Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2008., 21:04   #21
imaš moje na iskustvima iz bolnice
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:17   #22
I mene jako zanima sto cete reci jer i ja tamo spadam. Svi se zgrazavaju na to, al nemam poima zasto.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:33   #23
a ne znam što da ti kažem. Činjenica je da je 5 najboljih doktora otišlo iz Zajčeva u PVT Podobniku. Ostalo ih je 2 eventualno za koje kažu da su ok.

neznam.. zaista sad kako je tako
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:43   #24
I ja bi tamo trebala roditi u 9. mj a nemam pojma o tome kakva je bolnica tj ne znam nikoga tko je rodio tamo pa da sad mogu reći da sam čula nešto dobro ili loše
sunce moje, tashi, iva, cdvita - ko vam vodi trudnoću?
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 13:25   #25
Kayah, ja ti još nisam kročila u tu bolnicu. Trudnoću mi vodi privatnik kod kojeg idem oduvijek, a valjda ću zadnji mjesec otići kod nekog u bolnicu, nemam poima, možda bi trebala tek toliko a vidim kakvi su.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 19:10   #26
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
sunce moje, tashi, iva, cdvita - ko vam vodi trudnoću?
meni je tamo trudnoću vodio dr ivo balenović. nije rječit ali je nježan i odgovara na pitanja (za razliku od onoga što je vidjet na tv (priča sam ko navijen) jer on je sad super poznati pisac - u moje doba još su tražili tko je alen bović - kad sam ga pitala kad će se (ob)javit - samo se smješkao). jaaako dobra iskustva imam s dr rokijem i dr lederom.
porodila me dr vedrana belušić i babica tonka
nesuđena dokica tamo bila mi je dr zmijanac - njoj je tad dijete dobilo koze i ona je bila u karanteni. o njoj sam čula samo hvalospjeve
jedino loše iskustvo tamo bio mi je dr lončar (na pregledu grub, brz, površan) - ali kad sam rodila na odjelu se pokazao jako ljubaznim (na viziti mu je bilo neugodno kad me prepoznao)
e, sad ne znam tko je ostao tamo..
ps. ja sam na bolničke preglede došla u 36.om tjednu.
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 23:48   #27
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
I ja bi tamo trebala roditi u 9. mj a nemam pojma o tome kakva je bolnica tj ne znam nikoga tko je rodio tamo pa da sad mogu reći da sam čula nešto dobro ili loše
sunce moje, tashi, iva, cdvita - ko vam vodi trudnoću?
meni vodi dr.fistonić (privatno). kakav je taj smjestaj, kako izgledaju sobe, wc-i (inace imam panicni strah od wc-a - pogotovo javnih i sl.- radije trpim...). najradije bih da uopce ne moram u bolnicu....!
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 13:35   #28
meni trudnoću vodi dr. leder kojeg znam i privatno ali ne mogu si pomoći - kao doktor mi nije sjeo. znam ja da su oni tamo stalno u gužvi ali ja uvijek pripremim listu pitanja a na kraju ga uspijem pitati dva od kojih na samo jedno dobijem odgovor - i to u najboljem slučaju. i nekako mi je hladan, ne znam... alimodlučila sam ići k njemu i sad je tako kako je. jako loše iskustvo imam s dr. valetićem iako sam pak s drugih strana čula sve naj o njemu.
Za sobe i samo rodilište sam čula da su super, nešto je navodno preuređivano, imaju onaj rooming...
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 13:46   #29
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
meni je tamo trudnoću vodio dr ivo balenović. nije rječit ali je nježan i odgovara na pitanja (za razliku od onoga što je vidjet na tv (priča sam ko navijen) jer on je sad super poznati pisac - u moje doba još su tražili tko je alen bović - kad sam ga pitala kad će se (ob)javit - samo se smješkao). jaaako dobra iskustva imam s dr rokijem i dr lederom.
porodila me dr vedrana belušić i babica tonka
nesuđena dokica tamo bila mi je dr zmijanac - njoj je tad dijete dobilo koze i ona je bila u karanteni. o njoj sam čula samo hvalospjeve
jedino loše iskustvo tamo bio mi je dr lončar (na pregledu grub, brz, površan) - ali kad sam rodila na odjelu se pokazao jako ljubaznim (na viziti mu je bilo neugodno kad me prepoznao)
e, sad ne znam tko je ostao tamo..
ps. ja sam na bolničke preglede došla u 36.om tjednu.

balenović otišao Podobniku
zmijanac otišla Podobniku

eto o tom pričam i jedno i drugo su super doktori - otišli. fakat da sam i trudna ne znam kome bi tamo otišla. sve što vrijedi je otišlo. ostao je Dujić ali on je šef rodilišta.

Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
meni trudnoću vodi dr. leder kojeg znam i privatno ali ne mogu si pomoći - kao doktor mi nije sjeo. znam ja da su oni tamo stalno u gužvi ali ja uvijek pripremim listu pitanja a na kraju ga uspijem pitati dva od kojih na samo jedno dobijem odgovor - i to u najboljem slučaju. i nekako mi je hladan, ne znam... alimodlučila sam ići k njemu i sad je tako kako je. jako loše iskustvo imam s dr. valetićem iako sam pak s drugih strana čula sve naj o njemu.
Za sobe i samo rodilište sam čula da su super, nešto je navodno preuređivano, imaju onaj rooming...
valentić? to je onaj kako samga ja nazvala neprilagođen jer je nekoj sirotoj neobrazovanoj ženi objašnjavao njezinu dijagnozu riječnikom dr. Bratoljuba Klajića a žena ga gleda kojim on jezikom govori!

A meni moje stanje počeo objašnjavati na latinski. Sreća je da latinski znam pa sam ga mogla pratiti..

Koji štereber pun sebe!

Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
meni trudnoću vodi dr. leder kojeg znam i privatno ali ne mogu si pomoći - kao doktor mi nije sjeo. znam ja da su oni tamo stalno u gužvi ali ja uvijek pripremim listu pitanja a na kraju ga uspijem pitati dva od kojih na samo jedno dobijem odgovor - i to u najboljem slučaju. i nekako mi je hladan, ne znam... alimodlučila sam ići k njemu i sad je tako kako je. jako loše iskustvo imam s dr. valetićem iako sam pak s drugih strana čula sve naj o njemu.
Za sobe i samo rodilište sam čula da su super, nešto je navodno preuređivano, imaju onaj rooming...
a taj tvoj je fakat ču-ču. sjećam se da si ga nešto pitala a on počeo o tvom tati i ništa ti nije odgovorio..

se sjećaš onog žutog koji mi je rekao lijepo suta na posao.. (a ja na amnocintezi9

majko moja.... kayah.... imaš para (fakat su ti roditelji imućni) što se zajebavaš sa nekim tko ti nije sjeo. Zakaj ne odeš Podobniku na porod.

ja bih da sam na tvom mjestu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje Tashi : 05.11.2012. at 13:25.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 14:00   #30
meni je trudnoću vodila dr. zmijanac a i porodila me (taman me uhvatilo na dan kad je bila u dežurstvu ). mogu reći da sam zadovoljna i njom i babicom i sestrama, a i sobom (bila sam u šoku kad su me odveli u dvokrevetnu čistu i ugodnu, wc i tuš se dijele samo sa susjednom sobom, očekivala sam da će nas biti šest i da bar tri njih neće imati nikakve higijenske navike i lajat 0-24, na kraju ispalo super ).
i sestre su mi puno pomogle oko dojenja, samo je potrebno lijepo ih pitati
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 14:26   #31
A nemrem se sad više sjetiti ko je bio u sobi ali mislim da je to taj...

Ne znam po čemu si zaključila da imam para... ja para fakat nemam; zatvorila salon koji mi je bio sve, upravo sam prije pola sata otkazala najam i idući tjedan vadim stvari van.... plaću od bijednih 1800kn mi debilni hzzo još ni za drugi mjesec nije isplatio tak da živimo od muževe plaće. Sad čekam da mi isplate te zaostatke pa da počmem kupovati stvari za bebu od kolica, krevetića pa na dalje. Znaš i sama - nije to malo novaca.
A moji - tata se bavi gradnjom što ne znači da imaju toliko para da mogu doći sutra i reći da mi daju 3 soma eura jer se meni ne sviđa državna bolnica. I to kaj su mi osigurali stan bila je puka sreća a ne odraz njihove financijske situacije.
No, i da imaju urnebesno puno para ja nikad, ali fakat nikad nebi išla tražiti od njih da mi plaćaju privatno rodilište jer više ne živim pod njihovim krovom i moje financijske brige su samo moja stvar. I da živim, i da me i dalje uzdržavaju nebi jer nisam takav tip osobe. Nisam trebala raditi za vrijeme faksa ali nije mi bio problem zaraditi svoje novce - pa čak ni nositi kutije po skladištima kao ni prati wc u mc donaldsu. A i da ja osobno imam para nebi išla privatno rađati jer nisam taj tip. Nemam ništa protiv privatnih rodilišta (niti žena koje se odluče tamo roditi)ali ja nemam 3000 eura da si platim porod tamo, a niti se smatram nešto drugačijom da mi treba poseban tretman u privatnom rodilištu.
A o dr. lederu kao o liječniku sam čula sve najbolje i to je i moje mišljenje, a to kaj mi nije baš najbolje sjeo kao osoba ne znači da ću radi toga mijenjati bolnicu.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 14:31   #32
takav sam dojam dobila obzirom što ti otac radi a i da imaš penthouse u gračanima. Sorry nisam te mislila uvrijediti i nemoj se ljutiti na svoju cimericu.

Znam da si imala obrt i dobro je da si ga zatvorila obzirom na svoje stanje. To je najbolje, raditi ćeš opet kada se bebica rodi i kada prođe ti porodni.

ti si napisala da ti doktor nije sjeo. Ja osobno nikada ne bih išla doktoru koji mi nije sjeo povjerenjem i koji mi ne odgovori na moja pitanja koja pitam. Ali to je moje mišljenje.

Ako si tako odlučila, onda je to ok.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 14:49   #33
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
takav sam dojam dobila obzirom što ti otac radi a i da imaš penthouse u gračanima. Sorry nisam te mislila uvrijediti i nemoj se ljutiti na svoju cimericu.

Znam da si imala obrt i dobro je da si ga zatvorila obzirom na svoje stanje. To je najbolje, raditi ćeš opet kada se bebica rodi i kada prođe ti porodni.

ti si napisala da ti doktor nije sjeo. Ja osobno nikada ne bih išla doktoru koji mi nije sjeo povjerenjem i koji mi ne odgovori na moja pitanja koja pitam. Ali to je moje mišljenje.

Ako si tako odlučila, onda je to ok.
Uopće se ne ljutim nego mi je žao ako si stekla krivi dojam o meni. Ne kažem da je to nešto loše kaj si napisala ali ja fakat nisam takva...
Što se stana tiče, kao što sam već napisala, dobili smo ga po ful povoljnim uvjetima jer je tata sudjelovao u izgradnji, a radi se baš o penthouseu jer je on uvijek površinom najmanji u cijeloj zgradi, a drugi su nam bili preveliki a time ujedno i preskupi.
Jasno mi je kaj hoćeš reći glede doktora i imaš pravo ali sad sam se već odlučila a i nije loše imati nekog poznatog u bolnici (nažalost, ali svi znamo da je situacija takva) a u drugim bolnicama nemam nikoga. Meni je glavno da je on kao doktor ok, da zna svoj posao a to kaj ga ja nemrem pitati dal smijem na more ovo ljeto jer je on u gužvi i nije toliko bitna stvar.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:01   #34
Za sobe i samo rodilište sam čula da su super, nešto je navodno preuređivano, imaju onaj rooming...pa to me zanima, znam da rooming ima sv.duh, ali stvarno - o zajčevoj se ništa naveliko ne priča....

Zadnje uređivanje Tashi : 30.07.2011. at 17:07.
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:12   #35
Quote:
cdvita12 kaže: Pogledaj post
Za sobe i samo rodilište sam čula da su super, nešto je navodno preuređivano, imaju onaj rooming...

pa to me zanima, znam da rooming ima sv.duh, ali stvarno - o zajčevoj se ništa naveliko ne priča....

Pročitaj ovo:
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=136&Show=294

Zadnje uređivanje Tashi : 30.07.2011. at 17:07.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:31   #36
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
pa to me zanima, znam da rooming ima sv.duh, ali stvarno - o zajčevoj se ništa naveliko ne priča....
Pročitaj ovo:
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=136&Show=294[/QUOTE]

jesam, razgovor sa podobnikom datira iz 2001.god.... zato i pitam kako to sad u zadnje vrijeme funkcionira.
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:33   #37
Kad sam ja bila u bolnici sa mnom je bila jedna cura koja je tamo rodila prije nekih godinu dana i imala je sve pohvale kaj se bolnice tiče - isto kao što piše u ovom na stranicama od rode.

Zadnje uređivanje Tashi : 30.07.2011. at 17:07.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:40   #38
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
Jasno mi je kaj hoćeš reći glede doktora i imaš pravo ali sad sam se već odlučila a i nije loše imati nekog poznatog u bolnici (nažalost, ali svi znamo da je situacija takva) a u drugim bolnicama nemam nikoga. Meni je glavno da je on kao doktor ok, da zna svoj posao a to kaj ga ja nemrem pitati dal smijem na more ovo ljeto jer je on u gužvi i nije toliko bitna stvar.
Draga moja ovo poboldano je najbitnija stvar, ako on nema vremena za tvoja pitanja, nemoj biti sigurna da ima vremena i za tvoj pregled..
Ja da sam slušala svoj instinkt jer sam kao i ti sada osjećala da mog doktora živo zaboli za mene i moje dileme, tirleme i sl. bolje bi prošla i bila bi barem načisto sa puno stvari puno ranije nego što sam bila...
Neću ti savjetovati nego ću te ZAMOLITI da svoju trudnoću odeš pratiti kod nekoga tko će imati vremena za tebe i dati ti odgovore na tvoja pitanja jer je to jako važno zbog tvog mira, jer biti u dilemama i strahovima je nešto što ti jako šteti, a na preglede u bolnicu ionako možeš otići, osobito pred kraj trudnoće kad i moraš ići tamo... Tebi treba netko tko će ti ulijevati povjerenje, a ne ostavljati te da gomilaš strahove i nesigurnost..
Nikad ali više nikad si neću priuštiti to da idem kod doktora u kojeg nemam povjerenje
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:44   #39
neznam ali i ja tako mislim. to sam gore napisala. Povjerenje je nešto što je najbitnije u svakom odnosu a pogotovo kada si trudan. Možda Lola i ja imamo loše iskustvo, pa nam je povjerenje presudna stvar...ali slažem se sa Lolom
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 17:09   #40
Ja u Merkur idem na preglede utorkom kod dr. Stasenko, žena je vrlo ljubazna i pristupačna i strpljivo odgovara na sva pitanja. Jedino se pročulo da je doktorica super pa bude malo gužva
Što se tiče rodilišta, s tim još nemam iskustva, ali je moja sestra tamo rodila prije 3 godine, uglavnom ima rooming in, pokraj tvog kreveta je kindač za bebu i bebe bude cijeli dan i noć s tobom (odnesu je samo par puta na presvlačenje i jednom dnevno na pregled kod pedijatra), možeš tražiti da je ponoći odnesu ako se hoćeš odmoriti, sobe su 2 i 3 krevetne i po dvije sobe dijele jednu kupaonu. Rodilište je renovirano prije par godina i ona je "smještajem" bila puno zadovoljnija negu u Vinogradskoj gdje je rodila prvo dijete.
Inače, na Rodinom forumu pod Rodilišta imate puno više detalja o doktorima i samom rodilištu.
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.