Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2011., 11:02   #241
Dobro, hvala ti svejedno
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 11:24   #242
hmm...pcija odregistriraj za odredene dionice ti se otvori tek nakon T+3 dana. ja sam kupio 10.6. i do danas uopce nisma imao opciju odregistriraj za te dionice. danas se pojavila, odregistrirao sam sve i sad stji tamo nalog ceka potvrdu.

ispod stoji raspolozivo 0 tako da znam da se ceka samo CL.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 11:46   #243
Ma ja imam te dionice već par godina... unio sam da se sve odregistrira, sad mi piše "čekanje potvrde".
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 14:41   #244
trebalo bi biti u roku odmah ili 15-20 minuta, nije to namira da mora proć T+3 dana.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 14:51   #245
Prošlo je, odregistrirane su.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 14:59   #246
viš ni 20 minuta.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 19:12   #247
Ima netko da je potpisao ugovor sa Fimom ili su svi prešli kod druge brokerske kuće? Imam nešto sitno dionica, ali ne trgujem s njima i ne znam što bi bilo najpametnije napraviti. Zašto svi bježe od ove FIME i koje su prednosti Agrama u odnosu na Fimu i kolika je provizija (0,4%?)
Daelynn° is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:43   #248
a FIMA je uvijek nesto malverzirala kolko ja znam. sjecam se da su sa Varteksom nesto kemijali prije onog booma, i da su dosta spusili tokom krize. spominjali su se i nesto oko Djure Djakovica. Uglavnom su bili povezani s navlakusama pred stecajem. To je samo moj stav. Ja sam se prebacio kod drugog brokera i sad kad gledam potrebnu dokumentaciju za prec kod FIME kompliciranije i skuplje je to nego otvorit novi racun kod drugog brokera i preregistrirat donice.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:54   #249
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
a FIMA je uvijek nesto malverzirala kolko ja znam. sjecam se da su sa Varteksom nesto kemijali prije onog booma, i da su dosta spusili tokom krize. spominjali su se i nesto oko Djure Djakovica. Uglavnom su bili povezani s navlakusama pred stecajem.
ja da sam sad u komplit lajnu ne bi prešo u fimu al istini za volju fima nikad nije zajebala klijente..a to ko je s kim za svoj book kemijo i s čim je druga priča i kad bi o tome počeli pričat server od foruma bi bio premali..morali bi se opremit ko wikipedia
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 12:51   #250
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Ja sam se prebacio kod drugog brokera i sad kad gledam potrebnu dokumentaciju za prec kod FIME kompliciranije i skuplje je to nego otvorit novi racun kod drugog brokera i preregistrirat donice.
A koji su to troškovi? Treba samo poslati 2 potpisana ugovora i kopiju tekućeg i osobne (ne piše da treba ovjeravati) poštom, zar su to neki troškovi?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 16:10   #251
postanski troskovi. obzirom da sam iz zga vec mi se vise puta dogodilo da im moram slat neku dokumentaciju. prelaz na brokera u zgu mi je smanjio troskove.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 16:27   #252
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
ja da sam sad u komplit lajnu ne bi prešo u fimu al istini za volju fima nikad nije zajebala klijente..a to ko je s kim za svoj book kemijo i s čim je druga priča i kad bi o tome počeli pričat server od foruma bi bio premali..morali bi se opremit ko wikipedia
Siguran sam da ni drugi brokeri nisu bebe,evo naprimjer... preko CL-a mi sve transakcije prolaze bez nekih zakulisnih igara,dok mi se na Agramu zna dogodit da čim krenem na zadavanje naloga odma počnu iskakati nalozi koji me preskaču.Ne bih htio griješit dušu,ali vjerujem da se u Agrama zbirno kontroliraju svi nalozi,i ako na nekom tickeru postoji hm...recimo "viši" interes,odma dolazi do reakcije.

CL je na tom planu IMO bio čist ko suza i zato mi je dodatno žao što su riknuli. U svakom slučaju,preporučam svim ulagačima da ipak drže lovu na dva mjesta,a tko je najbolja zamjena za CL ne znam,možda Abacus,možda šefov PBZ...

P.S. Mislim da bi bilo pametno otvorit temu tipa "koji je broker najpošteniji" ili ćemo to nadovezat na topiku o brokerima.Što kažu modovi,smije li se otvorit nova tema?
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 17:57   #253
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
dok mi se na Agramu zna dogodit da čim krenem na zadavanje naloga odma počnu iskakati nalozi koji me preskaču.
a gle lako moguće..iako da im to ideš prigovorit poslali bi te psihijatru i obećali popust pošto si agramov klijent u poliklinici Sunce
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 11:14   #254
nisam na vrijeme prešao u Agram pa sad gledam burzu s 15 min zakašnjenja, a naloge ne mogu zadavati.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 12:00   #255
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
a gle lako moguće..iako da im to ideš prigovorit poslali bi te psihijatru i obećali popust pošto si agramov klijent u poliklinici Sunce
Možda da se osiguram u Euroherca od gubitka na dionicama zbog big brother maltretiranja malih ulagača

Šalu na stranu,kako imam dva brokera neke dionice sam kupovao na oba accounta i onda nije teško skužit da me prek agrama neko prca,a prek CL-a nitko ništa. Kad imaš samo jednog brokera onda to nemoš skužit,misliš da je trenutno netko aktivan na toj dionici. Na Agramu definitivno postoji šema praćenja naloga na nekim tickerima,tako da me nekad preskaču a nekad se zadaju nalozi identične vrijednosti. Logično je zaključit da je CL ostao čist od ovakvih manipulacija,jer su imali zadavanje naloga preko brokera,a Agram ima automatizirani sistem.Sve ima svoje prednosti i nedostatke,pa stoga i kažem da bi trebalo imat dva različita brokera.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 13:27   #256
posebno ako vam uvedu šorteve onda kod jednog brokera na pounje trikotaži ideš long a kod drugoga je šortneš onako da nitko ne vidi...tako je i goldman sex digo pare u americi, u jednoj sobi prodavali klijentima financijsku robu koja će kao dramatično rasti a iz druge sobe odšortali jedno dvaest kompozicija iste robe...sad im se malo sudi...
kad vrag kolo zavrti ti samo odrežeš onu poziciju koja je protiv tebe
pod uvjetom da u isto vrijeme ne dopuštaju i long i short poziciju na istom equity-ju

e to će bit veselo...
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 14:55   #257
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
postanski troskovi.
Jašta, treba tih par kn uštediti.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 21:10   #258
Quote:
Daelynn° kaže: Pogledaj post
Zašto svi bježe od ove FIME i koje su prednosti Agrama u odnosu na Fimu i kolika je provizija (0,4%?)
Ako ih uspoređujemo, kod Agrama su puno niže provizije i iznose 0,4% bez minimalne provizije. Osim toga Fima e-trade puno puta pokazuje krive vrijednosti prometa, kao npr. danas. Evo usporedbe današnjeg prometa koji na kraju trgovanja prikazuje Fima i stvarnog prometa koji je danas bio na burzi:



Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.