Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 22:32   #61
ali hrpa ljudi misli da je ljubav nešto sasvim odvojeno od njih i njihovog života. da ljubav i pravi partner padaju s neba, da je to stvar sreće. žive s mamom, rade posao koji mrze za mizernu plaću ili malo iznad toga, imaju užasan minus na kartici za krpice koje nikad neće obući - ali ne, bili bi sretni samo da se pojavi onaj pravi. no kako žive u Jastrebarskom, a ne u Los Angelesu, onda su jadni osuđeni na patnju

ako si nesretan, svak normalan će te zaobići na kilometar. pa tako i čovjek tvog života. naći ćeš samo one slične sebi, i s njima ćeš se družiti
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:34   #62
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
po odnosu s rodbinom i prijateljima vidiš koji su ti kapaciteti za ljubav. koliko te oni poštuju i vole, koliko ti je s njima dobro, toliko možeš očekivati i od partnera. dobri partneri ne padaju s neba. dobiješ ono što zaslužiš, tj ono što si u stanju prepoznati. ili, još češće, u strahu od neuspjeha njeguješ svoju samoću

ja sam sigurna da će prije jedna zadovoljna osoba u pušći donjoj naći odgovarajućeg partnera, nego nesretna i žedna ljubavi u londonu ili new yorku.
Ostavljam sve kvotano jer ne znam što bih skratio. Tvoj hod po klišejima i "dr Phil" samopodrazumijevajućim aksiomatskim istinama je fascinantan.

Jebiga, aquarius. Dobila si što si zaslužila, svoju samoću si zapravo odabrala sama zbog straha. Izvoli postati zadovoljna i preseliti u Pušću Donju - tako nekako.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:40   #63
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ostavljam sve kvotano jer ne znam što bih skratio. Tvoj hod po klišejima i "dr Phil" samopodrazumijevajućim aksiomatskim istinama je fascinantan.
a koje je tvoje objašnjenje da zgodne, drage, mile i pametne žene ostaju same? i tako godinama?

vi frajeri se uvijek možete tješiti da je to zato što nemate dovoljno para, dovoljno skup auto ili što vam već čini komplekse. nije valjda da i ti misliš da je svijet prepun divnih, dragih, milih i toplih cura, a na sve strane samo sirovi kreteni bez kulture i emocija?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:43   #64
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
a koje je tvoje objašnjenje da zgodne, drage, mile i pametne žene ostaju same? i tako godinama?
Zato što, za razliku od tvoga "kakav je, takav je, ščepaj ga, ne daj ga, jer je mušlarac" stava, možda ne žele "muškarca za nešto" i pod svaku cijenu?

Opisuješ "zgodne, drage, mile i pametne žene - a same" kao prizor stočnog sajma na kojem se krave malo previše uzjogune pa ih seljak ne uspije prodati.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:43   #65
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ali hrpa ljudi misli da je ljubav nešto sasvim odvojeno od njih i njihovog života. da ljubav i pravi partner padaju s neba, da je to stvar sreće. žive s mamom, rade posao koji mrze za mizernu plaću ili malo iznad toga, imaju užasan minus na kartici za krpice koje nikad neće obući - ali ne, bili bi sretni samo da se pojavi onaj pravi. no kako žive u Jastrebarskom, a ne u Los Angelesu, onda su jadni osuđeni na patnju

ako si nesretan, svak normalan će te zaobići na kilometar. pa tako i čovjek tvog života. naći ćeš samo one slične sebi, i s njima ćeš se družiti
Nisam sigurna da razumijem cjelokupnu poantu, ali jako me podsjeća na jedno mišljenje koje sam već čula od jedne osobe. Postoji li samo jedan kalup kroz koji sve osobe moraju proći da bi na koncu bile sretne u životu i imale kakvog takvog partnera? Jer meni ovo zvuči kao: ofarbaj si kosu u plavo, čitaj Sheldona i ne razbijaj glavu, onaj pravi će naići kad budeš dovoljno bezbrižna i neopterećena. Mora li osoba postati uvjetno rečeno kokoš da bi bila sretna? To me pitanje oduvijek mučilo. Ja ne negiram recimo svoje probleme, ali nekim sam savjetima zapanjena. Ljudi imaju svoju osobnost i svaka terapija bi to trebala ispoštivati, a ne nasilno mijenjati, a sve mi se čini po nekim savjetima da to baš i nije tako.

Inače, tko kaže da sreća leži u tom kakvom takvom partneru iz Pušće Donje? Ili kad se već osoba toliko promijenila i prilagodila onda joj je bed priznati da to ipak nije bilo to i da nije toliko sretna koliko su joj obećavali njeni radikalni postupci? To me podsjeća na tu moju "savjetnicu" za koju ozbiljno sumnjam da je sa svim svojim pojednostavljivanjem života danas onako istinski sretna. Ali zato voli biti radikalna prema onima koje smatra "nesretnima".
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:48   #66
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zato što, za razliku od tvoga "kakav je, takav je, ščepaj ga, ne daj ga, jer je mušlarac" stava, možda ne žele "muškarca za nešto" i pod svaku cijenu?

Opisuješ "zgodne, drage, mile i pametne žene - a same" kao prizor stočnog sajma na kojem se krave malo previše uzjogune pa ih seljak ne uspije prodati.
kako to misliš? pa moj je stav isti kao i njen. samo što ga ja ironiziram. i ja također mislim da nitko (nitko od onih koje srećem) nije dovoljno dobar za mene. a nemam tu sreću da živim u pripizdini, zaključana iza 4 zida.

ma nije li malo čudno da je svijet pun predivnih žena, i muških šovinističkih svinja. zar nisi razmišljao o tome? ti često tipkaš sa ženama. vjerojatno imaš i muške prijatelje. zašto muškarci uvijek sline za konkretnom ženom, obično susjedom i kolegicom, dok žene redom vape za nekim tko će ispuniti x kriterija? o čemu se radi?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:44   #67
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
zašto muškarci uvijek sline za konkretnom ženom, obično susjedom i kolegicom, dok žene redom vape za nekim tko će ispuniti x kriterija?
Ujebemu, upravo sam shvatio da sam žena?!
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:46   #68
srećom šta više nisam mod, inače bi sad dobio kartončinu za trolanje

odgovori na post, ne vrdaj
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:52   #69
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
odgovori na post, ne vrdaj
Vjerovala ili ne, odgovorio sam ti.

Imam velikih problema probaviti svaku rečenicu koja u sebi sadrži "uvijek", "nikad" i "svaki put". To mi je "razgovor" poput odgovaranja na pitanje "zna li ti mama da si peder?"; postavila si tezu s kojom se ne slažem, ali nju smatraš aksiomatskom, a za razgovor ostavljaš samo pitanje zašto je to tako.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 09:31   #70
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Imam velikih problema probaviti svaku rečenicu koja u sebi sadrži "uvijek", "nikad" i "svaki put". To mi je "razgovor" poput odgovaranja na pitanje "zna li ti mama da si peder?"; postavila si tezu s kojom se ne slažem, ali nju smatraš aksiomatskom, a za razgovor ostavljaš samo pitanje zašto je to tako.
samo umjesto "uvijek" stavi "često", umjesto "nikad" "rijetko" itd.

ali okej, ni onda se ne bi složio
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 10:11   #71
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
zašto muškarci uvijek sline za konkretnom ženom, obično susjedom i kolegicom, dok žene redom vape za nekim tko će ispuniti x kriterija? o čemu se radi?
Žene često daju ovakve izjave. Muškarac može "sliniti" za konkretnom ženom, ali to ne znači da on upravo tu misli ženit'...
Imaju muškarci i druge kriterije osim izgleda, začudila bi se koliko (kad pričamo o dužoj vezi). Ili se zapitaj u kakvom muškom društvu se krećeš.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 10:33   #72
da, imaju posebne kriterije za ulazak u brak. ali će rijetko odbiti poziv na kavu s curom koja nije totalni gabor.

ali okej, više nisam tako sigurna u tu svoju podjelu muško/žensko. naprosto se družim s puno solo cura, a imam samo par solo poznanika. predajem se
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 10:52   #73
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
samo umjesto "uvijek" stavi "često", umjesto "nikad" "rijetko" itd.

ali okej, ni onda se ne bi složio
Imam problema sa svakim stavom tipa "men are from Mars, women are from Penis".

Nemam statistički značajan uzorak. Nedovoljno popijenih kava na takve teme, valjda.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 11:29   #74
jako puno sam raspravljala na ovu temu tamo na ŽUD-u pa me umorilo. sasvim mi je u redu kad je osoba svjesna da će ono što traži jako teško naći u svom selu i u kvartovskom kafiću. pa se pomirila s tim da je 80 posto izgledno da život provede sama ako ne promijeni nešto, ili u glavi ili u svom ponašanju.

uostalom, znanstveno je dokazano da neudane žene žive duže od udanih

(neudani muškarci pak kraće)

hoću reći, solo život ima x prednosti. bitno je da si zadovoljan vlastitim izborom
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 16:13   #75
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
da, imaju posebne kriterije za ulazak u brak. ali će rijetko odbiti poziv na kavu s curom koja nije totalni gabor.

ali okej, više nisam tako sigurna u tu svoju podjelu muško/žensko. naprosto se družim s puno solo cura, a imam samo par solo poznanika. predajem se
Naravno, to je zato da se uvjere da li je za prvu ili drugu opciju..

Žena koja je fizički lijepa, ima veće šanse zaintrigirati muškarca. Isti slučaj je kod fizički zgodnog muškarca. To stoji, sigurno da su kriteriji oslabljeni u oba slučaja. Tako da to nema veze sa podjelom na spolove.

Ali slučaj frajera slabijeg izgleda ali sličnih karakteristika prvog muškog principa sa kojim su se srele (tate), i zgodnog ali bez ijedne poveznice sa prvim karakteristikama je za porazgovarati..

Nemoj se predavati, usamljenost je lijepa stvar, ali život u dvoje ako su pojedinci kvalitetni može biti raj....nekada je potrebno oprostiti bez suvišne analize, jednostavno greške se događaju, ali ne dopusti da ti negativni stavovi budu prepreka sreći. Žene odabiru biti same bez obzira na svoje kvalitete, nije društvo to koje ih čini usamljenim. Naravno da iznadprosječne kvalitete ostaju neshvatljive prosječnoj okolini, to je činjenica oko koje ne vrijedi trošiti riječi. Postoje oni koji cijene te kvalitete, samo ih je manje.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:29   #76
Graham, predala sam se u ovoj forumskoj raspravi o razlici muško/žensko.

nisam se predala u toj životnoj priči. samo za to što sam sama smatram da nisu u krivu nikakvi previsoki kriteriji (ma koliko oni bili visoki, naravno da jesu), nego nešto drugo. tko ima visoke kriterije npr za automobil, radit će više, više štediti pa kupiti skuplji auto. zbog toga neće na godišnji, uskratit će sebi niz drugih stvari. ali će si nabaviti ono što želi

no kad žena s 2 ruke i 2 noge nije u stanju naći odgovarajućeg muškarca, smatram da bi ipak trebala malo mućnuti glavom u čemu je problem. moje iskustvo kaže da su obično te s najvišim kriterijima one koje su u stvarnom životu pale na tipove koje prosječna cura ne bi ni pogledala. zašto bi se recimo razvodila ako ti muž nije za peticu, nego za četvorku? ali stvar je u tome da nije ni za četvorku, jasno. pa tko ti ga je odabrao? di su tada bili tvoji kriteriji?

ne znam zašto je najteže priznati: imam fuckin strah od veze. od bilo kakvog približavanja.

vjerujem curi koja kaže da ima visoke kriterije, ako ta stalno izlazi s muškarcima, ima barem jednog za seks, dva tri muška frenda...pa u stvarnosti, družeći se sa živim muškarcima, iskušava svoje kriterije tj ispituje živuće primjerke muškog roda. no sve koje poznam s visokim kriterijima su te koje ni za živu glavu ni na kavu ne bi otišle. a što bi kad unaprijed znaju da je kreten
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 20:54   #77
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
.... samo za to što sam sama smatram da nisu u krivu nikakvi previsoki kriteriji (ma koliko oni bili visoki, naravno da jesu), nego nešto drugo. tko ima visoke kriterije npr za automobil, radit će više, više štediti pa kupiti skuplji auto. zbog toga neće na godišnji, uskratit će sebi niz drugih stvari. ali će si nabaviti ono što želi...
tocno tako. so called 'visoki kriteriji' su samo zgodna kamuflaza iza koje se krije netko tko se uzasno boji ili netko tko ima uzasno nizak osjecaj samo-vrijednosti (low self-esteem).

to i laici vise znaju...i onda kao vrhunac svega imaju neku imaginarnu listu u glavi koju tickiraju kad sretnu nekoga novoga (ili doslovno listu koju si napisali) jer ne vjeruju vlastitim instinktima i unutrasnjem radaru koji je vecini ljudi vodilja u takvim situacijama... (ili barem onima koji ne prave selekciju here & now nego shvacaju da je odnos nesto sto se razvija i da se treba dati vremena za neke stvari).

ne vjeruju da mogu izabrati pravu osobu vodjeni losim bivsim iskustvima i falingama u izboru (partnera) koje su napravili (do tada) pa im treba isprika 'visokih kriterija' i/ili imaginarna lista.

klasika.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 21:05   #78
Grazia, kako misliš da to i laici znaju? sudjelovala sam u nekoliko više nego žestokih rasprava na forumu o tome, i nisam vidila da itko kuži. sve se svodi na to da, ako ne želiš biti sam, moraš spustiti kriterije

okej, ni ja ni ti ne mislimo tako.

no ja se ne slažem s tobom da je rješenje prepuštanje vlastitim instinktima i unutrašnjem radaru, kako ti kažeš. jer kako se uopće dođe do visokih kriterija? obično nakon x neuspjelih, poražavajućih veza. koje su sve počele tako kako ti navodiš, instinktivno + hormonalno, uz žešću kemiju i zaljubljenost

ja svakako ne vjerujem svom instinktu. ali se slažem s tobom da se ti visoki kriteriji mogu testirati samo ako si već ušla u odnos s muškom osobom i družiš se s njom neko vrijeme. naprosto nikom na čelu ne pišu rezultati tih testova. znači, slažem se da treba pustiti vezu da se razvija

a ono što povezuje većinu cura s visokim kriterijima je da muškarcima uopće ne daju blizu. jer se boje da će kao i prije biti dovoljna samo kava ili dvije pa da padnu na očitog debila. i zaglave par god

no onda se to ne zove: nemam dečka jer ne srećem nikoga tko ne udovoljava mojim kriterijima , nego: emocionalno sam sje-ba-na. jako želim, al se bojim i ne znam kako, ne vjerujem ni sebi, a kamoli drugima i još muškog spola
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 21:09   #79
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
Graham, predala sam se u ovoj forumskoj raspravi o razlici muško/žensko.
sama si je i započela. a na kakvim postavkama...Lord ti je lipo objasnija.
u ovoj priči, a i inače u većini slučajeva, ta podjela uopće nije bitna, pogotovo kad se sagledava tako loše - jednodimenzionalno, isključivo i zvuči ko isječak iz dnevnika frustriranih tinejđera.
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
no kad žena s 2 ruke i 2 noge nije u stanju naći odgovarajućeg muškarca, smatram da bi ipak trebala malo mućnuti glavom u čemu je problem.
pa kaže
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ne znam zašto je najteže priznati: imam fuckin strah od veze. od bilo kakvog približavanja.
priznajem: imam fakin strah od ovakvog brzopoteznog "dijagnosticiranja". strah od približavanja ima veeelika većina ljudi koji su bar jednom bili povrijeđeni i iznevjereni. no među njima ima onih koji dopuštaju da im ti strahovi upravljaju životom i onih koji su ih svjesni i koji se sa njima suočavaju. virujen da među ovima potonjima ima bar nekolicina s visokim kriterijima.

Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
vjerujem curi koja kaže da ima visoke kriterije, ako ta stalno izlazi s muškarcima, ima barem jednog za seks, dva tri muška frenda...
ja ne znam ni jednu ženu koja stalno izlazi s muškarcima. al bilo je toga dok sam bila mlađa. a onda sam se pitala - ima li ta uopće kriterija. vridi i za muške.
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
no sve koje poznam s visokim kriterijima su te koje ni za živu glavu ni na kavu ne bi otišle. a što bi kad unaprijed znaju da je kreten
boge mi , sad ispada da san i vidov'ta.
__________________
Live long and prosper!
Baby Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 22:11   #80
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
Grazia, kako misliš da to i laici znaju? sudjelovala sam u nekoliko više nego žestokih rasprava na forumu o tome, i nisam vidila da itko kuži. sve se svodi na to da, ako ne želiš biti sam, moraš spustiti kriterije

okej, ni ja ni ti ne mislimo tako.

no ja se ne slažem s tobom da je rješenje prepuštanje vlastitim instinktima i unutrašnjem radaru, kako ti kažeš. jer kako se uopće dođe do visokih kriterija? obično nakon x neuspjelih, poražavajućih veza. koje su sve počele tako kako ti navodiš, instinktivno + hormonalno, uz žešću kemiju i zaljubljenost

ja svakako ne vjerujem svom instinktu. ali se slažem s tobom da se ti visoki kriteriji mogu testirati samo ako si već ušla u odnos s muškom osobom i družiš se s njom neko vrijeme. naprosto nikom na čelu ne pišu rezultati tih testova. znači, slažem se da treba pustiti vezu da se razvija



no onda se to ne zove: nemam dečka jer ne srećem nikoga tko ne udovoljava mojim kriterijima , nego: emocionalno sam sje-ba-na. jako želim, al se bojim i ne znam kako, ne vjerujem ni sebi, a kamoli drugima i još muškog spola
Malo sam pratila raspravu, i iskreno, nije mi baš jasno kako nitko ne kuži o čemu pričaš, ja razumijem, bila si dovoljno jasna. Slažem se u potpunosti s ovim što si napisala i što sam kvotala.
Mislim da mnogi, ne odnosi se sad samo na one koji su postali na ovom topicu,
nisu uopće svjesni koliko ih koči upravo strah da će ponovno doživjeti neuspjeh, i biti povrijeđeni.
Također, upravo je najlakše taj strah opravdati nečim sasvim drugim, pa u to uvjeriti i sebe, nego priznati problem.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.