Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2010., 16:04   #21
Da, i ja mislim da su više poznanstva nego prijateljstva. I sadržaj knjige je stvarno povezan s pedofilijom.
Odurno je da praktički curice zabavljaju muškarce i da ih oni gledaju kao predmet požude. Koliko god one bilo dobro plačene, to je svejedno užasno.
 
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 16:14   #22
ma dobro, nije to baš pedofilija ak su im razvijena sekundarna spolna obilježja ( starije od otprilike 13, 14)
ali ono s Predsjednikom je baš ovrano jer je Sayari bila doleko od pripravnice kad ju je on prvi put vidio

zapravo, normalno je da su se nekad djevojke udavale vrlo mlade ( 14 g) no prvi seks za novac mi je malo previše
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 16:22   #23
Meni je kraj knjige nekako zapadnjački. On je rekao Mamehi da se pobrine za Sayuri bla bla...
 
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 16:32   #24
meni je kraj ok, čak sretan iako ona (Sayari) nije potpuna zadovoljna ( bila bi zadovoljnija u Japanu)
kao što sam već reka: daleko je ona dogurala od sirote djevojčice iz provincije
završila je u New Yorku gdje živi bez brige i pameti a još je rodila i nasljednika velikog poslovnog carstva
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 19:38   #25
Ma, sve to stoji... ona je puno toga napravila, iz nekog ribarskog sela došla je do New Yorka.
Ali kraj jest zapadnjački, barem meni. Nekako mi ta ideja da je predsjednik rekao Mamehi za djevojčicu sa sivim očima i sve ostalo ne drži vodu.
 
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 19:56   #26
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ma, sve to stoji... ona je puno toga napravila, iz nekog ribarskog sela došla je do New Yorka.
Ali kraj jest zapadnjački, barem meni. Nekako mi ta ideja da je predsjednik rekao Mamehi za djevojčicu sa sivim očima i sve ostalo ne drži vodu.
ne kužim...kaj je točno zapadnjačko tj zašto?

no, da, fakat mora biti ogromna slučajnost ili sreća da Mameha zaista pronađe tu curu i da ju uspije naučiti svemu
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 20:02   #27
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
ne kužim...kaj je točno zapadnjačko tj zašto?

no, da, fakat mora biti ogromna slučajnost ili sreća da Mameha zaista pronađe tu curu i da ju uspije naučiti svemu
Pa, taj nategnuti happy end.
Knjiga je više-manje realna, osim na kraju. Mameha je među svim tim curicama baš našla Sayuri i pristala podučavati je, a Predsjednik je od svih ljudi baš zapamtio tu curicu koju je vidio na obali rijeke.
Koliko god to krasno zvučalo, svejedno mi je nategnuto.
 
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 20:10   #28
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Pa, taj nategnuti happy end.
Knjiga je više-manje realna, osim na kraju. Mameha je među svim tim curicama baš našla Sayuri i pristala podučavati je, a Predsjednik je od svih ljudi baš zapamtio tu curicu koju je vidio na obali rijeke.
Koliko god to krasno zvučalo, svejedno mi je nategnuto.
moram priznati da ja patim na uvjerlljivost no ovdje mi je to nekako u redu
mala je imala nekakve sive oči koje se kao i iz aviona vide tak da su ju i Predsjednik i Mameha našli bez beda
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 21:06   #29
Eh, zbog tih posebnih očiju su je i primili u okiyu
Ja u knjigama ne volim happy endove, previše su mi predvidljivi, ali ovaj happy end mi je nekako neočekivano došao. Mislila sam da će se Sayuri ipak odreći te maštarije i postati Nobuova ljubavnica, ali nije.

Moram reći kako mi je predivna naslovnica knjige koju imam
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 21:24   #30
ak se dobro sjećam, ona i nije bila naročito lijepa no imala je tu neku čudnu boju očiju zbog čega je bila interesantna

e da, i čini se da su znali dosta o kontracepciji obzirom da je Mameha malo-malo pa imala pobačaj
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 22:04   #31
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Što se tiče Sayuri, primjetila sam da su nju uvijek privlačili muškarci koji su bili mnogo stariji od nje. Prvo gospodin Tanaka, zatim predsjednik...
Meni je to bilo nekako čudno i odbojno, ne mogu zamisliti da mi se s 15 godina sviđa čovjek od 45+.
Tad je to bilo normalno, mlade gejše su ionako uvijek zabavljale starije muškarce.
Nije mi samo bio jasan Sayurin odnos s Nobuom. Prvo joj se gadi, onda joj je prijatelj, zatim joj je žao što se Nobu ljudi na nju pa cijelo vrijeme razmišlja kako bi opet mogla biti njegova prijateljica.
Ona želi i ovce i novce, i predsjednika i Nobua.
Sayuri je prvo prema Nobuu osjećala gađenje jer je bio osakaćen u ratu a i nije bio nešto privlačne vanjštine i ovako. Ali nakon što ga je malo bolje upoznala i uvidjela kakva je osoba, osjećala je simpatije prema njemu jer je takav kakav jest i to joj se sviđalo. Bez obzira imao on ruku ili ne i bio zgodan ili ne.
Sayuri je bila zaljubljena u Tanaku i Predsjednika po mom mišljenju zato što su oni bili, moglo bi se reći ključne osobe u njenom životu; divila im se pa se u njih i zaljubila.

Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Da, i ja mislim da su više poznanstva nego prijateljstva. I sadržaj knjige je stvarno povezan s pedofilijom.
Odurno je da praktički curice zabavljaju muškarce i da ih oni gledaju kao predmet požude. Koliko god one bilo dobro plačene, to je svejedno užasno.
U japanskoj kulturi to je bila sasvim normalna i općeprihvaćena stvar.

Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ma, sve to stoji... ona je puno toga napravila, iz nekog ribarskog sela došla je do New Yorka.
Ali kraj jest zapadnjački, barem meni. Nekako mi ta ideja da je predsjednik rekao Mamehi za djevojčicu sa sivim očima i sve ostalo ne drži vodu.
Mameha je podučavala Sayuri zato da se osveti Hatsumomo. Jest da je Predsjednik poslije rekao Sayuri da je poručio Mamehi da se pobrine za nju, ali imala je Mameha i svoje interese pa se to sve baš lijepo poklopilo.

Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
ak se dobro sjećam, ona i nije bila naročito lijepa no imala je tu neku čudnu boju očiju zbog čega je bila interesantna

e da, i čini se da su znali dosta o kontracepciji obzirom da je Mameha malo-malo pa imala pobačaj
Sayuri je u svojoj ličnosti imala jako puno vode (sestra joj je pak imala puno drva), te je imala sive oči koje je naslijedila od majke, a koje su jako rijetke za žutu rasu.

Mameha je pobacila samo troje Barunove djece jer ih on nije želio, te je odlazila u hram paliti svijeće ili što već ne sjećam se dobro, za tu umrlu djecu. A i nije da nisu imali pojma o kontracepciji kada je onaj doktor s kojim je prvi put spavala dao Sayuri neke trave da ne zatrudni poslije.
Mopsi 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 08:35   #32
Ehh...
Moja naslovnica nije lijepa kako kod borntobewinner

Opisi u knjizi su mi super, tako su detaljni da sam neki kimono mogla tačno da zamislim... to mi je bilo baš super, inače kimono mi je uvijek bio nesh vrlo interesantno

Zadnjih 50 stranica knjige me je skroz iznenadilo, uopste nisam razmisljala o onakvom kraju. . . mislila sam da će se Nobu razočarati i otići i da će to biti to.
Neke stvari su mi odvratne, to što ih prodaju u okiye ali scena kada ona baba koju je doveo Tanaka provjerava da li su "citave" je posebno .. Gospodin Tanaka mi nije jasan lik nikako prodao ih je (novac mu nije trebao) k'o fol da im obezbijedi bolju budućnost a znao je da ce sestru prodati kao prostitutku, i odvojio je djevocice od majke na samrti, mogao ih je prodati i kasnije. . . zao mi je sto se nije kasnije srela s njim. . .
Isto mi je tako zao sto malo nisu ubacili sestru bas me je zanimalo sta se desi s onim ko pobjegne od prostitucije. .
Kada je u pitanju "mizuage", bolje je da je za novac nego da joj je neko na silu uzeo nevinost onda kasnije ne bi imala nikakve sanse da postane popularna gejša. . . meni se cak svidja sto je u sve vezano za gejse ukljucen novac kao obavezna stvar, jer su gejse izmisljene da bi zabavljale muskarce (skolovali su ih samo za to, nisu one bile pretjerano obrazovane) e pa onda neka placaju za to (kada se ne mogu zadovoljiti svojom zenom neka skupo plate)
Lik Mamehe mi je zanimljiv, pozitivan ali ni ona nije bila prava prijateljica Sayuri, ona je bila profesionalac u svom poslu, pomogla joj je samo zbog predsjednika.
Doktor Rak smokljan koji ima para i misli da je mocan ako nekome uzme nevinost i josh oni suveniri uzas
Nobu mi je najbolji lik u cijelo knjizi, iako težak i komplikovan on je volio Sayuri, prvi joj je kupio poklon, pomogao kada je najvise trebalo i uvijek je bio divan prema njoj i iskren sto je jos vaznije...ali njezna opsjednutost predsjednikom .
(Odoh malo da radim pa se javim opet kasnije vec me svi cudno gledaju, sorry na opsirnom i nabacanom postu)
__________________
A woman is like a tea bag - you can't tell how strong she is until you put her in hot water.
ButterflyStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 08:35   #33
A tek doktor sa svojim uzorcima krvi, fuj fuj, pa zar to nije bolest, da ti je hobi u zivotu uzimati nevinost curicama od 13-14 godina i jos cuvati uzorke kao medalje??
Nadinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 08:38   #34
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ma, sve to stoji... ona je puno toga napravila, iz nekog ribarskog sela došla je do New Yorka.
Ali kraj jest zapadnjački, barem meni. Nekako mi ta ideja da je predsjednik rekao Mamehi za djevojčicu sa sivim očima i sve ostalo ne drži vodu.
Meni kraj izgleda kao nesh : Mala djevnojcica iz ribarskog sela ne moze nish postici sama, ali onda su joj se zvijezde poklopile i nasla se divna dusa koja joj je pomogla (naravno iz sebicnih razloga)
manje vishe kao i danas uvijek treba neko malo da pogura :P
__________________
A woman is like a tea bag - you can't tell how strong she is until you put her in hot water.
ButterflyStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 08:51   #35
Quote:
Nadinka kaže: Pogledaj post
A tek doktor sa svojim uzorcima krvi, fuj fuj, pa zar to nije bolest, da ti je hobi u zivotu uzimati nevinost curicama od 13-14 godina i jos cuvati uzorke kao medalje??
To mi je bilo odvratno.
Kao i onaj barun... ono gledanje u ogledalu i svlačenje Sayuri. Fuj, odvratno.
 
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 09:50   #36
Sve mi ovdje stalno uzimamo u obzir da su one bile obrazovane, znale plesati, pjevati, dakle sve sto kao njihove zene i nisu bas znale, i time pravdamo njihovo zanimanje da su kao one prije svega cijenjene kao zabavljacice..ali zar nije sustina da one sve to rade da bi ih na kraju neko 'kupio za povlasteni seks' da tako nazovemo ono sto danna dobije za svoje novce kojima ih izdrzava?
Nadinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 10:13   #37
Quote:
Nadinka kaže: Pogledaj post
Sve mi ovdje stalno uzimamo u obzir da su one bile obrazovane, znale plesati, pjevati, dakle sve sto kao njihove zene i nisu bas znale, i time pravdamo njihovo zanimanje da su kao one prije svega cijenjene kao zabavljacice..ali zar nije sustina da one sve to rade da bi ih na kraju neko 'kupio za povlasteni seks' da tako nazovemo ono sto danna dobije za svoje novce kojima ih izdrzava?
Daaa.
Tu se slazem One su postojale samo zbog muskaraca bile su posvecene samo njima jer su znale samo da plesu i sviraju i da slusaju muskarce toce im sake nisu bile zauzete odgajanjem djece i vodjenjem domacinstva kao njihove zene
Meni je gejsa isto sto i zene u haremima u arapskoj knjizevnosti
__________________
A woman is like a tea bag - you can't tell how strong she is until you put her in hot water.
ButterflyStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 10:20   #38
Da, mogli bismo i tako reci, u haremima su zene isto tako po cijeli dan provodile u kupanju, cesljanju kose, i svim mogucim pripremama da u slucaju da ju sultan odabere za tu noc bude spremna..sustinski isto..
mozda mozemo izjednaciti sa kurtizanama Venecije, sjecal se neko filma Ljubavnica Venecije? I nju majka odgaja i obrazuje za konkubinu citav zivot, da moze muskarcu-ljubavniku sutra pruziti sve sto mu nedostaje kod njegove zene, politicke savjete, razbibrigu, uzitak..
Nadinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 10:43   #39
Quote:
Nadinka kaže: Pogledaj post
Da, mogli bismo i tako reci, u haremima su zene isto tako po cijeli dan provodile u kupanju, cesljanju kose, i svim mogucim pripremama da u slucaju da ju sultan odabere za tu noc bude spremna..sustinski isto..
mozda mozemo izjednaciti sa kurtizanama Venecije, sjecal se neko filma Ljubavnica Venecije? I nju majka odgaja i obrazuje za konkubinu citav zivot, da moze muskarcu-ljubavniku sutra pruziti sve sto mu nedostaje kod njegove zene, politicke savjete, razbibrigu, uzitak..
To mi je jedan od dražih filmova. Svaki put plačem kada ga gledam
S tim da je Veronica bila bas obrazovana na svim poljima, Catherine McCormack & Rufus Sewell
__________________
A woman is like a tea bag - you can't tell how strong she is until you put her in hot water.
ButterflyStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:29   #40
Quote:
ButterflyStar kaže: Pogledaj post
Daaa.
Tu se slazem One su postojale samo zbog muskaraca bile su posvecene samo njima jer su znale samo da plesu i sviraju i da slusaju muskarce toce im sake nisu bile zauzete odgajanjem djece i vodjenjem domacinstva kao njihove zene
Meni je gejsa isto sto i zene u haremima u arapskoj knjizevnosti
Da, i zenske i muske prostitutke u sustini postoje zbog muskaraca, zene bas nisu sklone platiti nekome za jednu noc seksa

U principu, ako maknemo tu japansku suzdrzanost i dostojanstvo, tadasnje cajane se mogu promatrati i kao danasnja zapadnjacka verzija striptiz barova: zene plesu za novac, toce pice za novac, razgovaraju za novac......
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.