Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2013., 19:54   #1
Izdvojiti se iz gomile

Nisam siguran kako predstaviti temu a da ne ispadnem neki umišljeni i pohlepni prdonja. Započet ću sa pitanjem. Imate li ponekad osjećaj da ste samo još jedan u gomili, da spadate u prosjek i pokušavate li učiniti nešto u vezi toga?

Osobno nikad nisam nikoga omalovažavao, podcjenjivao te gledao sa visoka, svaka pošteno zarađena kuna je ista, bez obzira na posao. Usprkos tome oduvijek sam osjećao da se ne uklapam u prosjek oko mene. Gledam dalje, informiram se više te imam puno veće ambicije od svih koje poznajem. Nisam pohlepan ali jednostavno se ne mogu zamisliti da stojim na mjestu i stagniram. Primjera radi,završavam faks i par nas se već zaposlilo u odličnoj firmi. Mjesto za koje bi većina rekla, uguzi se, pogni glavu i dočekaj mirovinu tamo. Dok slušam takve razgovore jedino o čemu ja razmišljam je kako steći čim više iskustva, znanja, sklopit čim više kontakata i dalje u nove pobjede. Znam kakva je situacija u državi i da se teško spaja kraj sa krajem. Slušam kolegu, dobio super posao ali nema nikakvu mogućnost napretka i razvijanja dalje. Njega to ne smeta no koliko got plaća bila dobra, doslovno bih uvenuo na takvom mjestu. Želim cijelo vrijeme imati nešto ispred sebe, nečemu težiti, mrkvu koju ću naganjat. Ne želim stati i reći to je to, tu na istom mjestu ću vjerojatno biti i za 10g.

Ako još neko razmišlja isto kako vi izlazite na kraj sa tim? Kako zaustavit konstanto formiranje novih planova i ideja u glavi te jednostavno malo stati i uživati u trenutku i onom što si već postigao? Shvaćam da sam još mlad, pun energije i ideala te da će to vjerojatno isplahnut kako starim no što je sa drugima (koje poznam), di je njihov entuzijazam i kompetitivni duh? Da li nas je ova situacija u državi toliko pogodila da više niko ne gleda sutra nego samo danas ili je to više stvar osobnog karaktera?

Ako je tema na krivom mjestu, slobodno prebacite.
-Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 20:42   #2
ja pol kurca ne kuzim kaj ti hoces s ovom temom

jel ti imas feeling da si samo jedan u gomili ili ne?
jel ti smatras da je ispravno stalno ganjat nekaj novo ili ne?
jel ti imas smatras da svi moraju imat entuzijazma i kompetitivnog duha?

da, na krivom mjestu ti je tema
__________________
Split happens
tommek13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 20:55   #3
Ovo ima veze s ovim podforumom jedino u idućem aspektu. Stazu kojom upravo hodaš, hodaš sam, kao što kaže stih ROberta Huntera "That path is for your steps alone". Pogotovo ako se radi o stazi koju još nitko nije utabao. Sretno.
Isambard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 20:57   #4
Da, ispričavam se, gledajući malo profile tema na ovom podforumu čini se da sam se zaletio i stavio ju na krivo mjesto.

Htio sam potaknut raspravu da li trenutno stanje u državi ograničava mlade ljude da kako bi rekli trče za svojim snovima te mogu li uspjet usprkos nepovoljnim prilikama, ili je ovaj mentalitet stagnacije i ne prihvaćanja rizika koji se proširio i zavladao uvjetovan nečim drugim kao i osobnim karakterom.
-Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 21:11   #5
Quote:
-Galileo kaže: Pogledaj post
Htio sam potaknut raspravu da li trenutno stanje u državi ograničava mlade ljude da kako bi rekli trče za svojim snovima te mogu li uspjet usprkos nepovoljnim prilikama, ili je ovaj mentalitet stagnacije i ne prihvaćanja rizika koji se proširio i zavladao uvjetovan nečim drugim kao i osobnim karakterom.
Trenutno stanje u državi te ne ograničava u trčanjem za svojim snovima, osim ako ti san nije vezan uz javni sektor unutar HR granica. A imaš i država (npr. južna amerika) koje ova kriza nije ni okrznula.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 21:15   #6
Svi su jako nadobudni. A zapravo osrednji. Kaj fali mediokritetima?
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 21:16   #7
nisu svi rođeni za isto...nismo svi jednako ambiciozni....netko ce se zadovoljiti minimalcem, nekome nece biti dosta ni svi novci ovoga svijeta...sreca je, kao i obicno, negdje u sredini...ne valja ni previse ni premalo nicega i svega, i ako nadjes balans, bit ces sretan covjek
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 21:41   #8
Quote:
-Galileo kaže: Pogledaj post
Nisam siguran kako predstaviti temu a da ne ispadnem neki umišljeni i pohlepni prdonja. Započet ću sa pitanjem. Imate li ponekad osjećaj da ste samo još jedan u gomili, da spadate u prosjek i pokušavate li učiniti nešto u vezi toga?

Osobno nikad nisam nikoga omalovažavao, podcjenjivao te gledao sa visoka, svaka pošteno zarađena kuna je ista, bez obzira na posao. Usprkos tome oduvijek sam osjećao da se ne uklapam u prosjek oko mene. Gledam dalje, informiram se više te imam puno veće ambicije od svih koje poznajem. Nisam pohlepan ali jednostavno se ne mogu zamisliti da stojim na mjestu i stagniram. Primjera radi,završavam faks i par nas se već zaposlilo u odličnoj firmi. Mjesto za koje bi većina rekla, uguzi se, pogni glavu i dočekaj mirovinu tamo. Dok slušam takve razgovore jedino o čemu ja razmišljam je kako steći čim više iskustva, znanja, sklopit čim više kontakata i dalje u nove pobjede. Znam kakva je situacija u državi i da se teško spaja kraj sa krajem. Slušam kolegu, dobio super posao ali nema nikakvu mogućnost napretka i razvijanja dalje. Njega to ne smeta no koliko got plaća bila dobra, doslovno bih uvenuo na takvom mjestu. Želim cijelo vrijeme imati nešto ispred sebe, nečemu težiti, mrkvu koju ću naganjat. Ne želim stati i reći to je to, tu na istom mjestu ću vjerojatno biti i za 10g.

Ako još neko razmišlja isto kako vi izlazite na kraj sa tim? Kako zaustavit konstanto formiranje novih planova i ideja u glavi te jednostavno malo stati i uživati u trenutku i onom što si već postigao? Shvaćam da sam još mlad, pun energije i ideala te da će to vjerojatno isplahnut kako starim no što je sa drugima (koje poznam), di je njihov entuzijazam i kompetitivni duh? Da li nas je ova situacija u državi toliko pogodila da više niko ne gleda sutra nego samo danas ili je to više stvar osobnog karaktera?

Ako je tema na krivom mjestu, slobodno prebacite.
1. Ti jesi prosjek, ja jesam prosjek, svi ostali su prosjek. Mislis da si sudjen za nevidjene visine?! Za to trebas doc u medije zelis li skupit vise znanja, vise slave, bolji posao. Napravi neku glupost i bit ces slavan.

2. Ne vjerujem da nikog nisi omalovazavao, svi smo to radili, ali ama bas svi.

3. Znaci gledanje u pod, informiranje i ambicija te cini drukcijim?! Iznenadio bi se koliko te to cini prosjecnim u drustvu gdje svi cine isto, dok im pogledi kruze i gore i dolje i desno i lijevo.

4. Ti zelis putovat svijetom. A strah te. I to je sve sto ja iscitavam iz hrpe gluposti ovdje.

5. razmisljao sam isto... proputovao sam zbog posla i znanja dosta, sad sam vec godinu dana bez posla.

6. mozda si hiperaktivan. nije to nista lose, ali ako osjecas psihicku slabost i iscrpljenost zbog toga svakako bi trebao potraziti psihijatra da te pregleda i utvrdi da li ti treba propisat nesto za smirenje.

7. drugi svoj duh grade na drugim poljima koja njih zanimaju i nemaju nikakvog interesa se natjecat sa drugima, kao sto nemam ni ja, totalno mi je svejedno sto ce tko raditi, sam mene ne diraj.

8. trenutno svi oni gledaju sutra, dok ti zapravo gledas i vidis samo ono danas. to je ta obrnuta psihologija koja je ustvari vrlo zakon kad ti mislis da MISLIS o buducnosti a zapravo si ti taj koji misli o sadasnjosti, dok svi drugi misle o njihovoj buducnosti.

Ne planiram putovanja pa nikad ne znam gdje cu zavrsiti, sve u svemu ako sto imam za reci to je brdo prica i iskustva pa tako mogu danima mljet da drugi ne dodju do rijeci dok drugi mogu 2 dana pricat o svom jucerasnjem izlasku na kavu koje su za mene totalni depresivnjak od tema i razvlacenja nebitnih cinjenica bez imalo avanturizma, jer odmah znas da su ljudi sjeli na kavu i pricali il citali novine.
CrniZEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 22:19   #9
Quote:
CrniZEC kaže: Pogledaj post
1. Ti jesi prosjek, ja jesam prosjek, svi ostali su prosjek. Mislis da si sudjen za nevidjene visine?! Za to trebas doc u medije zelis li skupit vise znanja, vise slave, bolji posao. Napravi neku glupost i bit ces slavan.

2. Ne vjerujem da nikog nisi omalovazavao, svi smo to radili, ali ama bas svi.

3. Znaci gledanje u pod, informiranje i ambicija te cini drukcijim?! Iznenadio bi se koliko te to cini prosjecnim u drustvu gdje svi cine isto, dok im pogledi kruze i gore i dolje i desno i lijevo.

4. Ti zelis putovat svijetom. A strah te. I to je sve sto ja iscitavam iz hrpe gluposti ovdje.

5. razmisljao sam isto... proputovao sam zbog posla i znanja dosta, sad sam vec godinu dana bez posla.

6. mozda si hiperaktivan. nije to nista lose, ali ako osjecas psihicku slabost i iscrpljenost zbog toga svakako bi trebao potraziti psihijatra da te pregleda i utvrdi da li ti treba propisat nesto za smirenje.

7. drugi svoj duh grade na drugim poljima koja njih zanimaju i nemaju nikakvog interesa se natjecat sa drugima, kao sto nemam ni ja, totalno mi je svejedno sto ce tko raditi, sam mene ne diraj.

8. trenutno svi oni gledaju sutra, dok ti zapravo gledas i vidis samo ono danas. to je ta obrnuta psihologija koja je ustvari vrlo zakon kad ti mislis da MISLIS o buducnosti a zapravo si ti taj koji misli o sadasnjosti, dok svi drugi misle o njihovoj buducnosti.

Ne planiram putovanja pa nikad ne znam gdje cu zavrsiti, sve u svemu ako sto imam za reci to je brdo prica i iskustva pa tako mogu danima mljet da drugi ne dodju do rijeci dok drugi mogu 2 dana pricat o svom jucerasnjem izlasku na kavu koje su za mene totalni depresivnjak od tema i razvlacenja nebitnih cinjenica bez imalo avanturizma, jer odmah znas da su ljudi sjeli na kavu i pricali il citali novine.
Ja sam fulao podforum, al ti si potpuno fulao smisao mog posta al ajde da ti odgovorim.

1) Tko kaže da nisam. Tko kaže da nisi ti. Zašto podcjenjuješ samog sebe. Slava, mediji !? Tebi su očito Kardashians uzori a dr. Oz najbolji doktor. Nisu svi stručnjaci na tv-u.

2) S kojim pravom govoriš za sve. Ja nisam a znam i još osoba za koje bi dao ruku u vatru da nisu. Omalovažavati nije ista radnja kao i ljutiti se na nekoga, ukazati na pogreške i pokušati pomoči.

3) Pa nisam ni spominjao društvo kao cijelo, siguran sam da ima takvih osoba. Usredotočio sam se na mali krug ljudi oko sebe koje poznajem i želio da vi prokomentirate svoj krug ljudi.

4) Strah me Ovdje ne znam ni što da napišem.

5) Razmišljao si isto a sad komentiraš da je ovo što ja pišem glupost. Pa podjeli svoja iskustva rađe. Sad si bez posla,zar su sve lađe potonule i promijenio mišljenje.


6) Ponekad sam hiperaktivan ali ponekad se zavalim i ne pada mi na pamet nečim se bavit. Mislim da mi ne trebaju lijekovi.

7) Pa bogati šta se javljaš onda. Napisao sam da se jave oni sa sličnim razmišljanjem. Ako je tebi vrhunac, gledaj u pod, radi svoje i ne diraj me, dobro, meni nije. Zdravu konkurenciju uvijek pozdravljam, to te gura naprijed ili natrag. Treba isplivat na vrh.

8) Hmm. Tko zna, možda si u pravu. Možda ja koji se trudim danas da bi bilo bolje sutra zapravo mislim o sadašnjosti

Imaš brdo prča za ispričat, dok ti je depresivno slušat o temama izlaska, teme o kojima se najčešće raspravlja, isto ko i meni. Mislim da ne znaš ni sam što si htio reći, sve ti je puno kontradikcija.
-Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 22:46   #10
Quote:
-Galileo kaže: Pogledaj post
Imate li ponekad osjećaj da ste samo još jedan u gomili, da spadate u prosjek i pokušavate li učiniti nešto u vezi toga?

Usprkos tome oduvijek sam osjećao da se ne uklapam u prosjek oko mene. Gledam dalje, informiram se više te imam puno veće ambicije od svih koje poznajem. Nisam pohlepan ali jednostavno se ne mogu zamisliti da stojim na mjestu i stagniram. Primjera radi,završavam faks i par nas se već zaposlilo u odličnoj firmi. Mjesto za koje bi većina rekla, uguzi se, pogni glavu i dočekaj mirovinu tamo. Dok slušam takve razgovore jedino o čemu ja razmišljam je kako steći čim više iskustva, znanja, sklopit čim više kontakata i dalje u nove pobjede. Znam kakva je situacija u državi i da se teško spaja kraj sa krajem. Slušam kolegu, dobio super posao ali nema nikakvu mogućnost napretka i razvijanja dalje. Njega to ne smeta no koliko got plaća bila dobra, doslovno bih uvenuo na takvom mjestu. Želim cijelo vrijeme imati nešto ispred sebe, nečemu težiti, mrkvu koju ću naganjat. Ne želim stati i reći to je to, tu na istom mjestu ću vjerojatno biti i za 10g.

Ako još neko razmišlja isto kako vi izlazite na kraj sa tim? Kako zaustavit konstanto formiranje novih planova i ideja u glavi te jednostavno malo stati i uživati u trenutku i onom što si već postigao? Shvaćam da sam još mlad, pun energije i ideala te da će to vjerojatno isplahnut kako starim no što je sa drugima (koje poznam), di je njihov entuzijazam i kompetitivni duh? Da li nas je ova situacija u državi toliko pogodila da više niko ne gleda sutra nego samo danas ili je to više stvar osobnog karaktera?
Ako živiš život onako kako želiš i sretan si i zadovoljan ne vidim razloga gubiti vrijeme razmišljajući kako ga drugi žive i nisu slični tebi, nemoj živjeti tuđe živote, radi ono šta osjećaš da bi te ispunilo i činilo sretnim, ne idi za većinom nego samo slijedi svoje srce i to je to

Ako osjećaš da možeš više i bolje, i imaš potencijala za to a okružen si neambicioznim ljudima koji nisu sanjari kao ti to sigurno može biti malo frustrirajuće ali onda ti preostaje jedino promijeniti sredinu i okruženje i biti u krugu istomišljenika
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 23:17   #11
Quote:
-Galileo kaže: Pogledaj post
Ja sam fulao podforum, al ti si potpuno fulao smisao mog posta al ajde da ti odgovorim.
Zato sto da si vanprosjeka ne bi razmisljao o tome vec bi zivio vanprosjeka. Razmisljati o necemu i biti to nesto nije jedno te isto. Razmisljati o necemu znaci zeljeti nesto, zivjeti nesto znaci biti ono sto jesi. Kao sto rekoh, sorry sto ti razbijam iluzije, ali prosjecan si. Da ti ne govorim koliko ljudi razmislja poput tebe vrlo brzo bi ti se razbile iluzije o neprosjecnosti.
CrniZEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 23:29   #12
Quote:
CrniZEC kaže: Pogledaj post
Zato sto da si vanprosjeka ne bi razmisljao o tome vec bi zivio vanprosjeka. Razmisljati o necemu i biti to nesto nije jedno te isto. Razmisljati o necemu znaci zeljeti nesto, zivjeti nesto znaci biti ono sto jesi. Kao sto rekoh, sorry sto ti razbijam iluzije, ali prosjecan si. Da ti ne govorim koliko ljudi razmislja poput tebe vrlo brzo bi ti se razbile iluzije o neprosjecnosti.
Ne slažem se uopće sa ovim. Kako se to živi van prosjeka? Oni koji ne razmišljaju o tome vjerojatno se prilagođavaju svojoj sredini ni ne znajući da imaju potencijala za toliko toga više. Treba poduzeti korake, istupiti naprijed i prihvatiti rizik koji dolazi s time. To je zapravo i bila jedna od opservacija, što koči ljudi koji znaju da mogu više, okolina, stanje u državi ili nešto treće. Ja nisam nikad vidio nekog koji kako ti kažeš „živi izvan prosjeka“. Onaj koji je svjestan svojih sposobnosti taj će ih i iskoristit na najbolji mogući način.
-Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 23:35   #13
ako netko ima nekakvu strast u životu, nešto čime se želi baviti, pa se u tom smislu trudi da bude bolji, to podržavam. ali ako netko ima potrebu "uspjeti u životu", onda to smatram iskompleksiranošću.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 00:04   #14
Quote:
-Galileo kaže: Pogledaj post
Ne slažem se uopće sa ovim. Kako se to živi van prosjeka? Oni koji ne razmišljaju o tome vjerojatno se prilagođavaju svojoj sredini ni ne znajući da imaju potencijala za toliko toga više. Treba poduzeti korake, istupiti naprijed i prihvatiti rizik koji dolazi s time. To je zapravo i bila jedna od opservacija, što koči ljudi koji znaju da mogu više, okolina, stanje u državi ili nešto treće. Ja nisam nikad vidio nekog koji kako ti kažeš „živi izvan prosjeka“. Onaj koji je svjestan svojih sposobnosti taj će ih i iskoristit na najbolji mogući način.
Kad budes naisao na covjeka koji je van prosjecnosti ubit ce te u pojam mudroscu i reci ti samo nesto tipa:"O vanprosjecnosti se ne razmislja, ili si drukciji ili nisi!" Ti o tome razmisljas jer ne zelis biti dio grupe, sto znaci ti na silu zelis biti nesto sto nisi i pocinjes sebe zbog takvog razmisljanja smatrati vanprosjecnim. Mozes se ti ne slagati sa cinjenicama, pak bez obzira prihvatio ti da je zemlja okrugla ili ploha ona ce i dalje biti okrugla. Ti ocito nisi svjestan svojih sposobnosti vec fantaziras, da jesi svjestan svojih sposobnosti zivio bi, ne bi otvarao temu ovdje i trazio vodic i uputstva kako biti vanprosjecan.
CrniZEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 00:38   #15
Quote:
CrniZEC kaže: Pogledaj post
Kad budes naisao na covjeka koji je van prosjecnosti ubit ce te u pojam mudroscu i reci ti samo nesto tipa:"O vanprosjecnosti se ne razmislja, ili si drukciji ili nisi!"
O svemirske li mudrosti

Quote:
CrniZEC kaže: Pogledaj post
Ti o tome razmisljas jer ne zelis biti dio grupe, sto znaci ti na silu zelis biti nesto sto nisi i pocinjes sebe zbog takvog razmisljanja smatrati vanprosjecnim. Mozes se ti ne slagati sa cinjenicama, pak bez obzira prihvatio ti da je zemlja okrugla ili ploha ona ce i dalje biti okrugla.
Koje pak sad činjenice. Iznosiš svoje mišljenje isto kao i ja. Mislim da imaš vrlo zatvoren pogled na svijet, da su jedini uspješni ljudi oni koji su se pojavili u medijima a svi ostali iste ovce koje slijede krdo.


Quote:
CrniZEC kaže: Pogledaj post
Ti ocito nisi svjestan svojih sposobnosti vec fantaziras, da jesi svjestan svojih sposobnosti zivio bi, ne bi otvarao temu ovdje i trazio vodic i uputstva kako biti vanprosjecan.
O da, oprosti mi, evo ponoć je prošla, u ovo vrijeme svi izvan prosječni žive i spremaju se za neki ne znam što, let u svemir
Moraš shvatit da u ovo vrijeme kad se svi pokušavaju prilagodit jedni drugima i ne isticat se jer ode glava i male stvari te izdvajaju iz prosjeka. Onaj tko je toga svjestan i želi poduzet nešto u vezi toga, taj će se istaknuti, u lošem ili dobrom smislu. Ti si očito dio krda i kad vidiš nekog kako stoji sa strane a ne spominje ga se na tv-u , misliš kako umišlja stvari. Evo i jedna lijepa sličica.
-Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 01:07   #16
Quote:
-Galileo kaže: Pogledaj post
Koje pak sad činjenice. Iznosiš svoje mišljenje isto kao i ja. Mislim da imaš vrlo zatvoren pogled na svijet, da su jedini uspješni ljudi oni koji su se pojavili u medijima a svi ostali iste ovce koje slijede krdo.
Imas pravo. Moj pogled je zatvoren a ti si vanprosjecan jer mislis da si vanprosjecan pa si otvorio temu gdje trazis upute kako biti vanprosjecan. Totalno se slazem sa tvojom konstatacijom. Sasvim dobro lezi na logickoj stavci. Cak ima i smisla ako govorimo o apsurdumu. Sretno i sve najbolje, valjda ce se nac netko vanprosjecan koji ce ti pomoci da postanes vanprosjecan. Iako takvih vjerojatno mozes nabrojat na prste jedne ruke ovdje. Sretno prosjecni covjece koji je uvjeren ako razmislja da zeli biti vansprosjecan je vanprosjecan i pokazuje slicice kako se on izdvaja iz gomile.

Sad bar znam da si ti fasciniran vanprosjecnoscu i to zelis postati. Ti nisi vanprosjecan, ti to zelis biti, fantaziras o tome. Budi sto jesi i teraj dalje.
CrniZEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 01:17   #17
Ohh, crniZEC-u moj zatvorenog uma. Morat ćemo se opet vratit na početak jer čini se da još nisi shvatio bit ove teme. Nemoj ići, pa meni je baš zabavno raspravljat, sve je u pristojnom tonu Bilo bi bolje da se okanimo mene kojeg sam samo stavio kao primjer kako bi shvatili bit teme i usredotočimo se na te tvoje ljude koji „žive izvan prosjeka“.
-Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 11:37   #18
Quote:
-Galileo kaže: Pogledaj post

Ako je tema na krivom mjestu, slobodno prebacite.
Mene zanima da li ti govoriš i služiš se kineskim jezikom ?
Ako ne,zašto ?
Zar ambicija znati nešto što ne znaš nije dovoljna motivacija ili te treba konkretno pogurati u nekom smjeru.
Nesvjesno ipak gledaš na prosjek(iako ne znam što je to točno) sa određenom dozom ponižavanja.Da nije tako,ne bi to ni spominjao.Počeo si sa postavkama kako ne ponižavaš ljude čija je kuna na bilo koji način zarađena jednaka ali znaš i sam da to nije tako.
Koja je tvoja specijalnost,koje znanje posjeduješ da možeš reći-što ću sad,sve znam.A želim više.
Kreativnost ti trenutno na nuli,znaš da nešto trebaš ali ne znaš u kojem pravcu krenuti.Razmišljaš i gubiš vrijeme na riječi između redova dok je temelj negdje po strani.Možda korak po korak.
S jedna strane i nije teško izaći iz prosjeka ali s druge strane se prosjek obilježava kao nešto sa negativnim predznakom,jedino u situacijama kada si u određenom položaju gdje se izvanprosječnost cijeni,skoro kao ekscentričnost.
Ako je želja ne biti još samo''jedno govedo'' u nizu a sve praktično primjeniti u životu u svrhu općeg(a tako i svog)dobra onda podržavam takvo razmišljanje.
Ali često je slučaj obrnut,posebni ljudi su svim živim načinima(mediji,grupe)nametnuti kao nešto rijetko i cijenjeno ali u suštini su isprazni i šuplji.
Ti sam znaš što će te izdvojiti kao pojedinca koji može i zna više nego gomila a da li ćeš se truditi i biti to..nemam pojma.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 12:22   #19
Ne razumijem opterećivanje s tim jesi li prosjek ili nisi.

Svaka čast što imaš ambicije i što si odlučan napredovati u svom životu, treba nam više takvih ljudi.

Za druge nek' te puca kurac. Gledaj sebe i kako da sebe usavršiš.

Većina Hrvata ima jednostavno krive stavove o svemu pogotovo o radu i novcu, nemoj ih slušati.
Nek' ti na jedno uho uđe, na drugo izađe.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 22:19   #20
Quote:
CrniZEC kaže: Pogledaj post
Kad budes naisao na covjeka koji je van prosjecnosti ubit ce te u pojam mudroscu i reci ti samo nesto tipa:"O vanprosjecnosti se ne razmislja, ili si drukciji ili nisi!" Ti o tome razmisljas jer ne zelis biti dio grupe, sto znaci ti na silu zelis biti nesto sto nisi i pocinjes sebe zbog takvog razmisljanja smatrati vanprosjecnim. Mozes se ti ne slagati sa cinjenicama, pak bez obzira prihvatio ti da je zemlja okrugla ili ploha ona ce i dalje biti okrugla. Ti ocito nisi svjestan svojih sposobnosti vec fantaziras, da jesi svjestan svojih sposobnosti zivio bi, ne bi otvarao temu ovdje i trazio vodic i uputstva kako biti vanprosjecan.
Potpisujem sve ovo, točno tako!
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.