Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 12:22   #2661
Prije trudnoće težina 64 kg (174 visina), 17tt 66 kg, samo dvije kile za sad.
Ginić mi reče da ne bi trebalo ukupno više od 12kg u cijeloj trudnoći dobiti.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 14:50   #2662
29 TT za sada 7 kg
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 15:08   #2663
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Prije trudnoće težina 64 kg (174 visina), 17tt 66 kg, samo dvije kile za sad.
Ginić mi reče da ne bi trebalo ukupno više od 12kg u cijeloj trudnoći dobiti.
sta da? pa stalno to snizavaju..
to je doslovno da se mi ne udebljamo nista nego sve sto ode kod poroda i par dana poslje..
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 08:04   #2664
Iskreno, meni je to s tim nekim kg koje bi kao max. trebale dobiti teška glupost.
Nije isto da li ću ja koja sam počela trudnoću s 10-12 kg viška dobiti 12 kg, ili netko s normalnom ili
premalom početnom težinom.
Meni ginekolog ni jednom nije komentirao kile, a neki se pjene na svaki gram.
Naravno, probati izbjegavati junk i slatkiše zbog mogućnosti dobivanja gestacijskog
dijabetesa, ali ako je inače uredna trudnoća i zdrava trudnica...
Svaki organizam je drugačiji, netko cijelo vrijeme dobiva ravnomjerno, netko više na početku, kasnije
jako malo, netko ni grama do pola trudnoće itd.
mia2707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 08:32   #2665
Quote:
mia2707 kaže: Pogledaj post
Iskreno, meni je to s tim nekim kg koje bi kao max. trebale dobiti teška glupost.
Nije isto da li ću ja koja sam počela trudnoću s 10-12 kg viška dobiti 12 kg, ili netko s normalnom ili
premalom početnom težinom.
Meni ginekolog ni jednom nije komentirao kile, a neki se pjene na svaki gram.
Naravno, probati izbjegavati junk i slatkiše zbog mogućnosti dobivanja gestacijskog
dijabetesa, ali ako je inače uredna trudnoća i zdrava trudnica...
Svaki organizam je drugačiji, netko cijelo vrijeme dobiva ravnomjerno, netko više na početku, kasnije
jako malo, netko ni grama do pola trudnoće itd.
slažem se u potpunosti i mislim da malo pretjeruju današnji ginekolozi jer ako se ne pretjeruje sa slatkišima i glupostima nije grijeh dobiti ni koju kilu više, pa bože moj ni prvi ni zadnji put da se netko malkice udeblja, a pogotovo u trudnoći. možda je netko prije bio jako aktivan a sada zbog nekog razloga više ne može i to se odmah vidi na kilaži bez da unosi u sebe hranu koja se ne preporuča.
kasnije sa zdravom prehranom i vježbom,kad se hormoni malo smire, lako se i te kile dovedu u red.
tako da ovo sa max kilažom su po meni takve gluposti i mislim da se današnje trudnoće previše uspoređuju sa filmskim trudnoćama i trudnoćama slavnih osoba kojima je jako bitno da ne dobiju ni grama viška kako bi osvanuo naslov u novinama "mjesec dana nakon trudnoće, a izgleda bolje nego ikad".

da me se krivo ne shvati, ima trudnica koje dobiju minimalno kila ima onih koje dobiju više i po meni je sve to normalno ako je djete zdravo.

da zaključim, treba jesti raznovrsnu hranu,uravnoteženo, više obroka i onda neće biti nikakvih problema ako si tu i tamo priuštimo neko slatko ili slano zadovoljstvo.

ako je u pitanju trudnički dijabetes onda se treba pripaziti i hraniti po savjetima stručnjaka pa se i to onda brzo dovede u red.

želim nam svima da budemo sretne trudnice kojima ništa ne fali. zato samo umjereno i onda je sve dopušteno.
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 08:37   #2666
Meni je normalno da postoje neke norme, no svaku ženu treba gledati za sebe. Može se dogoditi da dobiješ 20kg iz jednostavnog razloga: puno vode. Problem nastaje kad osoba ima problema sa šećerom ili neki drugi zdravstveni problem zbog veće kilaže, ali to je nešto drugo.

Isto tako, ima žena koje su se minimalno udebljale u trudnoći, a rodile zdravu bebu. Samo mi se čini da se takvima više "prigovara", a ne bi se trebalo ni jednim ni drugima.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 15:51   #2667
U prvoj trudnoci 14 kg, u drugoj 10,5 kg. Oba puta kilogrami sami spali nakon poroda u roku 3 - 4 mjeseca.
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 19:08   #2668
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Prije trudnoće težina 64 kg (174 visina), 17tt 66 kg, samo dvije kile za sad.
Ginić mi reče da ne bi trebalo ukupno više od 12kg u cijeloj trudnoći dobiti.
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
sta da? pa stalno to snizavaju..
to je doslovno da se mi ne udebljamo nista nego sve sto ode kod poroda i par dana poslje..
Moj je isto tog stava...odmah mi je u početku rekao da se ne debljam i da pazim šta jedem. Odlučila sam da me briga šta on kaže, ko da mogu puno utjecati na to hoće li mi se voda skupljat više nego inače i slične stvari..
Na kraju sam u 7.mj.trudnoće ušla s 5 kg više i to mi je sve u trbuhu, tako da je na prošlom pregledu rekao da bi stalno trebala bit trudna kad mi se ništa ne vidi
Baš me zanima s koliko ću otići u rodilište...

Ali slažem se da je to nepotreban pritisak na trudnice s tim kilogramima. Razumljivo mi je da ginekolozi trebaju upozoravati ako se pretjera, zbog zdravlja majke i djeteta, ali stalno špotati zbog kila, pa nije ni to u redu.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 14:14   #2669
Ja sam trenutno 17+5tt... U trudnoću sam ušla sa 10 kg viška, odnosno 70kg. Do sada sam se udebljala čistih 0 kg. Ni na jednom pregledu mi dr nije komentirala ni višak od prije ni to što se ništa nisam udebljala. Naravno, stignem još dobiti dosta kg, no ne opterećujem se, ali sam sretna što do sada nisam natukla već 5,6 iako sam bila uvjerena da će biti tako.
kockica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 09:02   #2670
15+5, zasad -2 kg.
Krenula sam s nekim viškom, 66.5 kg na 170 cm, zasad sam još ispod toga zahvaljujući mučninama.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 18:05   #2671
26tt i udebljala sam se 9 kg na zadnjem pregledu dr me je spotao i rekao da budem na dijeti i pazim sta jedem.
U 4 tjedna nisam dobila nista na tezini a sama sebi sam ko slonica
Ne razumijem zasto stalno prigovara uredna je trudnoca a ja se stvarno punooo krecem i jos uvijek radim (imam posao koji zahtjeva i lagani fizicki napor).
No kg su unatoc mucninama svejedno isli gore
vesela ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 23:27   #2672
cca +12kg je bila norma još prije 5 godina kad sam bila prvi put trudna, tako su govorili na trudničkom tečaju
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:48   #2673
ako je sa bebom i trudnicom sve u redu onda su kile zadnja stvar oko koje bi tribalo brinit. ali, čini mi se da se više kritiziraju trudnice koje dobiju malo kila nego one koje dobiju previše. ja sam se udebljala optimalnih 9 kila, moj doktor je cilo vrime govorija da sam "taman", ali zato su mi sve seoske babe svakodnevno pile krv komentarima da se ne debljam dovoljno, da će beba bit presitna i sl. rođakova žena se udebljala skoro 30 kila i njoj niko ništa nije komentira. osim doktora. na kraju je moja beba imala više od 3100, a njena 2600 grama iako su obe rođene u terminu. znači, ako je sa zdravljem sve ok - ne zamarajte se vagom bez obzira koji broj pokazuje.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 19:27   #2674
u prvoj trudnoći mi je dr prigovorio jer sam u mjesec dana dobila 3 kile, a nisu bili zadnji tjedni. Ukupno sam dobila 12.
U ovoj trudnoći mi kile nije spomenuo, nisam dobila više od 1,5kg između pregleda. Sad sam na +11kg, 36tt.
Mislim da nije loše ako prate kilažu, ovih +12 "školskih" ima točnu računicu (koliko je teška beba, koliko se povećao volumen krvi, koliko se povećala maternica, cice i sl.) koja još u sebi ima mislim 3kg baš špekića zbog budućih napora. Ako mjesec dana nakon poroda još uvijek imaš +10kg jasno je da to nije ni voda ni ništa od navedenog, a onda to i nije tako lako skinuti
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 20:47   #2675
16 TT za sada +2 kg

u prve dvije oko +15 kg
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:33   #2676
Evo 18 tt. I jedna kila. Cak mi je i poptilicno smanjen apetit pa kad pogledam na sat prisilim se pojest nesto. Inace i jesam mrsavica tak da sam sad 51 kg na 170.
ladyblue1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 08:11   #2677
24tt +4.5 kg :klap: mislila sam da će bit daaaaaleko više u tim tjednima
__________________
'pojest ću ti uho ko list salate' xD
https://lb3f.lilypie.com/2cXxp1.png
padallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 09:41   #2678
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ako je sa bebom i trudnicom sve u redu onda su kile zadnja stvar oko koje bi tribalo brinit. ali, čini mi se da se više kritiziraju trudnice koje dobiju malo kila nego one koje dobiju previše. ja sam se udebljala optimalnih 9 kila, moj doktor je cilo vrime govorija da sam "taman", ali zato su mi sve seoske babe svakodnevno pile krv komentarima da se ne debljam dovoljno, da će beba bit presitna i sl. rođakova žena se udebljala skoro 30 kila i njoj niko ništa nije komentira. osim doktora. na kraju je moja beba imala više od 3100, a njena 2600 grama iako su obe rođene u terminu. znači, ako je sa zdravljem sve ok - ne zamarajte se vagom bez obzira koji broj pokazuje.
Mojoj frendici su i doktori držali predavanja kako ima premalo kila i premali trbuh, a jela je normalno. Jednostavno su neki ljudi takve gradje

Ja sam sad u 22. tt +4, gin ne priča ništa, ali kako sam ja samokriticna meni se čini previše
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 18:38   #2679
Trudnice i mame, koliko ste se udebljale u trudnoći? Vol. 2

Quote:
ladyblue1 kaže: Pogledaj post
Evo 18 tt. I jedna kila. Cak mi je i poptilicno smanjen apetit pa kad pogledam na sat prisilim se pojest nesto. Inace i jesam mrsavica tak da sam sad 51 kg na 170.

Presretna sam da si ovo napisala. Ja sam danas 14+4 i imam 52 kg na 168


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 18:48   #2680
Quote:
Jahanara kaže: Pogledaj post
Visoka 166, tezina prije trudnoce 59. 22+3 65kg. U plusu 6. Nekako mi se to cini puno kad citam vas ostale
24+4 +8kg. omg, koliko ću do kraja. znači u zadnja 2 tjedna 2 kg. počele su se opako lijepit za mene, a baš i ne jedem puno.
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.