Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 17:39   #1
Holy grail proizvodi koji su vam transformirali kožu

Mogle bi imati jednu ovakvu temu gdje pišemo i ujedno dajemo preporuke preparata koji su nam stvarno pomogli da nam koža izgleda najbolje što može

Zanima koji su za vas najbolji proizvodi za njegu lica koje ste do sada isprobali i bez kojih više ne želite biti?

Kako i sama isprobavam stalno kreme, serume teško pronalazim nešto što mi zaista odgovara. Mislim da bi bilo korisno da svaka napiše top 3 proizvoda koja su joj se pokazala najefikasnijima od svih do sad isprobanih, bilo zapadnjačkih ili azijskih preparata. Bilo bi dobro i da napišemo par crtica o svojoj koži i na koji način su ti proizvodi pomogli; za suhoću, dehidriranost, bore, akne itd.


ps. ispričavam se ako slična tema već postoji, ja ju nisam uspjela pronaći.
Parlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:01   #2
Našla sam neke slične teme, ali ne istu, ovo je baš zgodna tema samo se nadam da će komentari biti detaljni

Moja koža lice je mješovita (masna t-zona, ostalo normalno), srednje dehidrirana, jako osjetljiva. Vrlo lako mi se začepe pore i do prije godinu i pol dana sam najvećih problema imala sa ogromnim potkožnim prištevima kojima bi trebala cijela vječnost da prođu, i jednom kad bi prošli ostavljali bi hiperpigmentacijske mrlje kojima bi još trebalo nekih pola godine da prođu

Holy grail proizvodi bez kojih ne mogu i zbog kojih nisam imala niti jedan jedini upalni potkožni proces već preko godinu dana:

1. La Roche Posay Lipikar Sindet - trebala sam nježan ali temeljit gel za umivanje i obožavam ga. Ne isušuje, ne iritia ni kožu niti oči, divno se nježno pjeni. Sad su mu promijenili formulaciju i nisam oduševljena, tako da izgleda da ću morati tražiti novu HG umivalicu

2. Paula's Choice Resist Weightless 2% BHA Body Treatment - trebalo mi je nešto sa salicilnom kiselinom, a da me ne isušuje i da nije tekuće (nisam ljubitelj tonera), baš zam željela kremu no sve što sam nalazila je bilo papreno skupo.
I onda sam kupila ovo čudo koje je namijenjeno tijelu, koristim isključivo na licu i traje mi godinu dana (majke mi nepotrošivo je ). Krema je super, taman hidratantna, ako nakon pola sata osjetim da mi licu treba još vlage onda namažem drugu kremu. Ovaj proizvod zaista obožavam i preporučam svima koji žele nešto sa salicilnom kiselinom i ne žele tisuću koraka i sate čekanja između koraka

Nemam treći
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:27   #3
Super tema! Meni su život kože promijenila dva proizvoda, serumi i bha kiseline!

Paula's choice 2% BHA koristim par puta tjedno (ne svaki dan jer mi je inače isušena koža) i otkad koristim pore su mi se smanjnile skorz (skoro nestale). Mitesere mi je isto smanjila jako

Otkad serume koristim koža mi 10x bolje izgleda, nije dehidrirana, siva, beživotna itd. Serumi koje sam koristila: Loko Fruit serum, Estee Lauder night repair i BiGood anti-age serum. Od navedenih mi je najbolji Loko Fruit serum, kad ga koristim koža mi fenomenalno izgleda, iako me malo živcira što je uljni serum pa sam masna, ali nema veze Estee Lauder je isto bio super ali Loko mi je bolji. BiGood mi je super za ujutro jer se brzo upija pa ga mogu staviti prije pudera.
Sarah Walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:53   #4
Meni je kombinacija ulja +Babylove gela olaksala sve i koza mi je super,govorim o rutini ciscenja lica,ne znam jel nesto moze biti jeftinije,brze i da mi je koza savrseno cista
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 21:17   #5
Bio Oil definitivno, nestalo mi je svako crvenilo na licu
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 21:42   #6
jako dobra tema! tip koze: mjesovita (mastim se na t zoni - uglavnom nos i celo, a obrazi suhi ili normalni), osjetljiva, sklona pristicima.

ono sto je vidljivo poboljsalo stanje koze:

1. clarins tonik zeleni za mjesovitu/masnu kozu - kada njega koristim vidljivo se manje mastim na t zoni ili uopce ne. ne isusuje kozu.

2. la roche posay micelarna voda - kada mi je koza buknula jedini preparat koji ju je smirio. samo sam natapala kozu s njom i crvenilo i alergijska reakcija mi se popravila U JEDNOM DANU. odtad religiozno samo to koristim jer me obicna voda isusuje. nevjerojatno kako smiri kozu.

sve ostalo mi je bez veze spomenuti jer znam par slicnih proizvoda takvog tipa npr origins charcoal mask i glamglow powermud istu stvar mi rade, ali mi je super kak mi ociste kozu, a ne isusuju.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 00:18   #7
Novexpert hialuron booster odlican za dehidriranu i isusenu kozu vec trecu bocicu koristim.
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:12   #8
Tip kože: masna t zona, ostatak lica normalan, obrazi - rozacea.

Po pitanju masne t zone moj holy grail proizvod je LRP effaclar duo + kremica.
Ne pamtim koliko tubica sam protrošila, ono što meni radi je to da mi isušuje prištiće ako se koji pojavi (obično pred menstruaciju) a inace mi sebum lijepo drži pod kontorlom, i pore su mi s njime čišće.
Probala sam i effaclar mat ali niti mi sjaj drži pod kontorlom i pore se brže pune.

Što se tiče rozace i ostatka lica tu zbilja nemam neki HG proizvod jer mi je zbilja teško naći nešto normalno što mi neće izazvati crvenilo i nered na licu. Obično ako ne izaziva crvenilo izaziva gadosti i tako obratno.
I isto tako probala sam ljekarničke brendove te drogerijske i zbilja ne mogu izdvojiti niti jedan proizvod za kojeg mogu reći da je napravio wow po tom pitanju i da se sa njime mogu pohvaliti da mi koža po pitanju tog problema nikad nije izgledala bolje..

HG umivalica sa kojom sam oduševljena je Nuxe kolekcija s medom, točnije gel Nettoyant et Démaquillant Visage.
Iako je ta kolekcija (općenito) namjenjena suhoj i osjetljivoj koži, meni spomenuti gel savršeno uklanja višak sebuma i jaaako je nježan.
Prije sam voljela Effaclar umivalicu ali me znala isušivati, ali od kako sam probala ovaj Nuxe sve druge umivalice mu nisu ravne.

Pohvala za temu
AnAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:25   #9
Normalna koža sklona dehidraciji i abnormalno mi se stvarali komedoni i miteseri.Neujednačena boja tena.

1.Aha liquid gold apsolutno top proizvod.Koristim ga cijele godine sa visokim spf-om. Dobar mi je bio i PC 8% aha
2.Hado labo premium 5 vrsta hijaluronske,smiri mi lice i bude baš plump
3.Guam glikolna peel off maska očisti lice savršeno,ujednačila mi boju lica maknula neke flekice

Imam ja i 4 i 5 no ovo su svakako top 3
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:01   #10
Suha koza sklona dehidraciji, u zadnjih godinu dana pojacana pojavnost mimickih bora (uglavnom na celu).

1. Elemis Pro- Collagen marine krema - nakon par dana koristenja ogromna razlika, vidno smanjena dehidriranost i suhoca koze, a bore su ublazene. Radije bih bila bez zuba nego bez ove kreme.

2. Afrodita 4D Collagen dnevna krema za suhu kozu - uvela sam ju da ne trosim u tolikoj kolicini prvo navedenu biduci da kremu nanosim dvaput dnevno plus prije spavanja, a skupa mi je. Odlicna krema za suhu kozu, odlicna podloga za make up za suhu kozu jer je dovoljno hranjiva i masna da se puder zalijepi za nju i ne naglasava suhe dijelove, ali ne masna u smislu da puder klizne s lica. I cini kozu plumpastom.

3. Nikel ulje od nocurka za dehidriranu kozu- kada ga ne koristim koza mi je nekako grublja i tvrdja. Takodjer daje plump efekt.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:09   #11
stvarno ne mogu izdvojiti samo jedan ili dva HG proizvoda , ali mogu reci da mi se koza preporodila otkad sam na azijskoj kozmetici. (inace sam bila mjesovita i dehidrirana)
kad bi nesto ipak mooorala izdvojiti to bi bili:
1. su:m secret repair (cijela linija)
2. it's skin propolis effector
3. benton snail bee essence

jedini zapadnjacki proizvod koji mi je godinama imao HG status je
effaclar a.i.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:18   #12
Vlastitu mješavinu ulja koja odnedavna pronalazi i vrlo zadovoljne korisnike.
Nakon neuspješnog holygrail-iranja po farmaceutici i nefarmaceutici, uzela sam stvar u svoje ruke,te složila booster formulu s 9 biljnih i par eteričnih ulja.Otkad ih koristim,preporudila sam se, koža mi se i manje masti i manje reagira na druge stvari,nije više tako krhka i suha i borice su puno manje izražene.Zasad HG status in my book.
Od stvari kojima sam ostala vjerna i koje su mi i dalje odlične za kožu i nakon dugo vremena-su Josie Maran Argan oil tinted moisturizer, Dermalogica Moisture balance, A-derma krema za suhu kožu i Chanel UV essentielle krema sa SPF 50...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ

Zadnje uređivanje majica_2008 : 21.03.2017. at 10:47.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:25   #13
Koža bila jaako suha, puna hiperpigmentacije, siva, sklona upalama, puna fleka od upala, sada normalna/mješovita i u pravilu bez fleka (nam ni od upala ni od hipera fleka).

1 - Alpha H liqudi gold - istovremeno mi je super za suhu kožu kao i za upaljenu, umiri kožu, pročisti... Kao i @andyca koristim ga cijelu godinu. Potrošila sam već nekoliko boca. Probala sam i druge proizvode s glikolnom od Aplha H i od drugih proizvođača, nisam našla ni jedan blizu ovom.

2 - BB KREME - Missha, Etude, Dr.Jart - one su mi bile otkriće prije nekoliko godina kad mi je koža bila užasno suha i kad su me svi puderi isušivali... Ali pokazale su se i super za izbjeljivanje hiperpigmentacije, zaštitu od sunca i puno toga tako da ih koristim proljeće/ ljeto i sada kad mi je koža normalna / mješovita.Meni su BB kreme zamijenile kreme sa SPF faktorom i meni to već godinama super funkvionira.

3 - SERUMI - mogu biti bolji i lošiji, ovisno o stanju kože i vremenskom razdoblju ih mijenjam, ali generalno od kad sam ih otkrila prije 5-7 godina nisam stavila kremu na lice bez seruma. Njih mijenjam prema potrebama kože, ali oni koje sam kupila nekoliko (više od 3) puta su
- Vital JAL hijaluronske kapi - jedini serum uz koji cijelu zimu nema isušenosti, preko njega savljam laganu kremu, a uz ovaj serum sam se pozdravila sa masnim kremama za lice.
- Dr. Jart+ V7 Radiance Serum (ovo je novija verzija Dr. Jart+ V7 Renewal Seruma), staru verziju sam potrošila dva ili tri, sad trošim novu, super kombinacija vitamina i niacinamida.

4 - pilinzi - Omorovicza Refining Facial Polisher i Alpha H Micro Cleanser - ne isušuju me, a super očiste i ispoliraju lice. UZ njih sam potpuno izbacila maske, jer ako poželim masku njih ostavim duže na licu i super funkcionira.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:55   #14
Pink grapefruit Neutrogena moisturizer i daily scrub, i uz to još koristim od Nive-e control shine toner. + svaki tjedan stavim tissue mask od Garniera. Ponekad ako mi je lice stvarno koma, onda stavim kokosovo prešano ulje.

Inaće imam normalnu kožu koja teži više prema suhoj.
 
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:45   #15
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
2 - BB KREME - Missha, Etude, Dr.Jart - one su mi bile otkriće prije nekoliko godina kad mi je koža bila užasno suha i kad su me svi puderi isušivali... Ali pokazale su se i super za izbjeljivanje hiperpigmentacije, zaštitu od sunca i puno toga tako da ih koristim proljeće/ ljeto i sada kad mi je koža normalna / mješovita.Meni su BB kreme zamijenile kreme sa SPF faktorom i meni to već godinama super funkvionira.
Moze preproruka za jednu od tih japanskih BB krema pliz? Koja najbolje prekriva a ujedno hidratizira? Imam jako suhu kozu i hiperpigmentacije ljeti.

Vec sam pisala na temi puderi za suhu kozu da mi je najbolja tonirana krema Couvrance od Avene-a, nijansa 02 natural beige. Jako hidratantna, dobro pokriva (srednja pokrivna moc), te ima spf 15. Imam osjecaj da ne samo da poboljsava trenutacni izgled koze, vec ju i dodatno njeguje.

Od proizvoda za umivanje i skidanje make up-a najbolji mi je Vital Sap no sap. Njezan, dobro skida sminku i nimalo na isusuje i ne pece. Samo, ambalaza je uzas.

Od ta dva navedena proizvoda koza mi je super, ne dobivam pristice i ne perutam se, sto sa drugim proizvodima nije slucaj. Jos trazim HG kremu za lice.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 19:33   #16
serumi za lice i oči lancome genifique
__________________
Jass blog za njegu kože: njegakožeiznad35, za njegu duše se sluša: divinska glazba i čita (opet i opet) jer knjiga je ista, ali ja nisam <3
Jassica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 20:27   #17
BHA kiselina (tj. proizvodi s njom, ne zelim reklamirat konkretne proizvode jer nisam sve ni isprobala) za ciscu kozu sa manje upala, pristica i akni.
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:19   #18
miyu nia mega krema za lice
miyu mineralni puder

(imam osjetljivu, reaktivnu i problematicnu kozu)
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:56   #19
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Moze preproruka za jednu od tih japanskih BB krema pliz? Koja najbolje prekriva a ujedno hidratizira? Imam jako suhu kozu i hiperpigmentacije ljeti.

Vec sam pisala na temi puderi za suhu kozu da mi je najbolja tonirana krema Couvrance od Avene-a, nijansa 02 natural beige. Jako hidratantna, dobro pokriva (srednja pokrivna moc), te ima spf 15. Imam osjecaj da ne samo da poboljsava trenutacni izgled koze, vec ju i dodatno njeguje.
Ne znam koja ti nijansa treba, nisam taj Avene nikad koristila, a s azijskim BB kremama je najteže naći nijansu.
Ali iskreno ako ti je tako dobar Avene ne miči se od njega. Meni treba jači SPF a ne volim kreme s faktorom pa su mi tu BB kreme bolji izbor. A i meni su trajnije od običnih toniranih krema.

Ako bi ipak probala, ajde na temi BB kreme napiši koja ti nijansa drugih pudera odgovara da ovdje ne smetamo. A tamo će se javiti i više drugih cura koje koriste BB kreme.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 10:38   #20
Hm teško mi je izabrati određene stvari, više je kombinacija korištene kozmetike sa puno vode i puno sna te malo stresa/podočnjaka, kao i svima.

- čaj od šipka i hibiskusa pomiješan sa malo vode i kap glicerina kao prirodna maska sa AHA kiselinama te Bigood Anti-Age serum je kombinacija zbog koje nemam više izražene hiperpigmentacijske fleke oko usana i nosa, nastale zbog dugogodišnjeg izlaganja suncu bez SPF-a

- bilo kakav SPF proizvod, kao prevencija borama, dehidraciji, flekama i ostalim užasima, najdraži u zadnjih godina mi je Kiss My Face Sensitive Side 3in1 SPF30

- korejska metoda duplog čišćenja + toniziranja mi se pokazala odličnom metodom njege tj. čišćenja lica, jer napokon su mi pore manje zakrčene a proizvodi se bolje i brže upijaju.

- DIY maska sa zelenom glinom i ugljenom - do sad mi ništa nije efiksano čistilo pore kao ovo (kome treba recept neka javi)
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.