posao u Kuwaitu i trenutno odradujem otkazni rok ovdje u hrvatskoj. Buduci poslodavac mi je poslao info vezano za dokumentaciju koju moram pripremit i poslat za pokretanje izdavanja radne dozvole u Kuwaitu:

For his work, permit (residency visa) process



REQUIREMENTS



• Finger print test report form employee home country attested form Ministry of foreign affairs and Kuwait embassy

• Copy of Graduation Certificate in English Language or Arabic, attested by:

1. Ministry of foreign affairs in the country in which the Certificate was issued

2. Ministry of education in the home country of the employee

3. Kuwait embassy in the home country


jel ima netko da je ovo ili nesto slicno vec prosao?

Sta im znaci ova potvrda o davanju otisaka prstiju? jel uopce moguce dobiti ovakav dokument kod nas?

Kuwait nema ambasadu u hrvatskoj (a nasa za kuwait je u cairu) pa me zanima hocu li morati otici u Prag (tu je kuwait ambasada za hrvatsku) ili to mogu rijesiti postom?


Puno puno hvala na korisnim informacija i vasem vremenu!

Pozdrav!
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 09:14   #2
ne znam nikoga osobno tko je to napravio...ali najbolje je da nazovesh min.vanjskih poslova u zagrebu.
I definitivno nazovi Kw. veleposlanstvo u Pragu, vjerojatno postoji mogucnost kad sve atestirash kod nas, da onda poshaljesh njima u Prag(nazovi i provjeri) za zadnji stambilj.
Ako oni inzistiraju na potvrdi iz njihove ambasade, a pretpostavljam da budu, jer mi smo morali atestirati nas vjenchani list u UAE veleposlanstvu u Londonu, da bi ga uopce mogli koristiti ovdje, mi smo slali courier sluzbom iz Dubaija.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:39   #3
Misterij oko atestiranja diplome sam rijesio...procedura je slijedeca:

1. Prevesti diplomu kod ovlastenog sudskog tumaca
2. Ovjeriti prevedenu diplomu na Opcinskom sudu u mjestu gdje je diploma izdana
3. Zatim poslije Opcinskog suda ovjeriti prevedenu diplomu u nasem Ministarstvu Pravosudja
4. Zatim ovjeriti taj isiti dokument u Ministarstvu Vanjskih Poslova
5. Otici u Prag u Hrvatsko veleposlanstvo i ovjeriti dokument
6. Otici u Prag u Kuwaitsko veleposlanstvo po posljednji pecat i ovjeru nakon ovjere u Hrvatskom veleposlanstvu u Pragu

To sve kratko traje i placa se...kod nas nekih 50kn po stranici a u vanjskim veleposlanstvima nekih 16 eura po stranici.


Ostaje mi nerijesen problem sa "finger test report". Zvao sam nase ministarsvo vanjskih poslova i nikad nisu culi za takav dokument. Jedini dokument koji nasi izdaju je "Izvod iz evidencije o nekaznjavanju" sto bi bilo "Police Clearence Certificate" na engleskom.

Sad mi preostaje da provjerim jel "finger test report" isto sto i Police Clearence Document".

Ako se radi o Police Clearenc Documentu onda je procedura slijedeca:

1. U zagrebu u Ministarstvu Pravosudja izvaditi "Izvod iz kaznene evidnecije" Savska 41, 25. kat....radno vrijeme od 9-13h. Ponijeti kopiju osobne i biljega 40kn.
2. Prevesti kod Ovlastenog sudskog tumaca na engleski
3. Ovjeriti u Pravosudju
4. Sve isto kao i gore za atestiranje Diplome....


Drzite mi fige da se ipak radi o Police Clearence Documentu a ne o necumu novom

Javit cu se sa informacijama kad nesto saznam.
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 13:00   #4
Znači sa diplomom nisi trebao ići ni na faks ni na ministrastvo obrazovanja....

P.S.
Daj mi reci ak nije tajna kako si dobio posao u Kuwaitu i kakav je posao , koliko dugo misliš ostat dole, kakva je lova....?
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 13:51   #5
Kuwaitska ambasada za Hrvatsku je u Pragu ali nazalost danas ne rade jer je neki nacionalni praznik pa sam zvao Kuwaitsku ambasadu u Frankfurt i rekli su mi da ne postoji nikakav sluzbeni dokument "finger print report" te da je moj poslodavac vjerovatno mislio na "Police Clearence Certifikate".

Budem sutra ipak nazvao Kuwaitsku ambasadu u Prag jer su oni i sluzbeno zaduzeni za Hrvatsku cisto da provjerim Mozda imaju drugacija protokolarna pravila za Hrvatske gradjane u odnosu na Njemacke....javit cu se sutra


Posao sam dobio preko interneta : www.bayt.com i www.jobserve.com

Poslao zivotopis i onda su me nazvali (telefonski interview)...nakon toga su mi poslali ugovor na neodredjeno sa probnim rokom od 3 mjeseca...ja prihvatio i sad evo sredujem papire za radnu dozvolu. Placa je... tamo za 2 mjeseca budem zaradio kao ovdje u godinu dana...

Nisam isao na faks radi diplome... isao sam direktno kod ovlastenog sudskog tumaca za engleski jezik sa kopijom diplome u A4 formatu...ja sam dipl. ing. elektrotehnike....radim u domeni mobilnih mreza i IT servisa...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 12:15   #6
Čekaj dakle tam ti priznaju zvanje bez verificiranja diplome s njihovog fakulteta....
Gladam i ja one linkove ali nemam dovoljno iskustva , traže se minimum 5 i po mogućnosti s radom u zaljevu, a ja to nemam jer sam diplomirao na građevini tek ove godine...

Niš ostal bum ovdje do stručnog još nekih godinu i pol a do tad i ti buš imao tam nekog utjecaja pa iz tog razloga ostali bumo u kontaktu....

P.S. Javljaj prolazna vremena...
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 16:20   #7
Evo nakon 4 dana sakupio sam slijedece informacije. Vjerujem da ce koristiti nekome kad se bude selio na bliski istok.

Legalizacija dokumenata

OSIJEK

0. Deponiranje potpisa dekana i pecata fakulteta na Opcinskom Sudu OSIJEK (na Opcinskom Sudu gdje je i sjedište fakulteta)
- ovo je potrebo jedino ukoliko na Opcinskom Sudu nemaju vec deponiran potpis Dekana i pecat fakulteta
- na Opcinskom sudu preuzeti 1 obrazac koji treba odnijeti dekanu na potpis i pecatiranje
- vratiti potpisan i pecatiran obrazac na Opcinski Sud

1. Ovjera diplome na Opcinskom Sudu OSIJEK , od 08-14h
-biljezi 50 kn
-kopija diplome
-popuniti 2 obrasca na licu mjesta
2. Prevodjenje ovjerene diplome na Engleski jezik kod ovlaštenog Sudskog tumaca
- 50kn po stranici
3. Ovjera prevedene diplome na Opcinskom Sudu OSIJEK
- ovjerava da je Sudski Tumac tj. njegov pecat legalan


ZAGREB

4. Ministartstvo Pravosuda Zagreb Savska 41, 25. kat od 09-13h
- telefon: Odjel za kaznene evidencije 01 / 632 1700 ili 01 / 632 1701
- vadenje izvoda iz kaznene evidencije
-kopija osobne
-biljeg 40kn
-popunjen obrazac na licu mjesta

5. Opcinski Gradanski Sud Zagreb Avenija Vukovara 84 , 08:30-12:00h, PON-CET
-telefon Tel: +385 1 6126 666
-ovjera Izvoda iz kaznene evidencije

6. Sudski Tumač
- Prevod izvoda iz kaznene evidencije na Engleski jezik kod Sudskog Tumaca

Ovlašteni Sudski Tumaci u Zagrebu blizu Opcinskog suda:
Saša Cimeša 01 / 6171 - 626 Ulica Grada Vukovara 35A
Lingua Soft 01 / 4830 - 401 Frankopanska 5A


7. Opcinski Gradanski Sud u Zagrebu
-ovjera engleske verzije Izvoda za kaznenu evidenciju
- kopija svih dokumenata koje se treba ovjeravat da ostanu u arhivi
- biljezi 110 kn (ima na sudu za kupit i tu se moze sve kopirat)

8. Ministartsvo Pravosuda Dežmanova 6, 9-13h 30kn po pecatu (jednom dokumentu)
- telefon centrala Ministarstva Pravosuda: 01 / 3710 666 tražiti odjel za legalizaciju dokumenata
- ovjera prevedene diplome i prevedenog izvoda iz kaznene evidencije

9. Ministartstvo Vanjskih poslova
- telefon : odjel za nadovjere dokumenata 01 / 4569 964
- ovjera prevedene diplome i prevedenog izvoda iz kaznene evidencije


PRAG

10. Hrvatsko Veleposlanstvo u Pragu
- ovjera prevedene diplome i prevedenog izvoda iz kaznene evidencije
11. Kuvajtsko Veleposlantsvo u Pragu
-telefon 0042 0220570781 ili 0042 0220570782 ili 0042 0220570783
-ovjera prevedene diplome i prevedenog izvoda iz kaznene evidencije


Prolaskom kroz proces nadopunit cu ovaj post sa troskovima i sl.

Zadnje uređivanje istojano : 30.09.2009. at 16:25.
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 08:11   #8
Vidiš da ipak trebaš do faksa....

Uh sve mi se to čini komplicirano, sretno s "ganjanjem papira", javljaj...
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 20:24   #9
Uspjesno sam obavio svu dokumentaciju startao sam i svoj blog na kojem cu iznositi nadam se korisne informacije vezane za zivot na bliskom istoku...prvenstveno Kuvajtu ali i okolnim zemljama u koje bih trebao putovati poslom:

http://kuwaitcroexpat.wordpress.com/

Pozdrav!
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 14:18   #10
Kolko je sva ta papirologija koštala?
Edit...prebacujem se na blog....
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 00:17   #11
Narode pozdrav iz Kuwaita
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 08:19   #12
svaka cast i sretno !
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:59   #13
Quote:
istojano kaže: Pogledaj post
Narode pozdrav iz Kuwaita
Piši na blogu jebo ga ti....
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 22:15   #14
I kako je u Kuwajtu?
Pričaj....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 18:30   #15
Polako narode kud vam se zuri

nema se vremena...ludnica na poslu i svakodnevna voznja po gradu na par lokacija...guzve u prometu itd. Sutra je moj prvi vikend ovdje pa ce prvi pravi dojmovi biti tek od sutra

Za one koji znaju....sve je jako slicno Dohi....i pozitvne i negativne stvari
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:04   #16
Upravo sam se vratio iz Kuvajtskog Avenua Malla...proveo 5.5h hodajuc okolo po svim mogucim ducanima. Imaju apsoluto sve kao i recimo Avenue Mall u Berlinu (Zagrebacki je ipak premalen da bih povlacio paralele). Zanimljive su im cijene...generalno se moze reci da su im cijena ili kao nase u hrvatskoj ili jeftinije s time da za poneke artikle nema nikakve logike.
Kruh (Kuwait 20 kn, 8kn kod nas), velika nuttella 750 grama Kuwait 11 kn, kod nas oko 35-45kn), Nivea aftershave balzam Kuwait 22kn, kod nas 50kn) itd...

Cijene dizajnerske odjece su iste....s tim sto ovdje za lacoste patike moram radit jedan dan, a u hrvatskoj tjedan dana

Grad je prilicoo velik (oko 30-40 km) i ceste su svarno odlice...5-6 traka u jednom smijeru na "obilaznicama" a unutar grada su uglavnom 2 trake jedan smijer. Mali milion nebodera razbacanih bez ikakvog plana. Ogromni shoping centri i sl...uglavnom sve vec vidjeno u Dohi sto se mene tice

Trenutna temperatura ujutro oko 19-20 a popodne 30-33. Pravo ugodno s tim da je zrak suh za razliku od recimo Bahraina i Dubaia tako da je milina setat navecer.

Nemoj te me pitat sta sam sve jeo ovih dana..uglavnom super mi je domaca kuhinja ali ce morat proci jos malo vremena dok skuzim sta jedem i kako se zove


Krecem se taxijem...cijena voznje po gradu u jednom smijeru je oko 20-40kn...zavisi kako se dogovorite s taxistom...imaju taximetre ali ih ne koriste i prije nego udjete u auto se dogovorite za cijenu...nekad se cjenkam i po 5 minuta Svi pricaju engleski makar to bilo i nesto kao "yes,no go sir". me no go itd.


Postoji i gradski prijevoz sa novim autobusima i klimatizacijom ali se nisam jos usudio vozit...cijena karte 4kn u jednom smijeru...


Nisam nigdje nosio fotoaparat tako da jos nemam nikakvih slika...bit ce i toga


Pozdrav i zivjeli! Nasao sam bezalkoholno pivo !
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 21:19   #17
kuwait...slike....

http://kuwaitcroexpat.wordpress.com/


Pozdrav!
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 10:56   #18
Kuwajt mi se čini lipši nego Qatar,...ajde reci istojano,jel sam u pravu?ti si doživio jedno i drugo,.....
Sad bi išla živit u kuvajt,..ovako kad ga gledam na slikama.....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:54   #19
Definitivno ima punooo vise zelenila i parkova u Kuwaitu. Ceste su vec sagradjene i promet je ogroman (puno veci broj nego u Dohi) sto je i razumljivo jer Kuwait City ima blizu 3 mil stanovnika...znaci duplo vise od Dohe.

Nije fer da ih usporedjujem...Doha se tek razvija a Kuwait ima prednost od jedno 10ak godina ispred Dohe...to je onako moja jako subjektivna tj odokativna procjena

Sto se tice ostalih stvari sve je isto...restorani...super klopa...dobre cijene...ducani...i nema alkohola...za razliku od Dohe ...to mi jedino fali ovdje...nemoze covjek popit pivo na kraju radnog tjedna...a nema ni svinjetine...znaci nista od cevapa i pive s drustvom
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:13   #20
pa ni u Dohi nema alkohola,osim u hotelima i u onim liker dućanima koji su samo za strance,...zar u Kuvajtu nema ni to??


ima li naših ljudi,...jesi li naletio na ikoga?
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.