Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 07:22   #241
Quote:
MIŠKA kaže: Pogledaj post
Čitam vaše postove, idolazim do mnogih dobrih ideja.
A zakaj ih s nama ne podijeliš?

Quote:
MIŠKA kaže:
Zanimalo bi me u koje bi ste dionice uložili 100-200tkn ,
da ih ne prodajete sljedećih minimalno 3-5 godina.
KOEI - 30%
ADPL - 30%
KODT - 20%
IGH - 20%

Ako bi prinos ovakvog portfelja u sljedećih 3-5 godina bio manji od 70% uključujući dividende (a kad pogledaš to je vrlo skromni PGP), ostavio bih se dioničarstva.

Diclaimer - ni slučajno donositi odluke na temelju bezveznih prijedloga/savjeta na forumu!
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Old 01.02.2011., 08:33   #242
http://www.vecernji.hr/biznis/narodu...-clanak-246741
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 01.02.2011., 10:15   #243
Quote:
MIŠKA kaže: Pogledaj post
Poštovani!

Čitam vaše postove, idolazim do mnogih dobrih ideja.
Zanimalo bi me u koje bi ste dionice uložili 100-200tkn ,
da ih ne prodajete sljedećih minimalno 3-5 godina.


Hvala unaprijed svima na odgovorima!
JNAF- 20%
HT - 20%
KODT - 20%
KRAS - 20%
ZABA - 20%

Konzervativno, za miran san. A dividendica kaplje (osim JNAF).

Nafta, tele, elektroind., prehrana, banke - od svega pomalo.
Građevince izbjegavaj. Oni su pluskvamperfekt. Zarađivali su samo dok je država višestruko preplaćivala poslove zbog izvlačenja love.
__________________
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better." S. Beckett
agricola is offline  
Old 01.02.2011., 11:41   #244
molim moderatoricu da premjesti postove koji nemaju veze s temom.
Hvala lijepa, najljepša.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 01.02.2011., 12:05   #245
Samodol se raspištoljio po mirovincima (po naknadama i slično)

http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/miro...vi,104221.html
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 01.02.2011., 14:46   #246
Za sve korisnike PBZ investora:

Poštovani klijenti,


u subotu, 29.01.2011. godine, Privredna banka Zagreb d.d. u sklopu svojih redovitih aktivnosti unaprjeđenja funkcioniranja PBZ Investora nadogradila je isti s novom verzijom. Prije svake nove verzije Privredna banka Zagreb d.d. maksimalnu pozornost posvećuje dugotrajnom i temeljitom testiranju. Unatoč tome, u produkciji su se pojavili neočekivani problemi koje nismo mogli unaprijed predvidjeti.


Ovim putem Vam se ispričavamo na problemima koje ste imali prilikom trgovanja s PBZ Investor platformom u protekla dva dana trgovanja. PBZ Investor tim potpuno je svjestan cjelokupne situacije i poduzima maksimalne napore kako bi otklonio sve poteškoće s kojima se susrećete prilikom upotrebe naše internet platforme. Uvjereni smo da ćemo u što kraćem roku riješiti nastale poteškoće.


Zbog svega navedenog, Vama kao našim vjernim klijentima želimo se odužiti tako što ćemo Vam omogućiti trgovanje po sniženim provizijama, te će u sljedeća tri dana, počevši od sutra, 02.02. pa do petka 04.02. provizija za trgovanje dionicama za sve postojeće PBZ Investor klijente (potpisan ugovor do 01.02.2011. godine) iznositi 0,20%, najmanje 20 kn po nalogu. Napominjemo da se nalozi zadani prije 02.02.2011. obračunavaju po službenom cjeniku. Postojeće naloge možete otkazati i zamijeniti novima kako bi ostvarili pravo na obračun naknade po novim uvjetima.


Isto tako, nakon gore navedenog perioda, odnosno od 07.02. pa do 31.03.2011. godine, svi postojeći PBZ Investor klijenti (potpisani ugovor do 01.02.2011.) bit će raspoređeni u PLATINUM klijente, odnosno imat će proviziju za trgovanje dionicama putem PBZ Investora 0,40%, najmanje 30 kn po nalogu.
Zahvaljujemo Vam na povjerenju i razumijevanju.
Vaš PBZ


__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Old 02.02.2011., 09:36   #247
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
molim moderatoricu da premjesti postove koji nemaju veze s temom.
Hvala lijepa, najljepša.
Evo, nadam se da si zadovoljan

Imajte na umu da nisam stalno tu, već ću složiti kamo što treba.
Ubio me RL
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Old 02.02.2011., 10:25   #248
a 420tk. ulozicu sve na ingru.Agree/disagree
Mlcrosoft is offline  
Old 02.02.2011., 10:27   #249
Quote:
Mlcrosoft kaže: Pogledaj post
a 420tk. ulozicu sve na ingru.Agree/disagree
S obziron na stanje u Ingri, to je otprilike kao da nas pitas trebas li na ruletu staviti na crno ili crveno...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Old 02.02.2011., 10:29   #250
jel neko zna kakva je to magija u IGH i Juri kad i najmanji spomen o poslu u građevini (taman se i ne odnosilo na njih ) ova dionica leti u nebo pa makar i trenutni P/E bio 120, a pretprošle godine gubitak.

za minimalno opravdanje ove cijene (oko 2260) prema grahamu (postavio sam dosta rigorozno parametre jer nam naši ministri financija tako diktiraju ) trebali bi imat bar 3 puta veću dobit (a i tad bi P/E bio 40) i najavu poslova.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 02.02.2011., 10:32   #251
A od kad to na našoj burzi treba nešto logično da se neka dionica pokrene?
Bacili su ujutro grah, pao na IGH i tako je sve počelo

Quote:
Mlcrosoft kaže: Pogledaj post
a 420tk. ulozicu sve na ingru.Agree/disagree


One priče o diversifikaciji ulaganja su baš bez veze
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Old 02.02.2011., 10:34   #252
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
jel neko zna kakva je to magija u IGH i Juri kad i najmanji spomen o poslu u građevini (taman se i ne odnosilo na njih ) ova dionica leti u nebo pa makar i trenutni P/E bio 120, a pretprošle godine gubitak.

za minimalno opravdanje ove cijene (oko 2260) prema grahamu (postavio sam dosta rigorozno parametre jer nam naši ministri financija tako diktiraju ) trebali bi imat bar 3 puta veću dobit (a i tad bi P/E bio 40) i najavu poslova.
Puno velikih igraca od (bivsih) ministara do poduzetnika i "poduzetnika" je u toj dionici pa se racuna da ce se "naci nacina" da se rezultati poboljsaju
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Old 02.02.2011., 10:45   #253
ma meni je samo čudno da ta magija i dalje traje koliko su se puta ljudi na njoj nasadili (skoro bolje igrat ajnc), kao da im je ušla u krv ko i kocka pa se te ovisnosti više ne mogu riješiti.

I nema teorije da padne u nelikvidnost.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 02.02.2011., 10:51   #254
Ceha jesi li ti kad kupio koju dionicu?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 02.02.2011., 10:56   #255
zar sumnjaš. Nisam ja trader ko ti i shef. Obično uzimam dionice na duži period, samo tu i tamo zatrejdam (zadnji put na belju i naravno prebrzo izletio, kad ti u šest sati skoči 10% onako ko od šale letiš van).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 02.02.2011., 10:56   #256
Preduhitrili ste me, baš sam htio pitati jel ima neki novi info na Juri Radiću,

ali definitivno na ZSE postoje dionice koje se "nose" i koje su u "modi" i njihovom menadžmentu su oproštene sve bivše i buduće laži, poluinformacije.

Ali jebat ga, imam nešto IGH pa neka raste!
domar is offline  
Old 02.02.2011., 10:59   #257
I ja imam trenutno IGH
Ne može biti dobro
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Old 02.02.2011., 10:59   #258
a sad je u điru aerodrom pleso.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 02.02.2011., 11:16   #259
Gradjevina je Hrvatima u genima.

Edit:
A i potpredsjednik Vlade za investicije je tu vidio buducnost.
http://www.tportal.hr/biznis/gospoda...ni-resurs.html

"'U odnosu na druge tranzicijske zemlje, mi smo u prednosti jer nismo imali balon u nekretninama kao neke druge zemlje."
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.

Zadnje uređivanje zabotinski : 02.02.2011. at 11:21.
zabotinski is offline  
Old 02.02.2011., 11:18   #260
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
za minimalno opravdanje ove cijene (oko 2260) prema grahamu (postavio sam dosta rigorozno parametre jer nam naši ministri financija tako diktiraju ) trebali bi imat bar 3 puta veću dobit (a i tad bi P/E bio 40) i najavu poslova.
Prema Grahamovoj formuli, P/E se uzima kao prosjek zadnjih 7 godina.
Isto tako, po njoj, ako firma posluje s gubitkom ili s minimalnom dobit - ne vrijedi ulagati u tu dionicu. A svi znamo da nije tako.

EDIT: Nemam IGH.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.