Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2012., 14:17   #2001
Quote:
scottish_fold kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa!
meni se prije pola sata dogodilo da mi je na vrata pozvonio neki kontrolor hrt-a. pitala sam ko je a on je rekao: "poštar". ja sam otvorila i priču dalje znate.
Ja bih nazvala policiju i prijavila da po kvartu hoda sumnjiv tip, lažno se predstavlja i kao poštar i kao inkasator, opisala ga i rekla da pripaze jer bi mogao popljačkati bakice koje ga eventualno puste u stan.

Fakat đubretarski da se predstavljaju kao poštari
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 15:03   #2002
a zvat ću mu šefa, to je najmanje šta mogu napravit. ali dobra ti je ideja s policijom. kad san mu otvorila vrata odma je izvadija neku iskaznicu na kojoj piše da je hrt-ov kontrolor. tu me proziva za neko kršenje zakona a sam se lažno predstavlja.
__________________
sve je sranje osin pišanja..
scottish_fold is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 19:12   #2003
Imam blesav problem sa pretplatom.
Naime neki dan je genijalni HRT-ov inspektor upao kod mene dok je moja supruga bila sama i uvalio joj da mora plaćati pretplatu. Sad to nebi bilo toliko blesavo da sa nema skupa ne živi i moj stari koji je i vlasnik kuće i koji plača redovno pretplatu. I on ju plača preko računa jer se je već moj stari pokvaćio s inkasatorom (gdje nalaze te genijalce) jer mu je ovaj upao ravno u kuću dok je on spavao popodne kako bi mu naplatio pretplatu. Danas ljepo došao i račun za tri mjeseca unazad i sve. A nigdje ne mogu iskopati neku adresu ili sl za pritužbu. Ovaj telefonski broj na računu je u biti od nekog faksa, a na e-mail poslan njihovoj službi za korisnike nitko ne odgovara. Da nije glupo bilo bi smiješno. Sad vjerojatno je ovog magarca sjebalo to što je ulica promijenila naziv, a ova moja genijalka nije ni skužila da stari plača pretplatu
Ko da mi nije dosta jedna pretplata za TV koji nisam upalo zadnjih 3 mjeseca, bar ne u funkciji TV-a.
Jebate, još ću zbilja morati čekati da me tuže za zakasninu pa se objašnjavati sa sudcem.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 04:28   #2004
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Imam blesav problem sa pretplatom.
Naime neki dan je genijalni HRT-ov inspektor upao kod mene dok je moja supruga bila sama i uvalio joj da mora plaćati pretplatu. Sad to nebi bilo toliko blesavo da sa nema skupa ne živi i moj stari koji je i vlasnik kuće i koji plača redovno pretplatu. I on ju plača preko računa jer se je već moj stari pokvaćio s inkasatorom (gdje nalaze te genijalce) jer mu je ovaj upao ravno u kuću dok je on spavao popodne kako bi mu naplatio pretplatu. Danas ljepo došao i račun za tri mjeseca unazad i sve. A nigdje ne mogu iskopati neku adresu ili sl za pritužbu. Ovaj telefonski broj na računu je u biti od nekog faksa, a na e-mail poslan njihovoj službi za korisnike nitko ne odgovara. Da nije glupo bilo bi smiješno. Sad vjerojatno je ovog magarca sjebalo to što je ulica promijenila naziv, a ova moja genijalka nije ni skužila da stari plača pretplatu
Ko da mi nije dosta jedna pretplata za TV koji nisam upalo zadnjih 3 mjeseca, bar ne u funkciji TV-a.
Jebate, još ću zbilja morati čekati da me tuže za zakasninu pa se objašnjavati sa sudcem.
RTV PRISTOJBA 10000 Zagreb, Prisavlje 3 (01) 6342 634
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 17:43   #2005
Quote:
scottish_fold kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa!
meni se prije pola sata dogodilo da mi je na vrata pozvonio neki kontrolor hrt-a. pitala sam ko je a on je rekao: "poštar". ja sam otvorila i priču dalje znate.
Ja ne znam.. kako od otvaranja vrata dođeš do ovog dolje?
Quote:
... i sad neznam kome će prijava doći...
Mimo tvoje volje, ako sam dobro shvatila... kako?
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 18:34   #2006
E sad znaš. Kad kaže poštar, ti kažeš: Sandučić je u prizemlju!
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 02:05   #2007
znači ovako, jučer sam dobio prijedlog za ovrhu od odvjetničkog društva, radi se o dugu od 240 kn, kad se sve zbroji iz troškovnika ovrhovoditelja sve naraste na 980kn. da li je tko imao sličan slučaj? malo sam listao u nazad ali ne vidim ništa slično, ima previše stranica za detaljniji pregled. šta će biti ako ne platim? da li recimo mogu platiti samo taj dug jer sam našao tu opomenu negdje među računima?
ravnicezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 08:02   #2008
Quote:
ravnicezg kaže: Pogledaj post
znači ovako, jučer sam dobio prijedlog za ovrhu od odvjetničkog društva, radi se o dugu od 240 kn, kad se sve zbroji iz troškovnika ovrhovoditelja sve naraste na 980kn. da li je tko imao sličan slučaj? malo sam listao u nazad ali ne vidim ništa slično, ima previše stranica za detaljniji pregled. šta će biti ako ne platim? da li recimo mogu platiti samo taj dug jer sam našao tu opomenu negdje među računima?
sad je kasno.. sad plačaš sve... sa kamatama
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 10:32   #2009
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
E sad znaš. Kad kaže poštar, ti kažeš: Sandučić je u prizemlju!
A lik kaže - 'Imam preporučeno, morate potpisati.'

Ma kad ti dođe na vrata, i vidiš da nije poštar, samo zalupi vrata.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 14:43   #2010
E onda otvoriš vrata pa kad ti kaže da je inspektor zalupiš mu ih u facu jer se oni ne smiju lažno predstavljati i ulaziti u privatne prostore bez dozvole vlasnika ili pratnje službene osobe.
Mislim ne sjeti se svatko svega, eno mog primjera doma
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:50   #2011
Quote:
ravnicezg kaže: Pogledaj post
znači ovako, jučer sam dobio prijedlog za ovrhu od odvjetničkog društva, radi se o dugu od 240 kn, kad se sve zbroji iz troškovnika ovrhovoditelja sve naraste na 980kn. da li je tko imao sličan slučaj? malo sam listao u nazad ali ne vidim ništa slično, ima previše stranica za detaljniji pregled. šta će biti ako ne platim? da li recimo mogu platiti samo taj dug jer sam našao tu opomenu negdje među računima?
Ako si odjavio prijemnik ne koristeci HRTov formular(kao sto je opisano vec ranije), ovrsni prijedlog je pocetak i s vremenom ces dobiti rijesenje o ovrsi na koje ulazes zalbu(i tako nekoliko puta, ja sam vec 2 rjesenja i 3 prijedloga sve skupa dobio). Ako nisi odjavio prijemnik vec si dobio ovrhu zbog neplacanja pristojbe onda ti ne gine placanje(naravno, mozda se i tu moze sta uciniti, al to bolje da netko upuceniji uskoci).
ShinobiU is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 20:46   #2012
na krivoj ste temi...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:28   #2013
Quote:
ravnicezg kaže: Pogledaj post
znači ovako, jučer sam dobio prijedlog za ovrhu od odvjetničkog društva, radi se o dugu od 240 kn, kad se sve zbroji iz troškovnika ovrhovoditelja sve naraste na 980kn. da li je tko imao sličan slučaj? malo sam listao u nazad ali ne vidim ništa slično, ima previše stranica za detaljniji pregled. šta će biti ako ne platim? da li recimo mogu platiti samo taj dug jer sam našao tu opomenu negdje među računima?
Da li si u prošlom vremenu ikada išta potpisao, npr. da si vlasnik tv prijamnika, da se slažeš sa plačanjem itd?Ako jesi, nema tu puno pomoći.Potpis je ozbiljna stvar.Ako pak nisi potpisao, onda je drugačije.
dculture is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 15:34   #2014
Quote:
dculture kaže: Pogledaj post
Da li si u prošlom vremenu ikada išta potpisao, npr. da si vlasnik tv prijamnika, da se slažeš sa plačanjem itd?Ako jesi, nema tu puno pomoći.Potpis je ozbiljna stvar.Ako pak nisi potpisao, onda je drugačije.
samo jednom mi je čovjek iz hrt-a pozvonio i to kad sam se doselio, uzeo podatke i od tada dolaze računi. znači nisam ništa potpisao da se slažem s plaćanjem.
ravnicezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 15:38   #2015
sorry što gnjavim, znam da to negdje ima na raspravi ali nemam vremena to listati, dakle koja je procedura ako se hoće odjaviti tv kako bi prestao s plaćanjem pretplate? može ukratko samo
ravnicezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 15:45   #2016
Ispuni ovaj obrazac

Mora biti ovjeren kod javnog bilježnika i najbolje da ga pošalješ preporučeno s povratnicom.
__________________
That's when you know you've found somebody really special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably share the silence.
Pravnicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 16:07   #2017
Odjaviti se može (i treba) bez tog obrasca. Prosurfajte malo po temi i pogledajte što sam pisao kao reggie31.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 20:38   #2018
i meni bio taj iz hrta danas...nisam ga pustila u stan ,nis potpisala ni dala podatke..rekla da iamo maxtv i da nek on pise i salje kaj god oce ja necu nis potp.ni nist..... jel mogu ocekivat neku uplatnicu da ipak posalju? dalje...ak posalje ja saljem onu dojavu lallalla...dal se nekom desilo da nakon te odjave-ovrha-zalba s povratnicom- oni dođu s murjom na vrata gledat dal ja zbilja imam tv il ne?
JaneDoe125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 20:46   #2019
Meni nitko nije dolazio, a odjavio sam telku fotokopijom potvrde firme koja skuplja elektronički otpad.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 20:52   #2020
hahha vrh a jel mogu ocekivat neku uplatincu u mom slucaju?
JaneDoe125 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.