Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Foto natječaji

Pogledaj rezultate ankete: Tko ima najbolju fotku?
Volunteer 1 4.76%
Assange 0 0%
Sabaa 2 9.52%
Nevera HC 0 0%
Dinah 0 0%
PIPBoy 2000 1 4.76%
Njezna 0 0%
ermallion 2 9.52%
alpha55 1 4.76%
Tempion 0 0%
iridium 4 19.05%
Flig 0 0%
sino 0 0%
deya100 0 0%
Mago de Umago 0 0%
mirna_nemirna 9 42.86%
pobosutljanin 0 0%
AlBali 1 4.76%
Glasovatelji: 21. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2015., 05:14   #21
Mago de Umago is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 16:46   #22
mirna_nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 19:26   #23
mirna ti bas znas unijeti nemir u ekipu.. taman kad sam odlucio tko mi je favorit ti se umjesas.. i sad nek ja meditiram jel..
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 19:35   #24
Rokovačke zidine

__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 19:39   #25
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
mirna ti bas znas unijeti nemir u ekipu.. taman kad sam odlucio tko mi je favorit ti se umjesas.. i sad nek ja meditiram jel..
I aim to misbehave. Pozdrav svima, ekips!
mirna_nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 20:50   #26
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 13:01   #27
hvala svima na sudjelovanju. lijepo je vidjeti malo veći broj sudionika. nadam se da ovo neće biti iznimka.

probat ćemo sad malo drugačije. pobjednika ćemo izabrati u anketi. a ja ću kasnije ubaciti komentare, navesti svoje favorite...
četiri dana je otvorena anketa.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 13:50   #28
Glasao sam za mirnu nemirnu. Dvojio sam između nje, Sabee i Njeznee. Kod Njeznee mi ugođaj kvari nova kuća u pozadini. Sabina mi je najzanimljivija jer sam se morao dobro zagledati da skužim di je kaj na fotki, ali me previše podsjeća na prostore ispod mostova i sl. koje ne bih baš uvrstio u ovu temu.

Makar i na mirnu nemirnu imam zamjerku. Volio bih da je fotka malo tamnija, mislim da bi onda igra svjetla i sjene puno više došla do izražaja. Kompozicija je najbolja od svih fotki...
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 13:52   #29
I ja sam glasala za nemirnu, kupila me simetrija.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 14:00   #30
+ za Mirnu nemirnu...
sviđaju mi se i od Saabe, alphe i iridiuma..
Kod Saabe mi je zanimljiv pogled i pitanje u sebi..gdje je stajala u tome trenutku..
Alpha..dok gledam ruševinu u meni pozitivan osjećaj zbog neba..
Iridium..jednostavno..sviđa mi se
Mirna nemirna..odlična simetrija i dubina prostora, mrvicu bi volio da je jači kontrast.
Flig is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:42   #31
hvala.
ja sam svoje rekao kad je mirna uletila.. nemam sto dodati
ustvari imam ali ne utjece na izbor.sino ima zanimljivu fotku koju bi trabalo doraditi,albali mi je isto okej iako mi je malo previse "urbana" ,nemam osjecaj napustenosti.Dalo bi se tu komentirati jos ali kao sto dile rece.. stvari idu u pozitivnom smjeru i netreba u startu previse .. lipo je vidjeti uostalom svaciji nacin razmisljanja o temi i lipo je vidjeti odaziv.Mir s vama.
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 09:39   #32
Vizija na gljivama ,ovo bi ja uokvirio
ilusiones is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 09:54   #33
Quote:
ilusiones kaže: Pogledaj post
Vizija na gljivama ,ovo bi ja uokvirio
Nije uokvireno, ali isprintano je i visi iznad kreveta. O Doduše sad ide novi print na to mjesto pa koristim priliku - prodajem print ove fotke, 70 × 70 cm, malo požutili rubovi, ali izgleda odlično baš zbog toga. Ako je netko zainteresiran, nek se javi u inbox, dogovorićemo se za neku cijenu.
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 11:59   #34
evo mojih blic komentara koji se uglavnom odnose na kompoziciju.

Volunteer - sve je ok, možda bi se dalo još malo poigrati s kompozicijom, ali mislim da jami na dnu nije mjesto u kadru.

Assange - hrpa odronjenih stvari mi više stvara konfuziju u kompoziciji, nego što doprinosi

Sabaa - odličan mi je taj detalj s grafitima u boji koji razdvaja katove. to si ti detalji koje treba tražiti i istaknuti, koji nose fotografiju. jedino možda ima viška donjeg dijela fotografije, mislim da bi bolje bilo bez tamnog dijela.

Nevera HC - fali mi nešto što bi dalo autorski pečat fotografiji.

Dinah - poprilično loša tehnička izvedba, ima puno spaljenih dijelova, ali mi se sviđa taj tunel efekt lukova.

PIPBoy 2000 - osim malih korekcija kompozicije, sviđa mi se fotka, mračna horror atmosfera, a definitivno najveća zamjerka tehničkoj kvaliteti.

Njezna - odličan motiv, napuštena kuća, napušten auto, napušten brod. ja bi to fotkao tako da se poravna auto i kuće, ne iskosa, i bila bi to super fotka.

ermallion - iskreno, nemam ideje kakve su to izlučevine na staklu, kako su nastale i koja im je svrha. ne izgledaju mi privlačno i mislim da bi fotka, iako jednostavna, bila puno bolja bez njih.

alpha55 - manje više tehnički dobra, šteta što je zanimljivija strana kuće u sjeni, time je fotka dosta izgubila.

Tempion - vrlo dobra fotografija. na samoj fotografiji jedino bih odrezao tlo koje nije daska. a inače, za samu temu mi fali naglaska na prostoru, recimo da je model ostao u lijevom kutu, pa horizontalno kadrirati.

iridium - odlično igranje s perspektivom.

Flig - nedorečena mi je fotografija, kao da je kroz rupu u zidu napravljena i nema kontakta s motivom.

sino - kut snimanja ostavlja prijeteći dojam, pa bi odgovarale malu tmurnije boje i kraća, mračnija ekspozicija. i kompozicija je pomalo nezgrapna.

deya100 - nedovoljno iskorištena poslastica za fotografa. takva će ruševina svakoga zadržati da ju promotri i svatko će vidjeti to što se vidi na fotografiji, pa bi trebalo napraviti nešto iz neočekivane perspektive.

Mago de Umago - sviđa mi se ne pretjerano sepijasti ton fotografije, i ok je, atmosfera džungle koja prekriva nekad luksuzni hotel čiji su dani odbrojani. sviđa mi se što stabla popunjavaju moguće praznine u kompoziciji.

mirna_nemirna - nemam zamjerki, odlična simetrija, sviđaju mi se prigušene boje

pobosutljanin - sviđa mi se što je izabran kut iz kojeg se u potpunosti vidi u kojoj je mjeri devastiran objekat, ali mi fali neka igra s motivom, nešto što će fotografiju učiniti drugačijom i jedinstvenom.

AlBali - šteta ako je to ruševina i napušteno mjesto, zanimljivo izgleda taj vitrajoliki zid koji sam čini fotku zanimljivom, ali ja bih tu išao na simetriju.

favoriti:
1. mirna_nemirna
2. iridium
3. Sabaa
4. Tempion
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 13:04   #35
Quote:
dile kaže: Pogledaj post

Tempion - vrlo dobra fotografija. na samoj fotografiji jedino bih odrezao tlo koje nije daska. a inače, za samu temu mi fali naglaska na prostoru, recimo da je model ostao u lijevom kutu, pa horizontalno kadrirati.

favoriti:
1. mirna_nemirna
2. iridium
3. Sabaa
4. Tempion
Hvala Dile, i da, apsolutno se slazem s komentarom. Nakon sto sam ju stavila sam skuzila da ustvari nedostaje prostora...Imam s tog sessiona i drugacije kadriranih fotki, gdje vise dolazi do izrazaja ta napustena i polu-spaljena kucica, ali ova mi je bas nekak "sjela"....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 14:12   #36
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
ermallion - iskreno, nemam ideje kakve su to izlučevine na staklu, kako su nastale i koja im je svrha. ne izgledaju mi privlačno i mislim da bi fotka, iako jednostavna, bila puno bolja bez njih.
Misliš ovako?


Untitled
by Vedran F., on Flickr

To su izlučevine na filmu, ne na staklu.
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 14:39   #37
Hvala na komentaru dile! Potpuno se slažem, napravljeno ofrlje i nabrzaka u sklopu 20-kilometarske šetnje a još je bilo pola za odhodat pa nije bilo vremena za malo se više posvetit objektu. No bit će još prilika jer je dosta blizu za skočit autom.

Čestitke pobjedničkom postolju, pogotovo pobjedničkoj, definitivno je rasturila natječaj!!!
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 14:41   #38
Quote:
ermallion kaže: Pogledaj post
Misliš ovako?
ma da, otprilike tako. sad bih imao zamjerkicu na kvadratni format. čini fotku uštogljenom.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 15:40   #39
ok, red je na mirnu_nemirnu da zada novi zadatak.

čestitke na pobjedi!
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 15:48   #40
Cestitam nemirna!
Daj nam da fotkamo!
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.