Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2015., 22:09   #701
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Koje god da mu daš nećeš pogriješiti. Kada vidiš bebu, biti će ti svejedno kako se zove, pogotovo s vremenom. Barem je meni nekako tako, obožavam ga pa makar da sam mu dala ime ne znam ni ja koje
Nadam se da ću i ja tako, ali nismo svi isti.

Primjer, moja stara. Nedugo prije nego što se rodila moja sestra, mom starom je umro djed s kojim je imao super odnos cijeli život i obožavao ga. Tata je htio sestri dati nekakvu izvedenicu djedovog imena (bilo je dosta opcija). Stara je pristala i izabrala po njoj "najmanje zlo" od ponuđenih imena. I dan danas uvijek prigovara kako joj je to ime bez veze i kako joj je bilo nametnuto i onda nabraja 15 drugih imena koja je htjela dati sestri i koja su joj i danas divna.

Inače, imala je drugu priliku kad sam se ja rodila, ali ni meni nije dala nijedno od tih divnih imena iako nitko od obitelji nije umro u tom periodu, pa nije imala obvezu iz poštovanja prema nikom. Sama mi je birala ime i opet danas, skoro 20 godina nakon, ni s mojim imenom nije zadovoljna.

Iako smo i ja i sestra stvarno divne i super njoj su naša imena bez-vezna

Možda je problem u njoj.

A možda je i nasljedno.
čokollada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 22:10   #702
Quote:
čokollada kaže: Pogledaj post
Ostala su Gašpar, Jan, Gregor i Oleg
Jan mi se oduvijek svidjalo, no trenutno mi je od ovih najbolje Oleg.
Trebaš uopće još prijedloga?
Ian, Ivor? Nema g.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 00:27   #703
Mislim da je rok da se djetetu da ime mjesec dana. Ako se roditelji ne mogu dogovoriti, ime djetetu daju sluzbenici u maticnom uredu.
Tak da, coksa, ako ne odlucis, imat ces malog Ivana. Ili Antu, s obzirom na to gdje si.
Meni se ne svidja samo Oleg, ostala imena su mi super!
Lady Guga is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:13   #704
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Jan mi se oduvijek svidjalo, no trenutno mi je od ovih najbolje Oleg.
Trebaš uopće još prijedloga?
Ian, Ivor? Nema g.
Prijedloga mi ne nedostaje. Jedva sam suzila izbor ovoliko. Bilo bi dobro da smo u Brazilu ili tako negdje, onda se ne bi trebala mučiti.

Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Mislim da je rok da se djetetu da ime mjesec dana. Ako se roditelji ne mogu dogovoriti, ime djetetu daju sluzbenici u maticnom uredu.
Tak da, coksa, ako ne odlucis, imat ces malog Ivana. Ili Antu, s obzirom na to gdje si.
Meni se ne svidja samo Oleg, ostala imena su mi super!
Ispadne li Ivan, mama će mi biti oduševljena. A ako pak bude Ante, dečkova mama će doći na svoje jer su njoj sva imena koja završavaju na E super.
čokollada is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 06:34   #705
ja sam si nasla jos jedno musko ime: Mak
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 10:21   #706
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
ja sam si nasla jos jedno musko ime: Mak
tako se zove naš sin
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 10:47   #707
Dječja imena #3

Lijepo je!
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 11:18   #708
Quote:
Styx kaže: Pogledaj post
tako se zove naš sin
hihihi super bas mi je lijepo to ime, ali imam jos par favorita za razliku od proslog tjedna kad nisam imala niti jedno
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 11:29   #709
Quote:
čokollada kaže: Pogledaj post
njoj sva imena koja završavaju na E super.
Nisam to nikad tako gledala, ali mi je najbolje kad svima ime počinje istim slovom.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:06   #710
Vihor
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 10:20   #711
Quote:
čokollada kaže: Pogledaj post
Što se događa ako ni po isteku tog roka beba nema ime? Tko mu određuje ime i kako?


Ostala su Gašpar, Jan, Gregor i Oleg
Mislim da je su sada stara imena open in. Ili polako ulaze u modu. Ja bih preporučila Gašpara. Jan je dosta popularno ime u posljednje vrijeme, gotovo svatko na ovoj temi je na svom popisu razmatrao Jana.
Nakom mjesec dana, ako se ne dogovorite, ime određuje neka instuticija (ja mislim socijalna služba). Najvjerojatnije će biti neko normalno ime poput Marka ili Ivana, no možda i neko ludo ime poput Jugoslava. Ime možeš promjeniti ako napokon nađeš neko koje voliš, samo nisam sigurna koliko brzo.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 07:40   #712
Meni i mm je problem naći ime za dečka. U prošloj trudnoći smo jedva našli muško ime. Za curu sad opet imamo, a ak sad opet dobijemo dečka taj će očito biti bezimen.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 17:37   #713
Nisam trudna ( još) ali imam imena za žensku djecu , za mušku ne.
Kad bi JA birala ime za sina : Filip,Leon,Roko
Za kćer odavno znam da bude EVA <3. Makar imam varijantu sa Marina Eva ...

Jan je često ime ali je jako lijepo.

Gregor je rijetko i divno je .

Od muških : Mak, Borna, Bruno, Leon, Leo, Marko, David, Ozren, Oleg, ...
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 19:58   #714
Manuela za zensko a Manuel za musko
__________________
Ne brini, poslje kise opet dodje sunce, kad tad
Katja Princess is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 21:49   #715
Mm i ja smo 4 mjeseca smisljali zenska imena, jel ono bit ce curica da bi taman sto smo se slozili oko - Nika , saznali da nosim jos jednog decka <3 .. i sad imamo problem.. nemamo inspiraciju
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 09:23   #716
Kod nas je bilo obratno. Bilo je da nosim dečkića, našli ime, kad ono curka.
Srećom, brzo smo našli ime i složili se oko njega.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 18:37   #717
Možda mi se samo čini, ali evo, da čujem što drugi misle. Ako je kriva rasprava, neka se premjesti.

Vidim da se već nekih 20-ak godina uopće ne daju muška imena tipa Željko, Zoran, Dražen, Predrag, Darko, Davor, Ljubo, Stanko, Božidar, Mirko, Goran, Zdenko, Branko, Siniša -> koja su inače dosta česta bila. Sada se većinom daju neka biblijska: po evanđelistima i sl.

Isto tako se ne daju ženski ekvivalenti istih. Ženskoj djeci se pak u zadnje vrijeme daju neka čudna, kratka imena, tipa Pia, Mia, Ina, Rea, Una, Lara, Tara, Sara, Vita i sl. ali također biblijska i svetačka, tipa Margareta, Katarina, Laura, Helena, Lucija itd.

Što je s ovim imenima koja su dosad bila toliko česta?

Ono što sam pak primijetio, jest da Srbi, primjerice, još uvijek daju ta stara imena + ona koja koja završavaju na -slav,. Kod nas od ovih na -slav vidim da jedino još ima Tomislav, a ovih ostalih tipa Miroslav, Berislav, Stanislav, Krunoslav, Radislav, Jaroslav, Višeslav, Časlav, Držislav nema uopće (kod nas).

Što ostali misle? Je li to doista tako? I ako da, zašto?
Guodla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 18:42   #718
A gle- globalizacija, španjolske sapunice, izmišljanje "biblijskih imena" (to su sve židovska imena)....
Meni je od starih hrvatskih imena lijepo ime Zvonimir, ali nitko ga više ne daje.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 18:53   #719
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
A gle- globalizacija, španjolske sapunice, izmišljanje "biblijskih imena" (to su sve židovska imena)....
Meni je od starih hrvatskih imena lijepo ime Zvonimir, ali nitko ga više ne daje.
Isto tako sam primijetio da Njemci već odavno ne daju svoja imena, tipa Helmut, Wolfgang, Olaf, Adolf, Jürgen, Günter, Dieter, Hermann, nego su većinom ili nekog latinskog porijekla tipa Markus ili pak neka anglofona tipa Roger.

Da sve su popularnija ta strana imena, ali mi je ipak čudno kako se u Srbiji ipak još uvijek daju domaća.
Guodla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 21:47   #720
Quote:
Guodla kaže: Pogledaj post
Možda mi se samo čini, ali evo, da čujem što drugi misle. Ako je kriva rasprava, neka se premjesti.

Vidim da se već nekih 20-ak godina uopće ne daju muška imena tipa Željko, Zoran, Dražen, Predrag, Darko, Davor, Ljubo, Stanko, Božidar, Mirko, Goran, Zdenko, Branko, Siniša -> koja su inače dosta česta bila. Sada se većinom daju neka biblijska: po evanđelistima i sl.

Isto tako se ne daju ženski ekvivalenti istih. Ženskoj djeci se pak u zadnje vrijeme daju neka čudna, kratka imena, tipa Pia, Mia, Ina, Rea, Una, Lara, Tara, Sara, Vita i sl. ali također biblijska i svetačka, tipa Margareta, Katarina, Laura, Helena, Lucija itd.

Što je s ovim imenima koja su dosad bila toliko česta?

Ono što sam pak primijetio, jest da Srbi, primjerice, još uvijek daju ta stara imena + ona koja koja završavaju na -slav,. Kod nas od ovih na -slav vidim da jedino još ima Tomislav, a ovih ostalih tipa Miroslav, Berislav, Stanislav, Krunoslav, Radislav, Jaroslav, Višeslav, Časlav, Držislav nema uopće (kod nas).

Što ostali misle? Je li to doista tako? I ako da, zašto?
Mia, Una, Lara, Tara, Sara, Vita, Rea (mislim da je Rhea us rimskoj mitoglogiji bila baka ili majka Romula i Rema) su meni najnormalnija imena. Pia je meni jedno jako ružno ime, ali čini se da je njemačkog podrijetla (iz tog razloga španjoske sapunice su manje krive). Ina je jednostavno neki nadimak od imena koja završavaju na -ina.

Ja smatram da je potpuno normalno dati strano ime svojem potomku, niti si dužan biti tradicionalist i konzervatist, niti si dužan biti vjernik (a ponajmanje katolik), niti će djeci išta biti od takvih imena, budući da postoje puno veći problemi u životu.

Inače, imena dolaze u modu svakih 100 godina. Ne sva. Možda su u Srbiji ta imena jednostavno došla u modu. To isto objašnjava zašto su imena iz 80tih manje popularna. http://www.theartofnaming.com/2013/0...year-rule.html
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.