Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2015., 14:04   #1
Kretanje hrvatskih radnika u EU nakon 1.7.2015.

Iako se radi o najvažnijem političkom događaju u povijesti Hrvatske, kada bi nam se trebalo otvoriti tržište rada svih EU zemalja osim Britanije, moram priznati da u medijima, ali i na službenim stranicama nema gotovo ništa informacija.

Manje od 3 mjeseca nas dijeli od toga događaja, a nigdje nema informacija hoće li Francuska, Njemačka, Nizozemska, Cipar, Austrija, Velika Britanija (jedina najavila još ranije), Slovenija, Belgija, Španjolska, Luksemburg, Italija, Malta i Grčka produljiti ograničenja na još tri godine ili ne.

Možemo li malo o tome raspraviti na temi i općenito o legalnim opcijama za naše radnike?
__________________
"Svi su oni isti,ja neću izaći na izbore"
I onda izađe biračko tijelo HDZ-a i imamo još godine pljačke i zaduživanja
Sepulnation is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 12:18   #2
Austrija je takodjer produzila ogranicenje na jos 3 godine. Njemacka se suska da hoce ukinuti i da nece ukinuti.Moje misljenje je da nece jer Bugari i Rumunji su ih totalno unistili nakon sto su im otvorili granice. Sad imaju problem kak otjerat gamad koja je dosla prosit a ne radit...
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 19:03   #3
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Austrija je takodjer produzila ogranicenje na jos 3 godine. Njemacka se suska da hoce ukinuti i da nece ukinuti.Moje misljenje je da nece jer Bugari i Rumunji su ih totalno unistili nakon sto su im otvorili granice. Sad imaju problem kak otjerat gamad koja je dosla prosit a ne radit...
Hvala za ovo.

Imaš molim te link za Austriju?

Baš neobično oštar potez
__________________
"Svi su oni isti,ja neću izaći na izbore"
I onda izađe biračko tijelo HDZ-a i imamo još godine pljačke i zaduživanja
Sepulnation is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:41   #4
koliko znam i malta ce produzit, i oni pizde na rumunje koji dolaze prositi i krasti (pogotovo u ljetnim mjesecima) a i pritisak je javnosti na vladu zbog stranaca koji uzimaju posao domicilnom stanovnistvu
Padrone is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 22:15   #5
i njemačka najvjerojatnije ako je ovome vjerovat...

http://www.jutarnji.hr/mrsic--hrvati...zvola/1310435/
AGV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 22:32   #6
Quote:
Sepulnation kaže: Pogledaj post
Hvala za ovo.

Imaš molim te link za Austriju?

Baš neobično oštar potez
Nimalo neobican
pa oni su se hvalili da ''vec imaju previse Hrvata''
uracunavajuci u to i gradiscanske.
Tapatapatawko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 00:25   #7
Quote:
Sepulnation kaže: Pogledaj post
Iako se radi o najvažnijem političkom događaju u povijesti Hrvatske, kada bi nam se trebalo otvoriti tržište rada svih EU zemalja osim Britanije, moram priznati da u medijima, ali i na službenim stranicama nema gotovo ništa informacija.

Manje od 3 mjeseca nas dijeli od toga događaja, a nigdje nema informacija hoće li Francuska, Njemačka, Nizozemska, Cipar, Austrija, Velika Britanija (jedina najavila još ranije), Slovenija, Belgija, Španjolska, Luksemburg, Italija, Malta i Grčka produljiti ograničenja na još tri godine ili ne.

Možemo li malo o tome raspraviti na temi i općenito o legalnim opcijama za naše radnike?

Ne mogu ti se dovoljno načudit na ovom uvodu!
Ali obzirom da se čak i neki ministri hvale ovim otvaranjem tržišta rada EU za nas,ništa me u stvari ne bi ni trebalo čudit.
Jer im je izgleda jako stalo da nas što više ode odavde.
I Boga mi uspjevaju u tome (svi bez obzira koje su stranke u pitanju).

Oko toga da se u tome ne piše u medijima ne bih se složio jer smo ove zime bili zatrpani pričama o uspjesima ljudi koji su otišli vani,Norveška,Njemačka posebno Kanada itd.
Što se ukidanja ograničenja tiče,vjerujem da je još rano za objave istih jer pretpostavljam da ih parlament mnogih ovih zemalja treba blagoslovit.Kako se tajming bude bližio vjerujem da će se i objavljivat informacije o tome.

Sretno ti u pronalasku posla i sreće vani.
foghat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 07:10   #8
Quote:
AGV kaže: Pogledaj post
i njemačka najvjerojatnije ako je ovome vjerovat...

http://www.jutarnji.hr/mrsic--hrvati...zvola/1310435/
koja neobična izjava
"Sa svima ćemo razgovarati. Ja vidim pozitivno ozračje, a konačan rezultat znat ćemo negdje u svibnju i lipnju", rekao je.

Dakle znat ćemo 30 dana prije nego ionako bude službeno, a proces traje 2 godine.
__________________
"Svi su oni isti,ja neću izaći na izbore"
I onda izađe biračko tijelo HDZ-a i imamo još godine pljačke i zaduživanja
Sepulnation is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 07:12   #9
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
koliko znam i malta ce produzit, i oni pizde na rumunje koji dolaze prositi i krasti (pogotovo u ljetnim mjesecima) a i pritisak je javnosti na vladu zbog stranaca koji uzimaju posao domicilnom stanovnistvu
Dobro, na Maltu se građani baš i neće gurati

Ali otvara se dakle Italija, Francuska, Belgija i Nizozemska od bogatijih zemalja.

PS
Otvara se i Slovenija, iako ne kužim iz kojeg su oni razloga uopće uvodili, kao da smo se ikada gurali tamo
__________________
"Svi su oni isti,ja neću izaći na izbore"
I onda izađe biračko tijelo HDZ-a i imamo još godine pljačke i zaduživanja
Sepulnation is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 12:02   #10
Quote:
foghat kaže: Pogledaj post
Ne mogu ti se dovoljno načudit na ovom uvodu!
Ali obzirom da se čak i neki ministri hvale ovim otvaranjem tržišta rada EU za nas,ništa me u stvari ne bi ni trebalo čudit.
Jer im je izgleda jako stalo da nas što više ode odavde.
I Boga mi uspjevaju u tome (svi bez obzira koje su stranke u pitanju).

Oko toga da se u tome ne piše u medijima ne bih se složio jer smo ove zime bili zatrpani pričama o uspjesima ljudi koji su otišli vani,Norveška,Njemačka posebno Kanada itd.
Što se ukidanja ograničenja tiče,vjerujem da je još rano za objave istih jer pretpostavljam da ih parlament mnogih ovih zemalja treba blagoslovit.Kako se tajming bude bližio vjerujem da će se i objavljivat informacije o tome.

Sretno ti u pronalasku posla i sreće vani.
hvala na dobrim željama

ali nije mi cilj širiti defetizam ili laži o "medu i mlijeku vani" nego da imamo na jednom mjestu konkretne informacije
__________________
"Svi su oni isti,ja neću izaći na izbore"
I onda izađe biračko tijelo HDZ-a i imamo još godine pljačke i zaduživanja
Sepulnation is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 00:57   #11
UK, A i DE produžuju sljedeće 2 godine (a mislim da će nakon toga i dodatne 2 godine) zabranu rada hrvatskim radnicima
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 19:07   #12
Odakle ti informacija?

btw, moze biti samo na sljedece 3, ne 2 godine.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 19:44   #13
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Odakle ti informacija?

btw, moze biti samo na sljedece 3, ne 2 godine.

3 + 2 + 2 = 7 godina - to je maksimum


od kud mi? iz večernjeg lista
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 20:45   #14
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
3 + 2 + 2 = 7 godina - to je maksimum


od kud mi? iz večernjeg lista
Pomiješao si nešto.

Ide 2+3+2.

I ne vidim na ćemu svi baziraju neki optimizam (ako uopće gledamo na otvaranje tržišta na taj način).

Po mom mišljenju, pola od zemalja koje imaju ograničenja, će ih ponovo uvesti, ako ne i više.

I to ne iz nekog posebnog razloga, nego jer dio zemalja nije sklon Hrvatskoj politički, a i uvijek je politički povoljno ograničiti emigraciju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 22:53   #15
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pomiješao si nešto.

Ide 2+3+2.

I ne vidim na ćemu svi baziraju neki optimizam (ako uopće gledamo na otvaranje tržišta na taj način).

Po mom mišljenju, pola od zemalja koje imaju ograničenja, će ih ponovo uvesti, ako ne i više.

I to ne iz nekog posebnog razloga, nego jer dio zemalja nije sklon Hrvatskoj politički, a i uvijek je politički povoljno ograničiti emigraciju
još gore

znači sljedeće 3 godine ništa
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 08:32   #16
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
još gore

znači sljedeće 3 godine ništa
A čuj, ovisi što misliš pod ništa.

Hrvati uglavnom znaju engleski (ali manje nego se misli), malo njemačkog (još manje nego se misli) i poneki u (ekipa u Istri) talijanski.

Kakve veze ima ako se Francuska otvori kada naši nikada nisu išli tamo, niti znaju jezik, niti imaju neke rodbine ili poznanike da ih poguraju?

Jedine zemlje interesantne Hrvatima su Austrija, Njemačka, Švicarska, Kanada, i sada irska, čisto jer se poklopio jezik, veliki minimalac i neograničen pristup.
Tu je i Australija, ali mislim da je danas gotovo nemoguće otići tamo bez neke rodbine ili ako si molekularni bioalkemičar
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 14:10   #17
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A čuj, ovisi što misliš pod ništa.

Hrvati uglavnom znaju engleski (ali manje nego se misli), malo njemačkog (još manje nego se misli) i poneki u (ekipa u Istri) talijanski.

Kakve veze ima ako se Francuska otvori kada naši nikada nisu išli tamo, niti znaju jezik, niti imaju neke rodbine ili poznanike da ih poguraju?

Jedine zemlje interesantne Hrvatima su Austrija, Njemačka, Švicarska, Kanada, i sada irska, čisto jer se poklopio jezik, veliki minimalac i neograničen pristup.
Tu je i Australija, ali mislim da je danas gotovo nemoguće otići tamo bez neke rodbine ili ako si molekularni bioalkemičar
Svedska i Norveska su atraktivnije od Njemacke, placom i uvjetima zivota,
a jezici su laksi od njemackog (gramatika je ''za bebe'' u usporedbi s njemackom).
Tapatapatawko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 14:41   #18
Quote:
Tapatapatawko kaže: Pogledaj post
Svedska i Norveska su atraktivnije od Njemacke, placom i uvjetima zivota,
a jezici su laksi od njemackog (gramatika je ''za bebe'' u usporedbi s njemackom).
Opet je u Njemačku samo dobilo radnih dozvola 26.000 Hrvata.

Ja sam 100% uvjeren da u Švedsku, Norvešku i Dansku, gdje ne postoje nikakva ograničenja, nije zajendo otišlo 2600 Hrvata.

Hrvati idu u zemlje koje sam naveo, čekaj sada da vidiš ako se otvori Francuska, makar jest tržište od 50 miliona ljudi, neće otići više Hrvata nego u Irsku
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 16:28   #19
Mislim da je najvise stvar u jeziku, pa tek onda rodbini. Jer svi vise manje govore vecinom engleski ili njemacki. Zato top zemlje i jesu Kanada, Australija, Irska, Engleska, Njemacka, Austrija, Svicarska...u Skandinaviju idu ljudi koji imaju rodbinu i par vrlo hrabrih koji govore engleski, jer realno otici u neku skandinavsku zemlju bez dobrog zanimanja ili skolovanja(iako je to o Hrvatskoj vrlo limitirano IT, mozda gradjevina i medicina, sve ostalo Ekonomija i humanisticke znanosti) sa znanjem samo engleskog, treba imati jaako puno hrabrosti(i love)...
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 16:31   #20
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
još gore

znači sljedeće 3 godine ništa
Po ovoj tablici, sve se otvara 2015. osim Britanije

http://en.wikipedia.org/wiki/Freedom..._Liechtenstein

Inače, Norveška piše da je otvorena 2014., kao i Island i Lihenštajn, nisam ni znao da te zemlje nemaju ograničenja na nas.

I zašto baš 2014. a ne 2013.?
__________________
"Svi su oni isti,ja neću izaći na izbore"
I onda izađe biračko tijelo HDZ-a i imamo još godine pljačke i zaduživanja
Sepulnation is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.