Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2015., 18:06   #21
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Monetarna reforma Živog zida ce izgledati slicno onoj u Argentini.
Prvo ce valutna klauzula biti ukinuta (dakle svi krediti u kunske), zatim ce biti izvedena hiperinflacija putem pustanja novca u opticaj, time ce krediti postati lako otplativi i cijelo gospodarstvo i ljudi ce bit odblokirani i slobodni od prevelikog duga. Zatim ce se (nakon cca 6 mjeseci) ta hiperinflacija zaustavit i onda krece drugi dio reforme - napredak gospodarstva smanjenjm porezima, restrukturiranjem javne uprave, otvaranjem tvornica, poljoprivrede - u kojem ce se drzat godisnja inflacija oko 8 posto, koja ce donosit godpodarski porast (mogu objasnit zasto ako te zanima).

Pitanje tko ce platit banci kredite u trenutnom sustavu je nepotrebno. Zato sto se pozivas na zakon ovog sustava, a sam sustav je protunarodan.
Super ideja i jako lijepo no mene sljedeće zanima:
A što će biti sa novcem štediša koji u bankama imaju preko 160 milijardi kuna štednje, njihov novac ćete hiperinflacijom obezvrjediti tj. drugim riječima opljačkati. I ti ljudi štede da bi danas sutra s tom štednjom kupili stan, napravili kuću ili nešto treće, umjesto skupih kredita odlučili su se za štednju - dakle kako ćete štediše namiriti tj. ko će to platiti?
Zero_X is offline  
Old 16.05.2015., 18:07   #22
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Pa ljudi ce imat vise novaca a rate kredita ce ostat iste, jer ce prvo valutna klauzula bit ukinuta. Govorim o tom vremenski pocetnom dijelu reforme

Pa bili su u Trecem Reichz valjani rasni zakoni, pa bi bilo dobro da se nisu provodili. Moras naucit razliku izmedu papira sa stambiljem (ugovori i zakoni) i pravde - opceg dobra - koja izlazi iz ljubavi prema bliznjima i narodu
Kako ljudi mogu imati vise novca ukoliko se place ne povecaju?

Kad smo kod ljubavi prema svome narodu, a sto je s velikim dijelom ljudi koji su posteno otplatili svoj kredit? s tim da su se i posteno namucili da bi to ucinili.

Quote:
Zero_X kaže: Pogledaj post
Super ideja i jako lijepo no mene sljedeće zanima:
A što će biti sa novcem štediša koji u bankama imaju preko 160 milijardi kuna štednje, njihov novac ćete hiperinflacijom obezvrjediti tj. drugim riječima opljačkati. I ti ljudi štede da bi danas sutra s tom štednjom kupili stan, napravili kuću ili nešto treće, umjesto skupih kredita odlučili su se za štednju - dakle kako ćete štediše namiriti tj. ko će to platiti?
I mene ovo zanima. Jer i narod koji nije u potrebi, je takodjer narod o kojemu treba brinuti.
MihaOfficial is offline  
Old 16.05.2015., 18:16   #23
Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
1. Kako ljudi mogu imati vise novca ukoliko se place ne povecaju?

2.Kad smo kod ljubavi prema svome narodu, a sto je s velikim dijelom ljudi koji su posteno otplatili svoj kredit? s tim da su se i posteno namucili da bi to ucinili.
1. Pa imat ce ljudi vise novaca jer ce se novostvoreni novac pustit u opticaj putem placa.

2. Kako ce ti koji su otplatili kredit bit osteceni u toj prici? I ovaj sustav je sve samo ne posten.

3. Bez brige, i stedise ce bit osigurane na neki od mogucih nacina. Bilo to prebacivanje njihovih stednji u eurske, bilo dogovornim postupnim povlacenjem njihovih stednji prije same hiperinflacije. Ili neki treci nacin..... Bez brige, nije Živi zid komunisticka stranka, vec HUMANISTICKA.

A ja nisam njihov supredsjednik da vam mogu bas u detalj rec kako ce i sto napraviti, morat cemo pricekat da izbace poptuni program za ove parlamentarne izbore. Živi zid vec ima program objavljen na internetu, ali sada su poceli objavljivati novi program svakih 10-14 dana za ove parlamentarne.
karantena is offline  
Old 16.05.2015., 19:56   #24
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Monetarna reforma Živog zida ce izgledati slicno onoj u Argentini.
Prvo ce valutna klauzula biti ukinuta (dakle svi krediti u kunske), zatim ce biti izvedena hiperinflacija putem pustanja novca u opticaj, time ce krediti postati lako otplativi i cijelo gospodarstvo i ljudi ce bit odblokirani i slobodni od prevelikog duga.
Nisam ekonomist (bilo bi dobro kada bi netko stručniji sudjelovao u raspravi) ali meni se čini da ti ta teorija baš i ne štima. Koliko ja znam, hiperinflacija je inflacija izvan kontrole, situacija u kojoj cijene drastično i brzo rastu a domaća valuta gubi na vrijednosti. Dakle možeš ti štampati kunu i ljudi mogu imati hrpu kuna, no ta kuna će biti potpuno bezvrijedna, vjerojatno i manje od papira na kojem je tiskana. Također, što bi tada bilo sa vanjskim dugom, što sa robom koju uvozimo itd. Tko bi u takvoj situaciji uopće koristio kunu? Hrvati ne vjeruju kuni, sva vrijednija roba se izražava u eurima.
FranKrsto is offline  
Old 16.05.2015., 20:01   #25
Poslao sam upit vodstvu stranke, mozda se netko ovdje oglasi pa nam odgovori na sva ova pitanja. Mene zanima to sve detaljno, jer mi ovako bas i ne drzi vodu.
MihaOfficial is offline  
Old 16.05.2015., 20:03   #26
1. Javni dug mora biti otpisan, proglasen nelegitimnim (Hrvatska ne bi bila prva koja je to ucinila)
2. U hiperinflaciji ima vise novca, cijene jesu vece, ali bi unutarnji krediti bili lako rijeseni. I ona ne bi trajala vise od 6 mjeseci, nakon toga bi se provodila ciljana inflacija.

3. Prizivati struku je vrlo upitnog smisla buduci da pod struku spada svaki diplomirani ekonomist, a nas su u ovo tesko sranje uvukli profesori doktori ekonomske znanosti (ministri i guverneri) koji su njih sve obrazovali.

Vise se radi o tome je li netko hrvatski nastrojen, ili probankovski.

4. Sto se tice robe koju uvozimo... Bila bi skuplja, ali bi imali i vise novca. Stvar je u tome da bi Zivi zid provodio politiku realnog tecaja, u kojem kuna ima svoju realnu vrijednost, a ne precijenjenu kao sto sad ima. Time bi hrvatski proizvod postao isplativ, dok sad NIJE. Jos jedan od razloga zasto propadamo
karantena is offline  
Old 16.05.2015., 20:13   #27
Htio bih samo napisati jos nesto... ovo gore opisano je monetarna reforma na pristojan nacin. Isti efekt se moze dobiti nacionalizacijom banaka putem zakonskih akta.


Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
Poslao sam upit vodstvu stranke, mozda se netko ovdje oglasi pa nam odgovori na sva ova pitanja. Mene zanima to sve detaljno, jer mi ovako bas i ne drzi vodu.
Sumnjam da ce ti bas doc pisat po forumu.
Pernar je inace napisao dvije knjige o toj temi:
1. Kako je nastao novac
2. Mehanika novca

Obje se mogu nabaviti besplatno, samo mu se trebas javiti da ti kaze gdje ju mozes pokupiti, a obje su i objavljene na internetu.

Zadnje uređivanje karantena : 16.05.2015. at 20:33.
karantena is offline  
Old 16.05.2015., 21:10   #28
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post

3. Prizivati struku je vrlo upitnog smisla buduci da pod struku spada svaki diplomirani ekonomist, a nas su u ovo tesko sranje uvukli profesori doktori ekonomske znanosti (ministri i guverneri) koji su njih sve obrazovali.
Ne bi se slozio s ovom tvrdnjom jer sam misljenja da se nije kralo, da bi danas sve relativno normalno funkcioniralo. U krađi je problem, ne u kreditima i sl. stvarima.

I siguran sam da se vrati sve sto je pokradeno, da bi se dugovi imali cime vratiti. Bez problema.
MihaOfficial is offline  
Old 16.05.2015., 21:28   #29
@Miha

To govoris onako od oka.

Stvar je u kreditnom monetarnlm sustavu, tu se najvise "ukralo". To je jedan perfidan nacin razvlascenja ljudi gdje je zapravo najveci dio posla napravljen legalno, jer je HDZ prihvatio Zakon o HNB-u koji kaze da se drzava ne smije financirat iz HNB-a. I jos par propisa koji su uzrokovali unistenje ekonomije.

Jako mi je zao sto sam se svim silama potrudio objasniti da su krediti neotplativi u iskljucivo kreditnom monetarnom sustavu, a ti to nisi pokusao shvatit.

Krediti se u kreditnom monetarnom sustavu mogu placat samo dok je vrijeme kreditne ekspanzije, dakle dok se broj kredita povecava. U trenutku kad se broj kredita prestane povecavat, a to se mora dogodit, odnosno broj dizanja kredita pocne padat, tu pocinje nastajat sranje odnsono manjak novca, jer se mora vratit puno vise nego sto je u opticaj uslo. I onda krecu ovrhe i privatizacija cijelokupne drzavne imovine.
karantena is offline  
Old 16.05.2015., 22:15   #30
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
1. Javni dug mora biti otpisan, proglasen nelegitimnim (Hrvatska ne bi bila prva koja je to ucinila)
Kako, bankrotom? Spominjao si Argentinu...

Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
2. U hiperinflaciji ima vise novca, cijene jesu vece, ali bi unutarnji krediti bili lako rijeseni. I ona ne bi trajala vise od 6 mjeseci, nakon toga bi se provodila ciljana inflacija.
Onda Živi Zid ima neku drugu definiciju hiperinflacije. Njemačka je početkom 20.st. imala udvostručenje cijena svaka dva dana, tu ne vrijedi to da su cijene veće ali ima više novaca. Tj. možda ga i ima više ali je bezvrijedan. Dakle ne govorimo o 5,10,15% nego puno više od toga.

Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
3. Prizivati struku je vrlo upitnog smisla buduci da pod struku spada svaki diplomirani ekonomist, a nas su u ovo tesko sranje uvukli profesori doktori ekonomske znanosti (ministri i guverneri) koji su njih sve obrazovali.
Problem svakog sustava je ljudski faktor. Da Živi Zid nekako dođe na vlast, provede sve reforme koje želi, opet bi se jedni okoristili nad drugima. Nismo svi jednako pametni, sposobni, moralni, dobri itd. A na kraju je upitno kako bi te teorije stvarno funkcionirale u praksi. Nije problem u ekonomskom faksu i ekonomiji općenito, nego u pojedincima koji su došli u priliku biti ministri, guverneri itd.

Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
4. Sto se tice robe koju uvozimo... Bila bi skuplja, ali bi imali i vise novca. Stvar je u tome da bi Zivi zid provodio politiku realnog tecaja, u kojem kuna ima svoju realnu vrijednost, a ne precijenjenu kao sto sad ima. Time bi hrvatski proizvod postao isplativ, dok sad NIJE. Jos jedan od razloga zasto propadamo
Pitanje je uopće koliko kuna vrijedi ako nije vezana uz euro, kao što je sada.
FranKrsto is offline  
Old 16.05.2015., 22:47   #31
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Ne razumijem, zašto to tvrdiš? Kad si izjavio da ne bi biračima dopustio ni da govore, jer drugo nisu ni zaslužili. Dok je u isto vrijeme SDP na vlasti, želiš li ti da SDP ostane na vlasti?
Otpor ima smisla za onoga joji ga pruža.
Na vlasti će bit oni koje narod izabere.

Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
KREDITI NISU NEOTPLATIVI NA POJEDINACNOJ RAZINI, NEGO NA RAZINI CIJELE HRVATSKE.

Ja mogu platit svoj kredit, ali mnogi ne mogu, objasnio sam iz kojeg razloga.
Onda su krediti neotplativi na pojedinačnoj razini jer ima masa ljudi koji uredno otplaćuju kredite a jednako je i sa firmama.

Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Monetarna reforma Živog zida ce izgledati slicno onoj u Argentini.
Prvo ce valutna klauzula biti ukinuta (dakle svi krediti u kunske),
Prvo zidari moraju dobit natprosječnu večinu u saboru ili bit u koaliciji s nekim da imaju većinu i da se taj slaže sa politikom zidara.
A to se neće dogodit nikad.
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Moras naucit razliku izmedu papira sa stambiljem (ugovori i zakoni) i pravde - opceg dobra - koja izlazi iz ljubavi prema bliznjima i narodu.
Po papiru sa štambiljem kuća je moja i ne može se nitko u nju uselit bez moje dozvole.Auto pa pairu i štambilju je moj i vozi ga onaj kome ga ja dam.

Po pravdi-općeg dobra svatko može bez problema koristit moje vlasništvo a ja to ne želim.

Ti svoje vlasništvo možeš dat na korištenje onom tko ima potrebu po pravdi i ljubavi prema bližnjem i narodu ali prosto sumnjam da bi to učinio.

Quote:
karantena kaže: Pogledaj post

3. Bez brige, i stedise ce bit osigurane na neki od mogucih nacina. Bilo to prebacivanje njihovih stednji u eurske, bilo dogovornim postupnim povlacenjem njihovih stednji prije same hiperinflacije. Ili neki treci nacin..... Bez brige, nije Živi zid komunisticka stranka, vec HUMANISTICKA.
Ovoga nema ni u Sj.Koreji

Nešto bi radili,trkeljate gluposti ali još ne znate na koji bi način to napravili

Na jednostavan,kao i ovi, zasjeli u fotelje i godinama trkeljali što treba napravit pa se pred izbore probudit i na koncu ne napravit ništa.

Takve fantazije su već viđene od sdp/kradezea.

Quote:
Zero_X kaže: Pogledaj post
Super ideja i jako lijepo no mene sljedeće zanima:
A što će biti sa novcem štediša koji u bankama imaju preko 160 milijardi kuna štednje, njihov novac ćete hiperinflacijom obezvrjediti tj. drugim riječima opljačkati.
To imaju ionako bankaroidi,korumpiarni političari,paraziti i uhljebi pa nije ni bitno.

Onih par poštenih (ali ih treba provjerit) bit će obeštećeni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 16.05.2015., 23:12   #32
Cijelo zidarstvo je vodja pero i osmislio da ON osobno upadne u Sabor, to je prvi, pravi i jedini cilj.
Uostalom, ocigledno je da mu se od njegove 18-te godine- kad je zavrsio skolovanje (srednju medicinsku)- bas nije radilo.
Nesudjeni predsjednik je samo marioneta -zbog svog vrlo skromnog podrijetla ciljana se grupa lakse poistovjecuju s njim i tu je posluzio svrsi, a sluzi i dalje.

Zadnje uređivanje dsvbo : 16.05.2015. at 23:31. Reason: 1
dsvbo is offline  
Old 17.05.2015., 06:00   #33
A valjda je tako kako ti kazes, neznam sto se meni onda zablesilo da se sa sesteroznamenkastom placom poistovjecujem s njim.

A da, sjetio sam se. Poistovjetio sam se jer smatram da cini dobro i bori se za malog covjeka i da njegova druzina moze izvrnut glavu ovoj hobotnici.

Ali sto sad to objasnjavat tebi, koja nikad nisi vidjela dalje od vlastitog interesa i guzice?
aurellie is offline  
Old 17.05.2015., 06:33   #34
Ja zbilja ne mogu vjerovati da postoje pojedinci poput karantene koji su toliko zaludjeni da ne razumiju posljedice onog sto pisu.

"Bit ce hiperinflacija, ali ce stedise 'povuci' svoje novce prije, ili ce stednju pretvoriti u eure" Njihova stednja je upravo u rukama onih koji kredite ne bi vracali. A istodobno bi bili u svojim nekretninicama, dok ti isti stedise mozda zive u podstanarstvu. Ne moze ti se ne bljuvati od takve ekipe.

Argentina je bas primjer kojim se trebamo povoditi. Najlakse je reci puj pik ne vazi i sad bi mi ispocetka. Pocetak moze biti samo kad kreces s nule, a ne kad kreces iz minusa prema drugom.

Bas me zanima sto bi se onda promijenilo. Bila bi hiperinflacija, ali bi imali isto jer bi i place rasle. Ok. Uvoz bi poskupio, ali bi imali i vece place, pa se nista ne bi promijenilo. A sto bi se promijenilo onda?

Pa naravno, nista. Dernek bi trajao dok bi bilo sugradjana koje bi mogli opljackati, kao i 80ih s hiperinflacijom. Kao i 45 s nacionalizacijom, kao i 30ih s agrarnom reformom i zakonom o, pazi sad, zastiti zemljoradnika, gdje su oprastani dugovi, naravno, ne na teret drzave, nego na teret vjerovnika.

Banke meni duguju polozenu stednju, u eurima. Netko drugi njima duguje takodjer u eurima, jer su moju stednju dali nekome da kupi stan, auto, potrosi na kurve, sto god. Dolazi Zivi zid, ukida valutnu klauzulu za duznike bankama, stampa lovu kako bi svi imali novaca, ovi vracaju kredite za realno kikiriki. A kako ce meni banka vratiti moje eure, kad dobija od svojih duznika bezvrijedne kune, a meni treba vratiti eure po hiperinflacijskom tecaju od 50 kuna za jedan euro? Gdje je moja lova?

Zadnje uređivanje lukarak : 17.05.2015. at 06:47.
lukarak is offline  
Old 17.05.2015., 09:21   #35
Quote:
aurelie kaže: Pogledaj post
A valjda je tako kako ti kazes, neznam sto se meni onda zablesilo da se sa sesteroznamenkastom placom poistovjecujem s njim.

A da, sjetio sam se. Poistovjetio sam se jr smatram da cini dobro i bori se za malog covjeka i da njegova druzina moze izvrnut glavu ovoj hobotnici.
To kad uračunaš i lipe?


Koliko malih ljudi prvó plati kredit pa na sebe troši ono što je ostalo?

Hobotnicí nisu skinule glavu ni države koje su iza sebe imale zakonodavstvo,sudstvo,vojsku,polícíju,karabinjere, finance,FBI...a jedna sekta,udruga,politička strančica i to još neparlamentarna može.Utopíja veća nego ona za komunízam.

Bit će da si veliki donator siromašnig i gladnih ili bríneš samo za sebe materíjalno a za sirotínju moralo?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 17.05.2015., 09:36   #36
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
...
Hobotnicí nisu skinule glavu ni države koje su iza sebe imale zakonodavstvo,sudstvo,vojsku,polícíju,karabinjere, finance,FBI...
nisu skinule glavu,
zato što su iste kao rh.

ups,
rh je ista kao oni

hvala tuđmanu i crkvi.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 17.05.2015., 10:35   #37
:klap: hobotnica na ovim prostorima gmiže još od doba austrougarske a bit će i prije.
Za vrijeme tite dobro su se utemeljili a sad su napredni sa mobitelima i laptopima
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 17.05.2015., 10:42   #38


o gastronomiji pojma nemaš !

za vrijeme titovog socijalizma,
hobotnica bila posluživana
- u lepici
i na golom otoku
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 17.05.2015., 10:55   #39
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post


o gastronomiji pojma nemaš !

za vrijeme titovog socijalizma,
hobotnica bila posluživana
- u lepici
i na golom otoku
Tamo je većina bila zbog kontrarevolucionarnog djelovanja i verbalnog delikta a hobotnica je stolovala u uredima i komitetima

Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Isti efekt se moze dobiti nacionalizacijom banaka putem zakonskih akta.
Ne može po Ustavu.Mogu se samo kupit.

Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Pernar je inace napisao dvije knjige o toj temi:
1. Kako je nastao novac
2. Mehanika novca
A mogao je i pročitat knjigu "Monetarna dinamika hiperinflacije"
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 17.05.2015., 11:02   #40
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tamo je većina bila zbog kontrarevolucionarnog djelovanja i verbalnog delikta a hobotnica je stolovala u uredima i komitetima
...


imamo gastronomsko razdoblje od 1948.-1956.
i razdoblje od 1956.-1990.
dobra vremena za narod
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.