Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2009., 08:19   #21
Mogao bih zivit bilo gdje ako mi je standard zivota ok i ako imam opciju promjenit drzavu ako mi dopizdi.

Niti pod razno ne bih zivio u Srbiji. Tamo ni mrtav.
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 12:43   #22
najradje bi zivio na tajlandu .. zbog klime, ljudi, kulture ..opcenito stila zivljenja.. po mogucnoti neko otocje...a najmanje u skandinavskim zemljama i opcenito svim ''hladnim'' mjestima..
djoni-bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 13:57   #23
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Mislim da sam jedna od onih koja bi mogla zivjet bilo gdje, al...na odredjeno vrijeme....da mi neko kaze da odem na 5 godina u stajaznam...Pakistan, isla bi. Da mi pak kazu da tamo provedem ostatak zivota...e, to vec ne moze.
tako nekako i ja- mogu zapravo svukuda ako je na krace.

za trajno (znaci i da radim i da djecu uzgajam) bih mogla zivjeti u: Danska (CPH), Svedska (par vecinh gradova), Francuska (po mogucnosti Pariz ali moze jos par mjesta), UK (par mjesta) i na par mjesta u US (NYC, Boston, San Francisco, mozda jos poneko).

za trajno, npr u penziji (da ne moram raditi i nervirati se zasto stvari ne idu kako ja zelim), lista u Europi bi bila dulja, mozda neka mjesta u Aziji bi dosla na listu i u Juznoj Americi i Oceaniji iako bih radije ta mjesta isto posjecivala, a ne bila trajno naseljena tamo...
idealno bih zivjela u penziji na 4 razlicite lokacije tako da svaka 3 mjeseca sam negdje drugdje (u skladu sa sezonom i raspolozenjem). muz se slaze s ovakvim planom
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:04   #24
sto dalje od balkana... al recimo po svakom kontinentu po jednu zemlju.. europa: nema te zemlje.. mozda svicarska.. hihihi... amerika: kanada i brazil... afrika jar.. azija: singapur... jebiga... bogato a ne previse bahato tipa SAD ili japan
file01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:06   #25
Sorry sto sam off (kako se to kaze internetskim rijecnikom) al meni je nesto smijesno zapalo za oko : "uzgajat djecu"



jbga Het
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:07   #26
Volio bih zivjeti u Njemackoj.....

Ne bih volio zivjeti na mnogima mjestima, jako ih je mnogo gdje ne bih kad ne bih morao.....

Njemacka je ze mene zemlja snova....(Ne cijela ali neki gradovi npr Frankfurt, Stuttgart, Hamburg, Munchen ili slicno...)


Poslije toga zemlje u kojima bih mogao zivjeti su zemlje Skandinavije i to Norveska, Svedska i Danska....

Ostalo sve je ziva karina....
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:12   #27
Voljela bi zivjet u Madridu, Logronu, i srednja i sjevern španjolske..zbog svega, nacina zivota, energije, duha i opustenosti koju ta zemlja i njeni stanovnici imaju...Mentalitet i temperament slican nama, a nikad ne bi mogla zivjet u hladnim predjelima i istoku..za posjetit da, ali zivjet ne..
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:13   #28
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
Sorry sto sam off (kako se to kaze internetskim rijecnikom) al meni je nesto smijesno zapalo za oko : "uzgajat djecu"



jbga Het
sta se djeca ne uzgajaju?
evo ja ugajam troje malih vikinga i odlicno uspjevaju. bolje nego moj ruzmarin i bosiljak...

meni je upalo u oci da mnogi ljudi koji imaju misljenje gdje bi ili ne bi zivjeli odaju dojam (moj, mozda krivi dojam) da spomenuta mjesta nisu bas upoznali ili posjetili (barem na kratko)...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:19   #29
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
sta se djeca ne uzgajaju?
evo ja ugajam troje malih vikinga i odlicno uspjevaju. bolje nego moj ruzmarin i bosiljak...

meni je upalo u oci da mnogi ljudi koji imaju misljenje gdje bi ili ne bi zivjeli odaju dojam (moj, mozda krivi dojam) da spomenuta mjesta nisu bas upoznali ili posjetili (barem na kratko)...

A cuj jbga, ne moras otic na mjesec da bi znala da nije od sira
Iliti probati g.... da bi znali da nevalja

A ovo za djecu ... a ne znam ja sam cula da se cvijece uzgaja a za djecu da se odharnjuju /odhraniti
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:31   #30
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
A cuj jbga, ne moras otic na mjesec da bi znala da nije od sira
Iliti probati g.... da bi znali da nevalja

A ovo za djecu ... a ne znam ja sam cula da se cvijece uzgaja a za djecu da se odharnjuju /odhraniti
znam, ali neki ljudi imaju samo par ideja koje vrte bez da su ista provjerili ili editirali:
- tropska/juzna destinacija = nuzno krasno, super, svi bi tamo zivjeli
- sjeverna destinacija = fuj ruzno i hladno (ili pak obrnuto: totalno fantasticno jer je society skroz uredjeno)

kao da volja da se negdje zivi ne ukljucuje jos razne druge parametre.

sto se tice djece i zacinskog bilja, pretpostavljam da nisi uocila smajlije

kad smo vec kod toga, meni je pojam "othraniti" jednako "los" kao i "uzgojiti" jer i jedno i drugo samo se referiraju na fizicke potrebe zivih bica (bilo biljaka, bilo zivotinja incl. ljudi). ok, ovo je totalno off, necu vise na ovu temu.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:32   #31
hvala na pitanju, Pali andjeo

imas moj preko 30 godina star odgovor na isto pitanje
Q: "U kojoj zemlji ne bi nikada zeljela zivjeti?"
A: USA

vjeruj - nije ideoloski, nije politicki, nije kulturno
cak dapace: rokerica sam, feministinja, kaubojka i td

ali prvenstvo bih radije dala keniji, botsvani, afghanistanu, nepalu, meksiku, tajlandu ... cak bih se mogla i u bezbojnom cendravom londonu obrijeti >>>>>>>>> ali nikada u jednom NY, LA, MI itd brrrrrrr! horor! EEK! ... ljepsi su na slici, i na filmu
daleko im njihova kuca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
pa oni imaju sarajevo 93. svaki dan NON-STOP
fuj!
ustvari ... I feel sorry for them there ... more than for the kids of darfur!

Zadnje uređivanje todaytonight : 11.12.2009. at 14:45.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:51   #32
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Ko sad brise moje upise? I nije prvi puta.... Zadnjih dana svaki treci upis obrisan 5 minuta nakon sto posaljem. Od sad cu raditi kopije i saljem dalje da vidim da li su upisi po zakonu ili ih netko brise iz ciste provokacije.
Jeo si ludih gljiva ili sta? Ovdje ti niko nije brisao upise. Niti jedan. Jer ih nisi ni imao.
Druge teme pak su druga prica.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:54   #33
Hmmm...zaboravila sam napisat da bi mogla zivjet i u Brazilu. Dakle, Brazil
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 15:04   #34
..... svagdej mogu zivjeti, ovisi s kojom lovom mogu raspolagati u pojedinoj zemlji.
Lovatori svagdje dobro i isto zive i nemaju pojma ni ca je stres od rush hour,
ni stajati u fili kod bezobraznoglijenogineupucenog sluzbenika za dokumente,
ni traziti vezu za vrtic, bolnicu i pregled.
Moc birati kvart gdje ces zivjeti je daleko vaznije skoropa od zemlje kamo ces zivjeti.

....ali doma je doma..... sve ostalo je varka...
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 15:07   #35
a na Sejselsima
(ovdje u Perthu ih ima dosta sa Sejselsa, super ljudi)
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 15:21   #36
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
Moc birati kvart gdje ces zivjeti je daleko vaznije skoropa od zemlje kamo ces zivjeti.
e, ovo si dobro rekla

ili

Q: da li u zemlji u kojoj zivite imate slobodan pristup zivjeti u bilo kojem kvartu u kojem zelite?
A: ovdje u AU - DA!

sto me se najvise bilo i dojmilo kad sam dosla ovamo: nitko ti ne brani zivjeti u bilo kojem kvartu u kojem zelis, sve je dostupno, sve jednako
mos zivjet u krema snobovskom kvartu, uvijek si m os naci barem koji kvadrat ak nemas za cijeli mansion, ak hoces

ali ovdje ljudi ne biraju eriju zbog erije, vec zbog skvadre s kakvom ne/zele biti
mnogi radije zele vidjeti komsije u boots-ama i s flasom piva u ruci, nego snobove sa sampanjcem ...

todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 15:25   #37
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
mnogi radije zele vidjeti komsije u boots-ama i s flasom piva u ruci, nego snobove sa sampanjcem ...

...........nesto normalno tj izmedu naaaaaaaaaaa
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 15:37   #38
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
tako nekako i ja- mogu zapravo svukuda ako je na krace.

za trajno (znaci i da radim i da djecu uzgajam) bih mogla zivjeti u: Danska (CPH), Svedska (par vecinh gradova), Francuska (po mogucnosti Pariz ali moze jos par mjesta), UK (par mjesta) i na par mjesta u US (NYC, Boston, San Francisco, mozda jos poneko).

za trajno, npr u penziji (da ne moram raditi i nervirati se zasto stvari ne idu kako ja zelim), lista u Europi bi bila dulja, mozda neka mjesta u Aziji bi dosla na listu i u Juznoj Americi i Oceaniji iako bih radije ta mjesta isto posjecivala, a ne bila trajno naseljena tamo...
idealno bih zivjela u penziji na 4 razlicite lokacije tako da svaka 3 mjeseca sam negdje drugdje (u skladu sa sezonom i raspolozenjem). muz se slaze s ovakvim planom
tako nekako katkorocho i s planom ne vidim da bi mi bio problem biti bilo gdje...osim ako nije po zivot opasno

Naravno USA.

Far East mi je velika zelja vidjeti i zivjeti...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 11.12.2009. at 15:43.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 16:30   #39
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
Evo napisat cu ti

Norveska
Danska
Svedska

Ne znam sta ti to "ne kuzis" i sta si htio reci s ovim ?
Pa jedna od rijetkih koja nebi živjela tamo, meni osobno je tam neš naj
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 17:52   #40
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
...........nesto normalno tj izmedu naaaaaaaaaaa
pa normalni su tj standardni ovi prvi : u ozi boot-sama [bucama] i sa stubby-jem pive u ruci
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.