Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2014., 13:38   #2101
Napises datum ili 1.dan,2.dan i tako dalje. Pogledaj na uputnici sto ti pise za sto je i onda pogledaj na netu da budeš sigurna
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 20:15   #2102
na uputnici pise F-hb 1.dan,2.dan,3.dan
a da li mogu ja npr.u 1 dan dvije stolice skupit?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 22:05   #2103
Ne možeš. Svaka stolica mora biti od drugog dana.
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 22:15   #2104
A ak jedan dan nejdeš kenjat na wece, ka onda? Pišeš na naljepnice 1. Dan, 3. Dan...
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 02:08   #2105
Evo da se i ja javim. Ova godina mi je bila podosta stresna, covjek bude pod stresom zivcira se i ne misli na sebe i svoje zdravlje i tijelo sve upamti. Prije 2,5 mj me dva tjedna za redom strasno bolila glava i najednom je prestalo. I mir, covjek je sretan nema glavobolje, uziva. I odjednom su me poceli hvatat grvevi u trbuhu, strasna bol u zeludcu, tjeranje na podrigivanje a od podriga nista, tjeranje na povracanje, kašasti proljev, grozni plinovi i bol u ledima ajmo rec iza zeludca...i tako svaki, svaki dan. Ja sam po prirodi inace osjetljivija osoba i previse razmisljam i zakljucijem i zivciram se al nista to ne iskazujem, svima djelujem ko smirena osoba i briga ju za sve. I otisla sam na more dva tj skroz se opustila i nestalo je sve sve. samo me 3 dana ulovila mucnina al ne u komadu. I slijedi povratak u Zagreb i povratak svih simptoma ali srecom bez proljeva, nego dolazak zatvora. Bila sam kod doktorice krvna slika je odlicna, samo mi je amilaza povisena. Dala mi je zipantola tablete i misar. Pijem zipantolu svako jutro i skuzila sam da teka upooce vise nemam, i nemogu ni na wc i povracat me tjera i bol u zeludcu. Sve zivi sam isprobala i cajeve, i mjenjanje prehrane ali nista nista...barem sam otkrila da mi jako puno hrane smeta, s tim da sam prije godinu dana smrsavila 40 kg i eto tijelo sve upamti i vraca..i sad se borim sa svojim mucninama i neznam vise kako si pomoc.
kokosjajuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 17:55   #2106
Meni je IBS eliminirala tableta za Alzheimerovu - Memantin. I ne pijem ju zbog alzheimera(imam 32 godine) vec zato sto je vrlo efektivna za OCD(opsesivno kompulzivne sklonosti) pa i IBS i ostale psihosomatske tegobe, mnogo efektivnija nego za Alzheimer uostalom...

Za to je vjerojatno zasluzno Memantinovo blokiranje 5HT3 receptora

http://www.amriglobal.com/partnering...m_15_29_sb.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Memantine

Zadnje uređivanje addx : 14.09.2014. at 18:04.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 22:28   #2107
Quote:
the queen 23 kaže: Pogledaj post
Ne možeš. Svaka stolica mora biti od drugog dana.
sad vise nis ne kuzim,bas pitala danas jednu dr inace maminu prijateljicu rekla mi da mogu i u istom danu skupit,ako 2,3 puta idem u danu na wc mogu to skupit,uglavnom da su iz razlicite stolice
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 08:03   #2108
Quote:
kokosjajuha kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim. Ova godina mi je bila podosta stresna, covjek bude pod stresom zivcira se i ne misli na sebe i svoje zdravlje i tijelo sve upamti. Prije 2,5 mj me dva tjedna za redom strasno bolila glava i najednom je prestalo. I mir, covjek je sretan nema glavobolje, uziva. I odjednom su me poceli hvatat grvevi u trbuhu, strasna bol u zeludcu, tjeranje na podrigivanje a od podriga nista, tjeranje na povracanje, kašasti proljev, grozni plinovi i bol u ledima ajmo rec iza zeludca...i tako svaki, svaki dan. Ja sam po prirodi inace osjetljivija osoba i previse razmisljam i zakljucijem i zivciram se al nista to ne iskazujem, svima djelujem ko smirena osoba i briga ju za sve. I otisla sam na more dva tj skroz se opustila i nestalo je sve sve. samo me 3 dana ulovila mucnina al ne u komadu. I slijedi povratak u Zagreb i povratak svih simptoma ali srecom bez proljeva, nego dolazak zatvora. Bila sam kod doktorice krvna slika je odlicna, samo mi je amilaza povisena. Dala mi je zipantola tablete i misar. Pijem zipantolu svako jutro i skuzila sam da teka upooce vise nemam, i nemogu ni na wc i povracat me tjera i bol u zeludcu. Sve zivi sam isprobala i cajeve, i mjenjanje prehrane ali nista nista...barem sam otkrila da mi jako puno hrane smeta, s tim da sam prije godinu dana smrsavila 40 kg i eto tijelo sve upamti i vraca..i sad se borim sa svojim mucninama i neznam vise kako si pomoc.
Ja pijem Zipantolu zbog kroničnog gastritisa i mogu ti reći da je odličan lijek što se želuca tiče, ali moraš mu dati vremena, odnosno pričekati da se stijenka želuca oporavi. Meni je trebalo jedno mjesec dana da mi se sve vrati u normalu. Stvarno se nadam da će ti pomoći, važno je držati se terapije.

Edit: Koliko je meni poznato mučnina može biti posljedica zatvora.
__________________
La Plus Heureuse - http://themosthappy.weebly.com/
Anne-Boleyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 15:02   #2109
Pijem zipantolu svaki dan, pa cemo vidjet rezultate...moguce, sad mi se desava da uopce nejdem na wc po dva dana najvise i onda dobim proljev i tako u krug...
kokosjajuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 07:26   #2110
Mislim da ti je taj problem sa stolicom vezan uz IBS. Meni je isto tako, a želudac je super otkad sam na Zipantoli. Čitala sam negdje da treba oko 6 tjedana da se sluznica želuca oporavi vjerojatno ćeš onda primjetit poboljšanja. Znam kako ti je.
__________________
La Plus Heureuse - http://themosthappy.weebly.com/
Anne-Boleyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 10:34   #2111
evo mene opet :/
od kad sam pojela one mahune prije tjedan dana,izmjenjuje mi se meka stolica i proljev. tocnije jedan dan mi je meka,pa drugi dan zatvor,iduci opet meka ili proljev,pa onda opet nista. jucer je bila kolko tolko normalna,danas ujutro opet proljev. uz to skoro svaki dan,najvise navecer prije spavanja osjecam da mi crijeva rade,krulje i odma ujutro uglavnom nakon dorucka moram na wc. ne znam vise sto da jedem da se unormali,tolko sam isfrustrirana vec da samo o tome mislim :/
Lota94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 18:31   #2112
Ja od kad ne razmisljam o tome, malo mi je bolje, izuzev lose kombinacije hrane, tu onda nema pomoci..
U zadnja dva tjedna stolica je mekana, zatvor tesko kad da imam duze od jednog dana, a i ak propustim taj dan obavit nuzdu, drugi dan je onda sou, onda po 4-5 put idem na wc...

Uglavnom jedem u manjim kolicinama s dost povrca i voca i malo kretanja da crijeva razradim
Tak da pokusavam taj ritual hranjenja dovest u neki red i pokusavam se ne natrpat svim i svacim..
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 15:40   #2113
Jel moguce da sam od seldiara dobila crnu stolicu?
pcnppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 15:49   #2114
Dal mozda ima tu netko iritabilni kolon a da ima problema sa stitnjacom?
Nekako mislim da stitnjaca moze raditi te gluposti..
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 16:06   #2115
Quote:
pcnppp kaže: Pogledaj post
Jel moguce da sam od seldiara dobila crnu stolicu?
Koliko ja znam seldiar nebi smio promjeniti boju. Heferol i ostali preparati za nadoknadivanje zeljeza se tako manifestiraju.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 17:54   #2116
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Dal mozda ima tu netko iritabilni kolon a da ima problema sa stitnjacom?
Nekako mislim da stitnjaca moze raditi te gluposti..
evo me vec 20god pijem tablete za stitnjacu ,od kad znam za sebe skoro
i stitnjaca zna izazvat ibs da potvrdilo mi dvoje doktora
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 20:39   #2117
Znala sam...
Vjerojatno da je to to...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 22:42   #2118
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Znala sam...
Vjerojatno da je to to...
od nje nazalost sto sta dodje
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 06:52   #2119
Ja imam ibs, a osim njega i probleme s mokrenjem, urolog mi je rekao da bi uzerok mogla biti stitnjaca...
Ako je stvarno tako -cemu piti tablete za ibs-kad je to samo posljedica-ne i uzrok..
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 23:12   #2120
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Ja imam ibs, a osim njega i probleme s mokrenjem, urolog mi je rekao da bi uzerok mogla biti stitnjaca...
Ako je stvarno tako -cemu piti tablete za ibs-kad je to samo posljedica-ne i uzrok..
ja za ibs svasta probala nista ne pomaze,jednostavno se pomiris s tim da je to tako i ides dalje,a stitnjaca zna svasta pustit,svakakve probleme napravit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.