Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2009., 21:02   #2001
imala sam sve simptome kao pred menstruaciju, bolne grudi, bolovi u donjem djelu trbuha, razdražljivost... i onda gđica nije došla prvi dan kad je trebala, pa nije je bilo ni drugi... i tako je prošlo 7 dana i zeza mene muž da možda sam trudna ja reko, kako... imam sve simptome, doći će ona samo što nije.

i onda me 8 dan popodne počelo jako probadati u jajnicima, nisam se mogla uspraviti od bolova. slijedeće jutro trk u bolnicu na hitnu, mislila sam da imam neku upalu, zapravo bila sam poprilično sigurna da se radi o upali, menga kasni, bole me jajnici...

u bolnici mi izvadili mi betu i rekli - trudni ste
__________________
:::: you are my angel ::::
::andariel:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:24   #2002
Simptom trudnoce odjednom nestao

trebala bi biti trudna nekih 6 tjedana... sve do sada sam imala bolne i odjednom je prestalo... nista vise.. jeli to znaci da nema vise bebe?? jeli netko imao tako nesto??
mijau_mijau is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:46   #2003
Quote:
mijau_mijau kaže: Pogledaj post
trebala bi biti trudna nekih 6 tjedana... sve do sada sam imala bolne i odjednom je prestalo... nista vise.. jeli to znaci da nema vise bebe?? jeli netko imao tako nesto??
da te utješim, ja nikakve simptome nisam imala niti ih imam sada a evo nas u 26 tjednu da mi trbuh neraste i da me beba nelupa nebi ni znala da sam trudna
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:26   #2004
mene su i sise,i kukovi, i zdjelice, i jajnici, i maternica(/vlajda), i kičma, i apsolutno me sve živo boljelo do negdje 12 tjedna trudnoće, od onda ama baš ništa, i moram priznati da sada uživam, ono je bilo pre strašno, nisam se mogla pomaknuti.
Nemoj se sekirati, uživaj u blaženom stanju
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:36   #2005
ako ja napišem, mogla bi te poplašiti a to mi nije cilj...
prošlo ljeto kad su mi se sise ispraznile, došao je spontani.
ali isto tako u ovoj trudnoći ne mogu reći da su me sike svaki dan boljele, one bole kad se napušu, pa malo prestanu, pa opet i tako. najvažnije ti je znati da ne postoje univerzalni simptomi trudnoće, kod svake žene su individualni. zato se time nemoj zamarati. misli pozitivno jer time si možeš pomoći. i naravno, slobodno odi ginekologu kucati na vrata kad god misliš da nešto nije u redu.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:34   #2006
ja bum se složila sa zaručenom. kod mene je bio slučaj da su svi simptomi, od stalnog piškenja do bolnih cica, jednostavno nestali. i imala sam spontani. ne kažem da češ ga i ti imati, ali zvrcni si ginića za svaki slučaj
Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:46   #2007
Quote:
Anna_maca kaže: Pogledaj post
ja bum se složila sa zaručenom. kod mene je bio slučaj da su svi simptomi, od stalnog piškenja do bolnih cica, jednostavno nestali. i imala sam spontani. ne kažem da češ ga i ti imati, ali zvrcni si ginića za svaki slučaj
hvala Anna_maca!

ali da se i javim ginicu, dali mi on uopce moze pomoci i da se sprema nesto lose?? moze li mi nesto prepisati ili dati sto to moze zaustaviti?
mijau_mijau is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:54   #2008
Quote:
mijau_mijau kaže: Pogledaj post
hvala Anna_maca!

ali da se i javim ginicu, dali mi on uopce moze pomoci i da se sprema nesto lose?? moze li mi nesto prepisati ili dati sto to moze zaustaviti?
Ako su ti se grudi stvarno ispuhale zbog pada hormona onda vjerojatno ne ali te može smirit ako ti kaže da je sve ok. Ja sam prava osoba za ti dat odgovor, i meni su sise znale splasnut na par dana anaj gore je bilo kad su mi mučnine prestale u 9 tjednu, a ne bi trebale sve do 12-og i ja sam se usrala, ali tako je to sa simptomima, nisu stalno prisutni u jednakom intenzitetu a dio ih je i umišljenih pa nestanu jer prestanešumišljat
Ako će te to smirit odi kod gina ali ako si stvarno samo 6 tjedana trudna ni on ne može puno vidjet jer se vjerojatno ni srčeko ne čuje još
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:56   #2009
Quote:
mijau_mijau kaže: Pogledaj post
hvala Anna_maca!

ali da se i javim ginicu, dali mi on uopce moze pomoci i da se sprema nesto lose?? moze li mi nesto prepisati ili dati sto to moze zaustaviti?
može te naručiti i dati ti utrogestane za čuvanje trudnoće, ali jedino ako te pregleda. 6 tjedan-pa vidi se gestacijska i plod, al srce se još vjerojatno ne čuje.

Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:59   #2010
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Ako su ti se grudi stvarno ispuhale zbog pada hormona onda vjerojatno ne ali te može smirit ako ti kaže da je sve ok. Ja sam prava osoba za ti dat odgovor, i meni su sise znale splasnut na par dana anaj gore je bilo kad su mi mučnine prestale u 9 tjednu, a ne bi trebale sve do 12-og i ja sam se usrala, ali tako je to sa simptomima, nisu stalno prisutni u jednakom intenzitetu a dio ih je i umišljenih pa nestanu jer prestanešumišljat
Ako će te to smirit odi kod gina ali ako si stvarno samo 6 tjedana trudna ni on ne može puno vidjet jer se vjerojatno ni srčeko ne čuje još
pa bas to i mislim, ginic mi nece puno moc pomoc jer i onako nece moc vidit nista?? pa tim jos gore, jos veca muka i strah...

jokka55, a jeli ti se dogadjalo to prestajanje simptoma i u vrijeme pocetka trudnoce, znaci tako neki 5-6 tjedan?? da dodje simptom i onda nestane itd??

bas je cudno, jer sve do jucer je bol bila tu, cak su i bradavice bile uzasno osjetljive i odjednom je bol prestala, nista vise nema...
mijau_mijau is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:01   #2011
Quote:
Anna_maca kaže: Pogledaj post
može te naručiti i dati ti utrogestane za čuvanje trudnoće, ali jedino ako te pregleda. 6 tjedan-pa vidi se gestacijska i plod, al srce se još vjerojatno ne čuje.

Anna_maca, a zasto je utrogestane?? sto on pomaze?? strah me da odem, pa da se nista ne vidi i da me onda jos veca panika uhvati... a neznam dali bi mi doc prepisao ista ako se jos nista ni ne vidi? zasto sluzi utrogestane??
mijau_mijau is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:01   #2012
Quote:
mijau_mijau kaže: Pogledaj post
pa bas to i mislim, ginic mi nece puno moc pomoc jer i onako nece moc vidit nista?? pa tim jos gore, jos veca muka i strah...

jokka55, a jeli ti se dogadjalo to prestajanje simptoma i u vrijeme pocetka trudnoce, znaci tako neki 5-6 tjedan?? da dodje simptom i onda nestane itd??

bas je cudno, jer sve do jucer je bol bila tu, cak su i bradavice bile uzasno osjetljive i odjednom je bol prestala, nista vise nema...
meni se o od samog početka dešavalo i stalno sam kukala
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:03   #2013
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
meni se o od samog početka dešavalo i stalno sam kukala
gg, ma nadam se da je tako i kod mene, ma neka kukanje, samo da je sve okay...
mijau_mijau is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:05   #2014
Quote:
mijau_mijau kaže: Pogledaj post
pa bas to i mislim, ginic mi nece puno moc pomoc jer i onako nece moc vidit nista?? pa tim jos gore, jos veca muka i strah...

jokka55, a jeli ti se dogadjalo to prestajanje simptoma i u vrijeme pocetka trudnoce, znaci tako neki 5-6 tjedan?? da dodje simptom i onda nestane itd??

bas je cudno, jer sve do jucer je bol bila tu, cak su i bradavice bile uzasno osjetljive i odjednom je bol prestala, nista vise nema...
nije istina da gin nece moci nista vidjeti.. mozda jos nema KCS, tj, otkucaja ploda (ja sam ih imala sa 6 tjedana), ali se moze vidjeti je li gastacijska vrecica pravilnog oblika i moze se pratiti ako je potrebno da li plod napreduje iz dana u dan ili pak dolazi do propadanja (sto je bio kod mene slucaj s prvom trudnocom jer KCS se nije pojavio do 8 tjedna, ali je pocela gastacijska vrecica propadati i danima nije bilo nikakvog povecanja na mjerenjima) sto je pocetak spontanog
ja sam zbog prevencije pila dabrostone, ali mi nije ni to pomoglo.. jednostavno bila je to prirodna selekcija
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:08   #2015
Quote:
mijau_mijau kaže: Pogledaj post
Anna_maca, a zasto je utrogestane?? sto on pomaze?? strah me da odem, pa da se nista ne vidi i da me onda jos veca panika uhvati... a neznam dali bi mi doc prepisao ista ako se jos nista ni ne vidi? zasto sluzi utrogestane??
urtogestan tablete su ti tablete za čuvanje trudnoće. ako on vidi da nešto nije kak treba biti. ma vidjet će se gestacijska i plod, velim ti. ja sam bila 5+4 kad sam počela krvarit, pa je ginić vidio malu gestacijsku 7 mm(koja ni onda nije bila pravilne velićine).
Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:26   #2016
Ja još nisam trudna niti sam bila al se trudim i tako sam negdje naišla na nešto što bi te mogla smiriti. Tijeko reagira na PROMJENU razine hormona, kad se ta razina malo ustabili simptomi mogu biti manje izraženi i mogu se opet jače pokazati kad naglije skoči razina tih hormona. Zato i jesu problematičniji prvi mjeseci trudnoće a i kasnije ih izlučuje placenta (ee nemojte me ubiti ak sam krivo napisala)
hrabro i bebica je dobro draga
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 18:19   #2017
utrogestan su tabletice koje se mogu uzimati vaginalno ili oralno a sadrže hormon koji mislim bar zadebljava stijenku maternice i pomaže plodu da se bolje zalijepi. ja sam ga pila od 4. do 13. tjedna.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 18:29   #2018
Quote:
mijau_mijau kaže: Pogledaj post
trebala bi biti trudna nekih 6 tjedana... sve do sada sam imala bolne i odjednom je prestalo... nista vise.. jeli to znaci da nema vise bebe?? jeli netko imao tako nesto??
ja sam imala isti takav slucaj,bolile su me za poludit,bile natecene,i odjednom(7tj) nista,i kako sam isla kod ginek. na utz vidi da se srce ne cuje bebi,pita me jel vas bole sise ja kazem ne,a jesu vas bolile me pita,kazem da,e to vam je to,odumro plod,dodjite mi za 2 dana na kiretazu.
ne mora bit i kod tebe isto,samo kazem svoj primjer.drzim ti fige i javi kako je proslo....
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 18:31   #2019
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja sam imala isti takav slucaj,bolile su me za poludit,bile natecene,i odjednom(7tj) nista,i kako sam isla kod ginek. na utz vidi da se srce ne cuje bebi,pita me jel vas bole sise ja kazem ne,a jesu vas bolile me pita,kazem da,e to vam je to,odumro plod,dodjite mi za 2 dana na kiretazu.
ne mora bit i kod tebe isto,samo kazem svoj primjer.drzim ti fige i javi kako je proslo....
a jesli li prije toga imala KCS na pregledu prije??? zato sto je moguce do 8 ili 9 tjedna da nema otkucaja..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 18:35   #2020
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
a jesli li prije toga imala KCS na pregledu prije??? zato sto je moguce do 8 ili 9 tjedna da nema otkucaja..
daj mi pomozi sta je to KCS tocno?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.