Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2010., 16:18   #41
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
E to je tek bila procedura.....
Prvo sam stavila 2 puta skidac koji mi se nije primio.Ispala je samo crna sa nekim crvenkastim sjajem.Poslije toga sam otisla na pramenove(povrsinske)koji su bili boje cokolade a nakon pramenova je blajhana kosa.Blajh je stajao 15 minuta tj bila je blajh kupka i izvukla mi se boja na neku toplu smedju kao na boju cokolade ali malo svjetliju.Poslije ispiranja nakon mjesec ipo pramencici su ispali gotovo plavi a kosa svjetlo smedja.Samo se ja zeznem i stavim crvenu farbuHtjela ja da budem crvena.I ispadnem kao spodoba
Onda sam stavila boju cokolade koja mi je na tu crvenu primila kao da je tamno tamno smedja boja.I odem kod frizerke koja mi je stavila skidac(koji sam ja donijela)i ofarbala u pepeljasto plavo da ubije tu crvenu koju je skidac skinuo do bakarne.I kosa mi je bila bakarno smedjaImas ovdje slike(https://www.forum.hr/showthread.php?t=191623&page=36 -na dnu su strane).E sada na tu podlogu stavila sam pramenove koji su radjeni na kapu,ima ih puno puno i ispali su plavi ponegdje boja meda.Tako da sam sada boja meda sa plavim pramenovima kada se sve stopi i izgleda odlicno
Ok hvala na odg.
Evo je trenutno moja kosa: od crno farbane do ovog sa neuspjelim skidacem, pramenovima i jos sam stavila keune 1511 na izrast i ispala jos sarenija...
sad mogu u cirkus
evo ga izrast




i duzina

december9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 16:21   #42
Baš držim farbu na glavi..

Nego, jel to mora tak peči?

Uvijek me peče, pa mi nakon par minuta kao utrne glava...
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 17:05   #43
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
Baš držim farbu na glavi..

Nego, jel to mora tak peči?

Uvijek me peče, pa mi nakon par minuta kao utrne glava...
Mene nikad nije peklo,doduse nisam stavljala vise od 6 % hidrogen...
Ali me znala zaboliti glava od amonijaka jer je jak miris
december9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 22:39   #44
ovako,ja imam 15 god i kosa mi je onak boje meda.malo je ispod ramena i htjela bih se ofarbati u tamniju smeđu pa ako bi mi mogli sugerirati neku dobru farbu i nijansu.. već sam ju bojala color šamponom i sviđala mi se takva boja pa bi sad na duže malo...
tenks
mmaarrttiinnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 15:46   #45
Quote:
december9 kaže: Pogledaj post
Mene nikad nije peklo,doduse nisam stavljala vise od 6 % hidrogen...
Ali me znala zaboliti glava od amonijaka jer je jak miris
Ja koristim kupovne farbe, ne znam koliko to ima hidrogena...
Ali me peče..uvijek..
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 23:57   #46
Question Smeđa Kana na Obojanu Crnu Kosu?!

Ukratko, bojala sam se u tamno smedje (cokoladno) i ugl, kako sam isla sve tamnije, ispala crna odjednom i nikako iz te crne boje da se maknem, a zelim cokoladno smedju nijansu.
Ne vjerujem da je mogu izvuci nekom bojom za kosu, posto trenutno imam crnu boju kose. Pa vas pitam je li mogu koristiti smedju kanu na crnu ofarbanu kosu? hoce se to uopce primiti il cu ispast zelena? O.o xD
SkyAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 00:20   #47
Kaj nemaju frizeri neku kemiju sa kojom mogu skinuti boju sa kose Nisam baš upoznata sa procedurom, no neki dan mi je to frendica spominjala da se radi u jednom frizerskom. Možda je to rješenje za tebe?

Ne vjerujem da bi ti se smeđa kana primila na crnu kosu, no možda možeš probati ono prirodno posvjetljavanje par puta prije no što probaš staviti tu smeđu kanu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 13:08   #48
SkyAngel --- Neces ispasti zelena, ja sam koristila LUSH crvenu kanu, i odlicna mi je jer je kao maska, zato sto je kana pomjesana sa nekim uljima i ... Znam da su njihove kane odlicne i da jako lijepo boje kosu. Ja sam tamno smedja, a prirodnu boju mi je kana znala posvjetliti za nekoliko nijansi.

1. Postoji velika sansa da ti kana nece promjeniti boju kose
2. Ako si samo farbala kosu, mozes koristiti kanu, ali NIKAKO kanu stavljati na kosu koja je tretirana i mini valom i farbana, jer kombinacija svega toga moze da unisti kosu, cak i ako je proslo po nekoliko mjeseci izmedju tretmana (govorim iz iskustva)
3. Nije preporucljivo nakon koriscenja kane vratiti se klasicnim farbama, jer hemikalije iz nekih farbi znaju reagovati sa ostatcima kane i spaliti kosu.


Moj prijedlog - odi kod kvalitetnog frizera, potrosi malo novaca, i neka te ofarba u nijansu koju zelis, a onda samo odrzavaj tu boju.
__________________
........aegri somnia.......

Zadnje uređivanje rastko : 04.05.2010. at 13:23.
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:47   #49
HINOOO!! kako iz crvene boje u smedu ili smedkasto narancastu??

Greskom sam se ofarbala u crvenu jagodu iako sam htjela nesto kao bakrenu(smedzkasto narancastu) ili mozda mahagonij..svejedno, samo da nisam crvena!! Koju boju bih sada trebala nanijet preko crvene da mi ne ispane katastrofa? s tim da sam se sinoc ofarbala ,a vec danas zelim ponovo!
evelyn24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 09:27   #50
Quote:
evelyn24 kaže: Pogledaj post
Greskom sam se ofarbala u crvenu jagodu iako sam htjela nesto kao bakrenu(smedzkasto narancastu) ili mozda mahagonij..svejedno, samo da nisam crvena!! Koju boju bih sada trebala nanijet preko crvene da mi ne ispane katastrofa? s tim da sam se sinoc ofarbala ,a vec danas zelim ponovo!
Ako ti je farba friska ,a jeste jer si se juce farbala,kupi skidac.Tako sam se ja jednom ofarbala,boja mi se nije skinula i za 2 dana stavila skidac farbe i boja je spala odmah.Tako da ces poslije skidaca imati boju koja je smedje narandzasta a onda ako ti se svidja ostavis ako ne prefarbas
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 17:57   #51
cure koja bi ovo (priblizno) bila boja i jelda su tu i pramenovi ?

*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 22:53   #52
Quote:
*bobica* kaže: Pogledaj post
cure koja bi ovo (priblizno) bila boja i jelda su tu i pramenovi ?

jel ima tko kakvu ideju?
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 14:43   #53
jel netko vidio možda ovu boju. danas sam je išla tražit, ali ne da nema te boje nego nema uopće linije. Ako ne, jel ima netko ideju za neku drugu marku koja ima takvu boju
http://www.schwarzkopfpalette.com/ou...308-gold-bond/
ivana manja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 20:50   #54
Od brinete do plavuše!

Pozdrav svima.
Nova sam na Forumu, ali bih htjela savjet od onih koji mi mogu pomoći jer sam već nekoliko dana očajna i ne mogu doći k sebi.
Prirodna boja kose mi je pepeljasto smeđa (svjetlije smeđa). Pet godina povjetljivala sam ju svijetlim pramenovima, u početku blanšom tako da mi je kosa bila šarena (prirodna kosa+svijetli pramenovi što mi je bilo lijepo i bila sam prezadovoljna). A onda mi je frizerka otišla na rodiljno, i promijenila sam frizerku koja mi je posljednje dvije godine moju prirodnu boju kose posvjetljivala pramenovima različitih plavih tonova boje, a samo posljednji puta i blanšom, da bi vremenom kosa postala nekako ujednačena i previše plava (bez tragova moje prirodne kose) što mi se nije sviđalo, jer je razlika između izrasta i ostatka kose bila očita. Onda sam otišla kod iste frizerke sa željom da mi ubaci tamnije pramenove (moje prirodne boje) i svijetle pramenove (hladnije plave nijanse), kako bi mi se izrast kasnije manje vidio. Ona je to i učinila. Na postojeću pomalo žućkasto-zlatnu nijansu kose i izrast od oko 2.5 cm, polovicu kose u tankim pramenovima obojila je u neku "pepeljasto" plavu, a ostatak kose u "moju prirodnu boju". Međutim, kad mi je kosu oprala i počela fenirati primijetila sam da mi je korijen neki plavo-riđi, a ostatak kose tamno sivo-zeleni (pogotovo krajevi). Bila sam očajna kad sam došla doma i jedva sam izdržala sutrašnji dan na poslu i zgražanje okoline. Sutradan sam otišla kod druge frizerke koja je rekla kako je jedino rješenje za neutraliziranje tog odvratnog zelenog tona bojenje u čokoladnu nijansu smeđe (što nisam imala u životu niti bih to ikada svojevoljno htjela). To je i učinila i sad sam tamno smeđa. Nikako se ne mogu prihvatiti s tom novom stvarnosti jer to nisam ja, niti smatram da mi to stoji (a i svi se slažu na čelu sa mnom da mi plava bolje stoji). Na stranu sad je li to tako moralo biti (obojiti je u tamnu nijansu, a ne u neku pepeljasto smeđu i približnu mojoj prirodnoj boji ili u neku nijansu plave, s obzirom na to da sam došla sa zelenim pramenovima), ali jedino što sad želim jest obojiti kosu barem u moju prirodnu i nikada više ne staviti svijetle pramenove (iako volim biti umjerena plavuša). Ne znam je li moguće iz jednoga puta posvijetliti ovu čokoladnu smeđu barem za 2-3 tona, tj. približno mojoj prirodnoj, da se ne bi vidio izrast previše (mnogi tvrde da je nemoguće obojiti tamnu kosu u svjetliju nijansu bez blajhanja, a što bi ipak bilo previše s obzirom na to da sam u tri dana dva puta tretirala kosu).
Ako bi mi bilo tko mogao pomoći iskrenim i realnim savjetom, bila bih zahvalna, jer sam očajna, nemam baš volje izlaziti van jer se osjećam kao da sam izgubila identitet budući da nikada nisam imala tamnu kosu, niti mi je prirodna takva, a niti sam ikada imala bilo što osim svijetlih pramenova.
Na kraju, najbolje je biti prirodan!

Zadnje uređivanje malaplava30 : 24.05.2010. at 21:07.
malaplava30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 20:55   #55
Quote:
malaplava30 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Nova sam na Forumu, ali bih htjela savjet od onih koji mi mogu pomoći jer sam već nekoliko dana očajna i ne mogu doći k sebi.
Prirodna boja kose mi je pepeljasto smeđa (srednje tamna). Pet godina povjetljivala sam ju svijetlim pramenovima, u početku blanšom tako da mi je kosa bila šarena (prirodna kosa+svijetli pramenovi što mi je bilo lijepo i bila sam prezadovoljna). A onda mi je frizerka odišla na rodiljno, i promijenila sam frizerku koja mi je posljednje dvije godine moju prirodnu boju kose posvjetljivala pramenovima različitih plavih tonova farbe, da bi vremenom kosa postala nekako ujednačena i previše plava (bez tragova moje prirodne kose) što mi se nije sviđalo, jer je razlika između izrasta i ostatka kose bila očita. Onda sam otišla kod iste frizerke sa željom da mi ubaci tamnije pramenove (moje prirodne boje) i svijetle pramenove (hladnije plave nijanse), kako bi mi se izrast kasnije manje vidio. Ona je to i učinila. Polovicu kose obojila je u neku "pepeljasto" plavu, a ostatak kose prefarbala u "moju prirodnu boju". Međutim, kad mi je kosu oprala i počela fenirati primijetila sam da mi je korijen neki plavo-riđi, a ostatak kose tamno sivo-zeleni (pogotovo krajevi). Bila sam očajna kad sam došla doma i jedva sam izdržala sutrašnji dan na poslu i zgražanje okoline. Sutradan sam otišla kod druge frizerke koja je rekla kako je jedino rješenje za neutraliziranje tog odvratnog zelenog tona bojenje u čokoladnu nijansu smeđe (što nisam imala u životu niti bih to ikada htjela). To je i učinila i sad sam tamno smeđa. Nikako se ne mogu prihvatiti s tom novom stvarnosti jer to nisam ja, niti smatram da mi to stoji. Na stranu sad je li to tako moralo biti (obojiti je u tamnu nijansu, a ne u neku pepeljasto smeđu jer sam imala zelene pramenove), ali jedino što sad želim jest obojiti kosu barem u moju prirodnu i nikada više ne staviti svijetle pramenove (iako volim biti umjerena plavuša). Ne znam je li to moguće, posvijetliti kosu na ovu čokoladnu smeđu barem za 2-3 tona tj. približno mojoj prirodnoj da se ne bi vidio izrast previše (mnogi tvrde da je nemoguće obojiti tamnu kosu u svijetliju nijansu bez blajhanja).
Ako bi mi bilo tko mogao pomoći iskrenim i realnim savjetom, bila bih zahvalna, jer sam očajna, nemam baš volje izlaziti van jer se osjećam kao da sam izgubila identitet budući da nikada nisam imala tamnu kosu, niti mi je prirodna takva, a niti sam ikada imala bilo što osim svijetlih pramenova.
Na kraju, najbolje je biti prirodan!
preporucam da otides u neki salon u kojem rade sa skidacem boje , ako si iz Zgreba znam da to rade u salonu Nicole-Nicole (http://www.nicole-nicole.hr/)
Tim postupkon skinut ce ti tu smedu boju i onda te obojati u zeljenu.
Nakon toga kupi neke kvalitetne proizvode za kosu(preprucam schwartzkopf bonacure ili tigi) i maksimalno je njeguj
nussha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 22:50   #56
Quote:
nussha kaže: Pogledaj post
preporucam da otides u neki salon u kojem rade sa skidacem boje , ako si iz Zgreba znam da to rade u salonu Nicole-Nicole (http://www.nicole-nicole.hr/)
Tim postupkon skinut ce ti tu smedu boju i onda te obojati u zeljenu.
Nakon toga kupi neke kvalitetne proizvode za kosu(preprucam schwartzkopf bonacure ili tigi) i maksimalno je njeguj
Nussha, hvala na brzom odgovoru.
Interesira me postoji li još neki način za posvjetljenjem kose, osim skidanja boje. Npr. da se samo na postojecu tamno smeđu boju izvuku svijetli pramenovi blanšom, i taj postupak ponovi više puta kako bi se kosa posvijetlila. I je li nakon toga moguće npr. staviti neki preljev ili sl. Tj. je li to nužno!?
Stvarno ne znam što je najbolje rješenje, očajna sam!
malaplava30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:22   #57
Palo mi je još na pamet, je li moguća možda i ta opcija da se skidačem boje trenutačno tamno smeđa boja (iz koje počinju izbijati svijetliji pramenovi koji su bili zeleni, s tim da sad nisu više zeleni) skine za nijansu-dvije, a onda da se takva kosa oboji u približno moju prirodnu (pepeljasto smeđu) pa nakon 2-3 mjeseca kad izrast bude vidljiv (nadam se jedva, tj. da bi se pogodila moja prirodna boja), da se izvuku samo svijetli pramenovi (blajhani)? Tako bih možda dobila efekt kao prije 5 godina kad sam izvlačila pramenove, da izgleda kao da imam svijetle pramenove na prirodnoj kosi?
malaplava30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:53   #58
[QUOTE=AnelaSamJa;26299256]E

Jako mi se svidja ova boja..
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:29   #59
malaplava30, možda da preko toga staviš neku prirodno plavu nijansu boje kose? To
bi ti je ziher malo posvijetlilo i na zlaćano bi vuklo.

(Ova smeđa koju sad imaš, bi ti se malo-pomalo vremenom isprala,
ali, potpuno te razumijem da ti je teško toliko dugo čekati.)

Pramenovi s blajhom primili bi se preko boje,
i to sigurno, jer je i meni tako radila frizerka,
a to je bilo barem 45 min. pod haubom,
i ispalo mi je vrlo svijetlo (od polazne narančasto-smećkaste),
ali mi se kosa dosta oštetila - pa ti vidi.

Ali, znam kako ti je, ni ja se nikako ne doživljavam tamnokosa.

I vidim da meni ipak pomažu pakunzi od ulja, pa se tješim da ću si
uspjeti oporaviti kosicu.

Nadam se da ćeš uskoro uspjeti doći do
boje kose kojom ćeš biti zadovoljna - držim palčeve.
__________________
Volim Dečeca svoga
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:16   #60
Moja frendica iz osnovne, koja je kasnije išla u frizersku, išla se farbati, i ne znam šta joj bi, mislim da je rekla da je stavila 12% hidrogena, po mjestima joj kosa ispadala u pramenovima, a koža joj se naravno sva upalila...Bilo to prije nekih 7 godina... Dugo joj trebalo dok joj se vlasište oporavilo... Sva sreća da joj nisam ja bila pokusni kunić...

Inače, i ja kad se farbam, ponekad me zna peći...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.