Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2011., 12:34   #1
IMZV-R-A - Imunološki zavod d.d. Zagreb

Vidim da nema ove teme (ne bi čovjek vjerovao ) pa da ju otvorim.

Jučer je u Vjesniku izašao zanimljiv članak na temu IMZV, vezan uz najavu na ZSE od neki dan:

REVIZIJA Procjena vrijednosti matičnih sojeva virusa
Imunološki zavod - virusima do bogatstva
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...0-B22C458F552F

Imunološki zavod je inače jedno od javnih društava u vlasništvu države od posebnog interesa, sa sljedećom dioničkom strukturom (na dan 15.6.2011. - 3 dana):

IMUNOLOŠKI ZAVOD D.D./REDOVNA IMZV-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HZZO 100.310 44,53 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZMO 32.822 14,57 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. REPUBLIKA HRVATSKA 32.241 14,31 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./ST GLOBAL EQUITY - OIF S JAVNOM PONUDOM 5.634 2,50 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./ST BALANCED - OIF S JAVNOM PONUDOM 3.391 1,51 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. BILOKAPIĆ DRAŽAN 3.249 1,44 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. CENTAR BANKA D.D. 2.259 1,00 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. REBIĆ MILJENKO 1.879 0,83 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. VUKADIN ZVONIMIR 1.490 0,66 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. EKONOMSKI ZAVOD D.O.O. 1.058 0,47 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 81,82


Inače, ovaj CEBA skrbnički već neko dulje vrijeme iskrcava dionice, u 5 mjeseci je s 5.452 pao na 2.259 (a još nije gotovo), a između ostalih kupaca, jedan veći je očito (beć nam poznati ) Zvonimir Vukadin, trenutno na 9. mjestu s 1.490 komada.

Iako trenutno ova dionica nije u fokusu ulagača, za očekivati je da će kroz neko (dulje?) vrijeme to sigurno postati, ako ne prije, a ono kad se država odluči na možebitnu prodaju svojih 73,41% dionica.
Ova procjena vrijednosti sojeva virusa za koje je ispalo da prijašnja uprava s kontroverznom direktoricom uopće nije unijela u knjigovodstvenu vrijednost IMZV (?!) od strane novog direktora Darka Dvornika (inače poznatog nekad kao Kalmetinog doministra) nije nelogičan korak i k tome putu.

Inače, neki pokazatelji IMZV na trenutnu cijenu od 111,12 kn su (prema izvješću za 1Q2011):

BV: 685,52
P/B: 0,16
P/E: -5,77
Koef. tekuće likvidnosti: 0,80
Neto obrtni kapital: -71,71kn/dionici
Dobit (1Q) -19,24 kn/dio.
NCAVPS: -75,74kn/dio.
Revalorizacijske rezerve: 370,05 kn/dio.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 16:27   #2
Vjesnik objavljuje svaki tjedan na naslovnici neki uspjeh naše premijerke.
Toliko o njihovoj vjerodostojnosti.

Vlasnička strkutura:
1. Propala država.
2. Propala država.
3. Propala država glavom i bradom
4. Užasno loš fond.
5. Brat od užasno lošeg fonda.

Protiv:
Prometi daleko od uvrštavanja u redovito trgovanje.
Odustvo ozbiljnih mirovinskih fondova.
Minusi u gornjim stavkama.
Kalmetin čovjek na mjestu glavonje.

I jedno vrlo važno pitanje: Što će biti s državnim udjelom jer bi to trebalo ići u prodaju? Prodati ga ispod cijene?

Sve u svemu vrlo riskantno.
Mislim da je puno bolja opcija PLAG što ste ga prodali: Turizam je biznis: KORF, VLHO i sve što Prorok blagoslovi.
Možda jedino ako bi to bilo dugoročno ulaganje onda već nekako.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 20:22   #3
Kolega, hvala na doprinosu na ovoj temi

Kao prvo, ovaj članak u V. mi je bio povod, a ne uzrok za otvaranje topica. Iako o V. može svatko misliti što hoće, u ovom članku doista nema baš ništa takvoga što ste rekli, već same činjenice.

Popis svih trg. poduzeća od posebnog drž. interesa nalazi se ovdje:
http://vlada.hr/en/content/download/.../Dokument1.pdf
pa preporučam da svatko tko želi pogleda što ovdje ima.

Za razliku od većine "propalitetnih" poduzeća s te liste (kvantitativno - većine), IMZV zasigurno ne spada pod te. S obzirom da je to jedina takva ustanova u državi (za razliku od propalitetnih hotelskih betonjara s kojima ne znaju što će - pa bili smo oboje u HPDG svojedobno ), i bez obzira što trenutno mislite o njemu, mislim da se tu puno prije (ili možda bolje reći - puno sigurnije!) može očekivati kvantitativni pomak na gore nego u brojnim drugim preduzećima s ovog popisa.

Što se tiče novog direktora, ne mislim o njemu nešto posebno dobro (ni loše), ali je u svakom slučaju bolje rješenje od Tatjane Sindik-Milošević za koju se može reći da je gotovo pa isključivo ona kriva zbog toga što se IMZV ovako srozao (prije svega bilančno). Nadam se da će se kad tad to pitanje povući pa ćemo imati još kakvo "spektakularno suđenje".

Nisam ovaj topic otvarao zbog propagande, meni to doista ne treba nego sam vidio da ga nema, pa rekoh, zašto ne... uostalom, ja svoje kupnje i prodaje (na zgražanje nekih) ovdje uvijek pišem pa mislim da sam prilično transparentan.

PLAG je svakako sigurna investicija, bez daljnjega, mogao sam na njoj zaraditi 750kn više, ali to je stvar procjene isplativosti ulaganja.

Riskantno ulaganje, ako već spominjemo, je MGMA , ovo to zasigurno nije. No, onome tko nema vremena čekati, naravno da se to ne isplati.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 20:23   #4
oni će grunut nakon ulaska u EU
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 20:30   #5
Hm. Ja poznam nekoliko djelatnica te firme, koje imaju doktorate znanosti, koje sve do jedne tvrde da je to smeće od preduzeće i da samo što se ne raspadne od silnih zakulisnih igara, lopovluka i nebrige. I da imaju osjećaj da se namjerno ne napreduje gdje bi se moglo.
Jer i ja sam mislila kao šef prije nekoliko godina pa sam se raspitala . Eto možda sa novim direktorom, otkad je on došao nisam se raspitivala. Međutim, ovako sa znanstvene strane, sve što oni rade je užasno skupo, tako da nisam sigurna da naša državica može podnijeti cijene njihovih istraživanja, bez obzira na nacionalni interes. Jer budimo realni, jeftinije je uvesti gotovi proizvod.

Eto, malo insajderskih
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 20:48   #6
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Hm. Ja poznam nekoliko djelatnica te firme, koje imaju doktorate znanosti, koje sve do jedne tvrde da je to smeće od preduzeće i da samo što se ne raspadne od silnih zakulisnih igara, lopovluka i nebrige. I da imaju osjećaj da se namjerno ne napreduje gdje bi se moglo.
ovo kaj si ti napisala misli 99 posto radnika u 99 posto firmi
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 23:55   #7
Mislim da je dobro što ste otvorili temu. Malo mentalne gimnastike nam ne škodi.
Ulazak Vukadina je znakovit i sugestivan. Dionica je oživjela njegovim trgovanjem.
U taj biznis se ne razumijem, a ekonomski pokazatelji mi do sada nisu pretjerano obećavajući.
Pozitivno rješenje iz članka bi moglo dati ovoj dionici povećanu vrijednost.
Današnji direktor IMZV je ako se ne varam nešto muljao u nekim aferama?
Nemam namjeru kupovati ovu dionicu jer sam zaglavio u PLAG-u, ali budem ako ju Prorok uvrsti u svoju listu fundamentalno podcjenjenih dionica.
onako zatrejdati 10% u tjedan dana.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.