Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2014., 14:58   #1
Treba li antisemitizam preimenovati u antijudaizam?

Treba li antisemitizam preimenovati u antijudaizam?

Mislim često čujemo tu riječ antisemitizam kad se napadaju židovi, ali je malo problematična riječ.
Nisu li i arapi, asirci i aramejci semiti po jeziku, a neki sve ove narode objedinjuju pod semitsku rasu, tako kad izjavljuješ da netko izražava anitsemitizam automastki znači da taj čovjek pored židova mrzi arape, asirce i aramejce. Zar ne bi bilo bolje da izražavanje mržnje prema svemu židovskom se zove ANTIJUDAIZAM?
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 20:18   #2
Ima tu istine. Recimo Hitler je bio izrazito prijateljski nastrojen prema Arapima.
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 20:25   #3
Treba, jer ja primjerice protiv politike Palestine i Palestinskog naroda nemam ništa a imam SVE PROTIV IZRAELA i Židovske politike i ne želim koristiti termin anti-semitizam znajući da time indirektno ispada da ustvari mrzim i Palestince i Arape.

A znajući Židove ne bi se čudio da je ovaj termin "anti-semitizam" i potekao od njih kao dvostruka igra koja radi svoj posao i radi to da je autor s pravom morao postaviti pitanje u ovoj temi.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 23:08   #4
ovaj termin antisemitizam je zastarjeo i pogrešan, trebalo bi ga jednom zamjeniti nekim koji više odgovara
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 23:29   #5
Anti-cionizam je bolje.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 23:59   #6
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Anti-cionizam je bolje.
Apsolutno točno
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 10:30   #7
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Anti-cionizam je bolje.
Ja ne znam nijednog anti-cionista koji nije antisemit tj. koji ne mrzi Židove kao narod i koji ne bi ukinio državu Izrael. Nečija priča kako je isključivo anti-cionist ‎(a ne i antisemit, mrzilac Židova) najčešće je vrlo, vrlo plitka floskula.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 10:38   #8
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Treba, jer ja primjerice protiv politike Palestine i Palestinskog naroda nemam ništa a imam SVE PROTIV IZRAELA i Židovske politike i ne želim koristiti termin anti-semitizam znajući da time indirektno ispada da ustvari mrzim i Palestince i Arape.
Stari forumaški i youtoube "lovac na arabide" i haplogrupu J1-M267 po Europi koji nearapima važe miligrame arapske (što stvarne, što fiktivne) krvi i formira rang liste podobnih i nepodobnih bijelaca na tome, sad odjednom simpatizira Arape. Voliš ti palestinsku averziju na Židove, a stavovi su ti van toga isti o jednima i drugima, ne znam te od jučer.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 10:57   #9
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Treba, jer ja primjerice protiv politike Palestine i Palestinskog naroda nemam ništa a imam SVE PROTIV IZRAELA i Židovske politike i ne želim koristiti termin anti-semitizam znajući da time indirektno ispada da ustvari mrzim i Palestince i Arape.
...

izrael je ekvivalent,
bivšoj kninskoj sao krajini.

jedino im patronat puno jači
- financijski i globalno,
pa rokaju nemilice.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 11:25   #10
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
izrael je ekvivalent,
bivšoj kninskoj sao krajini.

jedino im patronat puno jači
- financijski i globalno,
pa rokaju nemilice.
U potpunosti se slažem
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 20:04   #11
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Stari forumaški i youtoube "lovac na arabide" i haplogrupu J1-M267 po Europi koji nearapima važe miligrame arapske (što stvarne, što fiktivne) krvi i formira rang liste podobnih i nepodobnih bijelaca na tome, sad odjednom simpatizira Arape. Voliš ti palestinsku averziju na Židove, a stavovi su ti van toga isti o jednima i drugima, ne znam te od jučer.
Ako biti "lovac na Arabide" znači determinirati Y-DNA haplogrupe vezane ponajviše za njih, kao i antropoloski fenotip vezan za njih, onda ok, "ja sam lovac na Arabide".

Što se tiče ovoga oko Židova i Arapa, tu nema kod dileme niti je ikad bilo na čijoj sam političkoj strani, svatko normalan je protiv Izraela i njegove politike, oni koji naravno nisu, nek si nabave psa vodiča jer su slijepi, slijepi namjerno ili nenamjerno, a u većini slučajeva namjerno ili iz straha da ne bi cionistička ruka ili njihova liberalna potrkala po EU slucajno ih došla glave glede posla i slično.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 20:09   #12
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
izrael je ekvivalent,
bivšoj kninskoj sao krajini.

jedino im patronat puno jači
- financijski i globalno,
pa rokaju nemilice.
Ma istina, samo što je još smješnije u svemu ovome što su ti krajiški srbi su još i razumljivi tj. puno je to razumljivije nego Izrael, naravno da krajiški srbi nisu imali NIKAKVO PRAVO NA DRŽAVU, NIKAKVO, ali valjda me razumješ što želim reći... barem su živjeli tamo 300,400 godina pa se povampirili u datom trenutku, ali IZRAEL...

Židova nije bilo na podrucju danasnjeg Izraela 2000 godina! I opet ti ponavljam, nemoj me krivo svatiti sada, to što su Srbi živjeli u Hrvatskoj 400 godina nije im dalo nikakvo pravo na državu, ma ni na autonomiju kamoli državu, nego ovdje pokušavam istaći jednu poantu koja je zaista monstruozna glede Izraela.

Do prije stotinjak godina ih je bilo manje u Palestini/Izraelu nego stanovnika u Opatiji a sad vode kolo tamo i ima ih oko 10 milijuna, masakr nad Palestincima pred očima svijeta 24 h na dan, ali što će tu mediji kad su mediji ustvari po EU u većini slučajeva cionističke lutke na koncu, kao i apsolutno cijela politička garda EU-a.

SAD ne trebam ni spominjati, SAD je ustvari drugi Izrael, 1% židovskog američkog stanovništva drži 50% Hollywooda (Jewlywooda), tu je već prvo medijsko pranje mozga i naj učinkovitije, drže 50% i više banaka u Americi, koliko ih samo ima senatora u Americi?

Ne ne, nemojmo se mi ovdje zavaravati, Cionizam će biti jako teško uništiti, jer ono preživljava na vlastitom holokaustu, ako im slucajno nešto kažeš, ako slučajno netko progovori protiv NJIHOVIH MONSTRUOZNIH ZLOČINA RAVNIH NACISTIMA NAD NJIMA, onda si anti semit i ode karijera niz wc skoljku, doslovno su inflitrirani na sve najviše moguće političke i ekonomske pozicije zapadnog svijeta.

A njihova Liberalna vojska po EU naravno radi sve što Židovsko-Cionistički gospodari narede.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 21:07   #13
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ja ne znam nijednog anti-cionista koji nije antisemit tj. koji ne mrzi Židove kao narod i koji ne bi ukinio državu Izrael. Nečija priča kako je isključivo anti-cionist ‎(a ne i antisemit, mrzilac Židova) najčešće je vrlo, vrlo plitka floskula.
Bolji ljudi od tebe i mene se deklariraju kao anti-cionisti.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 21:59   #14
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ja ne znam nijednog anti-cionista koji nije antisemit tj. koji ne mrzi Židove kao narod i koji ne bi ukinio državu Izrael. Nečija priča kako je isključivo anti-cionist ‎(a ne i antisemit, mrzilac Židova) najčešće je vrlo, vrlo plitka floskula.
istina ali uz mali broj iznimki, kažu iznimka potvrđuje pravilo
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 22:04   #15
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ako biti "lovac na Arabide" znači determinirati Y-DNA haplogrupe vezane ponajviše za njih, kao i antropoloski fenotip vezan za njih, onda ok, "ja sam lovac na Arabide".

Što se tiče ovoga oko Židova i Arapa, tu nema kod dileme niti je ikad bilo na čijoj sam političkoj strani, svatko normalan je protiv Izraela i njegove politike, oni koji naravno nisu, nek si nabave psa vodiča jer su slijepi, slijepi namjerno ili nenamjerno, a u većini slučajeva namjerno ili iz straha da ne bi cionistička ruka ili njihova liberalna potrkala po EU slucajno ih došla glave glede posla i slično.
ruku na srce, ti ne vidiš neke stvari, sutra kad bi mogli hamasovci bi se pridružili ISIL-u.

ja sam malo ponekad navijao za palestince jer mi ih bi žao ali onda kad sam vidio čitave palestinske odrede koji su dolazili u bosnu klati hrvate (dok im židovi vrše okupaciju vlastite zemlje ) jer su bošnjake smatrali svojom braćom, odlučio sam ne ne želim se brinuti i navijati za svoje đelate, nek se ebu tamo između sebe, nije toliko moja stvar.
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 22:37   #16
Quote:
jarovit ratnik kaže: Pogledaj post
ruku na srce, ti ne vidiš neke stvari, sutra kad bi mogli hamasovci bi se pridružili ISIL-u.

ja sam malo ponekad navijao za palestince jer mi ih bi žao ali onda kad sam vidio čitave palestinske odrede koji su dolazili u bosnu klati hrvate (dok im židovi vrše okupaciju vlastite zemlje ) jer su bošnjake smatrali svojom braćom, odlučio sam ne ne želim se brinuti i navijati za svoje đelate, nek se ebu tamo između sebe, nije toliko moja stvar.
A što ti misliš da sam ja naivan glede Palestinskih tih odreda i generalno šerijatskog Islama i pokreta u razno raznim arapskim i muslimanskim zemljama? Ne, nisam naivan, ali Cionizam je daleko veće zlo, a glavne su im mete ljudi upravo poput tebe, bez uvrede.

Evo jedno hipotetičko pitanje, koga bi imao radije za neprijatelja u životu u smislu da će ti zagorčat život, idiota "seljačinu" iz kvarta ili inteligentnog moćnog čovjeka u društvu?

E vidiš, ovaj drugi je analogija Cionizma a onaj prvi je analogija Islamskog Jihada i općenito agresivnog elementa Islama.

Ne vjerujem ja ni Islamističkoj ni Cionističkoj politici, ali razlika je u tome što Cionizam drma ovim svijetom (barem zapadnom polutkom), predstavlja se kao borac za slobodu , vrši FAŠIZAM jednoumlja u svim zapadnim medijima ako slučajno se usprotiviš Cionizmu, jednostavnom metodom: stave ti etiketu anti-semita, pa onda možeš biti i Nobelovac ali ode ti karijera niz wc školjku, karijera i kredibilitet.

Ali nikome nije trajalo vječno pa neće ni Cionizmu, bojim se samo da kad dođe dan kad praktički cijeli svijet shvati istinu o njima, da ih neće spasiti nikakve atomske bombe, nikakvi cionisticki lobiji, stvarno se bojim da bi im to mogao biti definitivni kraj (od Abrahama pa do tog dana), ali ako dođe taj dan... nitko za njega neće biti kriv nego oni sami.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 22:57   #17
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
A što ti misliš da sam ja naivan glede Palestinskih tih odreda i generalno šerijatskog Islama i pokreta u razno raznim arapskim i muslimanskim zemljama? Ne, nisam naivan, ali Cionizam je daleko veće zlo, a glavne su im mete ljudi upravo poput tebe, bez uvrede.

Evo jedno hipotetičko pitanje, koga bi imao radije za neprijatelja u životu u smislu da će ti zagorčat život, idiota "seljačinu" iz kvarta ili inteligentnog moćnog čovjeka u društvu?


E vidiš, ovaj drugi je analogija Cionizma a onaj prvi je analogija Islamskog Jihada i općenito agresivnog elementa Islama.

Ne vjerujem ja ni Islamističkoj ni Cionističkoj politici, ali razlika je u tome što Cionizam drma ovim svijetom (barem zapadnom polutkom), predstavlja se kao borac za slobodu , vrši FAŠIZAM jednoumlja u svim zapadnim medijima ako slučajno se usprotiviš Cionizmu, jednostavnom metodom: stave ti etiketu anti-semita, pa onda možeš biti i Nobelovac ali ode ti karijera niz wc školjku, karijera i kredibilitet.

Ali nikome nije trajalo vječno pa neće ni Cionizmu, bojim se samo da kad dođe dan kad praktički cijeli svijet shvati istinu o njima, da ih neće spasiti nikakve atomske bombe, nikakvi cionisticki lobiji, stvarno se bojim da bi im to mogao biti definitivni kraj (od Abrahama pa do tog dana), ali ako dođe taj dan... nitko za njega neće biti kriv nego oni sami.
gle to možeš gledati ovako, ako ti je neprijatelj moćnik, ovisi koliko si mu se zamjerio, može biti da te otpusti sa posla, a ako se zamjeriš klošaru velike šanse su da ti u bolnici lječnici vade njegovog skakavca iz tvog bubrega i opet ako se zamjeriš moćniku, negov posao će odraditi klošar, pa ja više mrzim klošare a sa druge strane koliko god su moćnici moćni imaju jako velike slabosti koje i najobičniji čovjek može iskoristiti u svoju svrhu.

drugo boldano isti sam po tom pitanju

treće boldano: gle cionisti se oslanjaju na izgrađeni sustav koji je poput kula od karata, nekoliko karti dolje i gotovo je.

ali na kraju moram reći kolko god netko mrzio cioniste, ipak su oni podosta uradili za ovaj svijet barem vjerni zapad
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 23:40   #18
Quote:
jarovit ratnik kaže: Pogledaj post
Treba li antisemitizam preimenovati u antijudaizam?

Mislim često čujemo tu riječ antisemitizam kad se napadaju židovi, ali je malo problematična riječ.
Nisu li i arapi, asirci i aramejci semiti po jeziku, a neki sve ove narode objedinjuju pod semitsku rasu, tako kad izjavljuješ da netko izražava anitsemitizam automastki znači da taj čovjek pored židova mrzi arape, asirce i aramejce. Zar ne bi bilo bolje da izražavanje mržnje prema svemu židovskom se zove ANTIJUDAIZAM?
Jevreji i Arapi su semiti,potiču od praoca Abrahama i po tome su braća.
Mđutim,polit. cionisti to zamagljuju,tako da pojam "semit" zamjenjuju sa Židov (cionist),pa ko je protiv polit. cionista,onda je protiv Jevreja.
Međutim,sami polit. cionisti i Jevreji (religija) su suprostavljeni,jer
cionisti su sekularisti,
i protivnici su Jevrejske religije.
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 23:53   #19
Quote:
jarovit ratnik kaže: Pogledaj post
ruku na srce, ti ne vidiš neke stvari, sutra kad bi mogli hamasovci bi se pridružili ISIL-u.

ja sam malo ponekad navijao za palestince jer mi ih bi žao ali onda kad sam vidio čitave palestinske odrede koji su dolazili u bosnu klati hrvate (dok im židovi vrše okupaciju vlastite zemlje ) jer su bošnjake smatrali svojom braćom, odlučio sam ne ne želim se brinuti i navijati za svoje đelate, nek se ebu tamo između sebe, nije toliko moja stvar.
Morao bi ti,što sebe zoveš jarovit ratnik, biti odgovoran za tvrdnje koje ovdje javno iznosiš,koje su neistinite,nije samo u pitanju trolanje,nego i puno gore,što zasada neću javno iznijeti.
U Bosni nije bilo nikakvih Hamasovaca i to što iznosiš je čista neistina.
Moglo bi se zatražiti od tebe da dokažeš tu svoju izmišljotinu,što ne možeš,i tom slučaju mogala bi se tvoje javno nastupanje na Forumu okvalificirati pravim imenom,sa odgovarajućim konzekvencijama.
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 23:54   #20
Quote:
jarovit ratnik kaže: Pogledaj post

ali na kraju moram reći kolko god netko mrzio cioniste, ipak su oni podosta uradili za ovaj svijet barem vjerni zapad
Kao npr.? Što su to Cionisti uradili a da nisu uradili SAMO za sebe? Nećeš mi valjda sad počet nabrajat znanstvenike Židove, kakve to veze ima sa Cionizmom, pa to je dno dna, tako ja mogu počet nabrajat velike Talijanske znanstvenike i vizionare kroz Povijest i šta sad bi to onda trebalo predstavljat, da su svi Talijani takvi? Primjer samo.

Cionisti ništa nisu uradili za zapad što njima nije išlo direktno u korist.

S jedne strane propagiraju Multi Kulturalnost u Europi želeći namjerno uništiti svaki oblik samosvijesti europskog čovjeka, a sa druge strane žene se izričito sa Židovima, ili se moraš konvertirati u taj KULT (Judeizam), po tom pitanju su ravni pa čak i gori od Muslimanskog Šerijata.

Zamisli ti sad tu licimjerja od Cionizma i Židova, sa Muslimanima bar znaš na čemu si.

Što ti misliš kako su Židovi preživjeli 2000 godina egzila iz Judeje? Sa Multi kulturalnosti?

Multi kulturalnosti koju sada propagiraju po EU, da da... na čelu svih stolova oko ilegalne i legalne imigracije u EU iz Afrike i Azije sjedi ŽIDOV, ili sjedi njegovo Liberalno europsko potrkalo kalibra Vesne Pusić.

Cionizam je glavni i idejni pokretač pojma multikulturalnosti u EU, pa to da nije smješno bilo bi žalosno.

Prvi Nacisti su bili Cionisti, davno prije Hitlera, pročitaj malo njihova razmišljanja o ostatku ljudskog roda, možda ti neke stvari budu jasnije. Podupirat takvo jedno licimjerje? Takve zmijetine? NIKAD! Radije pomoć muslimanima da ih se sruši. Neprijatelj mog neprijatelja...
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.