Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2015., 19:57   #1521
Quote:
sljokicaa kaže: Pogledaj post
Bok cure! Evo da se i ja prikljucim temi.
Prije 8 mjeseci sam prestala piti kontracepcijske i nakon toga vratili su mi se stari problemi sa ne dolaskom menge. Dode mi tek kad odem kod ginekologice pa mi prepise duphastone.
Nakon zadnje terapije reko idem probati sa vrkutom. Pijem ju jednom dnevno salicu, eventualno dvaput. Ali izgleda da mi nije pomogla, mozda treba vise vremena ili sam trebala vecu kolicinu piti . Testic kaze - pa sad cekam pregled opet.
I ja imam identični problem.. M dobim jedino uz dulphaston, a vrkutu pijem već nekoliko mjeseci, oko 6dcl dnevno, ali eto.. nema pomaka...
Kod mene jajnici vode sami svoju bitku...
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 21:37   #1522
Cure, poboljšava li i sama vrkuta bez marulje plodnost i šanse za začeće?
Naime, pošto jako teško mogu pratiti menstruaciju i ovulaciju, ne bih htjela piti marulju jer može biti opasna po plod ako se pije nakon ovulacije a došlo je do trudnoće ... no ne znam ima li mi smisla cugati samu vrkutu?
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 22:55   #1523
ja sam bila na duphastonu 3 mj i onda je sve funkcioniralo. kad sam prestala opet se vratilo na staro (neredovite m). pocela sam piti evine kapi (tinktura vrkute i konopljike) i kroz 3 mjeseca m su postale redovite a nakon 4-5 mjeseci koristenja ostala sam trudna.
pila sam svaki dan 30 kapi ujutro u malo vode, kako i pise na kapima. pila sam ih do trenutka dok nisam saznala da sam trudna, a onda sam odmah prestala. saznala sam odmah 2. dan izostanka mjesecnice i evo me sad u 7.tt.
pocela sam sa evinim kapim jer mi je bilo dosta kemije i skakanja hormona i tesko sam vec psihicki podnosila taj hormonlni disbalans, trudnocu tada nisam planirala ali kada sam saznala nitko sretniji od mene


preporucam da jedno vrijeme konzumirate kapi i ne pokusavate na trudnoci bar prvih par mjeseci dok se ciklus ne izregulira, a onda navalite
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 23:01   #1524
Draga yogalove, puno hvala na savjetu
Razmišljala sam o konopljiki, ali čitam da povećava lh, a meni je lh viši od fsh a treba biti obrnuto, pa se nažalost bojim to uzimati a baš bih htjela!

Čestitam ti na trudnoći i uživaj maksimalno
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 23:11   #1525
hvala ti
moguce da ovo sto pricas jer kazem nisam pila kapi s ciljem da ostanem trudna vec da izbalansiram cikluse tako da detalje ne znam.
ne znam u kojem obliku pijes vrkutu ali probaj mozda nabaviti tinkturu samo vrkute sigurno je djelotvornija od čaja
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 09:36   #1526
Da li je netko od vas imao kakve nuspojave od vitexa/konopljike?

Inače imam urođenu trombofiliju i prije sam imala povišeni prolaktin koji sam prije prve trudnoće izregulirala vitexom i zatrudnila. Nažalost desio se missed ab u 10 tt. trenutno ponovo pokušavam zatrudnjeti i i zadnja dva ciklusa su se nešto produžila i nisam imala baš plodne sluzi pa sam odlučila opet uvesti vitex. No već nakon par dana ( trenutno mi je 8 dan ciklusa ) osjećam grozne promjene raspoloženja, kao pms-u i već me dva dana grudi i vene na nogama bole.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 12:17   #1527
Cure da li je netko pio tinktutu od vrkute, koliko kapi ste pile? Na uputama pise 60 kapi 3xdnevno to je 180 kapi na dan. Bocica je jako mala trosi se velikom brzinom,a jako je skupa oko 90 kuna. Ne znam da li je to previse kapi dnevno jer ovim tempom ce mi trebati bar 2-3 bocice mjesecno :O
__________________
My FF
pixii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 18:07   #1528
Cure pitanje, zašto na kutiji čaja vrkute piše "nije preporučljivo za trudnice i dojilje" ..A na 99% stranica se preporučuje za neplodnost, olakšavanje trudnoće i poroda.. hmm Ja bi htjela bebicu pa sam kupila da probam i sa time, a sad neznam da li da pijem ili ne jer se nekako nadam da sam ovaj put ostala trudna..
*Miss14* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 10:35   #1529
Ma gle, postoje mjesavine cajeva s vrkutom i malinom bas za trudnice.
Dovoljno je da kad se utvrdi trudnoca prestati s konzuiranjem.
Sretnooo!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 11:56   #1530
Pozdrav cure...vidin post bas i nije aktivan...al ako koja moze pomoc...kako u Njemackoj kupit marulju i vrkutu...ili mi krivo prevodi ili tete u ljekarni nemaju pojma o cemu ja prican...
pcelica1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 17:23   #1531
Mozeee..trazi marubii herbi..to je latinski naziv..dakle moras naruciti u apoteci..kosta 6-7 jurića - to je ona marulja kao sto u hrvatskoj mozes uzeti.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 18:47   #1532
Talking

Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Mozeee..trazi marubii herbi..to je latinski naziv..dakle moras naruciti u apoteci..kosta 6-7 jurića - to je ona marulja kao sto u hrvatskoj mozes uzeti.
hvala ti...jeli za vrkutu isti sistem...ima bas neka trgovina slicno nasem bio&bio sitila se da san tu uzimala koprivu susenu pa cu bas u ponediljak pogledat mozda se i tu uspije nesto nabavit...
pcelica1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 20:50   #1533
Vrkutu (iliti frauenmanteltee) mozes u apoteci bez pol frke nabaviti)
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 22:40   #1534
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Vrkutu (iliti frauenmanteltee) mozes u apoteci bez pol frke nabaviti)
pcelica1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 21:06   #1535
:klap::klap::klap: Evo mene nabavila vrkutu...e sad bila san u dvi ljekarne i u prvoj san nasla samo u filter vrecicama (ajde racunan bolje ista nego nista)...kad u drugu uden cisto da pitan i nasla onu susenu za cidit ajde super kupin ja i to...e sad njemacki mi stvarno nije jaca strana... ali na ovim filter vrecicama mi nikako nije jasno ovo doziranje...
Kako vi radite...?????
pcelica1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 11:56   #1536
Otkako pijem vrkutu ciklus mi se od dugačkog (oko 35-40) produžio na 40-45 dana. I kad mi dođe menga bude oskudna i više kao smeđi iscjedak. Je li se nekom dogodilo nešto slično?
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 21:51   #1537
Evo moj prvi ciklus sa vrkutom gotov...
Vjestica je stigla na vrime sve uredno nije me tila zaobic...jedino sta san primjetila je da nije bas ono krenila krenila...ono ruku na srce mogu sa dnevnin uloskon proc...pratit cemo i ostale dane kakva ce bit...eto to mi je jedina promjena...vrkutu pijen cili ciklus pa sta bude...
pcelica1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 14:15   #1538
Bok svima!

Prije par dana sam počela piti čaj od vrkute radi problema s neredovitim ciklusom i radi problema s mjesečnicom koja u zadnjih par slučajeva nije normalna kao i prije,čitala sam da je dobar za takve probleme i da je mnogima pomogao!
Zanima me jel su dovoljne dvije šalice na dan i nakon koliko vremena bi se stvari otprilike mogle popraviti jer ovo me izluđuje!
Inače,čaj sam kupila u običnoj ljekarni i koštao je oko 12 kuna,ako to koga zanima,i mislim da je bilje zdravije od kojekakvih lijekova jer je prirodno i ne košta me ništa pretjerano ako pokušam!
Od strane stručne osobe mi je rečeno da ovo što mi se događa nije ništa strašno,da tijelu treba malo vremena da se stvari normaliziraju nakon većeg stresa i nekoliko neobičnih mjesečnica i ja bi sad samoj sebi voljela pomoći sa nekim čajem i nadam se da ću uspjeti,jer trenutačno sam bez posla i nemam financijskih mogućnosti obilaziti oko doktora u većem gradu!
Eto,ako netko ima dobra iskustva s ovim čajem neka mi slobodno napiše par riječi,bit ću mu zahvalna,gdje god sam nešto našla na forumu nigdje nije pisalo ono što mene zanima a nisam htjela pokretati novu temu da ne dobijem negdje upozorenje da je već postavljena!
KrilaLeptira is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 14:33   #1539
Hej, evo, ja ti mogu reći da sam počela piti čaj od vrkute 12.11. i za sada nisam primjetila nikakvih promjena na bolje. Jedino da mi je prva menstruacija nakon čaja kasnila 11 dana i taj prošli ciklus, a i ovaj trenutni je bez ovulacije. Ne krivim čaj za to, nego sam samo htjela reći da i čaju ipak treba dati vremena da učini svoje
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 15:18   #1540
cure,pazite s tim čajevima.
ja sam pila vrkutu i skroz mi je smrdala cikluse
od lijepi urednih 28 dana došlo je do toga da je jednom ciklus bio o25 a drugi mjesec 35 dana. nakon toga sam prestala pit i idući ciklus se sve vratilo u normalu.
i menga mi je ta 2 ciklusa bila bolnija.

konzultirajte se sa ginekologom,nemojte ništa na svoju ruku
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.