Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2007., 12:05   #41
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Samo polako draga.. Iako ides raditi, pokusaj se ne stresati previse! Dobro je to sto ti nije sukrvica vidljiva na ulosku nego samo na papiru, to je ipak bolje nego da ti stalno nesto curi!!
A za tvoju doktoricu, pa valjda ce te primiti... Ipak si na pocetku trudnoce i imas sukrvice, mora te primiti!!! Kad to cujem Nemoj ni zvati nego odi u praksu i reci da si dosla na pregled radi sukrvice, pa te valjda MORA primit.

Ja sam dobro, zasad nista novo sa moje fronte.. moja debeljuca je sretna u mom trbuhu izgleda

Ma nije danas stresno, bar za mene
Kod doktorice ću probati otići popodne pa ćemo vidjeti što će reći. Nadam se da će me primiti.
A bebicu jedva čekamo Još samo malo Božićna beba
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:12   #42
ja sam krvarila u 5. pa u 7. pa u 9. tjednu a sve ovo izmedju imam iscjedke, i svaki put umirem od straha a poslije ispadne da je beba dobro i da je to ¨samo¨ sukrvica.. i dabroston sam pila 3puta 1, sad pijem 4 puta 1, i tek su mi prekjucer rekli da imam neki mali hematom i da se ne cudim ako jos koji put prokrvarim...
i da rekli su mi da cu to pit do 14 tjedna, da poslije nema smisla..
nuspojave ja nemam nikakve.
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:22   #43
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
ja sam krvarila u 5. pa u 7. pa u 9. tjednu a sve ovo izmedju imam iscjedke, i svaki put umirem od straha a poslije ispadne da je beba dobro i da je to ¨samo¨ sukrvica.. i dabroston sam pila 3puta 1, sad pijem 4 puta 1, i tek su mi prekjucer rekli da imam neki mali hematom i da se ne cudim ako jos koji put prokrvarim...
i da rekli su mi da cu to pit do 14 tjedna, da poslije nema smisla..
nuspojave ja nemam nikakve.
Znam leonice da si imala istih problema. Nadam se da će se smiriti ta sukrvica i da ćemo moći u miru uživati u trudnoći
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:25   #44
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Popila sam sinoć jednu i jutros jednu i pit ću ih u razmaku od 8 sati, kako je rekla Thai. Iscjedak se opet vratio, više nije onako svijetao već je podmeđio Problem je što moram raditi jer mi je posao specifičan i nemam ga kome ostaviti, ali samo do petka. Sve ostalo vrijeme koje ne radim pokušat ću mirovati.
Inače, nisam znala da su krvarenja tako uobičajena pojava u trudnoći i da ih toliko cura ima. Nadam se da će sve biti u redu i da će bebe doći zdrave i sretne.
Pika, nemoj paničarit Znam,lako je reći, ali teško napraviti.
Ja sam imala sličnu,možda čak i jednaku sitaciju na početku trudnoće, samo u 7 tjednu. Završila sam u Petrovoj na Hitnoj jer je bila večer i nije moj socijalni doktor radio,pregledala me, sve 5, vidjelo se već i srčeko. Poslala me doma s preporukom mirovanja i Utrogestanima, također da ih PIJEM. Otišla sam ujutro svojoj dokrorici, dala mi Utiće i rekla da ih uzimam kako mi je preporučila ova na Hitnoj. Isto sam se uspaničarila jer sam tek doma vidjela preporuku da se uzimaju vaginalno u prvom tromjesečju pa sam ponovno zvala doktoricu da mi to razjasni. Sve ok, mogu se uzimati i oralno i vaginalno, ali kako su ti rekle cure, vaginalno nemaju nuspojave. Ja sam ih pila pa mi se neprestano spavalo, a i tad su mi počele mučnine pa sad ne znam da li da to povezujem s Utrićima ili ne.
Što se tiče smeđkastog iscjetka, tako je bilo i meni, trajao je još jedno 5 dana, uglavnom se pojavio jednom dnevno, a ostatak dana ne. Normalno da sam u tih 5 dana još 2 puta zvala doktoricu da me ohrabri, rekla je nek samo mirujem. I jesam, i danas smo veći prilično veliki (u 22 tjednu) /kucam u drvo/
Tako da se ne uzrujavaš previše, samo nastoj što više mirovat.Držim fige da će sve bit 5
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:54   #45
Ja sam imala isti problem, koji je kod mene poceo ne laganim krvarenjem nego izljevom po mojoj procjeni par litara friske crvene krvi. Zavrsila u bolnici, bebo bio ok, ne zna se uzrok. Od tog eventa pa nekih 4 tjedna sam imala lagano smeckasto krvarenje, isla na preglede i skroz je sve bilo ok. Do negdje 14.tjedna, kad je krvarenje skroz stalo. Od tada nista. Utrogestane sam pila od 6.tjedna pa do 14., zbog manjka hcg ili trudnickih hormona, tri komada navecer, vaginalno. Nuspojave nikakve osim sto sam imala konstantnu zelju za sexom Al to je i danas slucaj, pa ne znam jel to ima veze s utrogestanima
Uglavnom, nemoj se brinut, evo me pred porod, beban veliki i sve je ok.
__________________
Evega mali Niko
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 18:35   #46
ja sam dobila utrogestane odmah na početku ove trudnoće, kao preventivu od spontanog. Utrogestan sadrži progesteron, hormon koji čuva trudnoću i može ti samo koristit ako ga uzimaš.Ginekolog mi je preporučio da ga pijem do 12.tjedna trudnoće, 3 puta po jednu tabletu na dan.... povraćala sam non stop od njih ali preživjela sam....

sretno...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 18:49   #47
ja sam krvarila samo jedan dan ali sam pila dabrostone do 15 tjedna i nisam imala nikakve nuspojave, cak ni kad sam prestala pit (kazu da se treba prestat postepeno, kroz par dana)
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 19:48   #48
Ja sam ih koristila vaginalno 3x2 od 6.tjedna pa sve do 12.tj.
Nisam imala klasičnu krv,već smeđe flekice i čim sam to počela koristiti prestalo je.
Ne znam zašto ti je to dala da piješ,jer se obično one daju vaginalno kod prijetećeg pobačaja,jer se bolje apsorbiraju,pa bi ti bilo pametno otići do svoje ginekologice.
Bilo kako bilo,to krvarenje nije strašno čim nije preobilno i praćeno jakim bolovima.
Ja sam sad trudna 17 tjedana i sve je super - beba i buša rastu!
Sretno!
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 19:56   #49
ja sam imala sukrvicu odmah nakon šta sam zatrudnila ,mislila sam to je od prehlade jer tada još nisam znala da sam trudna.Ginek.je rekla da je to normalno to mi se desilo, ako dobro računam i ako se dobro sjećam u 3 tj. trudnoće.Neki dan nakon jutarnje kontrole kod gin. menni es naveče pojavila krv na donjem vešu sad sam u 25 tj.,nazvala sam odmah ging.i rekla mi je da je to od pregleda i da će prestat .tako je i bilo .Drugi dan je bilo još malo i nestalo na moju sreću da nije bilo nešto drugo.
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 09:26   #50
Pika ne brini...smečkasti iscjedak je ok...ti ga imaš hvala Bogu samo kad se brišeš nakon wc-a...eto da te utješim-kod mene je to kao što sam ti već napisala trajalo punih 8 tjedana i to ne malo...ja sam nosila uloške kao da mengu imam...curilo je ko ludo..užas...sad se sva naježim kad se sjetim...i eto, hvala Bogu sutra sam punih 32. tjedna i sve je ok
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 11:56   #51
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Pika ne brini...smečkasti iscjedak je ok...ti ga imaš hvala Bogu samo kad se brišeš nakon wc-a...eto da te utješim-kod mene je to kao što sam ti već napisala trajalo punih 8 tjedana i to ne malo...ja sam nosila uloške kao da mengu imam...curilo je ko ludo..užas...sad se sva naježim kad se sjetim...i eto, hvala Bogu sutra sam punih 32. tjedna i sve je ok
Drago mi je da si ok Any... Znam da si puno prošla.
I meni sada iscjedak puno jače curi. Čini mi se da je i gušći. Išla sam jučer izvaditi hcg i to je nalaz koji me plaši - jer sam bila na 5 + 2, a beta je bila 136.9, što je jako malo
Išla sam kod gin, kaže da su šanse male. Sutra ću ponovo vaditi betu, pa vam javim nalaz.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:07   #52
A Piki, hebemu! Nemoj se predavati odmah, think positive!!! kod mene je beta isto bila niska na pocetku dosta jer je ovulacija tj. bebu smo tek 25. dan "napravili"... Mozda je tako i kod tebe, onda nemre biti veca.... Drzim fige da bude sve dobro i saljem vibre ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Drzi se draga!
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:58   #53
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si ok Any... Znam da si puno prošla.
I meni sada iscjedak puno jače curi. Čini mi se da je i gušći. Išla sam jučer izvaditi hcg i to je nalaz koji me plaši - jer sam bila na 5 + 2, a beta je bila 136.9, što je jako malo
Išla sam kod gin, kaže da su šanse male. Sutra ću ponovo vaditi betu, pa vam javim nalaz.
pika evo šaljemo vibrice da sve bude dobro ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 14:16   #54
Draga Pika... (ovo mi zvuči kao dragi piko boljić slatko)
Već par puta sam krenula pisati na ovoj tvojoj temi pa sam odustala.. zašto,hm... dakle utorogestan trebaš piti i može ti puno pomoći u očuvanju ploda, što će nadam se kod tebe napraviti... Ja sam ga pila i stavljala vaginalno do 13. tjedna i pomagao mi je što se tiče krvarenja i smeđeg iscjetka, očuvao je plod... ali kao što znaš moju priču, kad ti draga nešto nije ok, nije i to će se prije ili kasnije pokazat, a svakako je bolje prije nego kasnije, ali to sve opet ne znači ništa... a moj savjet ti je miruj i zaboravi posao ako ti je prioritet trudnoća.. i vrlo važno velika većina trudnoća (prema onome što sam čitala više od 90%) protekne ok i rode se zdrava djeca i mislim da je to itekako veliki poticaj da misliš pozitivno
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 18:12   #55
Ja sam ih pila mislim do 16 tj., krvarila sam dosta zbog hematoma i MORALA sam strogo mirovati...ležala sam 50 dana...na posao sam morala zaboraviti ako sam htijela očuvati trudnoću...
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 18:08   #56
Evo, ja sam jučer isto prokrvarila - u sedmom tjednu sam i doktor me ostavio kroz noć na promatranju u bolnici jer je na uzv primjetio hematom. moram strogo mirovati i na dabrostonima sam (a ja naivna mislila da ću raditi do pred kraj trudnoće).

Do sad mi je sve bilo ok, još u ponedjeljak sam bila na UZV i sve je bilo super. A jel netko zna od čega uopće nastane taj hematom? Baš se pazim da ne dižem ništa teško, ali eto, ipak od nečeg je...

Ma vjerujem da se naša bebica čvrsto "drži" i da će se uspjeti izgurati s tim hematomom
Happily is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 18:10   #57
Quote:
Happily kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam jučer isto prokrvarila - u sedmom tjednu sam i doktor me ostavio kroz noć na promatranju u bolnici jer je na uzv primjetio hematom. moram strogo mirovati i na dabrostonima sam (a ja naivna mislila da ću raditi do pred kraj trudnoće).

Do sad mi je sve bilo ok, još u ponedjeljak sam bila na UZV i sve je bilo super. A jel netko zna od čega uopće nastane taj hematom? Baš se pazim da ne dižem ništa teško, ali eto, ipak od nečeg je...

Ma vjerujem da se naša bebica čvrsto "drži" i da će se uspjeti izgurati s tim hematomom
glavno da je beba dobro.. miruj samo...
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 18:47   #58
Quote:
Happily kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam jučer isto prokrvarila - u sedmom tjednu sam i doktor me ostavio kroz noć na promatranju u bolnici jer je na uzv primjetio hematom. moram strogo mirovati i na dabrostonima sam (a ja naivna mislila da ću raditi do pred kraj trudnoće).

Do sad mi je sve bilo ok, još u ponedjeljak sam bila na UZV i sve je bilo super. A jel netko zna od čega uopće nastane taj hematom? Baš se pazim da ne dižem ništa teško, ali eto, ipak od nečeg je...

Ma vjerujem da se naša bebica čvrsto "drži" i da će se uspjeti izgurati s tim hematomom
Lijek za hematom je mirovanje.... po svemu sudeći i kod mene je na kraju bio hematom 4x5cm koji je pritiskao posteljicu, ali je bilo i drugih faktora očito... a što se tiče hematoma i mene su na prvu zbog njega ostavili u bolnici da mirujem... od čega nastaju, ja sam pitala i rekli su mi da to ne mogu sa sigurnošću utvrditi... još jedna nepoznanica u nizu ginekoloških komplikacija...
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 19:04   #59
mislim da taj hematom moze bit ostatak prošle M
ili kad se jajašce implantira "unutra" - za ovo nisam sigurna

a moze bit i najobičniji udarac, makar ne imala iz vana "šljivu"

proguglaj malo o krvarenju u ranoj trudnoći i hematomu
ima stvarno svakakvih slučajeva

ali to nije bitno, glavno da je otkriven
i glavno je da postoji lijek i da se on moze "uništiti"
sretno!
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 19:11   #60
Quote:
hani-bani kaže: Pogledaj post
mislim da taj hematom moze bit ostatak prošle M
ili kad se jajašce implantira "unutra" - za ovo nisam sigurna

a moze bit i najobičniji udarac, makar ne imala iz vana "šljivu"

proguglaj malo o krvarenju u ranoj trudnoći i hematomu
ima stvarno svakakvih slučajeva

ali to nije bitno, glavno da je otkriven
i glavno je da postoji lijek i da se on moze "uništiti"
sretno!
da već jesam, ima svakakvih slučajeva imaš pravo, no većina nije imala nekih prevelikih problema ako su se pridržavale uputa.

Ma hvala na sreći, jaki smo mi pa budemo i to izgurali
Happily is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.