Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2013., 14:21   #41
Ma na ugovoru stoji da nam nije dopusteno donositi neprilicne casopise, neprilicno se odjevati i razbijati namjestaj. Mozda stoji i ovo o ponasanju, ne sjecam se vise.


Druga tocka se krsi ako profesor ne mari.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 14:49   #42
Šešeljeva klasična gimna je jedina u Zgb koja je uspjela doći do nivoa da može birati koje učenike želi i tako drži kvalitetu (naime bira ih po odličnom uspjehu u OŠ, ali i procjeni na razgovoru i eseju). U tu školu ne može ući onaj koji propada u državnoj, pa mu treba spas.
Čak i MIOC-aški IB program ima niži prag - takav im je jesnostavno prosjek učenika koji im se javlja - sad je već poznato da ta škola ne daje dovoljno znanja, odnosno ni učenici koji tamo upadaju, u najvećem broju nemaju takve sposobnosti da dovoljno dobro riješe prijemne za bolja američka sveučilišta - iako ni oni više ne uzimaju one koji vuku 3 u prva dva razreda srednje.
Atmice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 16:04   #43
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

vjerojatno u ugovoru stoji da se za takvo ponasanje leti iz skole nakon x opomena
Ne znam točno, ali ovo je vrlo moguće. A ako je to moguće, onda imaš puno više efikasnih opcija za rješavanje nekih problema sa učenikom ili roditeljima nego što je to u nekoj gradskoj školi gdje ne možeš ništa napraviti ni kad ti učenik razbije pol inventara i maltretira drugu djecu, a roditelji tuže školu za diskriminaciju jer nisi tom istom djetetu dozvolio odlazak na izlet.. Naprimjer...

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Katoličanstvo je jamstvo nesklonosti miniranju sata?
Naravno da ne. Ali takve škole vjerovatno imaju još neke mehanizme djelovanja koje državne škole nemaju, jer im je i staut drukčiji i mogu imati drukčije zahtjeve od roditelja i djece. A osim toga, puno više se radi na toleranciji, strpljenju i ostalim vrednotama kojih danas podosta manjka u društvu.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 16:44   #44
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Naravno da ne. Ali takve škole vjerovatno imaju još neke mehanizme djelovanja koje državne škole nemaju, jer im je i staut drukčiji i mogu imati drukčije zahtjeve od roditelja i djece.
Krenuli smo od tvrdnje da je Crkva kao osnivač jamstvo kvalitete.

Usporedba sa statutima i mehanizmima djelovanja državnih škola nije korektna - kakve to "još neke mehanizme djelovanja i odredbe statuta" mogu imati katoličke škole u odnosu na svjetovne privatne škole, pa da im to jamči kvalitetu?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 17:59   #45
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Krenuli smo od tvrdnje da je Crkva kao osnivač jamstvo kvalitete.

Usporedba sa statutima i mehanizmima djelovanja državnih škola nije korektna - kakve to "još neke mehanizme djelovanja i odredbe statuta" mogu imati katoličke škole u odnosu na svjetovne privatne škole, pa da im to jamči kvalitetu?
O kvaliteti pojedinih profesora i kadra općenito sam već ranije odgovorila.

Ovo o mehanizmima djelovanja i statutima se odnosilo na pitanja o ponašanju djece u katoličkim školama i pitanje da li katoličanstvo jamstvo nesklonosti miniranju sati..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 18:20   #46
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Ovo o mehanizmima djelovanja i statutima se odnosilo na pitanja o ponašanju djece u katoličkim školama i pitanje da li katoličanstvo jamstvo nesklonosti miniranju sati..
Možemo i o tome - ponavljam pitanje: kakve to mehanizme djelovanja i statutarne mjere može/smije imati katolička, a ne može imati svjetovna privatna gimnazija?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 18:27   #47
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Možemo i o tome - ponavljam pitanje: kakve to mehanizme djelovanja i statutarne mjere može/smije imati katolička, a ne može imati svjetovna privatna gimnazija?
Klečanje na kukuruzu?
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 19:43   #48
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Možemo i o tome - ponavljam pitanje: kakve to mehanizme djelovanja i statutarne mjere može/smije imati katolička, a ne može imati svjetovna privatna gimnazija?
Tko kaže da iste mehanizme ne smije imati privatna gimnazija?
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Klečanje na kukuruzu?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 00:36   #49
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Kao prvo, nekatolici MOGU upisati bilo koju katoličku školu. Po svim pravilima i statutima, mogu. Drugo je pitanje da li to žele. Nekima smeta npr molitva prije i poslije nastave.
Ako je uvjet za upis krsni list i preporuka župnika, ne mogu.

Osim ako misliš da nekatolici mogu upisati bilo koju katoličku školu, samo ako se krste i uvuku u župničko dupe, kao što se i gejevi mogu vjenčavat. Ženama.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 00:41   #50
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako je uvjet za upis krsni list i preporuka župnika, ne mogu.
to nije uvjet
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 01:35   #51
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
to nije uvjet
Jesi li neupućena ili lažeš?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 09:37   #52
joj, kuki. lijepo se razgovaraj i reci fino zeni da si na svojoj kozi osjetila neistinu koju ona tvrdi.

znaci, kuki je pred cca godinu dana na jednoj drugoj temi pisala da NIJE mogla upisati rijecku katolicku gimnaziju jer su je trazili krsni list i preporuku zupnika za upis.
sto ce reci da nevjerniku (namjerno nisam napisala nekatoliku,objasnit cu zasto) nije bas tak jednostavno upisati tu skolu.
extreme, ti si navela primjer protestanata. my guess is, ovako na prvu, da je njima mozda bio dopusten upis jer oni jesu vjernici krscani, samo druge "struje".

ili su bili iznimke.

ili je eto, bas kuki bila iznimka

u svakom slucaju, imamo forumasicu koja kao nekatolik NIJE mogla upisati istu tu skolu za koju se tvrdi da je mogu upisati i oni koji nisu katolici.

ima li negdje link na statut te skole il nest, nesto sto potvrdjuje tvrdnju da tu skolu mogu upisivati i nekatolici?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:00   #53
Dvije sekunde guglanja kasnije... Linak.

Rasvjetljavanje situacije FTW.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:47   #54
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jesi li neupućena ili lažeš?
Ne, ne lažem... Zašto to stoji na stranicama salezijanaca, ne znam.pogledala sam stranice svoje bivše škole i još nekoliko katoličkih gimnazija u RH i nigdje nema takva napomena. A i kod mene u skoli je bilo nekatolika. Ja se sjećam da JA jesam nosila potvrdu od župnika, ali ovi dečki to sigurno nisu mogli donijeti jer ne pripadaju katoličkoj crkvi i nemaju župnika. Zapravo, dvojica od njih su bili sinovi pastora, pa bi da su i oni morali nositi takve/slične preporuke onda istu valjda morali tražiti od svog tate...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:26   #55
Iako ne pise na internet stranicama, ja sam trebala donjeti krsni list.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:53   #56
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Ne, ne lažem... Zašto to stoji na stranicama salezijanaca, ne znam.
Wild guess: možda zato što to traže pri upisu?

Ne mogu vjerovati da škola financirana barem jednom kunom iz proračuna ne krši zakon ovakvom odredbom.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 14:22   #57
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Wild guess: možda zato što to traže pri upisu?

Ne mogu vjerovati da škola financirana barem jednom kunom iz proračuna ne krši zakon ovakvom odredbom.
Pa pretpostavljam da očito imaju zakonsko pravo na to, čim to mogu tražiti i javno obznaniti na svojim stranicama. S obzirom da su oni osnivači, vjerovatno imaju pravo tražiti extra uvjete kod upisa.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 15:16   #58
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Wild guess: možda zato što to traže pri upisu?
Mislim da je pisao na vratima, malo prije upisa.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 15:53   #59
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Pa pretpostavljam da očito imaju zakonsko pravo na to, čim to mogu tražiti i javno obznaniti na svojim stranicama.
Ili se, možda, nije našao nitko toliko uporan da bi stvar razmotrio sudski, medijski i tako to.

To što je netko osnivač ne daje mu neka posebna zakonska prava, a ovo se, vjerujem, može utrpati pod diskriminaciju prema vjerskom opredjeljenju.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:18   #60
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ili se, možda, nije našao nitko toliko uporan da bi stvar razmotrio sudski, medijski i tako to.

To što je netko osnivač ne daje mu neka posebna zakonska prava, a ovo se, vjerujem, može utrpati pod diskriminaciju prema vjerskom opredjeljenju.
A da npr to nije uvjet i onda se upiše neki ateist, bi li moglo dogoditi da onda ateist tuži školu jer mora pohađati vjeronauk?
I ne bih baš rekla da je to diskriminacija, tu nitko nikoga na niš ne prisiljava, gimnazija u gradu rijeci ima sasvim dovoljno za sve i svakoga
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.