Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2006., 12:57   #21
Evo, da ne otvaram novu temu ja bi se malo ubacio ovamo. Pa evo doživljaja jednog uskoro novopečenog tate sa UZV-a.

Dakle, danas smo u 36 tjednu moja draga i ja bili na UZV. Njoj je to gotovo 6-7 po redu jer je imala mjesečne UZV kontrole zbog malih komplikacija, no meni je bio prvi. Danas sam prvi put vidio našeg bebača. Preciznije, s obzirom da čak do danas nismo vidjeli spol bebe, danas sam po prvi put vidio našu bebačicu. Običan ultrazvuk, crno bijela slika, color je samo doppler na pupkovini. Bebačica ima mrvicu manje od 3kg, sve je na svome mjestu, okrenuta je kako treba. Pregledali smo ruke, noge, prebrojili prstiće, vidjeli srce, mjegur, bubrege, nosić i naravno vidjeli smo da je curica. Dopplerom smo vidjeli kolanje krvi, pogledali pupkovinu i poslušali šumove i rad srca. Nešto fantastično i posebno što je teško riječima opisati. Još 3-4 tjedna dok se ne rodi, a onda će vjerojatno biti neopisivog veselja i sreće.

Pozdrav svim mamama, svim tatama i svim bebama.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 13:35   #22
Quote:
Veky kaže:
....Nešto fantastično i posebno što je teško riječima opisati. Još 3-4 tjedna dok se ne rodi, a onda će vjerojatno biti neopisivog veselja i sreće.
kak je ovo lijepo cuti iz usta jednog tate sva sam se raspekmezila
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 15:00   #23
I ja, zato to i pišem
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 14:07   #24
Quote:
studentica21 kaže:
bila sam i ja kod njega (u onih 3 mjeseca trudnoce) i nista od toga nisam dobila,osim slikica.
pa zar to nije i 4D ultrazvuk?
Točno, 3D i 4D su u principu ista stvar. 4D odnosno četvrta dimenzija jel ti je zvuk - a to koliko znam imaju i 2D uzv pa se skoro i ne spominje.

Quote:
studentica21 kaže:
al nisam bas bila odusevljena njegovim odnosom prema misljenju druga dva lijecnika kod kojih sam bila na pregledu.dobila sam dojam da pomalo ismijava njihovu profesionalnost a nisu bas bili lijecnici iz fusa vec jako priznati i poznati.
no dobro,dojmovi su razliciti.
Ja imam skroz suprotan dojam, jednako kao i dvije frendice koje su mi ga osobno preporučile. Ali slažem se, dojmovi su subjektivna kategorija.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 03:53   #25
Quote:
Veky kaže:
I ja, zato to i pišem
imas gore medju top temama i topik oceva koji se ne srame priznati da peglaju, pa se navrati pohvaliti
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 14:15   #26
Ja sam se neki dan sa 35+1 naručila za 3D uzv i kad sam došla kod doca, on meni veli da je previsoka trudnoća da bi se 3D mogao napraviti, jer sad već ima premalo plodne vode i beba se ne može micati puno, pa se ne bi moglo ni dobro snimiti sa 3D uzv-om.
Kad me je pitao kaj me točno zanima, tj. zbog čega hoću baš 3D i kad sam mu ja odgovorila da me zanima drugo mišljenje dal je sve ok s bebom, dal ima sve prstiće, da nema slučajno zečju usnu, da mi potvrdi spol....on meni predloži običan, tj. 2D uzv. I tak, kad sam već došla k privatniku, da si čovjek malo zasluži... (ko da mi sestra prek telefona nije mogla reći da se u tak visokoj trudnoći to ne može, pa bi mi ostalo 300 kn )
Ugl. pošto moja soc. gin. nikad nije imala vremena gledati dal mali ima il nema sve prstiće, pa dal ima ili nema cijelu usnu, onda mi niti nije bilo žao novca kad me ovaj 20-25 min pregledavao s običnim uzv-om i vidio da je sve OK!!!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 14:29   #27
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Nemrem pomoc, nisam isla.

Ak netko zna: cisto zdravstveno gledano, je li 3d uzv bolji od obicnog?
Odnosno, jel se ista bitno (ne mislim na crte lica djeteta, nego gradja organa, srce, kicma...) vidi bolje na 3d?
zdravstveno gledano, pa bas i ne nazalost
ako te pregledava pro onda ti je jedno te isto, vidjet ce i znat ce
ali 3/4d, ljudi moji, vrijedi napraviti za svoju dusu, sve se vidi, prekrasno malo bice tako blizu a tako daleko
vise mi vrijede te slike nego ne znam sto, ako vam je puno skupo ustedite na necem drugom, second hand kolica bilo sto
i preporucam napraviti sto kasnije u trudnoci ali ne i posliije 33 34 tjedna bebe postanu prevelike za kadar

evo primjer cuda u malom bebe
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 14:36   #28
ajme moonlight ............prekrasnooooooo!!!! :-))))
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 14:36   #29
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
zdravstveno gledano, pa bas i ne nazalost
ako te pregledava pro onda ti je jedno te isto, vidjet ce i znat ce
ali 3/4d, ljudi moji, vrijedi napraviti za svoju dusu, sve se vidi, prekrasno malo bice tako blizu a tako daleko
vise mi vrijede te slike nego ne znam sto, ako vam je puno skupo ustedite na necem drugom, second hand kolica bilo sto
i preporucam napraviti sto kasnije u trudnoci ali ne i posliije 33 34 tjedna bebe postanu prevelike za kadar

evo primjer cuda u malom bebe

Baš tak! I mi smo htjeli te slikice baš za svoju dušu, da malo gledamo i uživamo, al eto, nije uspjelo jer smo se prekasno sjetili!
Inače, svi organi se jednako dobro mogu vidjeti i na 2D, tj. na običnom uzv-u!
Meni veli doc da u idućoj trudnoći on preporuča napraviti 3D negdje između 11-og i 13-og tjedna. Meni se to čini preeeeerano
Kaj vi velite?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 14:40   #30
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Meni veli doc da u idućoj trudnoći on preporuča napraviti 3D negdje između 11-og i 13-og tjedna. Meni se to čini preeeeerano
Kaj vi velite?
evo velim i ja
ipak je to dosta love, pa ako mislite to uciniti samo jednom onda ucinite sto kasnije moguce
kad se vec formira lice kad dobije male obrascice i tako
bubam npr. izmedju 20 i 30 tj
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 14:59   #31
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
evo velim i ja
ipak je to dosta love, pa ako mislite to uciniti samo jednom onda ucinite sto kasnije moguce
kad se vec formira lice kad dobije male obrascice i tako
bubam npr. izmedju 20 i 30 tj


Pa, da! I ja si mislim negdje između 16-og i 22-og tjedna, ali next time, za drugog bebolinca
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 19:44   #32
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
evo primjer cuda u malom bebe
Slatka je slikica , ali ja kad vidim te bebice kak su sfrkane u trbuhu odmah mi dodje da skocim s kauca i protegnem se . Pa muceki, kak mogu zdrzati toliko dugo u tom polozaju?
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 20:37   #33
mene zanima kada je idealno vrijeme za 3D. negdje sam pročitala između 20. i 25. tjedna a sad to više ne mogu naći. ja sam naručena kada ću biti 22+ par dana
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 20:39   #34
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
mene zanima kada je idealno vrijeme za 3D. negdje sam pročitala između 20. i 25. tjedna a sad to više ne mogu naći. ja sam naručena kada ću biti 22+ par dana
ja vas ne razmem...moj gin ima 4D i svaki put je svaka žena na tom uzv...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:30   #35
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
ja vas ne razmem...moj gin ima 4D i svaki put je svaka žena na tom uzv...
čitam da kad je beba velika onda se ne može raditi 3D jer beba ima jako malo mjesta za kretanje, plodne vode je malo a sve je to navodno potrebo za napravit 3D. zato pitam kad je najbolje vrijeme
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:33   #36
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
čitam da kad je beba velika onda se ne može raditi 3D jer beba ima jako malo mjesta za kretanje, plodne vode je malo a sve je to navodno potrebo za napravit 3D. zato pitam kad je najbolje vrijeme
prvi glas...pa moj gin od prvog do zadnjeg pregleda gleda na taj uzv...pa nema dva pa mijenja...i sve snima na dvd,ili kazetu...fakat ne znam od kud to...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:49   #37
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
prvi glas...pa moj gin od prvog do zadnjeg pregleda gleda na taj uzv...pa nema dva pa mijenja...i sve snima na dvd,ili kazetu...fakat ne znam od kud to...
Paspa, da ti nisi pobrkala 2D sa 3D ili 4D?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:52   #38
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Paspa, da ti nisi pobrkala 2D sa 3D ili 4D?
ne koka...nakon troje djece to znam...a moj gin svako malo kupuje novi i bolji uzv...inače se kontroliram minim jednom godišnje...i gotovo uvijek me dočeka nova mašina...a cure koje znam i idu tam mi uredno pokažu slikice bebe...a ak bog da,bum i ja vama...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:55   #39
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
ne koka...nakon troje djece to znam...a moj gin svako malo kupuje novi i bolji uzv...inače se kontroliram minim jednom godišnje...i gotovo uvijek me dočeka nova mašina...a cure koje znam i idu tam mi uredno pokažu slikice bebe...a ak bog da,bum i ja vama...
Onda dobro! Vi ste tam u Zgb-u napredni
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 11:38   #40
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Onda dobro! Vi ste tam u Zgb-u napredni
i vise od napredni
sad moram pojasniti svoj prvi post na ovu temu,
tu gdje sam ja dobijes 2 besplatna (osiguranje placa) obicna 2d ultz u cijeloj trudnoci. (redovna - ok trudnoca)
dobiju se one crno bijele obicne slicice i sve pet
ako zelis 3/4d slike i dvd, ides kod privatnika, placa se 100e i zove se fun ultz

za cro
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.