Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2014., 19:56   #41
Dobar dan,
Ako mi možda netko tko ima kakvog iskustva ( još bolje ako je profesionalna frizerka ) može pomoći. Dakle, imala sam deset godina bijelu kosu ( najplavije što može biti ( ne žuto ), platinasto kao na slici ). E, onda mi je s vremenom počelo ići na živce šta mi kosa nikako da naraste ( naravno puca jer je oštećena od blajhana, iako ne jako, nije izgledala ko metla, ali nisam mogla postići dužinu dužu od do ramena ), e, i kako je to meni išlo na živce, htjela sam dugu kosu, onda sam se počela farbat u crno ( i to sam imala sljedećih deset godina ), i SADA bi ja htjela tako plave platinaste pramenove. E sad, kosa mi je do pola leđa ( skroz zdrava ne oštećena ) pola kosa mi je crno, pola mi je izrasla moja prirodna ( prirodna boja mi je miš smeđe siva ) sad već i sa nekoliko sjedih. E, i sada: Moja prirodna kosa izvanredno prima blajh ( ne bude mi žuto, stavljala mi je svojevremeno frizerka i preljev naravno nakon blajhanja ), i to mi je jasno za tu polovic kose, al me brine ona druga plovica koja je crna dakle: jasno mi je da to neće moći biti bjelo, i da će biti od žutog prema narančastom, ali me zanima dali od vremena kada sam se ja prestala blajhati cca 10 godina ima kakav pomak koji ja neznam pa ga ne mogu uzeti u obzir, a da mi se na tom crnom djelu također izvuku bjeli pramenovi, npr.možda dva blajhanja ili štagod, dali je to moguće a da mi ostane kosa na glavi ( ta plovica koja je crna mislim ), jer NE BIH da se moram šišati osim dva prsta najviše. Eto ima li netko kakav savjet?, zahvaljujem unaprijed.
Streat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 09:38   #42
Zašto ne Garnier boje, tj vrijedi li to i za tamne boje?

Ja već dugo koristim od Garniera Olia 4.0 i želim ju malo posvjetliti, par nijansi samo.
I probala bih C vitaminom ali poslije bih stavila opet neku kombinacija sa Olia bojom...smije li se uopće farbati odmah nakon tog tretmana?
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 17:48   #43
Evo ovako, jednu godinu crvena, kasnije crna godinu i pol jer mi se vise nije dalo farbat kosu u crveno i unistavat ju pa rekoh da ju prekrijem. E a sad, nakon 6 mj nefarbanja, raste moja prirodna boja kose koja vise nije tamnosmeda ko prije farbanja, sad je vise samo smeda sa zlatnim odsjajem, cak i plava na dijelovima kod uha i lica. Htjela sam skinuti crnu boju pa sam probala sa sodom i nista. Probala sam sa vitaminom c, opet nista. Jednom sam malo zujala po Mulleru i vidim 2 vrste neceg u kutiji, pise Colour B4. Malo procitam ukratko sto pise, namijenjeno skidanju boje, vraca boju na prirodnu blabla ajde probat cu. Smrdi ko vrag, stoji na glavi sat vremena ALI je skinulo vecinu crne boje .
Ovdje stoji problem.. moja glava sad ima 3 boje, gore je izrast od 6 mj smede boje sa zlatnim odsjajem, smedi dio SA CRVENIM ODSJAJEM (?) i dolje na vrhovima crno. Osisala bi ju da se nisam sredinom osmog mjeseca sisala malo iznad ramena pa prakticki nemam kose za odrezat, a cak i da odrezem nesto, ne bi odrezalo i crnilo jer ga ima dosta. Nakon ovog detaljnijeg objasnjena, jel zna mozda itko sta da napravim? Htjela bi ujednaciti boju kose, odnosno samo bi htjela ovu koja raste da ju ne moram farbati stalno. Dal da pretrpim sarenilo i pustim sve ovo da naraste pa osisam nakon jedno pol godine, da ofarbam (htjela sam kupit farbu al nisam znala koju da uzmem i kako bi se ponasala na svakoj od ove 3 boje na mojoj glavi) ili da probam nesto drugo s cim bi skinula umjetne boje?
__________________
Neki su ljudi rođeni sretni dok si neki sreću sami stvaraju.
Linosa112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 22:45   #44
Ja sam neki dan s blajh kupkom skidala obojanu tamnosmeđu - crvenu. Nakon blajha bila je narančasta s nešto svjetlijim korjenima. Stavila sam Syoss 5.1 jer sam htjela pepeljastu svijetlosmeđu, i zapravo je dobro pokrila, međutim vidi se bakreni sjaj ispod i to dosta jako.
Odlučila sam skidati polako tu boju, napravila sam sad onu foru s bikarbonom, vitaminom i šamponom, lijepo je posvijetlila, skinula je dosta Syossice i ostao je onaj narančasti sjaj/boja od blajha ispod.

Zanima me hoće li i ta crvena otići s takvim tretmanima ili neće? Razmišljala sam da ponovim postupak kolko treba dok se ne skine boja i ne postane što svjetlije i onda da odem frizerki da sredi ostalo i stavi pepeljastu, jer iskreno ne znam s kojom bi bojom mogla postići potpunu prekrivenost BEZ tog crvenila ispod?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 20:19   #45
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Ja sam neki dan s blajh kupkom skidala obojanu tamnosmeđu - crvenu. Nakon blajha bila je narančasta s nešto svjetlijim korjenima. Stavila sam Syoss 5.1 jer sam htjela pepeljastu svijetlosmeđu, i zapravo je dobro pokrila, međutim vidi se bakreni sjaj ispod i to dosta jako.
Odlučila sam skidati polako tu boju, napravila sam sad onu foru s bikarbonom, vitaminom i šamponom, lijepo je posvijetlila, skinula je dosta Syossice i ostao je onaj narančasti sjaj/boja od blajha ispod.

Zanima me hoće li i ta crvena otići s takvim tretmanima ili neće? Razmišljala sam da ponovim postupak kolko treba dok se ne skine boja i ne postane što svjetlije i onda da odem frizerki da sredi ostalo i stavi pepeljastu, jer iskreno ne znam s kojom bi bojom mogla postići potpunu prekrivenost BEZ tog crvenila ispod?
ja sam nasla ovaj savjet i nisam jos probala ali planiram.. ako netko je nek javi dojmove
cura kaze da je naj za crvenu...

http://click4chic.blogspot.com/2012/...e-za-kosu.html
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:44   #46
evo par stvari koje morate imati na umu prije što pokušate izvesti bilo šta sa svojom kosom
- svaka prirodna boja kose sadrži sva tri osnovna pigmenta - plavi, crveni i žuti. Kada su sva tri pigmenta prisutna u istom omjeru dobije se smeđa boja - dakle smeđa boja je mješavina plava + crvena+ žuta.
- bojanjem kose permanentnom bojom za kosu se depoziraju pigmenti iz boje za kosu u srž naše kose. Tako depozirani pigmenti se ne mogu odstraniti iz kose depoziranjem drugih pigmenata (druge boje za kosu). Mogu se samo i jedino odstraniti tzv. izbjeljivačima koji se danas mogu naći pod raznim nazivima od omraženog blajha do "ostranjivača boje". U svakom slučaju da bi odstranjivanje uspjelo potrebna je kisela sredina. Za to služi hidrogen peroksid. Vitamin C, limun i sl. su također kiseline i zbog toga također mogu donekle uništiti pigment u kosi.
- depigmentiranjem se prvo uklanja plavi pigment, pa crveni pa žuti. Kada se blajhom ili nekim drugim ostranjivačem boje ukloni plavi pigmen iz kose ostaju žuti i crveni = narančasto. Nakon što je uklonjen sav plavi pigment kreće izvlačenje crvenog pigmenta. To je kada se dobije boja marelice. Kada se izvuče sav crveni pigment ostaje žuti. To je to "žutilo" u kosi pramenovi boje kore banane. Daljnjim blajhanjem se izvači žuti pigment. Kad se i on odstrani kosa ostaje bez pigmenta tj prozirna što naše oko percipira kao bijelo. Dakle sijeda kosa je kosa koja je prirodno potpuno depigmentirana.
- Bojom za kosu u koju se mješa hidrogen jači od 5% dolazi u prvih 15 min do depigmentiranja a u zadnjih 15-20 min do depozitiranja pigmenata iz boje. Što je jači hidrogen to je izbjeljivanje jače dakle više će posvjetliti osnovnu boju. U pravilu boja sa hirogenom od 3% ne mijenja osnovnu nijansu, sa 6% posvjetljuje za 1 nijansu, boja sa 9% hidrogena posvjetljuje osnovnu boju za 2 nijanse i sa 12% posvjetljuje 3-4 nijanse.
perkan113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 19:10   #47
imajući na umu da je crna kosa nijasa 1, plavo ljubičasta nijensa 2, ljubičasta 3, crveno-ljubičasta 4, crvena 5, crveno-narančasta 6, narančasta 7, žuto-narančasta 8, žuta 9, i svijeto žuta (boja banane) 10, možete znati sa kojom bojom ćete završiti nakon farbanja.
npr. imate crno farbanu kosu i prefarbate je sa nekom bojom koja počinje sa 6.xx u koju se mješa 3% hidrogen. Krećete od nijanse 1, 3% hidrogena ne posvjetljuje nijansu već takva boja služi samo za depoziranje pigmenta. Kada na crnu dodate bilo koji pigment dobićete crnu dakle neće se dogoditi baš ništa. Pošto krećete od 1 a želite nijansu 6 morate znati da je 6 u stvari crveno-narančasta i još ktome želite posvjetliti 5 nijansi što nije moguće jer 12% hidrogen posvjetljuje max 3 nijanse. Dakle sa 12% hidrogenom i to nakon sat vremena doćićete do nijanse 4 a to je crvena. To je najsvjetlije što možete dobiti. Ista stvar je i sa farbanjem tamno smeđe kose.
perkan113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 19:36   #48
evo još jedan primjer
imate mišije sivu prirodnu boju tj izrast nijanse 5 i želite dobiti lijepu med smeđu boju i uzmete npr. keune 8.3 (light golden blond)
Ako pomješate boju sa 9% hidrogenom možete dignuti nijansu za 2 nivoa - dakle do 7 ili do narančaste. Nakon što se posvjetlila kosa do narančaste kreće deponiranje pigmenta iz boje koju smo nanjeli. U ovom slučaju golden znači žuto-narančasta tj. boja sadrži pigmente i slijedećem omjeru:
plavi 1: crveni 2: žuti 3. Vaša kosa nakon prvih 15-20 minuta je djelovanjem 9% hidroksida iz boje ostala narančasta (plavi 0: crveni 1: žuti 1) i sad dodajete pigmente iz boje i dobijete omjer
plavi 0+1 =1
crveni: 1+2=3
žuti: 1+3=4
taj jedan plavi pigment će neutralizirati 1 žuti = ostaju 3 crvena i 3 žuta koja opet daju narančastu.
Evo nadam se da sam vam malo pomogla. Ako imate pitanja slobodno pitajte
perkan113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 18:16   #49
I sto bi onda trebalo tj. kakva je preporuka za doci od crvene do (manje crveno pigmentirane) smedje boje jednake "tamnoće", bez da se vidi gdje je crvena podloga a gdje prirodno smedja pri korjenu? Unaprijed hvala
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 18:01   #50
ja sam skinula smedu kosu s plave i to skoro 90 % pomocu vitamina C.
Kupite obicne sumece tablete vitamina c, one najjeftinije... zdrobite 6 tableta i pomijesate sa samponom za kosu. ostavite 10 min da se smjesa zapjeni, a potom nanijeti na kosu, te ostaviti pola sata-40 min. Postupak mozete ponavljati. Nakon toga, obilno nanijeti regenerator ili bolje, masku/kuru.
malikolacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 19:42   #51
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
I sto bi onda trebalo tj. kakva je preporuka za doci od crvene do (manje crveno pigmentirane) smedje boje jednake "tamnoće", bez da se vidi gdje je crvena podloga a gdje prirodno smedja pri korjenu? Unaprijed hvala
to i mene zanima...prirodno sam svijetlo smeđa i imam dosta sijedih...
ja sam se godinu dana kanirala u crveno...sam mi se vise ne da, ne pokriva sijede tj brzo se ispire s njih.
Vratila sam se svijetlo smeđoj/tamno plavoj. Super je ispalo na izrastu ali vidi se crvenkasti odsjaj po ostaloj kosi (duzina do ramena) Kak da se toga rijesim?
Razmisljam o tom c vitamnu...
demi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 23:03   #52
Mene frizerka iz plave ofarbala u smeđe....valjda slučajno
bijesna sam ko rissssssss
probat cu ovo s vitaminom c, možda popravi stvar

joj što bi joj napravila

Mademoiselle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 19:44   #53
ma ako si bila plava onda ce se brzo isprati sa smede kose
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 21:03   #54
Ja sam probala dosad za skidanje onaj link sto sam nedavno tu poslala i posvijetlila je 1 nijansa i to ako..onda sutradan mrvila vit c i sodu bikarbonu sa samponom i drzala 1h.. pola nijanse, bila je blaza 'neprirodno' crvena nijansa ali jedva primjetno. nakon toga par dana poslje sam stavila diskon decap skidac boje koji su savjetovale cure na drugoj temi i drzala sat i pol i to je posvijetlilo iz tamno smedje mahagonij do srednje smedje s bakrenim odsjajem. Par dana nakon tj danas cu jos probat 1x vitamin c i onda se planiram bojati s garnier color naturals 7.1 ne bi li bar primirisala svojoj prirodnoj smedjoj nijansi. Trenutna kosa mi je malo svijetlija od nje, mozda nijansu ali bakreni odsjaj je jos prejak..
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 23:09   #55
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
ja sam nasla ovaj savjet i nisam jos probala ali planiram.. ako netko je nek javi dojmove
cura kaze da je naj za crvenu...

http://click4chic.blogspot.com/2012/...e-za-kosu.html
Ja sam probala, ali nisam primjetila da mi je boja otisla. Ako nekim cudom je, mozda je onda za nijansu. Pokusat cu jos koji puta.
Najgore mi je sto sam se prije 2,5god farbala u crvenu i nakon toga 2 ili 3 puta u crnu, i ta crna se vecim dijelom isprala i sad mi ova crvena skroz izvire i imam 4 boje na glavi, sto izgleda jako ruzno.
Šišanje ne dolazi u obzir jer predugo puštam kosu, a ne bi se farbala u svoju prirodnu boju (neka pepeljasto svjetlo smeđa) jer sumnjam da bi mi ista uhvatilo na uvu crveno-crno-smeđu

Kažu da je za skidanje boje i dobar c vitamin i soda...
__________________
Moja prodaja
Lukrecya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 00:42   #56
@cocnutmilk
Ma znam, čak sam i kupila mali head&shoulders u dmu pošto je on kao dobar za to ispiranje boje, ali nemam ja vremena čekat da se to ispere (ne volim biti smeđa) pa ja stavila lijepo vitamin c, držala sat vremena i posvijetlilo se, nisam baš očekivala tako dobre rezultate, jer sam već prije probala onu foru s limunom, pa s medom i uglavnom se nije dogodilo ništa, ali ovo s vitaminom c stvarno pali, tko bi rekao
i ne oštećuje kosu, što je najbitnije, zapravo bila mi je kosa jako jako mekana nakon ovoga
jedino što ne pali na prirodnoj kosi, korijen mi je ostao taman kakav je i bio, očito je samo za skidanje farbe tj. posvjetljivanje
Mademoiselle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:50   #57
Zanima me kako mogu ukloniti crveno-narančasti odsjaj iz kose? Radila sam blajh kupku i potom stavila super pepeljasto plavu, htjela sam dobiti postepeno boju (od najsvjetlije prema tamnom korijenu) i vrhovi su ispali platinasti,no prijelaz je narančast. Jel pali taj c-vitamin i kod toga? Ili pokušati s nečim trećim?
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 09:54   #58
Evo jedno totalno svježe iskustvo-što se tiče crvenih nijansi,najobičniji iscijeđen limunov sok i bilo koji šampon na voćnoj bazi(u mom slučaju garnier i fructis) i svakodnevno pranje kose i mogu reć da već nakon tjedan dana vidi se dobar pomak nijansi.
Naime, slučaj je taj da nakon višegodišnjeg "uzgajanja" prirodne boje odlučila sam se za srednje ginger-bakrenu nijansu crvene boje.Sve je bilo vrlo jednostavno jer je moja prirodna boja pepeljata-srednje smeđa i još je na vrhovima bilo jako malo tragova ombre-a,što je idealno za prelazak u željenu boju. I što se dogodi,ja frizerki sve lijepo objasnim,pokažem i sliku željene boje i što se desi,drugi dan nakon farbanja ja skužim da moja boja nema veze s onim što sam tražila i da sam tamno smeđe mahagonij crvena(što je ujedno meni osobno i najgora boja)
Najgore od svega što je u salonu taj dan farbanja odlično izgledalo, crveno bakreno i onda drugi dan doma katastrofa Ne znam da li je to namjerno napravila ili nije shvatila moje objašnjenje ali eto strašno.Ne bi bila toliko bijesna da nisam dvije godine uzgajala prirodnu boju baš zato da bi mogla lako napraviti taj tranzit u ginger i eto što se dogodi. Jedina pozitivna strana je što sam imala dugu kosu i odmah sam drugi dan otišla kod druge frizerke i ošišala se do ramena samo da ne nosim tu katastrofu na glavi...mogu reć da ovo ispiranje djeluje. Ja i dalje želim istu nijansu, ali sad sam već skeptična po pitaju frizerki.
Ako netko iz iskustva zna neku dobru provjerenu frizerku(ZG) koja nije daltonist i zna osnovne razlike između ginger,crvene i mahagonij boje, neka slobodno napiše.
Ili isto tako ako je netko isprobao ove novije syos boje za kose koje dodatno posvjetljuju(točnije syoss vibrant colors 5 77)? jer razmišljam da sama probam tu nijansu,gore od ovog cirkusa što je frizerka napravila ne može ispast!
Sramota je da u današnje vrijeme dođeš u salon sa željom da ideš na svjetlije i ginger tonove a ispadneš na kraju tamno smeđa ,mahagonij i što je najgore i ljubičasta na nekim osvjetljenima u zatvorenom prostoru
autumnrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 00:31   #59
Pozdrav curke!
Jelmse ovo vase posvjetljivanje kose odnosi na prirodnu boju kose ili farbanu?
Ja sam imala tamno - smedju kosu sa svjetloplavim pramenovima, onda sam je htjela skroz u plavo posvjetliti sto i nebi bila losa ideja da sam samo stavila jos jedne pramenove. No medjutim ja sam htjela odjednom u plavo, a moja draga frizerka mi nije htjela stavljati hidrogen u boju za kosu da mi se kosa jako ne osteti, a kako mi je izrast moje prirodne smedjkaste boje bio negdje otprilike do uha, to je postalo jako plavo, a ostatak kose svjetlo smedji. Ja sam htjela taj gornji zuti dio vratiti u smedji tj ujednaciti s ostalom bojom kose i kupim danas srednje smedju farbu posto mi je sa takvim preljevom uspjelo ali se ispralo. Ja sva sretna bit cu opet jednaka i ne pretamna, kad ono nisam jos ni pol kose pofarbala ono postajalo crno skoro. Ofarbam ja cijelu kosu, nisam ni 5 min drzala, izaperem, osusim, kad ono taadaam CRNOO sa smedjim odsjajem. Ajme skoro sam plakala, i sad mi dodje da placem kad se pogledam u ogledalo.
Pomagajte ljudi, kako da je vratim u normalnu smedju boju?
Djeluju li cimet, med i limun na takvu farbanu kosu....
Heelp!
__________________
Believe in yourself and you'll make it!! :)
Cleah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 17:40   #60
nema šanse da ti frizerka nije stavila hidrogen. boja se uvijek miješa s hidrogenom, razvijačem, mlijekom za razvijanje, peroksidom - to su sve nazivi za istu stvar. bez tog jednostavno nema smisla bojati se. moglo bi se ugrubo reći da hidrogen otvara vlas, dok ona boja u kremi ostavlja pigment. hidrogena ima u različitim jačinama - 3% koji se koristi recimo za preljeve, 6% za obično farbanje 1-2 nijanse od osnovne boje, 9% i 12% koji se koriste za intenzivno posvjetljivanje.

koliko sam skužila, ti si zapravo kod frizerke posvjetlila kosu tako da će ti se ova smeđa, na tvoje veselje, brže isprati probaj prati nekim jačim šamponom, ovo s vitC je i meni u planu kroz koji tjedan jer ja imam isto slamnati kaos na glavi, ja skidam crvenu s slične podloge kao tvoja i mislim da bi trebalo funkcionirati.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.