Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 15:12   #2881
Ako imate meksicke/latino ducane, probaj tamo
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 16:46   #2882
Quote:
toni_89 kaže: Pogledaj post
Pozz, evo u Vancouver-u sam tjedan dana i obišao sam hrpu dućana ali posnog sira nigdje nisam našao.
Jel zna netko gdje ima toga ako uopće ima? thx
https://www.google.de/search?q=low+f...w=1366&bih=662

luna777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 07:23   #2883
Amstelu, zar nisi u Meksiku? Kakav sad Gvelf?
Chucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:17   #2884
Quote:
Dankos kaže: Pogledaj post
Supruga i ja + dvoje male djece razmatramo opciju preseljenja u BC pa nas interesira da li kao imigranti imamo pravo na CCTB (child tax benefit)?
Kao PR imali bi pravo na CTB i BCFB (BC Family Bonus), i na neke druge tax benefite (HST). S time da s obzirom na troskove zivota u BC to i nije neka suma.

Muz i ja imamo PR, i nakon sto smo bili totalno zagrijani za BC, mene ovih dana lomi da to mozda i nije najbolja ideja . Otkako sam bila tamo zaljubljena sam u taj kraj, al mislim da su rente bas jako prenapuhane i nisam sigurna da je to to.

Imam frendicu koja renta podrumski stan u Coquitlamu jer joj s klincima nisu htjeli iznajmiti stan u zgradi na dvadesetak mjesta kamo je isla u Burnabyu navodno jer djeca rade buku .
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 10:32   #2885
Quote:
toni_89 kaže: Pogledaj post
Pozz, evo u Vancouver-u sam tjedan dana i obišao sam hrpu dućana ali posnog sira nigdje nisam našao.
Jel zna netko gdje ima toga ako uopće ima? thx
Ako imas nekog da ima membership u Costcu, otidji tamo.
Blount is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 10:35   #2886
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Da li ima itko sa foruma iz Guelpha?
Ima. Pozdrav iz East Enda! Gdje se ti nalazis?
Blount is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 05:00   #2887
evo otvoren je pool za 2018 pa sretno svima
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:52   #2888
Quote:
Merida-hrabra kaže: Pogledaj post
7.kuzim ja to...ali istaknuo si:biraju ono sto zele. A I tek je 9th grade...budemo vidjeli kak ce biti dalje.
Meni bc nikak nije sjeo...lijepo je I sve to stoji Ali jok..
9th grade ? oversleep ? veliko I umjesto malog ? Nije vezano za temu, ali ovo je zesce preseravanje. Ili zelis reci da u hr rijecniku ne postoje termini za navedeno ? xd
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:57   #2889
Vjerojatno zenska koristi auto correct ili english keyboard na laptopu ili mobitelu.

A kad zivis vani dugo shvatis da je nekad engleske rijeci lakse reci nego hrvatske...i nije to nikakvo presersvanje nego je tako.

Isto sam i ja mislio dok sam zivio u hr

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:02   #2890
Zapravo ima onih koji se "preseravaju"...kojima je engleski jako los i onda se oni glume ubacujuci engleske rijeci u govor

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:38   #2891
Molim za savjet:
Da li se prvo podnosi zahtjev za vizu u CA ili se traži posao pa se tek onda aplicira za vizu?
Da li postoje poslodavci ili oglasnik s poslovima poslodavaca koji su spremni sponzorirati dolazak u CA (kao što je to slučaj sa sponzoriranim poslovima u AU?)
Ako želi ići na PR u CA, a nemam uvijete za Express entry, da li je jedini način odlakaz kao temp. work i onda apliciranje za PR?

U glovalu me zanima u koracima pronalazak posla ovdje i odlazak tamo drito početi raditi i živjeti (dakle skupa, ne da si sredim dolazak tamo pa tek tamo da idem pecati posao)
tudumdum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:29   #2892
Ovisi koje si zanimanje. Mozes naci posao izvan CA i poslodavac ti rijesi sve ti samo dodjes i pokupis papire na granici.
Vecina nas je dosla sa working holiday vizom i vecina je trazila poslove/firme da im produze radne dozvole.

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:48   #2893
@amstel
Zaštita na radu. Ma bojim se working holiday vize da mi se ne desi kao liku s bloga o seljenju u Kanadu kojem je istekla radna dozvola i onda je čekao preko pola godine da mu se obnovi a da u međuvremenu nije mogao raditi. Meni je cilj otići za stalno dolje i tražim najbezbolnije rješenje u tom smjeru.

Btw, glede struke, working holiday je koliko sam skužio u stilu "došao si tu i nađi si posao kako znaš i umiješ"? No koliko vidim da bi kasnije mogao tražiti CEC vizu moram imati stalni posao pa me zanima što trebam prvo napraviti vezano za struku ako želim doći raditi u struci preko WH ili generalno? Da li trebam napraviti assesment i ako da, da li to radim iz Hrv ili kad dođem u CA?

Inače gledao sam upitnik za PR vizu i to nemam šanse dobiti čak i kad friziram podatke maksimalno (tipa da prođem IELTS s ocjenom 8). Generalno Kanada nije baš imigration friendly ako nemaš već nekoga u Kanadi ili imaš puno para...
tudumdum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:01   #2894
Quote:
tudumdum kaže: Pogledaj post
@amstel
Zaštita na radu. Ma bojim se working holiday vize da mi se ne desi kao liku s bloga o seljenju u Kanadu kojem je istekla radna dozvola i onda je čekao preko pola godine da mu se obnovi a da u međuvremenu nije mogao raditi. Meni je cilj otići za stalno dolje i tražim najbezbolnije rješenje u tom smjeru.

Btw, glede struke, working holiday je koliko sam skužio u stilu "došao si tu i nađi si posao kako znaš i umiješ"? No koliko vidim da bi kasnije mogao tražiti CEC vizu moram imati stalni posao pa me zanima što trebam prvo napraviti vezano za struku ako želim doći raditi u struci preko WH ili generalno? Da li trebam napraviti assesment i ako da, da li to radim iz Hrv ili kad dođem u CA?

Inače gledao sam upitnik za PR vizu i to nemam šanse dobiti čak i kad friziram podatke maksimalno (tipa da prođem IELTS s ocjenom 8). Generalno Kanada nije baš imigration friendly ako nemaš već nekoga u Kanadi ili imaš puno para...
Puno lakse je rjesavati stvari odavde nego iz vana. Ne gledaj druge nego sebe. Jer svi imaju drugacija iskustva, zelje i sposobnosti. Tako da taj lik koji nije radio pola godine ne znaci nis, ako je nas 3000 ili koliko vec doslo u zadnjih par godina pa svi imaju svoju pricu. Neki su dobili PR nakon malo vise od godine dana, neki nakon 2g, neki nakon 3 itd i uredno radili za to vrijeme.
Ja sam osobno cekao da mi se papiri rijese 18mj. ali za to vrijeme sam imao otvorenu radnu dozvolu(bridging open work permit).

Nema jeftinog niti lakog puta za potpuno emigrirati ovamo, ali sa wh vizom su nam to jaako olaksali, a ostatak je na tebi.
Nisam vise u papirima niti oko toga tako da nemam pojma kako je sada, ali prije si mogao aplicirati za PR izvana, kad skupis sve papire i neku ogromnu cifru, ali onda i cekas 2g ja mislim. Sad navodno ima taj Express Entry gdje ispunis sve, das svoju edukaciju i iskustvo, engleski i ako te izvuku mozes aplicirati za PR.
Mozes i to probat, jer mislim da moraju imati takvo nesto i za ljude van Kanade. Prag je bio oko 400 bodova, a ako imas diplomu, iskustvo, engleski jezik polozen(celpip ili ietls) mislim da to ekipa uglavnom skupi.

Kanada je od ovih engleskih zemalja jos najjednostavnija, bas zbog te WH vize.
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:16   #2895
amstel, cifra je 12 000 dolara, što meni čak i ne izgleda puno za onoga tko je došao u kanadu raditi i zaraditi
koliko sam vidio i skužio za pr se može tražiti i nakon 12 mj. rada kod istog poslodavca,ako je full time (tj mislim da je 30 sati tjedno)

i evo upoznao par iz hr, došli na WH, pa se ona prebacila na young profesional a on na nešto s kontraktor ugovorom (iskreno ne znam njegove detalje )

ja još uvijek važem da li da prihvatim ponudu poslodavca i produžim ostanak, pa onda tehnički nakon još mjesec dana po isteku wh mogu aplicirati za pr
opet, nešto se dogodilo na privatnom planu pa razmatram sve o tome, jer se osoba prijavila za WH vizu za ovu godinu,pa čekam da počne pool i da krenu izvlačiti da se ja odlučim
i dodao bih, čudno mi je ovo da se toliko ne radi,bar u Vancouveru nije teško naći i posao na crno
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:17   #2896
Bok ekipa. Prešao sam topic poprilično, ali nisam našao konkretan odgovor za ono što sam tražio.
1. Ukoliko odem na WH vizi, na koje se poslove konkretno treba fokusirati kako bi poslodavac mogao zatražiti PR. Primjerice, ako se zaposlim u restoranu ili sličnim "low skill" poslovima, postoji li ta mogućnost ?
2. Nakon koliko je najkasnije potrebno krenuti u proceduru za PR kako bi do isteka WH vize imao mogućnost ostati u Kanadi ?

Unaprijed hvala ekipa
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:58   #2897
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Nema jeftinog niti lakog puta za potpuno emigrirati ovamo, ali sa wh vizom su nam to jaako olaksali, a ostatak je na tebi.
znam da će pitanje zvučati glupo ali možeš li pojasniti malo što misliš da je "ostatak na meni" jer evo tu u Hrv. sam vrijedan i stručan ali me brine koliko mi to vrijedi u CA tj. da li se mogu nadati naći posao u struci ili moram pecati bilo što, kao da sam i u Hrv. te da mogu zaboraviti iole konkretan posao dok ne steknem nekakve veze i poznanstva preko kojih bi netko odlučio mene zaposliti? Ne pričam o nepotizmu već o preporuci jer nekako mi je čudno da bi netko na slijepo zaposlio imigranta sa 0 CA iskustva da radi išta osim isključivo low-end poslove. Ili sam u krivu i ako da, zašto?
tudumdum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:23   #2898
Quote:
tudumdum kaže: Pogledaj post
Btw, glede struke, working holiday je koliko sam skužio u stilu "došao si tu i nađi si posao kako znaš i umiješ"? No koliko vidim da bi kasnije mogao tražiti CEC vizu moram imati stalni posao pa me zanima što trebam prvo napraviti vezano za struku ako želim doći raditi u struci preko WH ili generalno? Da li trebam napraviti assesment i ako da, da li to radim iz Hrv ili kad dođem u CA?

Inače gledao sam upitnik za PR vizu i to nemam šanse dobiti čak i kad friziram podatke maksimalno (tipa da prođem IELTS s ocjenom 8). Generalno Kanada nije baš imigration friendly ako nemaš već nekoga u Kanadi ili imaš puno para...
Ovisi za koju struku. Za neke moras imati WES, za neke trade certifikat.
Za CEC moras imati godinu dana radnog rada u Kanadi u zanimanju koje je NOC 0, A ili B. Sa WH ces to tesko skupiti jer em neces poceti raditi onaj dan kad sletis em WP vrijedi 365 dana.
Mozes probati naci posao u nekom trade zanimanju za koje ne treba ticket (drywall, painting..), pa cekati izvlacenje za FST. Ove godine su bila dva drawa, prvi sa 199 bodova, drugi sa 241. Ili ici na provincijsku.
Ako nemas uvjete za EE iz HR onda ti je jedini nacin doci kao TFW.
Ostalo je na tebi znaci kako ces se snaci, sto znas raditi, koliko znas o imigracijskim pravilima, jesi li izabrao provinciju u kojoj je "najlaksi" put do PR-a..

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
amstel, cifra je 12 000 dolara, što meni čak i ne izgleda puno za onoga tko je došao u kanadu raditi i zaraditi
koliko sam vidio i skužio za pr se može tražiti i nakon 12 mj. rada kod istog poslodavca,ako je full time (tj mislim da je 30 sati tjedno)

i evo upoznao par iz hr, došli na WH, pa se ona prebacila na young profesional a on na nešto s kontraktor ugovorom (iskreno ne znam njegove detalje )

ja još uvijek važem da li da prihvatim ponudu poslodavca i produžim ostanak, pa onda tehnički nakon još mjesec dana po isteku wh mogu aplicirati za pr
opet, nešto se dogodilo na privatnom planu pa razmatram sve o tome, jer se osoba prijavila za WH vizu za ovu godinu,pa čekam da počne pool i da krenu izvlačiti da se ja odlučim
i dodao bih, čudno mi je ovo da se toliko ne radi,bar u Vancouveru nije teško naći i posao na crno
Cifra ovisi o tome koliko ih ima plus troskovi prijevoda, nostrifikacija, lijecnickih i obrade za PR.
Kako planiras (legalno) produziti ostanak bez LMIA? Ako i dobijes novi WH mora ti proci 3 mjeseca između dva WP.
S jednim WH nemas punih 12 mjeseci za CEC.
Ova koja se "prebacila" na yp imala je srece dobiti ITA. Mogla je i ne dobiti.

Quote:
Dijete Kreten kaže: Pogledaj post
Bok ekipa. Prešao sam topic poprilično, ali nisam našao konkretan odgovor za ono što sam tražio.
1. Ukoliko odem na WH vizi, na koje se poslove konkretno treba fokusirati kako bi poslodavac mogao zatražiti PR. Primjerice, ako se zaposlim u restoranu ili sličnim "low skill" poslovima, postoji li ta mogućnost ?
2. Nakon koliko je najkasnije potrebno krenuti u proceduru za PR kako bi do isteka WH vize imao mogućnost ostati u Kanadi ?

Unaprijed hvala ekipa
1) Sa low skilled poslovima, ali ne svakim, mozes aplicirati za PR samo preko provincijske, ne u svim provincijama.
Apliciras sam. Poslodavac nema nista s tim hoces li aplicirati ili neces.
2) Prouci provincijske nominacije. U Manitobi i Sasku se moglo aplicirati sa WH nakon 6 mjeseci. Ne znam je li se nesto mijenjalo. Googlaj
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:38   #2899
Quote:
tudumdum kaže: Pogledaj post
znam da će pitanje zvučati glupo ali možeš li pojasniti malo što misliš da je "ostatak na meni" jer evo tu u Hrv. sam vrijedan i stručan ali me brine koliko mi to vrijedi u CA tj. da li se mogu nadati naći posao u struci ili moram pecati bilo što, kao da sam i u Hrv. te da mogu zaboraviti iole konkretan posao dok ne steknem nekakve veze i poznanstva preko kojih bi netko odlučio mene zaposliti? Ne pričam o nepotizmu već o preporuci jer nekako mi je čudno da bi netko na slijepo zaposlio imigranta sa 0 CA iskustva da radi išta osim isključivo low-end poslove. Ili sam u krivu i ako da, zašto?
Dali su nam priliku za wh vizu koja da, traje godinu dana, ali ako si organiziran, vrijedan i strucan, a i poduzetan(time mislim na rjesavanje stvari odmah, a ne cekanje da se same rijese) mozes si srediti papire i daljni ostanak.
Imas internet i mozes naci informacije gdje je mala nezaposlenost,za koje poslove, kakva je procedura za produzenje radne dozvole(vise manje ista po cijeloj CA) ili dobivanje PR-a(iznad mene ti je napisala za Sask i Manitobu da vec nakon 6mj mozes aplicirat za PR), kako i sto i detalje neznam.
To ti je recimo prvi korak od ovog da je "na tebi"...ostatak je doci ovamo i iskoristiti sva sredstva za dolazak do cilja, pa i ako to ukljucivalo rad na gradevini ili mijenjanje auto sajbi

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:56   #2900
Naslusao sam se ja "kanadskog iskustva". Na kraju sam naucio da te prodaje dobar i usmjeren resume sa hrpom keywordsa(ako apliciras u korporacije) i prilika za razgovor. To ti je pola posla, druga polovica je prodati se na intervjuu.

A kasnije kad izboris papire ces razmisljat o drugim stvarima(skolovanje, usavrsavanje, preseljenje itd)

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.