Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 08:09   #901
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da se hvali Wahid i Puvačić. Znam da Wahid nema naručivanje i to mi je malo problem jer baš nemam vremena cijelo jutro čekati u redu.
Neznam za doktoricu Puvačić kako ona stoji sa time?
Kod nje nema naručivanja, dođeš i čekaš. Znaju biti gužve i zna se nekad dosta čekati.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 14:28   #902
Quote:
with kaže: Pogledaj post
Bila jučer na Borovju da se prebacim, naravno da sam došla točno na početak pauze!!
Odmah sam skužila odnos sestre-doktorice.
Doktoricu sam samo vidjela, čini mi se simpa, ali i sestra mi je ok, onak stroga, ali pravedna.
Sve u svemu da nije bilo pauze, bila bi gotova za 10-ak min.
Mada koliko sam ja jučer skužila (sestra je pričala s jednom pacijenticom) da se doktorica vraća u 6.mj.
Ja zadovoljna

Paprika hvala na info
Jel bi mi mogla molim te reći ime te doktorice kod koje si se prebacila i broj telefona jer ja već mjesecima trazim gin. i nitko me ne prima pa bi probala tamo..
Teena_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:28   #903
Pozz curke,

slušajući savjete na ovom forumu prebacila sam se kod dr. Wahida na Krugama- odgovara mi zbog blizine. Moj problemi: papa u 2. mjesecu je pokazao ASCUS- kažu ništa strašno.
Napravila test na HPV u Modernoj dijagnostici- rezultat: pozitivno na HPV niskog rizika.
Planiram trudnoću i želim napraviti briseve- preskupo mi je u privatnim klinikama davati 1400 kn i više, pa sam odlučila negdje se upisati kod socijalnog ginića (do sada nisam nikad bila upisana kod nijednog). Do sada sam uvijek išla privatno- Eljuga (dr. Mazalin- nikako ne preporučujem) i jednom sam bila u poliklinici Harni (dr. Boras- preporučujem). Kod dr. Boras je rađen i taj zadnji papa koji je pokazao ASCUS.
I tako ja sva sretna, upišem se kod dr.Wahida da bi im dao uputnice za briseve i da mi se konačno isplati to dugogodišnje plaćanje zdravstva (+ dopunsko), a on mene prvo napada kako ja idem stalno kod privatnika, kako imam puno novaca itd..,
Malo je reči da sam bila zatečena takvim pristupom!!! I još sam mu rekla da planiram trudnoću, a on meni nek radim na bebi, a briseve i papu ćemo raditi u 9 mjesecu- I što sad?? Recite mi neki savjet- da li da idem ponovno k njemu da izmislim neku priču (kao što sam vidjela na forumu da cure rade), i da inzistiram na brisevima?? Ja sam stvarno odgovorna osoba, posebno sam oprezna što se tiče moguće trudnoće i želim u nju ući zdrava, a ne rješavati probleme tokom trudnoće. Inače, moj suprugu mi je prvi i jedni partner sa kojim sam imala spolne odnose- tako da ako mi išta nađu- znam od koga sam dobila :-((
star222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:33   #904
ginekologa ima svakakvih, a definitivno mislim da tvoj nije među vrlima. kaj njega ima bit briga kud ti ides sa svojim novcima? nervira me stav prema kojem gospon doktor misli da je bog.
mislim da se oko hpv-a ne trebas bas zabrinjavati (kazes, pozitivna si na niskorizicni, sto bi onda znacilo da si na visokorizicni negativna, jel?), ASCUS ti moze biti i od neke upale ili nesto tako.
zato bi bas bilo dobro da ti napravis briseve,da se vidi da nisu mozda ureaplazma i micoplazma u pitanju. one znaju zafrkavat u trudnoci, a daju se izlijecit antibioticima.
ja bi na tvome mjestu isla opet do njega. pa ako ne bi popustalo, rekla da svrbucka i pecka.....pa kud puklo da puklo.
a ako ni to ne upali, lijepo na hzzo i trazit zahtjev za promjenom doktora zbog neslaganja.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 11:49   #905
Može li mi netko reći kako ide procedura sa studentskim ginekologom i gdje da ga točno nađem? U Andriji Štamparu ili? Koliko se dugo čeka na pregled?

Hvala
oceann is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 23:26   #906
nema više studentskog ginekologa...

ginekologa biraš na isti način kao liječnika opće prakse i stomatologa...u zg je jako teško naći ginekologa, većina dobrih je popunjena i više ne prima pacijente....

ali trenutno prima jadranka puvačić-solomun u domu zdravlja kruge...cure na forumu je jako hvale, pa iskoristi priliku i odi se upisati što prije dok još ima mjesta....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 12:10   #907
moze li mi netko reci kako sada prima dr. racki u runjaninovoj? sjecam se da su prvo bila narucivanja, poslije su uveli uzimanje brojeva i cjelodnevno sjedenje, ali dugo nisam bila pa ne znam kako je sada?

btw, kako doktor prima one koji nisu bas akutni, ali imaju neku upalu? meni se ne ceka puno jer mi se stalno piski.

hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 12:50   #908
Quote:
star222 kaže: Pogledaj post
Pozz curke,

slušajući savjete na ovom forumu prebacila sam se kod dr. Wahida na Krugama- odgovara mi zbog blizine. Moj problemi: papa u 2. mjesecu je pokazao ASCUS- kažu ništa strašno.
Napravila test na HPV u Modernoj dijagnostici- rezultat: pozitivno na HPV niskog rizika.
Planiram trudnoću i želim napraviti briseve- preskupo mi je u privatnim klinikama davati 1400 kn i više, pa sam odlučila negdje se upisati kod socijalnog ginića (do sada nisam nikad bila upisana kod nijednog). Do sada sam uvijek išla privatno- Eljuga (dr. Mazalin- nikako ne preporučujem) i jednom sam bila u poliklinici Harni (dr. Boras- preporučujem). Kod dr. Boras je rađen i taj zadnji papa koji je pokazao ASCUS.
I tako ja sva sretna, upišem se kod dr.Wahida da bi im dao uputnice za briseve i da mi se konačno isplati to dugogodišnje plaćanje zdravstva (+ dopunsko), a on mene prvo napada kako ja idem stalno kod privatnika, kako imam puno novaca itd..,
Malo je reči da sam bila zatečena takvim pristupom!!! I još sam mu rekla da planiram trudnoću, a on meni nek radim na bebi, a briseve i papu ćemo raditi u 9 mjesecu- I što sad?? Recite mi neki savjet- da li da idem ponovno k njemu da izmislim neku priču (kao što sam vidjela na forumu da cure rade), i da inzistiram na brisevima?? Ja sam stvarno odgovorna osoba, posebno sam oprezna što se tiče moguće trudnoće i želim u nju ući zdrava, a ne rješavati probleme tokom trudnoće. Inače, moj suprugu mi je prvi i jedni partner sa kojim sam imala spolne odnose- tako da ako mi išta nađu- znam od koga sam dobila :-((
meni moj gin. nije htio dati upitnicu za briseve, otisla sam privatno u Novamed, u novom zagrebu i platila sve zajedno 640 kn, nisu mi jos ni zaracunali uzimanje brisa... kad mi je rekla koliko ce kostati piala sam dal je dobro pogledala jer e svugdje iznad 1000... druga stvar koju mozes napraviti, ali to jos provijeri da ti socijalac uzme uzorak i ti odneses u rokfelerovu i tamo bi te to trebalo kostati 450 kn, no ne znam koliko se ceka..nazovi Rokfelerovu i pitaj, a za Novamed je potrvdeno i nalazi su gotovi za 2 dana....
minory is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 09:58   #909
Thumbs down

Quote:
malaplava33 kaže: Pogledaj post
Ja sam skroz nova ovdje, nemam naviku pisati po forumima, samo skupljam savjete , ali puko mi je film pa se registrirala.

Naime, izluđuje me moj ginekolog, dr Zadro iz Sesveta
Joj,neznam sta bi rekla za tog covjeka,ja sam se isto kod njega prebacila prije nekih dvije godine.U početku je bio oke,prvi pregled mi je bio stvarno super,ljubazan,odgovara na pitanja,pažljiv.A sad zadnji pregled koma.Došla sam na redoviti godišnji pregled,a on me pregledao u manje od 5 min,napravio papu,ultrazvuk...al tako grubo,da sam u jednom trenutku nesvjesno skupila noge...užasno me bolilo.Kad je završio nešto je promrmljo u bradu i rekao da se obučem i da moramo razgovarat,ja sam se prepala,a on mi nije reko ništa nego da će se papa test možda morat ponovit.Kad sam ga pitala zašto i rekla mu da me prepao svojim izrazom lica i odgovorima,pitao me jer ja na nesto sumnjam.Ja sam rekla da ne,jer stvarno nemam nikakvih problema,na sta je on rekao,eto vidis sve je onda u redu i poslo me van...papa test naravno čekam već više od dva mjeseca

Zadnje uređivanje leeloo27 : 10.04.2011. at 18:32.
Ananda19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 12:18   #910
bok! zanima me ima li ko iskustva sa dr. ljiljanom kos?
nella.j is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 14:54   #911
pozdrav!
vidim da hvalite dr.Wahida,zanima me prima li on nove pacijentice?i ako može neki telefonski broj na pp
prvi put idem kod ginekologa i namjeravala sam se upisati kod dr Lukende,ali nisam čula baš pohvale o njemu...
__________________
< Sometimes you will never know the true value of a MOMENT,until it becomes a MEMORY >
Blond MoonLight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 16:41   #912
Pozdrav cure..
Molim vas za pomoć, ono stvarno molim.. Trebala bih kod ginekologa za obavit svoj prvi pregled (nadam se da cu prezivjet:/), doktorica opce prakse me zbog ucestalih upala mjehura ne želi slati na daljnje pretrage dokle god ne obavim pregled kod ginekologa. Zvala sam gotovo sve ginekologe sa liste hzzo-a i nitko ne prima nove pacijentice Studentica sam i nije mi bas lako odvojit novce za briseve kod privatnika pa vas molim ako znate nekog tko prima na podrucju Zagreba nove pacijentice preko hzzo-a (i da nije bescutna osoba) da mi javite na privatne poruke. Bit cu vam jako zahvalna, jer mi je stvarno hitno i vec sam pomalo ocajna da se svih tih zenskih tegoba nikad necu rijesit help!

U krajnjem slucaju mogu i prijedlozi privatnika ako su barem donekle razumnih cijena. Hvala!
cocolinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 11:43   #913
Question Ginekolog - preporuka (Studentska poliklinika / Runjaninova?)

Bok curke,

već me neko vrijeme muči pitanje odabira novog ginekologa pa se nadam da ću ovdje dobiti neki dobar savjet...

Moj trenutni ginekolog (kojeg imam 5 godina) je u Domu zdravlja Željezničar, no otkad sam se tamo upisala svaki put me dočeka novi... 3 pregleda i 3 različita doktora... Da ne spominjem da su uvijek nervozni i neljubazni i da uvijek kad naletim rade za 2 smijene pa me ni ne pogleda. (Jedva zna kak se zovem, a kamoli dijagnozu :@)
Ugl.
Tražim nekog dobrog ginekologa koji će se potruditi pogledati me, popričati samnom kao čovjek i dati mi koj koristan savjet.
Pošto imam određenih problema s kretanjem zamolila bih ako netko može dati iskustva sa Studentskom poliklinikom ili Runjaninovom jer bi mi ta 2 mjesta odgovarala.
I naravno, mjenjaju li se i tamo doktori svake godine...?
Također mogu li ostati u Studentskoj i nakon završetka studija...

Hvala puno na mogućim odgovorima.
Miss Macabrette is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.04.2011., 19:27   #914
Pozdrav svima,

da li mi netko može preporučiti privatnog ginekologa negdje na području trešnjevke ili trnja jer planiram trudnoću......?

Važno mi je da se sa tom osobom može normalno popričati, da je ugodan/na, da pregledi nisu bolni i da se u njih mozes pouzdati....

Želim da mi taj proces prođe u ugodnom sjećanju.....

Hvala !!
jellenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 22:39   #915
odvratno, odvratno, odvratno!!!

nakon što sam dugo tražila ginekologa, zvala na milijun i petsto brojeva i valjda sve moguće domove zdravlja, naiđem na informaciju da doktor jean chedid (i ostali) primaju pacjente. nazovem da se uvjerim, vele na recepciji da prima. dobro. nazovem ordinaciju - prima. dobro. dođem tamo, sestra popuni neki formular i veli odi si to ovjeri u HZZO i dođi kod nas da bi ti otvorili karton. dobro.
danas napokon uhvatim vremena i odem u HZZO, kad ono.!! on NE PRIMA!!! već mjesecima je prebukiran i umjesto da to kaže pacjentima, on ih šalje u HZZO gdje ih oni onda odbiju.

užasno me to naživciralo jer sam morala izostati da bi otišla u HZZO i zato što sam zvala i više puta (i na više mjesta) pitala dali prima i odgovor je uvjek bio da. ma nabijem ih lakome!!!
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 12:05   #916
Ne mogu vjerovati da to radi! Koji pacijent!

Ono što meni smeta kod većine ginekologa je to što mi moramo biti liječnici, umjesto njih. Ja sam, na primjer, išla godinama u Sunce i stalno neke upale, pa onda parakeratoza (rast dodatnog tkiva) koja u konačnici može dovesti do tumorskog tkiva, a da mi ginekologica NIKAD NIJE NI SPOMENULA da postoje brisevi ili da bi ih trebala napraviti. A plaćalo se usluga, misliš vrijedi, a ono...dok sama nisam došla na forum i krenula surfat, ništa...

Isto je recimo i s dr. Bokić, napravit će ti, ali ako TI NJOJ KAŽEŠ I TRAŽIŠ, a ako ne znaš i nisi informiran, šutne te van i bok...jebiga, što će mi liječnik kojem ja moram govoriti što da radi?
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 22:11   #917
Quote:
jellenna kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

da li mi netko može preporučiti privatnog ginekologa negdje na području trešnjevke ili trnja jer planiram trudnoću......?

Važno mi je da se sa tom osobom može normalno popričati, da je ugodan/na, da pregledi nisu bolni i da se u njih mozes pouzdati....

Želim da mi taj proces prođe u ugodnom sjećanju.....

Hvala !!
Ima li neka dobra dušica s preporukom?
jellenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 23:54   #918
imas polikliniku sunce na trnju.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 11:19   #919
Studentica sam tu i do sada sam išla kod studentskog ginekologa u dom zdravlja kod Gupčeve zvijezde. Upravo držim test na trudnoću u ruci i on je pozitivan.... pokušala sam se naručit kod studentskog, prvi slobodni termin je 30.5., što ne dolazi u obzir. Treba mi HITNO pregled, molim vas za savjet što da napravim, kome da se javim....
Kao što sam napomenula, studentica sam, jednostavno nemam novca za privatnike.

EDIT: nemam svog ginekologa, uvijek sam išla kod studentskog

Zadnje uređivanje ajka2 : 19.04.2011. at 11:30.
ajka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 15:09   #920
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Kod nje nema naručivanja, dođeš i čekaš. Znaju biti gužve i zna se nekad dosta čekati.

Prima li dr. Puvačić nove pacijentice?

Hvala
master_of_none is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.