Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2012., 18:02   #21
Quote:
Lachen kaže: Pogledaj post
Zato što su stvoreni na sliku božju. Od cijele religije jedino u tu dogmu zbilja i nepokolebljivo vjeruju. Duboko u sebi svi misle da su mali bogovi. I jako ih ljuti i žalosti kada ih okolina takvima ne prepoznaje, nego u njima samo vidi ono što doista jesu: obični, jadni ljudi. To je onda izvor frustracija, agresija, depresija, samoubojstava itd. Ako želiš biti voljen, moraš hraniti ljudsku narcisoidnost; ostaviti ih u uvjerenju da misliš kako su pametni, lijepi, plemeniti, duhoviti, sposobni, posebni, odnosno, barem se praviti da ne uočavaš njihove brojne i beskrajne nedostatke, ili ako ih uočavaš da ti uopće ne smetaju. Za to sve treba imati prilično jak želudac. Hm, možda je to pravi smisao one fraze da ljubav ide kroz želudac.
pa ja i jesam takav.
ali ljubav u današnjih žena ide kroz pičku. moraš imati veliki kurac, a većina to nema. i to je izvor velikih frustracija mnogih muškaraca, njihovih agresija, depresije, pa i samoubojstava. dobro, ima muškaraca koji su pametni, ali to se ne traži. lijepi? dobro, to se traži, ali uvijek ima onih žena koje će reći "pih, samo je lijep, ali ništa posebno inače". duhoviti? to dosta pali. kad god pogledaš što žene pišu da ih pali, obično je tu ta "duhovitost", "zna se zabavljati"... ja bih to preveo u "nije škrt" i "ima što potrošiti", jer kad muškarac nema para, obično nije ni duhovit, nije mu do toga, a žene to prepoznaju. dakle, ipak prije svega mora biti sposoban (da bi imao para). da bi imao para u Hrvatskoj, moraš prvo biti čovjek bez svojstava, potpuno neposeban, bez duhovitosti, šarma, inteligencije, kreativnosti, karizme... kao od plastelina da te mogu izmodelirati prema potrebi u ono što treba i gurati. kao milanović, bernardić ili karamarko. uz to moraš još biti dosta pokvaren, podmukao i bez ikakvih skrupula, debele kože i da te uopće ne smeta nepravda (kakva nepravda? neki ljudi samo imaju više sreće i pameti.) zatim još moraš biti i marljiv. to se dosta zanemaruje, ali je bitno. i kad kradeš moraš biti uporan i marljiv, kao što vidimo kerumu sad više ne ide, pustio je trbušinu i rasprodaje sve (njegova sestra je vjerojatno bila marljiva, a ne on). znači, jedan uporan, marljiv, podmukao štreber bez svojstava, bez skrupula, bez ikakve empatije i emocija za drugoga, manipulator... nešto kao pašalić. mora da žene lude za takvim tipovima, osobito ako imaju mali kurac, a kad-tad se dočepaju nekakve vlasti i para, i onda žele da im se žene podaju, a ako neće, to je izvor njihovih frustracija, agresije i drugih loših stvari. zato nastoje "ostaviti dojam", jer ga ne mogu ostaviti onim što jesu, sami po sebi, a žene im se neće bacati pod noge, jer imaju premali kurac.

EDIT: da, još da napomenem, nije dovoljno ni da im je velik, mora biti i ekstremno tvrd i da nikada ne pada, tako da mogu jedno pet šest puta za redom, kad god joj se prohtije, a da uopće ne izlaze, kao dijamantno dlijeto koje se koristi za bušenje na naftnim platformama, koje prolazi i kroz granit. onda je to ok.

Zadnje uređivanje svrbljuga : 16.07.2012. at 18:12.
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 18:27   #22
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
E jebi ga i ti sad. Pa to je čista gluma. Koja je svrha socijalnog okupljanja ako ćeš glumiti? Interes? Ja za interes plaćam.

Koja ti misliš da je svrha socijalnog okupljanja?
Za kakav interes plaćaš?
Kako misliš da ljudi proširuju vidike i stječu nova iskustva?

(Kad bi išli ad hominem, ja bih tebi trebala reći da tvoje pitanje pokazuje da si iz reda balavurdije i da je takvo "promišljanje" posve normalno za tvoje godine. Da ćeš ili odrasti i shvatiti već ili nikad nećeš ukapirati pa ćeš biti jedan od onih iz kategorije nedojebanih. Ali nećemo ad hominem jer se tako ne raspravlja.)
pikareskna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 19:01   #23
Quote:
pikareskna kaže: Pogledaj post
Koja ti misliš da je svrha socijalnog okupljanja?
Facebook, Twitter, forum.hr, zar ne vidiš? Svrha takvog socijalnog okupljanja je otuđiti ljudi i prosipati definicije iz psihologije i sociologije.

Quote:
Za kakav interes plaćaš?
Pa ono, određena zadovoljstva se plaćaju.

Quote:
Kako misliš da ljudi proširuju vidike i stječu nova iskustva?
Dobrom glumom?

Quote:
(Kad bi išli ad hominem, ja bih tebi trebala reći da tvoje pitanje pokazuje da si iz reda balavurdije i da je takvo "promišljanje" posve normalno za tvoje godine. Da ćeš ili odrasti i shvatiti već ili nikad nećeš ukapirati pa ćeš biti jedan od onih iz kategorije nedojebanih. Ali nećemo ad hominem jer se tako ne raspravlja.)
A ja bih tebi rekao da slobodno nastaviš s takvim sočnim opaskama jer si mi draža kad si iskrena nego kad mi držiš šuplja predavanja o tome kako se 'uzorito' raspravlja.
__________________
see my heart I decorate it like a grave
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 19:15   #24
Alojzije, meni se čini da ti nisi došao ovamo postaviti pitanje, jer sve pokušaje da ti se na isto odgovori demantiraš. Ovo je pdf Psihologija, pa nije toliko neobično da forumaši odgovaraju u tom smjeru.
Da, zamisli, postoje ljudi kojima je stalo do dojma, postoje i oni kojima nije. Postoje oni kojima je do dojma stalo više, odnosno manje. Neki se žele što je više moguće uklopiti i komformirati, neki vole iskakati. Možemo raspravljati što leži u podlozi toga, ali ajmo se prvo složiti da nisu svi ljudi takvi.
Također, meni se čini da upravo svojim "koga boli noga" stavom nastojiš biti drugačiji i zapažen.

Ljudi imaju potrebu upravljati dojmom o sebi zato što su socijalna bića i drugi ljudi su im potrebni jer žive u zajednicama. Pa je onda vrlo adaptivno naučiti ostaviti dobar dojam da bi, ako baš hoćeš da pojednostavim, dobili nešto za sebe. Bili to materijalni resursi ili osobe koja će svoje gene pomiješati s njezinima i kreirati potomke.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 19:33   #25
Rosey, jesi li ti možda račica u horoskopu?
__________________
see my heart I decorate it like a grave
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 19:35   #26
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
Ja sam pitanje postavio, no nitko na njega nije iskreno odgovorio. što sam i pretpostavio, jer svi glumataju.
A kako bi izgledao odgovor nekoga tko ne glumata?
Što je uopće "glumatanje"? Ja sam dobila dojam da je to svako neslaganje s tobom.

Quote:
Znači, da bi dobili nešto za sebe. Dakle, interes. Znači, društvo je interesna zajednica.
Otkad je svijeta i vijeka. Ne'š ti tople vode

edit: od cijelog posta baš si offtopic ostavio
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 20:13   #27
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
A kako bi izgledao odgovor nekoga tko ne glumata?
Što je uopće "glumatanje"? Ja sam dobila dojam da je to svako neslaganje s tobom.
Vidiš, neglumatanje je kad ja tebi sada kažem kako si seksi zbog toga što još imaš tolerancije prema meni. Glumatanje bi bilo kada bih se sad s tobom išao dalje raspravljati kako bih te ubjedio da sam pametniji od tebe i nahranio vlastiti ego. A kod mene su ovdje sad proradile emocije.

Quote:
Otkad je svijeta i vijeka. Ne'š ti tople vode
Pa interes je zasnovan na glumatanju.

Quote:
edit: od cijelog posta baš si offtopic ostavio
offtopic, zato što mi se se ostatak učinio kao čisto laprdanje. a ja ne volim laprdanje. pa jebemu, čitam Bukowskog!
__________________
see my heart I decorate it like a grave
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 01:17   #28
Evo ti jedan primjer.

Ljudi peru zube, tuširaju se, depiliraju se, šminkaju se, lijepo se oblače i slične stvari. Što je to, nego upravljanje dojmom o sebi? Kad ideš na razgovor za posao, nećeš otići u trenirci, nego u formalnijoj odjeći i na taj način upravljaš dojmom o sebi. Želiš pokazati kako ti nije svejedno, kako želiš dobiti taj posao, kako si savjestan...

Ako ideš na spoj, sigurno nećeš otići znojan i u prljavoj odjeći. Otuširat ćeš se, nabacit parfem, čistu odjeću... sve je to upravljanje dojmom o sebi.

P.S. Čitaš Bukowskog?

Zadnje uređivanje Nuria Monfort : 17.07.2012. at 01:24.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 01:30   #29
Kratko i jasno, zbog ega.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 01:34   #30
ma necu niti citat.. svi zele ostavit dojam cak i oni koji misle da ne zele, evo i dok tu pisemo zelimo ostavit dojam da smo pametni, cool, krasni, humoristicni bla bla.. bezveze
Čikolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 01:46   #31
ja sad trenutno samo želim jebat. uopće ne želim ostavljati dojam.
__________________
see my heart I decorate it like a grave
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 02:02   #32
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
ja sad trenutno samo želim jebat. uopće ne želim ostavljati dojam.


Barem si iskren.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 02:02   #33
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
A ja bih tebi rekao da slobodno nastaviš s takvim sočnim opaskama jer si mi draža kad si iskrena nego kad mi držiš šuplja predavanja o tome kako se 'uzorito' raspravlja.
Namjera mi je bila ilustrirati deplasiranost takvog pristupa, nisam bila "iskrena". Ne mogu biti "iskrena" jer te ne poznajem (niti sam mogla steći iole utemeljen dojam preko ovih nekoliko postova koje sam pročitala). Zastrašena tvojim intelektom priznajem poraz i povlačim se podvijena repa
pikareskna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 08:47   #34
svaki cigo svoga konja hvali... (kad ga neće drugi)
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 11:49   #35
Quote:
pikareskna kaže: Pogledaj post
Namjera mi je bila ilustrirati deplasiranost takvog pristupa, nisam bila "iskrena". Ne mogu biti "iskrena" jer te ne poznajem (niti sam mogla steći iole utemeljen dojam preko ovih nekoliko postova koje sam pročitala). Zastrašena tvojim intelektom priznajem poraz i povlačim se podvijena repa
Ne možeš biti iskrena jer me ne poznaješ? Pa kako me misliš upoznati ako ćeš biti neiskrena? Podizati barikade i skrivati se iza intelektualnih koncepata.

Meni nije namjera da te porazim, nego da doprem do tebe, da te upoznam. Zašto to shvaćaš kao atak na svoj ego. Ego obrambeni bedemi izrazito su čvrsti, hrane se sumnjama i projiciranim strahovima...a ja sam samo htio da se družimo. Opusti se i dozvoli da te upoznam. Može i tajlandska masaža - gratis.
__________________
see my heart I decorate it like a grave

Zadnje uređivanje -Alojzije : 17.07.2012. at 11:55.
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:08   #36
Na glumatanju i upravljanju dojmom je dobrim djelom osnovana današnja civilizacija takva kakva je.

Zašto ljudi imaju potrebu prikazivati se u dobrom svjetlu? Očito im pomaže u ostvarivanju određenih ciljeva koji su im važni.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 13:18   #37
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
Ne možeš biti iskrena jer me ne poznaješ? Pa kako me misliš upoznati ako ćeš biti neiskrena? Podizati barikade i skrivati se iza intelektualnih koncepata.

Meni nije namjera da te porazim, nego da doprem do tebe, da te upoznam. Zašto to shvaćaš kao atak na svoj ego. Ego obrambeni bedemi izrazito su čvrsti, hrane se sumnjama i projiciranim strahovima...a ja sam samo htio da se družimo. Opusti se i dozvoli da te upoznam. Može i tajlandska masaža - gratis.

U odgovoru na onaj, neki bi rekli bespotrebni, PM sam ti već nastojala pojasniti da je odogovr bio benevolentno ironičan i da sam se referirala na to da si voljan "dokazivati" da si pametniji od onih koji se s tobom ne slažu.
Ali kad vidim da si i ovdje nastavio u revijalnom tonu (tajlanska masaža, seriously?!?!), evo ti odgovor koji nisi tražio: idi van i "glumataj" (ostvari socijani kontakt) sa ženskim bićima svoje dobi. Pokušaj shvatiti da to što ljudi ne gledaju na isti način kao ti ne znači nužno da su neiskreni i da glumataju, već da su zasebna ljudska bića, s drugačijim iskustvima, vrijednostima itd., a na tebi je da upoznaš njihovu priču i ponudiš svoju. Možda nedajbože i nešto naučiš ili podučiš U slučaju da te nemogućnost uspješnog "glumatanja" navela da započeneš ovu temu, proanaliziraj pogreške i idi dalje. Ili bar dalje od moje malenkosti Sretno!
pikareskna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 13:27   #38
Quote:
pikareskna kaže: Pogledaj post
U odgovoru na onaj, neki bi rekli bespotrebni, PM sam ti već nastojala pojasniti da je odogovr bio benevolentno ironičan i da sam se referirala na to da si voljan "dokazivati" da si pametniji od onih koji se s tobom ne slažu.
Ali kad vidim da si i ovdje nastavio u revijalnom tonu (tajlanska masaža, seriously?!?!), evo ti odgovor koji nisi tražio: idi van i "glumataj" (ostvari socijani kontakt) s ženskim bićima svoje dobi. Pokušaj shvatiti da to što ljudi ne gledaju na isti način kao ti ne znači nužno da su neiskreni i da glumataju, već da su zasebna ljudska bića, s drugačijim iskustvima, vrijednostima itd., a na tebi je da upoznaš njihovu priču i ponudiš svoju. Možda nedajbože i nešto naučiš ili podučiš U slučaju da te nemogućnost uspješnog "glumatanja" navela da započeneš ovu temu, proanaliziraj pogreške i idi dalje. Ili bar dalje od moje malenkosti Sretno!
Okej, moram odrasti, možda si u pravu. Opusti se, nemoj sebi dopuštati da te izrevoltiraju razni balavci poput mene, ipak si ti jedna, izbalansirana, zrela dama, s jasnim stavovima i konstruktivnim pogledima na život. Oprosti ako se učinilo da sam atakirao na tvoj personalni integritet, koji je, očito godinama brižljivo građen. Evo, ja se iz čistog akta kurtoazije prema tebi povlačim i zaobilazim tvoju malenkost ubuduće.
__________________
see my heart I decorate it like a grave
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 13:48   #39
Dobro, ajmo sad završiti s offtopicom i osobnim prepucavanjima. I na Psihologiji postoje teme za chat. Rasprava nije pretjerano suvisla od početka i to se u nekoj mjeri tolerira, ali ako nastavite u ovom nekonstruktivnom tonu, tema ide pod ključ.
I, samo preventivno, na obojene postove moderatora se ne odgovara.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:30   #40
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
ja sad trenutno samo želim jebat. uopće ne želim ostavljati dojam.
sam si sebi odgovorio, jer ako budes htio jebat, morat ces ostavit nekakav dojam. eto, ljudi ostavljaju dojam. zele da budu sto bolji kako bi imali dovoljno "pristasa" jer ne mogu zivjeti izolirani; cijela priroda i poviejst svijeta pokazuju da ces lakse opstati u grupi, a ako zelis biti u grupi, moras se slagati s njom ili pokazati da si vrijedan zbog necega.

i ti zelis ostaviti dojam, tako da nemoj pricat gluposti. pravis se baja, na rubu si vrijedjanja drugih forumasa, kad se netko ne slaze s tobom, odmah se obracas s visoka, wannabe cinicno, ali si zapravo klinac u vrlo tipicnoj fazi za odredjenu dob. citas bukowskog. pa sta? nije te nitko pitao, zasto onda to navodis? zelis ostaviti nekakav dojam? ionako ga cijeli svijet cita.

tema ti nema smisla.

@Almost Rosey, nadam se da neces brisati ovaj post, iako izgleda osobno, nije, zapravo ima poprilicno veze s temom
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.