Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2004., 17:16   #1
Angry život mi ide u zajeb

mislim koje sranje.

mrzim sebe što sam jebeni idealist.
mrzim što sve što mi se svidi moram idealizirati i raditi od toga savršenstvo.
a kad uvidim da to zapravo i nije to, jer naravno ništa nije savršeno, a uostalom i na kraju krajeva uvijek netko zajebe....
bio to tamo netko ili ja sama.
..a najčešće ja sama zajebem
....kad to sve uvidim, sve se pretvara u sranje.

...i znam...znam sve...ali pravi mazohist kao što jesam, stalno si radim nove rane, a stare ni ne zacijele pošteno.
..imam feeling kao da sam cijala išibana i prožeta ranicama koje nikako da zacijele.

mrzim to.
i mrzim to što mi nikako nejde multitasking.
mrzim to što kad radim nešto ili volim nešto, dajem se cijela u tome, i ne znam i ne mogu se koncentrirati i na druge aspekte u životu.
...cijela se koncentriram na to nešto i dam zajeb ostalim dijelovima.

...i tu mi se povežu idealizam i ta glupa stvar koncentracije.
...i na kraju krajeva idealizam propadne, i budem zbog toga jako tužna, i kad se tad poželim okrenuti nečem drugom, skužim da je ostao samo zajeb od toga i ništa više....

...i cijeli sistem mi je u raspadu.
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 17:21   #2
Re: život mi ide u zajeb

Quote:
*cactus* kaže:
i mrzim to što mi nikako nejde multitasking.
ni meni

ajd
omexochitl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 17:25   #3
Rijetko kome to sve uspijeva... znam ja, tako je meni u zadnje vrijeme, samo kod mene sve ide u "smokve" sve se raspada, puca ali ne po šavovima, jer ja ne pravim šavove...
__________________
Ovdje je jednom stajao datum, više nije bitan.
MegaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 17:27   #4
Re: život mi ide u zajeb

Quote:
*cactus* kaže:
mislim koje sranje.

mrzim sebe što sam jebeni idealist.
mrzim što sve što mi se svidi moram idealizirati i raditi od toga savršenstvo.
a kad uvidim da to zapravo i nije to, jer naravno ništa nije savršeno, a uostalom i na kraju krajeva uvijek netko zajebe....
bio to tamo netko ili ja sama.
..a najčešće ja sama zajebem
....kad to sve uvidim, sve se pretvara u sranje.

...i znam...znam sve...ali pravi mazohist kao što jesam, stalno si radim nove rane, a stare ni ne zacijele pošteno.
..imam feeling kao da sam cijala išibana i prožeta ranicama koje nikako da zacijele.

mrzim to.
i mrzim to što mi nikako nejde multitasking.
mrzim to što kad radim nešto ili volim nešto, dajem se cijela u tome, i ne znam i ne mogu se koncentrirati i na druge aspekte u životu.
...cijela se koncentriram na to nešto i dam zajeb ostalim dijelovima.

...i tu mi se povežu idealizam i ta glupa stvar koncentracije.
...i na kraju krajeva idealizam propadne, i budem zbog toga jako tužna, i kad se tad poželim okrenuti nečem drugom, skužim da je ostao samo zajeb od toga i ništa više....

...i cijeli sistem mi je u raspadu.

evo pravi primjer zasto nije dobro puno mislit i analizirat
stas sad..tako je kako je.
a ti budi drugacija,.. ako mozes.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 17:33   #5
Re: Re: život mi ide u zajeb

Quote:
indian kaže:
evo pravi primjer zasto nije dobro puno mislit i analizirat
stas sad..tako je kako je.
a ti budi drugacija,.. ako mozes.
...mogu ja ne analizirati, al tako dalje ne može već ići ....

...voljela bih da mogu drugačije, al kako ne analizirati, kad sve ide u krasan kurac?

*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 17:36   #6
Dodje mi da se zapitam jesmo mi nešto u rodu?
Uglavnom, cijelo se vrijeme pitam isto što i ti, posvetim se nečemu i to tešem do savršenstva, a sve ostalo zanemarujem
Ipak sam shvatila da je takav perfekcionizam jedino dobro sredstvo da me odvede u smjeru fah-idiotizma, osamljenosti bijesa prema sebi i svemu što me okružuje...
Jednostavno moraš sam/sama okrenuti novu stranicu u životu..
Kao prvo, trebaš postati svjestan/na da je sve što ti se ikad desilo, svaka situacija, svaki čovjek u tvom životu, bio uzrokom da dođeš do ovog trenutka, do SADA..
Sve što se desilo, možda se moralo desiti, i upravo TI imaš moć da od sada počneš ispisivati novu čistu stranicu u životu..
Učini to bez previše ljutnje, i žaljenja za nepovratnim..
Zagrli svoj život punim plućima i živi onako kako si to oduvijek htio/htjela.
Prigrli nove ljude i aktivnosti, priušti si sve ono čega si se do sad odricao/la, bez obzira, bili to hobiji, učenje, posao, sport, prijatelji..
U početku će biti teško, morat ćeš se svjesno prisiljavati da ŽIVIŠ izvan kaveza perfekcionizma i psihičkog samoranjavanja, ali svakako će se isplatiti..
Svjet je jedno šareno mjesto, daleko od idealnog, ali prepuno je malih stvari koje bi bila prava šteta propustiti...Sretno!
__________________
Remember the shaman when he used to say:man is a dream of dolphin
Dolphindream is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 17:41   #7
pa koliko nas ima.....

pazi ironično-sarkastične izjave.... divim se sam sebi...
__________________
Ovdje je jednom stajao datum, više nije bitan.
MegaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 17:43   #8
Quote:
Dolphindream kaže:

Svjet je jedno šareno mjesto, daleko od idealnog, ali prepuno je malih stvari koje bi bila prava šteta propustiti...Sretno!
To sam puno puta čuo... ali što ce ti da si jedan leptir kada letiš nad otpadom života... male stvari te izbjegavaju, svijesno ili nesvijesno...
__________________
Ovdje je jednom stajao datum, više nije bitan.
MegaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 17:54   #9
Prestani brinuti o zivotu i pocni zivjeti, mozda s vremenom naucis i uzivati u tome. Kad se covjek rijesi opsesije idealizma i pocne prihvacati individualizam, stvari izgledaju bitno drugacije.

Idealisti uvijek zive za sutra, uvijek skidaju s neba neke zvijezde a citavo vrijeme gaze po trnju, a kad se umore od forsiranog optimizma, obicno bude prekasno i zavrse sjebani do daske. I uvijek cras, cras, semper cras et sic dilabitur aetas

Umjesto toga mozes pokusati s onom - misli globalno, djeluj lokalno. Ni meni ne ide multitasking, niti ostvarim sve sto sam zacrtao. Zivot me odveo trnovitim stazama kojima nikad nisam mislio ici. No dok sam hvatao zvijezde, uvijek sam nosio cizme

Think positive!
Dirichlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 17:56   #10
Quote:
MegaS kaže:
To sam puno puta čuo... ali što ce ti da si jedan leptir kada letiš nad otpadom života... male stvari te izbjegavaju, svijesno ili nesvijesno...
Vjeveriću najmanji čini se da je vrijeme da vratim uslugu i tješim malo tebe ...svi mi imamo žute minute i dešavaju nam se ružne i tužne stvari..možda je to neki karmički zakon, koji nam pomaže da shvatimo vrijednost svega što je dobro i lijepo, da znamo odabrati idući život, i pomoći onima kojima je naša pomoć eventualno potrebna...
Uprkos crnoj kiši i hladnim srcima, trebamo sanjati boje i bojama slikati svijet...upravo zbog leptira u nama..
Jedna stara priča govori da se svaki leptir jednom vrati svojoj dugi..
Zato nikad ne daj da umre leptir u tebi, samo on te može odvesti do tvog pradavnog doma...tamo gdje su boje najljepše
I hvatat male stvari..one često prolaze kraj nas, ali ih ne vidimo!
__________________
Remember the shaman when he used to say:man is a dream of dolphin
Dolphindream is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 18:02   #11
cactus nema pišu
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 18:03   #12
Quote:
Dolphindream kaže:
Vjeveriću najmanji čini se da je vrijeme da vratim uslugu i tješim malo tebe ...svi mi imamo žute minute i dešavaju nam se ružne i tužne stvari..možda je to neki karmički zakon, koji nam pomaže da shvatimo vrijednost svega što je dobro i lijepo, da znamo odabrati idući život, i pomoći onima kojima je naša pomoć eventualno potrebna...
Uprkos crnoj kiši i hladnim srcima, trebamo sanjati boje i bojama slikati svijet...upravo zbog leptira u nama..
Jedna stara priča govori da se svaki leptir jednom vrati svojoj dugi..
Zato nikad ne daj da umre leptir u tebi, samo on te može odvesti do tvog pradavnog doma...tamo gdje su boje najljepše
I hvatat male stvari..one često prolaze kraj nas, ali ih ne vidimo!
Ja bi ti možda i zahvalio na uzvraćanju usluhe, no da ti pokažem par smijernica onako brutalno.
Ne vijerujem ni u boga ni u sudbinu ni u ništa više od mene i onoga što mogu napraviti. Jedina možda sila u koju vijerujem je ljubav, ili bolje da kažem emocija, ljubav i sreća, to su dvije od tri najjače emocije... treća je tuga, nesreća, nazovi to kako god hoćeš.
Ali ajmo ,"for the sake of argument" , reći da nam i pomae shvatiti koliko su neke stvari lijepe i dobre. Koja koristi od toga kad ja te stvari više nama. Pa pravo bi pitanje bilo da li sam ih ikada i imao jer ako zaključujemo na temlju one da čovijek cijeni nešto tek kada to izgubi onda ja mogu slobodno reći da ja te stvari nsiam nikda ni imao jer samo ih uvijek cijenio...

Leptir bi se vratio svojoj dugi da mu krila nisu odrezana i da ta duga odavno nije pocela gubiti svoj strah... Ali leptir će uvijek biti tu, sakriven iza nogu samuraja sa katanom koji brani njegov prilaz.
I dok god taj samuraj ne padne, leptir neće ponovo letjeti....



Eto, nadam se da te nisam zbedirao jer mi to nije bila namjera... by:leptir
__________________
Ovdje je jednom stajao datum, više nije bitan.
MegaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 18:04   #13
Quote:
Mljacko kaže:
cactus nema pišu
Nemas bome ni ti.
Dirichlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 18:04   #14
Quote:
Mljacko kaže:
cactus nema pišu
a bome ni ti mozga...
__________________
Ovdje je jednom stajao datum, više nije bitan.
MegaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 18:25   #15
Quote:
MegaS kaže:
Ja bi ti možda i zahvalio na uzvraćanju usluhe, no da ti pokažem par smijernica onako brutalno.
Ne vijerujem ni u boga ni u sudbinu ni u ništa više od mene i onoga što mogu napraviti. Jedina možda sila u koju vijerujem je ljubav, ili bolje da kažem emocija, ljubav i sreća, to su dvije od tri najjače emocije... treća je tuga, nesreća, nazovi to kako god hoćeš.
U dubini ovog što si napisao, vidim sebe..nisam više sigurna u što vjerujem..toliko je bura prohujalo kroz moj život, i pokušalo me slomiti...to se nije desilo samo zbog jedne stvari, vizije da je bolji svijet moguć, i da ja možda mogu u tome pomoći..vjera u ono svjetlo u meni(nazovi to leptirom, delfinom, nadom) uvijek me održavala, a takvo svjetlo postoji u svakom od nas , pa i u tebi...
Quote:
MegaS kaže:
Ali ajmo ,"for the sake of argument" , reći da nam i pomae shvatiti koliko su neke stvari lijepe i dobre. Koja koristi od toga kad ja te stvari više nama. Pa pravo bi pitanje bilo da li sam ih ikada i imao jer ako zaključujemo na temlju one da čovijek cijeni nešto tek kada to izgubi onda ja mogu slobodno reći da ja te stvari nsiam nikda ni imao jer samo ih uvijek cijenio....
A možda smo i mi rođaci? ...cjeni ih i dalje, zato što je sve što na zemlji postoji, najprije postojalo u nečijem umu, i srcu...

Quote:
MegaS kaže:
Leptir bi se vratio svojoj dugi da mu krila nisu odrezana i da ta duga odavno nije pocela gubiti svoj strah... Ali leptir će uvijek biti tu, sakriven iza nogu samuraja sa katanom koji brani njegov prilaz.
I dok god taj samuraj ne padne, leptir neće ponovo letjeti....



Eto, nadam se da te nisam zbedirao jer mi to nije bila namjera... by:leptir
..sjeti se potpisa u svom nicku i butterfly efekta..ništa, ali baš ništa nije nemoguće
__________________
Remember the shaman when he used to say:man is a dream of dolphin
Dolphindream is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 19:04   #16
Quote:
Dirichlet kaže:
Nemas bome ni ti.
Quote:
MegaS kaže:
a bome ni ti mozga...
zanimljivi ste ko krečenje zidova
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 20:10   #17
sori *cactus* ali off topic :
sta Mljacko stvarno ?? nema? uf, zablude
siram on fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 20:26   #18
Quote:
siram on fire kaže:
sori *cactus* ali off topic :
sta Mljacko stvarno ?? nema? uf, zablude



*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 20:30   #19
Quote:
siram on fire kaže:
sta Mljacko stvarno ?? nema? uf, zablude
Šta ti kažeš, možda ima




oke sad ozbiljno... to je moja ironična zajebancija... oni koji nemaju pišu vrlo često izmišljaju probleme i kad ih nema... to me naučilo iskustvo... ili imaju problem sao kaj to jebeno preuveličaju

Drugo, jel kome ovdje jasno koji je zapravo konkretno (ponavljam: konkretno) njen problem
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 20:36   #20
Quote:
MegaS kaže:
To sam puno puta čuo... ali što ce ti da si jedan leptir kada letiš nad otpadom života... male stvari te izbjegavaju, svijesno ili nesvijesno...
ne izbjegavaju te male stvari, vec TI NJIH IZBJEGAVAS. male stvari su svuda okolo. Citava mudrost zivota jest u najjednostavnijem OBRACANJU PAZNJE.
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.